DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #766042  autor: Duud
 29 lis 2014, 07:55
Która sieć jest najtańsza, jeśli interesuje mnie pakiet nielimitowanych sms'ów oraz minimum 30 min na rozmowy do wszystkich sieci?
Nie potrzebuję internetu.
:D
 #766046  autor: Emsi
 29 lis 2014, 09:25
Play formuła SMS (pakiet no limit SMS za 7zł na 30 dni) + pakiet 30 min (6zł).
 #766047  autor: bazooka
 29 lis 2014, 09:27
Nie można wskazać od razu najlepszej i najtańszej opcji.
Zminimalizuj wybór wskazując czy w grę wchodzą operatorzy MVNO, czy numer ma być przenoszony czy nowy oraz czy w grę wchodzą zasięgi wszystkich sieci, czy czasami nie jest jeden lepszy a drugi gorszy :) Napisz też czy lubisz kombinować by mieć tanio czy lubisz proste zasady oraz jak często chcesz/możesz doładowywać i jaką kwotą :?:
 #766053  autor: Emsi
 29 lis 2014, 09:53
Chyba jedynymi MVNO, dającymi no limit SMS-ów (lub ich dużą ilość) są Virgin i Vikingowie, ale one nie są opłacalne dla kogoś kto szuka najtańszej opcji na same SMS-y i niewielką ilość minut. To przede wszystkim oferty z dużymi paczkami danych, których autor nie potrzebuję, także odrzuciłem od razu.
 #766056  autor: Duud
 29 lis 2014, 10:06
A jaka jest różnica między Play na Kartę Rok Ważności Konta, a Play Fresh Darmowe SMSy do wszystkich, skoro w jednym i w drugim pakiet nielimitowanych sms'ów kosztuje 10 zł, a do tego w pierwszym mam rok ważności konta po każdym doładowaniu?
 #766059  autor: bazooka
 29 lis 2014, 10:11
Emsi - zwyczajem człowieka jest polecać to co się samemu używa, nie znając kompletnie jego zwyczajów oraz to co sobie zdążył wyrobić/sprawdzić samemu - nie sprecyzował tego samemu w poście tematycznym dlatego nie brałem się od razu za wskazywanie oferty.
A może kolega korzysta też z MMSów i wtedy nju na kartę zdecydowanie lepsze: 9zł (SMS-MMS) i 5,7zł za 30min bez konieczności pilnowania pakietu :)
Poczekajmy Emsi, niech sie jeszcze wypowie.

EDIT: ups no to kolega za wiele nie dopisał i nie dopisze, rozumiem :?:
Skoro tak, ja odpadam z dyskusji.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 10:12 przez bazooka, łącznie zmieniany 1 raz.
 #766060  autor: Emsi
 29 lis 2014, 10:11
W obydwóch masz rok ważności konta po doładowaniu. Różnica jest taka, że we Freshu nie możesz aktywować nowych, tańszych i bezpieczniejszych pakietów danych. Poza tym w Play Fresh Darmowe SMSy do wszystkich, dostajesz SMS-y jako bonus po doładowaniu. I chyba tyle.

sebusy, autor dostał ode mnie odpowiedź na podstawie swoich oczekiwań, które wymienił. Jasnowidzem nie jestem, skoro nie pisał nic o MMS-ach, zasięgu etc. to poleciłem mu to, co wychodzi najtaniej (według mojej wiedzy).
Jeżeli uważasz, że polecam każdemu Playa, to idę z Tobą o zakład (powiedzmy doładowanie za 50zł), że znajdziesz na forum moje posty, gdzie polecałem Klucza, Orange itd. Wchodzisz w to? ;)
 #766070  autor: Duud
 29 lis 2014, 10:45
Żeby było wszystko jasne.
Potrzebuję nielimitowane sms'y, około 30 minut do wszystkich i nic więcej, czyli żadnych pakietów danych i mms'ów. Tylko i wyłącznie sms'y i minuty w liczbie 30.

Czyli wychodzi na to, że dla mnie lepszą opcją będzie PlayFresh Darmowe sms'y do wszystkich, ze względu na bonus w postaci sms'ów. Doładowuję konto, korzystam z darmowych sms'ów i dopiero wtedy kupuję pakiet nielimitowanych na miesiąc i tak w kółko.
W tej taryfie jest 10zł za 5 zł?
 #766074  autor: 111
 29 lis 2014, 10:48
@Duud.Jest.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 11:29 przez 111, łącznie zmieniany 2 razy.
 #766079  autor: bazooka
 29 lis 2014, 11:19
Emsi - nie, nie idę o żaden zakład...wiem natomiast, że nigdy ale to nigdy nie bierzesz pod uwagę, że gdzieś komuś może Play nie działać tak jak Ty myślisz, że wszędzie tak działa :)
Dla jasności: nigdy nie proponuję żadnej sieci dopóki autor się nie otworzy bardziej ze swoimi uprzedzeniami.

Mój post miał się pojawić przed Twoim (ten pierwszy tu) - nie zdążyłem.
Postaram się nie odpowiadać na tak niekompletne sprecyzowane pytania.

Jeśli komuś bliżej do jednej taryfy/sieci niż drugiej należałoby to jasno zaznaczyć w poście tematycznym.
Czy gdyby było powiedzmy lepiej załóżmy w Plusie to tak samo Duud byś tam poszedł :?:
Ja nie zmieniałbym sieci gdyby miał mieć taniej np 2zł / m-c.
Liczę, że ktoś zrozumie co mam na myśli :)
 #766082  autor: Emsi
 29 lis 2014, 11:32
Jeżeli ktoś pisze, że nie chce nic na zasięgu Playa, to nie przekonuję na siłę i nie wciskam, że jest to najlepszy zasięg. Często też namawiam do zamawiania bezpłatnych starterów zasięgowych. Raz tylko odparłem Twoje zarzuty, co do zasięgu Play w dużych miastach.
 #766091  autor: Blank
 29 lis 2014, 12:19
sebusy pisze:wiem natomiast, że nigdy ale to nigdy nie bierzesz pod uwagę, że gdzieś komuś może Play nie działać tak jak Ty myślisz, że wszędzie tak działa
Mam wrażenie, że w drugą stronę też to działa. Zdaje się, że ty nie bierzesz pod uwagę, że gdzieś komuś może Play działać lepiej, niż Ty myślisz, a z kolei Orange, Plus, czy T-Mobile gdzieś komuś mogą nie działać tak jak TY myślisz, że wszędzie tak działa.
Duud pisze:Czyli wychodzi na to, że dla mnie lepszą opcją będzie PlayFresh Darmowe sms'y do wszystkich, ze względu na bonus w postaci sms'ów. Doładowuję konto, korzystam z darmowych sms'ów i dopiero wtedy kupuję pakiet nielimitowanych na miesiąc i tak w kółko.
W tej taryfie jest 10zł za 5 zł?
1. W tej taryfie jest pakiet 10 za 5, ale...
... O ile nic się nie zmieniło, a wątpię, aby się zmieniło, gdyż Play Fresh jest taryfą archiwalną (nie wspieraną już jakiś czas przez Play, choć nadal można ją włączyć), w ofercie Play Fresh All Inclusive SMS [ also known as Play Fresh Darmowe SMSy do Wszystkich Sieci ] nie można aktywować pakietu SMS do wszystkich sieci (i tak twierdzi regulamin).
Ilość bonusowych SMSów wynosi od 100 do 2000 i jest przyznawana na okres od 5 do 50 dni, w zależności od kwoty doładowania (5 zł = 100 / 5d, 10 zl = 250 / 10d, 30 zł = 1000 / 30d, 50 zł = 2000 / 50d. W związku z tym, nie sądzę, aby była to najtańsza opcja.

Moim zdaniem bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest wybór Play Formuła SMS, w której koszt to 12-13 zł miesięcznie (7 zł za pakiet SMS oraz pakiet 30 minut za 6 zł (nal. sekundowe), lub 10 za 5, co starcza na ok. 34 minuty), albo nju mobile [na kartę], gdzie za to samo zapłacisz ok. 14-15 zł, ale bez konieczności aktywacji pakietów.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #766093  autor: bazooka
 29 lis 2014, 12:29
Play może działać lepiej jeśli znajdujesz się WCIĄŻ/CIĄGLE w zasięgu jego sieci macierzystej - swoich nadajników mają, na Twoje - Wasze nieszczęście - jeszcze wciąż mało i muszą korzystać z roamingu krajowego. Przeczytaj co sam napisałeś.
P.S.
Nigdzie nie proponowałem tu Orange, Plus, T-Mobile - nie odwracaj kota ogonem - nie ze mną te numery - chciałem się dowiedzieć więcej by doradzić lepiej, ale mówię PAS :!:
Tak jak wciąż się to potwierdza na tym forum, że wszystko jest lepsze w P4 - ciekawe, że wciąż nie są jedyną siecią w Polsce :)
koniec OT
 #766099  autor: Duud
 29 lis 2014, 12:44
Play Formuła SMS, w której koszt to 12-13 zł miesięcznie (7 zł za pakiet SMS oraz pakiet 30 minut za 6 zł (nal. sekundowe), lub 10 za 5, co starcza na ok. 34 minuty)
To najbardziej mnie przekonuje.


Czy przy rozmawianiu z pakietu 10 zł za 5 zł, nie ma naliczania sekundowego?
 #766109  autor: Blank
 29 lis 2014, 13:07
Wydaje mi się, że lepiej dopisywać do pakietów jakie jest naliczanie, bo są już pakiety lub usługi w niektórych sieciach, które cofnęły się w rozwoju wiele, wiele lat wstecz do naliczania minutowego.
W Play jest naliczanie sekundowe niezależnie czy w pakiecie, czy ze środków.

Niektórzy mogą uważać, ze przesadzam, ale prawda taka, że operatorzy bardzo chętnie kopiują rozwiązania, które są korzystne dla nich, a niekoniecznie dla nas.
Przykładem może być oferta abonamentowa w Red Bull Mobile, która po zmianach w nju i Plushu, została znacząco pogorszona (i co ciekawe, jest gorsza od oferty Red bull mobile na kartę).

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #766158  autor: perdos1
 29 lis 2014, 15:43
Nic tańszego niż Formuła SMS + pakiet 10za5 nie znajdziesz, 12 zł miesięcznie (a kupując doładowania przez internet nawet 11 zł). O zasięg nie ma się co martwić, możesz ustawić na sztywno na t-mobile/plus.
 #766160  autor: Ricki1980
 29 lis 2014, 16:02
Jest naliczanie sekundowe.