DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 8 z 16
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16

 #747594  autor: Bartsss
 09 wrz 2014, 20:19
Widzę ING i TMUB przodują w rorach wśród Was :) rozważę propozycje TMUB.

 #747611  autor: buba1234
 09 wrz 2014, 21:07
Tu jest ciekawa stronka, aktualizowane rankingi co miesiąc.
Kod: Zaznacz cały
http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-osobistych

________________________________
 #765824  autor: user_delete26
 28 lis 2014, 07:22
BZ WBK wprowadza od lutego opłaty za kartę. 7 zł w przypadku nie dokonania 5 płatności kartą w ciągu miesiąca, a po dokonaniu tylko 1 zł. Miałem ostatnio T-m Bankowe, uciekłem stamtąd do stacjonarnego - normalnego wydawałoby się banku a tutaj powtórka z rozrywki identycznie jak w przypadku DB. :D
 #765832  autor: pakierhakierxd
 28 lis 2014, 08:49
Ja mam T-Mobile Usługi Bankowe i polecam :)
0zł zawsze
przelewy ekspresowe *10 darmowe*
Wpłatomaty parę wpłat za darmo potem 1zł chyba
Bankomaty wszystkie :D

Pozdrawiam :)
 #765845  autor: user_delete26
 28 lis 2014, 10:10
Mi się wydaje że w niedługim czasie zdejmą te przelewy ekspresowe za darmo, tak jak zrobili z cash backiem.

Posiada ktoś z Was konto w Orange Finanse? Jeśli tak to co można powiedzieć o karcie płatniczej (debetowej)?
Posiadając konto w T-m Bankowe chip na nowej karcie (używana niecały miesiąc) starł się jak na poprzedniej w Alior Syncu, z tą różnicą że w Syncu karta odmówiła posłuszeństwa dopiero po roku.
 #765858  autor: pakierhakierxd
 28 lis 2014, 11:17
Cashback nadal jest ale trochę ograniczony jak mi się zdaje.

Pozdrawiam :)
 #765869  autor: novy
 28 lis 2014, 12:28
Nie ma cashback'u w TMUB.
 #765870  autor: pakierhakierxd
 28 lis 2014, 12:30
A to coś się zmieniło ... ,ale trudno :) ,dla mnie najważniejsze że konto jest darmowe ma wpłatomaty i wszystkie bankomaty.
Za darmo zawsze a nie jak w Ing czy coś że 100 co mies. musi być .
Akurat u mnie różnie bywa więc wole takiego konta nie brać.
Teraz pracuje ale i tak kasy na konto nie wpłacają ;]
ale co bedzie potem nikt nie wie.Nic nigdy nie jest pewne.

Pozdrawiam :)
 #765876  autor: thonka
 28 lis 2014, 13:01
Nie ma róży bez kolców. Konto w TMUB jest dobre jeżeli korzysta się z niego w kraju. Gdy przyjdzie nam zapłacić kartą za granicą (albo w obcej walucie przez internet) to lepiej trzymać się za kieszeń, bo Alior mocno przesadził w tym roku ze spreadem i transakcje walutowe kartą liczy po zabójczych kursach.
Rok temu pamiętam zamawiałem Kindle Classic z niemieckiego Amazonu i policzyli mi euro jakieś max. 10gr powyżej kursu średniego NBP czyli w miarę uczciwie. Z jakieś 2 tygodnie temu płaciłem przy granicy za jakieś pierdoły w markecie i kurs po jakim przyszło Aliorowi rozliczyć tą transakcję wprawił mnie w osłupienie... Ponad 4,5zł za euro (ok. 30gr więcej od kursu średniego). 15% spreadu względem kursu NBP (jak się okazuje karty w złotych rozliczają tak dla euro, funta, franka i dolara amerykańskiego). Dobrze, że były to drobiazgi na jakieś 5 euro, bo miałem płacić kartą za większe zakupy. Niesmak pozostał...

Zastanawiałem się ostatnio czy kartę walutową TMUB można podpiąć pod kantor z Aliora. Próbował ktoś?

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #765883  autor: user_delete26
 28 lis 2014, 13:24
Cash back to już dawno nie funkcjonuje. Pamiętam jak w styczniu kupowałem tableta przez neta to jeszcze dostałem zwrot ponad 30zł. A potem jakoś to zdjęli. Gdyby nie ten rebranding i brak stacjonarnych punktów obsługi to pewnie dalej byłbym posiadaczem Synca.
W BZWBK jest o tyle lepiej w razie potrzeby kredytowej, że nawet po jednym wpływie z tyt. wynagrodzenia można dostać kredyt, co prawda niewielki ale do iluś tam tysięcy. Natomiast, nie ukrywam że zaczynam się rozglądać za inną opcją bankową, ponieważ troszkę przesadzili z tymi płatnościami.
 #765886  autor: pakierhakierxd
 28 lis 2014, 13:26
Nie wyjeżdżam póki co za granicę :P,ale dla kogoś kto wyjeżdza to może być trochę lipka ..,ale przy darmowym koncie nie można dużo wymagac.

Pozdrawiam :)
 #765887  autor: pakierhakierxd
 28 lis 2014, 13:27
Ja kredytów nie zamierzam brać,jak już coś to coś na raty.Karty kredytowej w życiu nie chcę !

Pozdrawiam :)
 #765891  autor: thonka
 28 lis 2014, 13:46
Cashback starego typu został wycofany bodaj w marcu, a zakomunikowany został w chwili, gdy pewne było ścięcie prowizji kartowych. Co prawda był cashback przy rebrandingu ale był związany z płatnościami nfc przy pomocy telefonu co mocno ograniczyło grupę mogącą skorzystać z tej opcji.

Tu nie chodzi o to czy konto jest darmowe czy nie. Alior nawet w swoich płatnych ofertach ma te same kursy. Po prostu po ścięciu opłat transakcyjnych w Aliorze doszli do wniosku, że można zarobić dodatkowo na płacących kartami przez internet. Do tego nie musisz nigdzie wyjeżdżać ;)

Niedługo wiele banków zacznie coraz bardziej zdzierać ze swoich klientów, bo na horyzoncie jest już nowa, wyższa składka na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a naiwny jest ten, który myśli, że polscy bankowcy obniżą swoje zyski - trzeba w końcu do zagranicznych central wysyłać coraz więcej pieniędzy... Od kilku lat mnie zastanawia jak oni to robią, że wszędzie jest dopuszczalny spadek przychodów ale w Polsce zawsze muszą one rosnąć...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #765892  autor: user_delete34
 28 lis 2014, 13:47
A czy jest sensownie tani odpowiednik T-M UB do płatności w euro/dolarach? Bank/usługa (jeśli to np. PayPal i jakaś ich karta) z dowolnego kraju, jeżeli tylko konto i kartę mogę założyć tu i teraz w PL przez sieć i korzystać z tego bez problemu płacąc za zakup w dolarach i euro. Mówiąc sensownie tani mam na myśli BARDZO rzadkie zakupy, może sztuka czy dwie na rok. Nie potrzebne mi bankomaty itp bo z karty poza Polską bym nie korzystał (99%).
 #765893  autor: thonka
 28 lis 2014, 13:51
Jest karta walutowa w euro i w dolarach (osobno) w TMUB. Obie masz za darmo (zarówno konta do tych kart jak i same karty) i ew. ze złotówek w ramach swoich kont w TMUB przelewasz odpowiednie kwoty na karty walutowe (po kursach niższych niż te o których pisałem wyżej), gdy chcesz nimi zapłacić lub wpłacasz/przelewasz pieniądze na konta przypisane do tych kart.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #765909  autor: Xavi
 28 lis 2014, 15:22
Pietro pisze:BZ WBK wprowadza od lutego opłaty za kartę. 7 zł w przypadku nie dokonania 5 płatności kartą w ciągu miesiąca, a po dokonaniu tylko 1 zł.
Nie masz racji.Jest jeszcze gorzej bo nie da się uniknąć opłaty za kartę 7 zł! Karta MC tyle będzie kosztować zawsze. Możesz zmienić na kartę Visa Sol i wtedy opłata chyba 4 zł chyba że wykonasz 5 transakcji w miesiącu.
 #765934  autor: bazooka
 28 lis 2014, 17:02
pakierhakierxd pisze:Ja kredytów nie zamierzam brać,jak już coś to coś na raty.Karty kredytowej w życiu nie chcę !
Po takiej wypowiedzi musisz niestety pogodzić się z faktem, że bardzo mało wiesz o kredytach/ratach oraz kartach kredytowych. Karty kredytowej niestety nie może brać ten, który nie wie jak korzystać z bezodsetkowego okresu kredytowania (przeważnie jest to 54dni).
  • Strona 8 z 16
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16