DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #596898  autor: czarnymurzyn
 23 lis 2012, 11:07
hej, chciałbym was zapytać co sądzicie o specjalnych rękawiczkach do smartfonów i tabletów. Zastanawiam się nad kupnem takich a wybór jest bardzo duży, niektóre sa bardzo drogie (grubo ponad 100zł...) a niektóe śmiesznie tanie i trochę zgłupiałem bo nie wiem czym te rękwiczki się różnią i czy warto inwestowac w droższe. Póki co najbliżej jestem zakupu rękawiczek marki iGlove, które na promocji można znaleźć juz za ok 35zł http://www.taniutko.pl/6722-rekawiczki- ... kowch.html mieliście z nimi styczność? dobrze przewodzą?

 #596904  autor: Sig
 23 lis 2012, 11:20
Rękawiczki bez końcówek palców. Najprościej i najpewniej, choć sam preferuję własną wygodę zakładając, ze telefon jest dla mnie, a nie ja dla niego, dlatego taki, z którego musze dzwonić w każdych warunkach ma fizyczną klawiaturę...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #596906  autor: Xy
 23 lis 2012, 11:27
czarnymurzyn pisze:Rękawiczki bez końcówek palców. Najprościej i najpewniej, choć sam preferuję własną wygodę zakładając, ze telefon jest dla mnie, a nie ja dla niego, dlatego taki, z którego musze dzwonić w każdych warunkach ma fizyczną klawiaturę...
I tyle w temacie. A jak już musisz zadzwonić z pojemnościowego dotykowca to zdejmij rękawiczkę, zadzwoń i załóż spowrotem...
BTW z takimi iGlove wstydziłbym się wyjść na miasto (to samo dotyczy iPhone)...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #596909  autor: czarnymurzyn
 23 lis 2012, 11:30
no tak, ale wiecie jakby to była kwestia wykonania jednego telefonu to bym się w ogóle nie zastanawiał nad takimi rękawiczkami. ja akurat mam taką pracę, że dużo czasu spędzam na zewnątrz i często muszę używać telefonu, nie tylko do dzwonienia.
rękawiczki bez końcówek próbowałem - to nie dla mnie, marzną mi palce i też nie jest to komfortowe.

 #596912  autor: Xy
 23 lis 2012, 11:44
To może kup zwykłe ale ciepłe rękawiczki, a do telefonu taki patyk dotykowy? Widziałem do pojemnościowych ekranów... Skoro często używasz na mrozie to może by to było dobre?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #596916  autor: PalonyLolek
 23 lis 2012, 11:57
Xy pisze: a do telefonu taki patyk dotykowy?
No, ale gdzie za przeproszeniem ten patyk sobie wsadzi jak skończy w tym telefonie gmerać?
Xy pisze:BTW z takimi iGlove wstydziłbym się wyjść na miasto (to samo dotyczy iPhone)...
Nie chcę się z Tobą sprzeczać bo nie czas i miejsce, ale taki sam obciach jak chodzenie z Xperią Neo na Andku, którego mają wszyscy :mrgreen:

 #596935  autor: stanax
 23 lis 2012, 13:33
PalonyLolek pisze:(...) taki sam obciach jak chodzenie z Xperią Neo na Andku, którego mają wszyscy :mrgreen:
:lol:





Obrazek
http://www.pcformat.pl/News-Zimowe-reka ... tow,n,9498

 #596940  autor: Xy
 23 lis 2012, 14:09
Motyla noga, ale mi dosraliście :-D

[ Dodano: 23 Listopad 2012, 14:10 ]
PalonyLolek pisze:No, ale gdzie za przeproszeniem ten patyk sobie wsadzi jak skończy w tym telefonie gmerać?
Po mieście chodzi w kombinezonie płetwonurka, że nie ma kieszeni?




No ja nie mogę... Obsługa telefonu w zimie, problem ze schowaniem patyka do obsługi ekranu... Czy te problemy naprawdę was przerastają? :?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #596947  autor: markoz7874
 23 lis 2012, 14:30
PalonyLolek pisze: Nie chcę się z Tobą sprzeczać bo nie czas i miejsce, ale taki sam obciach jak chodzenie z Xperią Neo na Andku, którego mają wszyscy :mrgreen:
Obciach to jest wtedy kiedy ktos zwraca uwage na telefon i dorabia do tego jakas filozofie o jego wlascicielu.

A wracajac do tematu, to jak ktos wczesniej zauwazyl, telefon jest do dzwonienia, a rekawiczki do ochrony rak. Kupuj wiec takie rekawiczki ktore spelniaja swoja podstawowa role, a funkcje dotykowa traktuj jako bonus.
 #596960  autor: code
 23 lis 2012, 15:05
czarnymurzyn pisze:hej, chciałbym was zapytać co sądzicie o specjalnych rękawiczkach do smartfonów i tabletów. Zastanawiam się nad kupnem takich a wybór jest bardzo duży, niektóre sa bardzo drogie (grubo ponad 100zł...) a niektóe śmiesznie tanie i trochę zgłupiałem bo nie wiem czym te rękwiczki się różnią i czy warto inwestowac w droższe. Póki co najbliżej jestem zakupu rękawiczek marki iGlove, które na promocji można znaleźć juz za ok 35zł http://www.taniutko.pl/6722-rekawiczki- ... kowch.html mieliście z nimi styczność? dobrze przewodzą?
te są ok: http://www.mydeal.pl/prezenty-zimowe_re ... 10792.html

 #609607  autor: kn
 24 sty 2013, 12:21
Swoja droga ten watek pokazuje bardzo ciekawy kierunek rozwoju wspolczesnych telefonow. Moj pierwszy palm sprzed kilkunastu lat mial rysik w standardzie i miejsce na schowanie go w obudowie palmtopa. Dodatkowo ekran dzialal przy dotyku w jakichkolwiek rekawiczkach (nie musialy byc specjalne). Oczywiscie odejmowalo to mocno precyzji, ale jesli sie nie mialo jakis ogromnych rekawic mozna bylo calkiem spokojnie cos zrobic. Stad generalnie zima nie bylo jakis wiekszych problemow z oblusga, bo jak cos drobnego robilo sie paluchem w rekawiczce, a jak cos wiecej wyciagalo sie rysik z obudowy palma (zawsze byl pod reka).

Dzis takie dzialanie stalo sie luksusem.... Nie chce narzekac, ale kto projektuje te telefony....?

 #609609  autor: Xy
 24 sty 2013, 12:27
kn pisze:Swoja droga ten watek pokazuje bardzo ciekawy kierunek rozwoju wspolczesnych telefonow. Moj pierwszy palm sprzed kilkunastu lat mial rysik w standardzie i miejsce na schowanie go w obudowie palmtopa. Dodatkowo ekran dzialal przy dotyku w jakichkolwiek rekawiczkach (nie musialy byc specjalne). Oczywiscie odejmowalo to mocno precyzji, ale jesli sie nie mialo jakis ogromnych rekawic mozna bylo calkiem spokojnie cos zrobic. Stad generalnie zima nie bylo jakis wiekszych problemow z oblusga, bo jak cos drobnego robilo sie paluchem w rekawiczce, a jak cos wiecej wyciagalo sie rysik z obudowy palma (zawsze byl pod reka).

Dzis takie dzialanie stalo sie luksusem.... Nie chce narzekac, ale kto projektuje te telefony....?
Kiedyś był dotyk oporowy. Teraz jest pojemnościowy...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #609642  autor: kn
 24 sty 2013, 14:41
Ale z punktu widzenia Kowalskiego nie interesuje go uzyta technologia, tylko efekt, jaki uzyskuje.

Nie przecze, ze ekrany pojemnosciowe maja pewne zalety (multidotyk, ktory chyba nie jest mozliwy dla starej technologii), ale tez i stare rozwiazania mialy pewne zalety. Natomiast dziwi mnie, ze praktycznie nie ma smartfonow z ekranem rezystancyjnym. Chyba, ze sie myle.... I ze tak niewielu producentow daje w swoim modelach rysik i miejsce na niego w obudowie...

 #609646  autor: Xy
 24 sty 2013, 14:52
Każdy rodzaj ekranu ma swoje zalety. Wiele z nich wypisałeś ale jednak szala zwycięstwa przechyla się na stronę ekranów pojemnościowych. Sam miałem jakiś czas telefon z oporowcem i obsługa rysikiem była fajna. Ale mimo wszystko jakoś lepiej korzysta mi się z obecnego.
Jednak istnieje spora grupa osób, które wolałyby właśnie ekran rezystancyjny...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #609668  autor: wook
 24 sty 2013, 16:47
iP4s można obsługiwać w rękwiczkach skórzanych, SGS 2 ekran reagował przez grube wełniane.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #766008  autor: Xy
 28 lis 2014, 22:45
A ja mam rękawiczki za 12 złotych. Wełniane :-) I z Lumką współpracują doskonale..

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #767036  autor: Zeref
 02 gru 2014, 19:09
Współczesne telefony idą w tym kierunku, w jakim chcą ludzie by szły. A chcemy dużych, czytelnych wyświetlaczy, z dostępem do internetu, chcemy płynnie przeglądać twittera, facebooka, oglądać filmy (w większości wiadomo jakie), chcemy precyzyjnie i szybko móc pisać smsy, potrzebujemy czułych szybko reagujących wyświetlaczy na dotyk. W tym kierunku idą właśnie producenci.
Dlatego zaczynają się już pojawiać 6-calowe kobyły jak Nexus 6. I żeby to nie było mylące - to już koniec wyścigu na wielkość. Nie będą już urządzenia większe, niż Galaxy Note 4, bo stracą swój największy atut - mobilność. Telefon przecież jest od tego, by go zawsze mieć przy sobie, a rozmiar urządzenia pokroju Nexusa 6 jest już absolutną granicą, a dla niektórych zdecydowanie za dużym już urządzeniem.

Teraz pewnie będzie wszystko szło pod rozwijane wyświetlacze, czyli po prostu będzie się rozwijało i zwijało ekran jak roletę, albo będą składane ekrany. Czyli że niby ok, mam urządzenie z wyświetlaczem 5 cala, ale mogę rozłożyć do 10.

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #767560  autor: Xy
 04 gru 2014, 15:07
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale Nokia chyba miała patent na to i podejrzewam, że na smartfonach innych producentów może to nie działać.
Może i tak ale inne dotykowe telefony też obsługuję w rękawiczkach bez większych problemów. Tylko kwestia jakie rękawiczki. Skórzane bez problemu. Jedynie z wełnianymi jest trochę gorzej ale też źle nie jest i można obsłużyć telefon zimą.

Zeref pisze:Dlatego zaczynają się już pojawiać 6-calowe kobyły jak Nexus 6. I żeby to nie było mylące - to już koniec wyścigu na wielkość. Nie będą już urządzenia większe, niż Galaxy Note 4, bo stracą swój największy atut - mobilność. Telefon przecież jest od tego, by go zawsze mieć przy sobie, a rozmiar urządzenia pokroju Nexusa 6 jest już absolutną granicą, a dla niektórych zdecydowanie za dużym już urządzeniem.
Nie jest to koniec wyścigu i będą większe. Może elastyczne, może składane, może inne...
Ale po to są zegarki współgrające z telefonem aby nie wyjmować tej stolnicy z kieszeni tylko wygodnie sprawdzić kto dzwonił, wiadomość, godzinę. Ja bym chciał telefon z ekranem sześciocalowym ale póki co jest poza zasięgiem finansowym. Niby 4,3" to optymalna wielkość ale czasami przydaje się właśnie taka kobyła. O, Samsung Galaxy S4, na nim się świetnie ogląda filmy w łóżku ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71