DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #765431  autor: user_delete39
 26 lis 2014, 15:37
Witam,
stoję przed zakupem telefonu (może być nowy, jak i używany):

Do czego będzie użytkowany:
1. Oczywiście do rozmów, w dość dużych ilościach
2. Słuchania muzyki (tylko na słuchawkach) ? będzie robił za odtwarzacz MP3 podczas treningów biegowych
3. Korzystania z Internetu, a także kilu aplikacji: Gmail, Yanosik, Allegro, aplikacje bankowe
4. Sporadycznie (1-2x w miesiącu) w samochodzie jako GPS
5. SMS-y, ale te wysyłam naprawdę rzadko.

Czego oczekuję (ułożone w hierarchii):
1. Niezawodności ? oczekuję szybkiej, stabilnej pracy
2. Solidnej budowy, trwałości ? nie chcę, żeby mnie zawiódł, zdarza się, że telefon mi upadnie
3. Szybkiego działania
Aktualizacji Android 5.0 do końca roku
4. Możliwie długiego czasu działania na baterii
5. Żeby był możliwie cienki ? nie przeszkadzał w kieszeni, czy podczas biegania.
6. Prostoty i minimalizmu
7. Niezłej jakości dźwięku (tylko na słuchawkach)
8. Akceptowalnych zdjęć

Nie będę korzystał z żadnych gier, nie chcę żadnych niepotrzebnych dodatków.
Nie będzie wykorzystywany do innych, poza wymienionymi czynności.
Jestem laikiem, nie potrzebne mi duże możliwości telefonu.
Ważne, aby był jak najprostszy i jak najsolidniejszy.
Stylistyka, marka, wygląd itp. są dla mnie bez znaczenia, dla mnie to tylko przedmiot.

Jeżeli chodzi o budżet ? chcę wydać jak najmniej.
Górna, nieprzekraczalna granica to 750 zł
Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie, informacje, konkretne marki i modele.

Pozdrawiam,
Damian
 #765527  autor: user_delete39
 26 lis 2014, 23:25
Z tego co wyczytałem z pary Nexus 4 vs Moto G - Nexus wybija się szybkością działania (procesor i przede wszystkim 2 GB Ram) oraz stylistyką. Moto G 2014 natomiast multimediami - lepiej gra i przede wszystkim robi lepsze zdjęcia. Są między nimi jeszcze jakieś większe różnice?

Powiedzcie jeszcze Panowie, czy są już potwierdzone terminy wprowadzenia Android L dla:
Moto G 2014 (Dual Sim)
oraz dla Nexusa 4?
 #765565  autor: vonski
 27 lis 2014, 08:44
roswell pisze:2. Słuchania muzyki (tylko na słuchawkach) ? będzie robił za odtwarzacz MP3 podczas treningów biegowych
Niestety Nexus nie jest pod tym względem ideałem. Jakość co najwyżej przeciętna.
roswell pisze:2. Solidnej budowy, trwałości ? nie chcę, żeby mnie zawiódł, zdarza się, że telefon mi upadnie
Mój Nexus rozpadł się w kawałki (ekran) po upadku z biurka na drewniane panele. Generalnie sprzęt z dwoma taflami szkła jest wręcz przeciwieństwem trwałości.
roswell pisze:4. Możliwie długiego czasu działania na baterii
Znowu Nexus wypada słabo.
roswell pisze:8. Akceptowalnych zdjęć
Tylko akceptowalne.
Nie jestem fanem Moto G, ale do Twoich wymagań pasuje chyba lepiej. No i w tej cenie ciężko o coś lepszego.
 #765820  autor: Optek
 28 lis 2014, 06:40
A może Lg G2 mini:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp ... techniczne - również powinien dostać aktualizację. Telefon w dobrej cenie, obecnie kupisz już poniżej 700 zł. Ma LTE.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.