DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
 #766051  autor: Sig
 29 lis 2014, 09:48
Moim zdaniem korzystnie 1GB wypadałby w starej ofercie Virgin Mobile, z 50% bonusem (tam 1GB był za 12 zł, ale do doładowania dostawało się 50% kwoty na konto główne, oraz za doładowanie co najmniej 10 zł 100MB transferu).
Nie jest już jednak dostępna (chyba, że jakiś starter z Allegro).

Teraz, w nowej, rok ważności konta, lejek aktywny cały czas, 1GB za 10 zł.

Nie wiem (chyba nie) czy nadal jest bonus ze starej oferty w postaci 100MB za doładowanie co najmniej 10 zł.

W każdym razie pakiety działają tak jak w Play, czyli możesz przedłużać pozostały transfer innym pakietem (całość ważna 30 dni), czyli np. kupujesz 3GB za 20 zł, w 20-którymś dniu inny pakiet (np. 500MB za 7 zł) i całość (to co zostało z 3GB i nowy pakier) jest ważne 30 dni. Przynajmniej tak było w starej ofercie, ale pewnie się nie zmieniło.

https://virginmobile.pl/oferta/pakiety-minut-i-danych

No i jest promocja dla nowych starterów (2GB bodajże).

Minusem jest roaming krajowy T-Mobil, gdy nie ma zasięgu Play - jest się klientem drugiej kategorii, może zdarzyć się komunikat sieć zajęta itd.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #766055  autor: bazooka
 29 lis 2014, 10:00
Każda oferta, w której można łączyć pakiety o różnych nominałach jest bardzo dobra.
Jeśli ktoś nie jest zbyt wygodny i/lub umie przypilnować sobie transfer to może łączyć/dokupywać pakiety o różnych nominałach w różnych momentach (tak jak pisze kolega powyżej).
Wątpię, że zawsze jest potrzebne 1GB/m-c, czy nawet 900MB - często jest brane na zapas, bo ludzie nie pamiętają/nie chce im się tego pilnować - (przeważnie tacy żądają lejka) - reszta transferu przepada, net zwalnia i wtedy kupują następny.
Nie będę przesadzał i nazywał tego marnotrawstwem, ale lenistwem można to nazwać co najmniej. W smartfonach jest możliwość ustawienia dowolnej apki (lub tej wbudowanej w Androidzie bynajmniej jest) do pilnowania mniej więcej transferu więc co za problem zacząć pilnować. Oczywiście grunt to znać przybliżoną/powtarzającą się wartość transferu nam potrzebnego - po takich testach wiadomo ile mniej więcej trzeba wykupić, nie trzeba jednak kupować na zaś.
 #766063  autor: Artur051
 29 lis 2014, 10:24
Sig pisze:Minusem jest roaming krajowy T-Mobil, gdy nie ma zasięgu Play - jest się klientem drugiej kategorii, może zdarzyć się komunikat sieć zajęta itd
Ja ostatnio na sztywno mam ustawione T-Mobile. I nie czuję się klientem drugiej kategorii - prędkości rzędu 20Mbit/s to codzienność. W Playu poza LTE niestety rzadko można uzyskać więcj niż 5mbit/s a LTE póki co kulawy jeszcze. Więc sztywne T-Mobile rozwiązuje sprawę :)
 #766068  autor: Sig
 29 lis 2014, 10:37
Artur051 pisze:
Sig pisze:Minusem jest roaming krajowy T-Mobil, gdy nie ma zasięgu Play - jest się klientem drugiej kategorii, może zdarzyć się komunikat sieć zajęta itd
Ja ostatnio na sztywno mam ustawione T-Mobile. I nie czuję się klientem drugiej kategorii - prędkości rzędu 20Mbit/s to codzienność. W Playu poza LTE niestety rzadko można uzyskać więcj niż 5mbit/s a LTE póki co kulawy jeszcze. Więc sztywne T-Mobile rozwiązuje sprawę :)
Ja się nie mam zamiaru sprzeczać, po prostu mnie to spotyka od czasu do czasu (mało ważny numer, jeszcze Play Fresh) - brak zasięgu maceirzystego Play w tej lokalizacji, próba zadzwonienia - sieć zajęta. Nie jest to częste, ale raz-dwa na miesiąc się zdarza i jest to coś, czego nie uświadczam w innych sieciach, sta druga kategoria. Przynajniej dla mnie.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #766081  autor: bazooka
 29 lis 2014, 11:23
Bierzcie pod uwagę fakt zrzucania łączności do GSM. Bliżej mi do teorii Siga niż podniecania się chwilowym full wypas netem.
Poza tym połączeń głosowych nie mieszałbym z transferem danych.
 #766114  autor: Artur051
 29 lis 2014, 13:15
sebusy pisze:Poza tym połączeń głosowych nie mieszałbym z transferem danych.
Ostatnio częściej rozmawiam poprzez komunikatory internetowe typu Skype, Messenger niż przez normalne, ale zrzucania do GSM nie ma takiego u mnie - mam w mieście bardzo mocny sygnał UMTS2100.
 #766152  autor: asdaf
 29 lis 2014, 15:14
Witam. Chciałbym przetestować zasięg i prędkość internetu w sieci T-mobile lub ich mvno (nie virgin). Jaki powinienem nabyć starter aby mnie jak najmniej kosztowało ale żebym mógł "chwilę" potestować ? Myślę że wystarczyłoby mi do testów 100 MB. Co powinienem kupić?
 #766174  autor: Filippo21
 29 lis 2014, 18:14
dziękuję za rady. Nie no to ne byl żart :) Ten 1 gB potrzebny do mojego kompa, a reszte korzystam u dziewczyny, wic po co mam przeplacać jak piszę u niej za darmo ;)
A czy w tym orange jest możliwość też kumulacji GB by wszystko bylo po 30dni? Kiedyś we free myslalem o tym pakiecie ale mnie wystraszylo naliczanie co ileś kb, a jestem zielony więc myślalem że to szybciej będzie schodzić.
A co to ten lejek?
 #766921  autor: martin76
 02 gru 2014, 14:22
Warto dopisac ze w Orange OFnK mozna kazdy pakiet wydluzyc na rok (jak i cale konto) smsem START na 8002, za darmo dla kart bedacych w sieci dluzej niz 90 dni i za chyba 3zl dla bedacych krocej.
W Virgin sa taryfy z wiekszymi pakietami danych.
#pełenluz 2GB 19 zł
#miwystarcza 4GB 29 zł
#dlamniesuper 10GB 59 zł
 #767004  autor: ciekawy
 02 gru 2014, 18:22
Sig,

dla ciebie może druga kategoria, dla mnie nie, mam jeden telefon na 2G na sztywno ustawiony na zasięg T i wszystko działa tak jak na oryginalnym sim od T, porównywałem i nie ma różnicy, ta druga kategoria to bzdura wymyślona chyba przez tych, którzy nie umieją korzystać z telefonu,

podobnie jak Orange i Virgin, kiedy się korzysta z Virgin na zasięgu Orange to dziwnie lepiej słychać rozmówcę, a w samym Orange słychać gorzej, może dziwne ale tak jest, szkoda, że ci, którzy tak piszą nie biorą pod uwagę wielu czynników które wpływają na jakość rozmowy,

a net najlepszy jest w Play i RBM 100 GB w LTE
  • Strona 4 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8