DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #765907  autor: aquakks
 28 lis 2014, 15:19
Witam,
Jako że przyszedł powoli czas na zmianę telefonu. Dostałem oto taką propozycję od mojego operatora. Z telefonami mam małe obeznanie, w zasadzie potrzebuję do standardowych rzeczy, rozmawianie, smsy. Lecz czasem też do nieco specyficznej pracy jak np. wejście do FTP czy pogranie w jakąś grę.

Do wyboru dostałem trzy telefony :
LG L70
Lumia 635
Sony Xpeira L

Z tego co wyczytałem najlepszym wyborem byłaby Nokia Lumia, podobno dużym plusem jest LTE, które posiada. Za bardzo jednak nie wiem z czym się je Windows Phone i jak to wygląda w praktyce (chociaż lubię nowości). Znowu Lumia ma mniej ramu od pozostałej trójki i tak w kółko tu plusy i tu minusy.

Prosiłbym o pomoc, co najbardziej opłaca się wziąć z tej trójki telefonów.
 #765917  autor: maker3
 28 lis 2014, 15:54
Na Windows Phone ilość RAM nie ma wielkiego znaczenia. Każdy telefon działa identycznie.
Jedynie gry z dobrą grafiką 3D wymagają niekiedy 1GB.

Android to niezoptymalizowana kupa. Pomyśl co 10 lat temu mogłeś zrobić na PC, a miałeś tam wtedy 512MB. A taki Andrut z taką ilością RAM nie jest nawet w stanie płynnie wczytać książki telefonicznej. Jak chcesz Androida to tylko high-endy: SGS4, SGS5, HTC One. Z tego można korzystać.

Nigdy nie testowałem FTP na telefonie, ale widzę, że Total Commander ma tą funkcję.
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store ... 88c3dd51c3
 #765920  autor: Zeref
 28 lis 2014, 16:14
maker3 pisze:A taki Andrut z taką ilością RAM nie jest nawet w stanie płynnie wczytać książki telefonicznej. Jak chcesz Androida to tylko high-endy: SGS4, SGS5, HTC One. Z tego można korzystać.
Bo te 512 MB Ramu, to ty miałeś chyba od Samsunga. A nie od dziś wiadomo, że Samsung to najgorszy producent telefonów z androidem, jego nakładka touchwiz jest tak tragiczna, że mój chinol za 250 zł szybciej działa niż Galaxy S3 mojego znajomego. Jemu otwierają się połączenia, kontakty, smsy kilka sekund, mi prawie od razu, a mam tylko 512 mb ramu w swoim chinolu. Tyle tylko, ze ja mam czystego androida, a on tragicznego touchwiza. Taka jest różnica, między Samsungiem a innymi producentami.

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #765925  autor: maker3
 28 lis 2014, 16:28
Jak kogoś bawi, od razu po kupnie telefonu czytanie na forach opinii o dziesiątkach romów, który mniej muli to proszę bardzo.

Ponadto każdy większy producent daje nakładkę.
I w sumie mają rację, bo to nakładka powoduje, że system jest user-friendly.
Bez touchwiza andrut nie miałby takiej pozycji na rynku.
Ostatnio ktoś poprosił mnie o usunięcie kontaktu z jakiegoś Goclevera bez nakładki. To mówię: Nie ma sprawy, przecież to proste. A potem 5 minut szukałem jak to zrobić.