DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #765184  autor: amichalowicz
 25 lis 2014, 14:13
Witam,
Jaki polecacie telefon do tysiąca złotych? Aktualną cenę rynkową sprawdzam na allegro.
Do czego ma mi służyć?
- sms
- rozmowy
- facebook, skype
- przeglądanie internetu
- odbieranie maila
- robienie zdjęć
- słuchanie muzyki(sporadycznie)
- czasami skorzystanie z GPS
- przeglądanie dokumentów w pdf

Nie wiem w zasadzie do czego jeszcze może służyć telefon. W każdym bądź razie w żadne gry nie gram i do tego telefon nie jest mi potrzebny.
Z racji tego, że przechodzę niedługo do PLAY abonament rodzinny rozważam dwie opcje:
- zabranie telefonu od nich
- zabranie abonamentu bez telefonu i zakup na allegro

W swojej ofercie Play ma:
Samsung Galaxy S4- 789zł, HTC Desire 610- 199zł, Sony Xperia M2- 249zł, Sony Xperia Z1- 879zł, LG G2 mini- 119zł, Sony Xperia T3- 499zł, HTC One e8- 919zł, Nokia Lumia 735- 299zł, LG G3 s- 369zł,

Nie jestem przywiązany do żadnej z firm. Interesuje mnie najbardziej stosunek jakość/cena. Im więcej zaoszczędze tym lepiej dla mnie. Obecnie mam HTC One V i chciałbym, żeby nowy telefon był lepszy.
Rzecz na którą zwracam uwagę to wielkość telefonów. Wiem, że teraz praktycznie każdy smartfon jest duży, ale mi osobiście nie pasuje duża wielkość. Domyślam się, że 120mm mojego obecnego telefonu to trochę mało przy używaniu internetu, ale 150 w Sony T3 to już za dużo, więc najlepiej gdzieś po środku.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc ! ;)
 #765192  autor: cyanoone
 25 lis 2014, 14:41
Moto G lub LG L90.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #765206  autor: Invi.
 25 lis 2014, 16:19
Ode mnie bb z10
Kupisz na wolnym rynku, szukaj wersji stl-2 (LTE), jesli potrzebujesz telefonu a nie zabawki będzie jak najbardziej ok
 #765215  autor: amichalowicz
 25 lis 2014, 17:03
Ciekawa opcja z tym BB Z10. Fajne wymiary i design, tylko jak kwestia aplikacji dla tego systemu? jak się w nim operuje itp?
Kolejna sprawa to jak rozpoznać wersję stl-2(LTE)? W wielu opisach na aukcji nie ma podane czy jest dana wersja.
 #765227  autor: PingNoMore
 25 lis 2014, 17:43
Lumia 735 do przedstawionych wymagań będzie wystarczająca. Nowe można kupić na Allegro po 700 zł, a i czasami za niższą kwotę.
 #765651  autor: amichalowicz
 27 lis 2014, 15:10
Tak więc:
Motorola Moto G II gen.
Nokia Lumia 735
LG L90
Blackberry Z10

Czy jeszcze jakieś ciekawe propozycje?
 #765885  autor: Maxxtom
 28 lis 2014, 13:26
Honor 3C
S4 - czasem można zaleźć do 1000
S3 lte
nexus 4

ericsson t10s -> panasonic g450 -> mistsubishi trium -> nokia 3410 -> siemens c65 -> sony ericsson t630 -> nokia 3650 -> sony ericsson k600i -> samsung S3550 -> lg gt540 -> lumia 520
 #765890  autor: YogS
 28 lis 2014, 13:42
amichalowicz pisze:Ciekawa opcja z tym BB Z10. Fajne wymiary i design, tylko jak kwestia aplikacji dla tego systemu? jak się w nim operuje itp?
Kolejna sprawa to jak rozpoznać wersję stl-2(LTE)? W wielu opisach na aukcji nie ma podane czy jest dana wersja.
Aplikacje masz z BB World, możesz też uruchamiać aplikacje z Androida które w większości działają ok, instaluje się Snapa który ciągnie apki z Google Play lub Amazon App Store.

STL-2 ma LTE, STL-1 nie ma. A jeśli nie podają to spytać, pod baterią jest naklejka z oznaczeniem modelu.
 #765963  autor: vonski
 28 lis 2014, 19:46
amichalowicz pisze:HTC One e8- 919zł
Pomijając wszystkie propozycje, które padły w tym wątku, to jest IMO najlepszy wybór. Za ok. 1/2 ceny rynkowej dostajesz plastikowy (ale w dobrym tego słowa znaczeniu) wariant HTC One pozbawiony jego największej wady - aparatu 5mpix. Sprzęt na lata.