DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #765906  autor: qcom
 28 lis 2014, 15:19
W Netii za ten internet MAX 10mb/s płacisz 39,90 jeśli jestes na LLU lub masz łącze neti, jeśli masz BSA płacisz 49,90. Z tego co widzę to opłata za utrzymanie łącza to nie 10 zł a 30 w tej ofercie.
z regulaminu netii:
W przypadku posiadania Usługi Internetowej i braku na tym samym łączu Usługi Telefonicznej świadczonej przez Operatora lub innego dostawcę będziemy zgodnie
z Cennikiem naliczać co miesiąc opłatę za utrzymanie łącza w wysokości 30,00 zł (wyłącznie w technologii LLU i BSA).
tu jest link do regulaminu http://www.netia.pl/files/oferta/Zalacz ... tia%29.pdf
 #766171  autor: mnaimad
 29 lis 2014, 17:50
a jak wygląda prędkość tego neta od DROPSa ??? bo jest słynne "DO" 20Mb/s
a ile faktycznie wam się udaje wyciągnąć na Download i upload i jak wyglądają pingi w stosunku do neostrady ??
 #767294  autor: qcom
 03 gru 2014, 16:40
dropssa będę miał dopiero 21 lutego wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć o prędkościach i pingach.
Póki co zaskoczyli mnie tym że w piątek wypełniłem wniosek na stronie i jakieś 15 min później już dzwonili hehe dzisiaj przyjechał kurier z umową.
Według ich systemu mogę mieć opcje do 20 mb/s, zobaczymy jak to będzie w lutym, czy przejdzie tak "płynnie" z neostrady do dropssa jak zapewniała pani konsultantka :D
 #767771  autor: robriot77
 05 gru 2014, 00:38
@qcom masz na umowie zapis gwarantujacy Ci minimalna predkosc? ostanio rozmawiajac z kl mowil mi ze ma opcje w netii do 20 mb ale nie ma predkosci minimalnej. wiec osiagal predkosci rozne nawet bardzo skrajne od 20 nawet do ponizej 1. dlatego wymysli sobie ze wezmie vdsl orange bo ma minimalna predkosc ponad 22/24mb z tego co pamietam. do mnie tez netiia drynda i kreci ze u mnie 20mb pojdzie ale pan "widzi" w systemie ze 17mb bede mial. ale nie chcial mi dac gwarancji minimalnej wiec nie ma sensu sie z nimi szarpac. w neo jest miedzy 1 a 10 i miedzy 12 a 20.
 #767949  autor: qcom
 05 gru 2014, 14:05
3 lata temu miałem netie prędkość do 2mb/s i cały czas miałem 2mb, potem orange 10mb/s też prędkośći nigdy mi nie spadała, zawsze utrzymuje się w okolicach 10 a w umowie też był zapis że od 1 do 10mb/s.
Zobacze jak będzie w dropssie, jak będzie kiepsko zmienie na coś innego. Tu jest ten plus że umowa jest na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem. Przy umowie na 2 lata bym się obawiał co wykombinują a tak nie ma sie co przejmować na zapas :D
 #771797  autor: asd22
 20 gru 2014, 15:34
Też przymierzam się do zmiany orange na dropssa. Mam neofon ale u siebie wolałbym zostawić telefon z obecnym numerem koniecznie. Na infolinii dowiedziałem się, że Netia wypowiada umowę w moim imieniu za całość usług, teraz mam funpacka. Konsultantka nie była w stanie odpowiedzieć co będzie z telefonem ale czytam tutaj, że można bez problemu przenieść. Tylko obawiam się, żeby ten numer nie przepadł. Myślałem o operatorze voip, wymaga zakupu bramki voip ale koszty nieporównywalnie mniejsze.
 #776674  autor: sharky33
 09 sty 2015, 16:50
Witam, czy w umowie na internet Dropss/Netia powinna być zawarta cena usługi czy wystarczy załącznik "Szczegółowe warunki promocji" do umowy który zawiera ogólne informacje dotyczące oferty. Na infolinii Dropss i w BOK Netii stwierdzono że nie wpisują ceny w umowę. Proszę o info od osób które podpisywały już umowę na Dropss.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2015, 16:53 przez sharky33, łącznie zmieniany 1 raz.