DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
  • Strona 7 z 14
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
 #765586  autor: Sig
 27 lis 2014, 10:20
W sumie do forum większych uwag nie mam. Wygląda inaczej, nie znaczy, że źle.
To nieistotny detal, może był już poruszany, ale zauważyłem, że tekst pod nickiem wyświetla się jako:
-#
u osób, które go sobie same wpisywały (zamiast np. ostrożny rozmówca itd.). Nie widze opcji, żeby można go było wpisać ponownie i w sumie jak dla mnie mogłaby nie wracać, tylko niech wróci choćby standardowy tekst pod nim, bo tak, to czuję się jakbym zrobił jakiś błąd w rejestracji :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #765591  autor: pakierhakierxd
 27 lis 2014, 10:33
No ja też tak mam,szukałem jak to zmienić i nie znalazłem :D

Pozdrawiam :)
 #765593  autor: Niezgodna7
 27 lis 2014, 10:39
Fajnie, że wszyscy zadowoleni, ale ja nie, bo dalej nie mam opcji ,,kasuj" ,,edytuj" - tak jak miałem przed ,,wymianą" forum
:- /
(opera mini).
 #765594  autor: pakierhakierxd
 27 lis 2014, 10:44
Nie używaj opery mini to będzie xD:D

Pozdrawiam :)
 #765596  autor: Niezgodna7
 27 lis 2014, 10:55
Pakier.
Szybciej Telepolis przestanę używać
:- P
PS.
Jak się nie loguję, to pojawiający się odnośnik do ,,najnowsze na forum" - kieruje mnie do najnowszego postu, na stronie 9. Ale jak się zaloguję, wcisnę nieprzeczytane, kliknę w ten temat, to przenosi do str. 1, a nie do 9-ej, i nie do najn.wpisu
 #765597  autor: pakierhakierxd
 27 lis 2014, 10:57
Hehe ;) ,ja tam Dolhpina używam :D ,Operę mini mam ale tylko na 2g czasem korzystam -rzadko ... ,i tak pakietu nie wykorzystuje -2gb + no limit w lte ;)

Pozdrawiam :)
 #765601  autor: Morvius
 27 lis 2014, 11:28
ja się jeszcze zastanawiam czy m się różnią "nieprzeczytane posty" a " nowe posty", w nieprzeczytanych znajdziemy nowe ale na odwrót już nie więc w jakim celu są stworzone te dwie opcje?

Klasyczny obserwator wątku.
 #765650  autor: maniek89
 27 lis 2014, 15:07
To jeszcze za pomagajki wstawcie jakies piwa albo inny ekwiwalent. :)
 #765656  autor: darek638
 27 lis 2014, 15:31
Kiedy po kliknięciu na nieprzeczytane zostanę przeniesiony do ostatniego czytanego przeze mnie posta, a nie do pierwszego.

Nigdy więcej Play.
 #765681  autor: Xy
 27 lis 2014, 18:24
- pogrubione podfora: super
- automatycznie pokazuje napisany post: super
- sprawniejszy Shout Box: super
- szybka odpowiedź bez klikania: super

W dalszym ciągu czekamy na:
- wyraźne oddzielenie działów (np. Nokia, Sagem, Samsung zlewają się lekko w całość)
- powrót pomagajek! Jakiś ekwiwalent, cokolwiek. Na innych forach to jest. Ludzie mieli po -set pomocnych punktów i nagle przepadły.
- podforum "Motoryzacja" (ja bym chciał ;> )

Pozdr wszem i wobec ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #765695  autor: kwistas
 27 lis 2014, 19:05
Teraz już forum wygląda dobrze, wersja mobilna będzie?
 #765751  autor: znawca
 27 lis 2014, 20:51
Jest lepiej:)

Kolory wciąż trochę nie teges, widziałem ładniejsze fora, ale są też gorsze - da się żyć.

Czasem występują problemy z automatycznym logowaniem na forum. Muszę wejść na Telepolis, potem w panel i dopiero na forum, żeby działało... no ale o to się nie czepiam.

Wciąż brakuje pomagajek, albo jakiegoś innego substytutu. To ważne, również dla nowych użytkowników, bo kto ma więcej zebranych pomagajek, ten pomógł większej liczbie ludzi, a więc ten bardziej zna się na rzeczy. Drodzy admini, proszę zróbcie coś z tym, bo to podstawowa funkcjonalność (jak hamulec w samochodzie).
Skoro nie wiesz co oferuje szablon, to znaczy, że pytanie nie jest co ciebie.
I dobrze by było, abyś odpowiadał za siebie, a nie za "my"
Ale to nie było pytanie, odniosłem się do tego:
Ja bym też prosił, żebyście w swoich życzeniach co do funkcjonalności nie trzymali się tego co było w starym PHPBB2 by Przemo, tylko też patrzyli czy takie coś występuje też na forach opartych na PHPBB3.
Nie wiem, co pan miał na myśli, ale teraz to zabrzmiało tak, jakby tylko ci którzy znają się na kodowaniu mogli zgłaszać sugestie i propozycje zmian... a to lekko dyskryminujące. Nie muszę wiedzieć dlaczego nie działa, żeby widzieć, że nie działa i skarżyć się, że nie działa:)
Samo stwierdzenie, że to było na starym forum jest niewystarczające.
Ale w starej wersji było tak, że klikniecie w temat prowadziło do pierwszego posta w temacie.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS
Markadiusz pisze:Przecież masz Windows Phone, pod kontrolą Microsoftu, pewny jesteś, że Ci tego nie usuną? ;)
Prędzej Apple, niż M$ :D

PPS
Da się jakoś zmienić " -# " nad avkiem na coś innego? Jeśli tak, to nie mogę znaleźć gdzie...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #765767  autor: Sirmark
 27 lis 2014, 21:53
mofom pisze:Czy w PHPBB3 nie ma opcji "wersja do druku"? Nie ukrywam, że brakuje mi tej opcji - to było takie lo-fi i w dodatku bez podziału na strony. Są jakieś szanse >1% na dodanie tej opcji?
Znaleźliśmy moda na to i jest. Szukaj drukarki na samej górze.
Kaczy pisze:Miałem ok. 30 000 nieprzeczytanych postów. Widzę, że dość dużo tematów, których nie przeczytałem oznaczone są jako przeczytane.
Czy pojawił się jakiś limit nieprzeczytanych postów?
Informacje o nie przeczytanych postach nie były przenoszone przy konwersji. Poza tym ty miałeś i tak wyjątek w tej kwestii. Mechanizm starego forum chyba po 3 dnia nieobecności ograniczał ilość nieprzeczytanych do jakichś 1500 sztuk.
Xy pisze:W dalszym ciągu czekamy na:
- wyraźne oddzielenie działów (np. Nokia, Sagem, Samsung zlewają się lekko w całość)
Ale jakby chciał wyraźniej? Inna sprawa, że to akurat jest tak samo jak w starej wersji forum.
kwistas pisze:Teraz już forum wygląda dobrze, wersja mobilna będzie?
Będzie Tapatalk, ale dla kont premium.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #765773  autor: Sirmark
 27 lis 2014, 22:19
I jeszcze takie małe podsumowanie, tak z grubsza, bo tych zmian trochę było wprowadzonych.
- rózne poprawki wizualne różnych tekstów/komunikatów
- zmiana formatu daty, jest "wczoraj", "dzis"
- otwieranie linków w nowej karcie. Tylko link z domeny telepolis.pl otwierają się w tej samej
- dodaliśmy tekst "nieprzeczytany" który pojawia się przy nieczytanych postach.
- dodaliśmy opcję "Wersja do druku" dla całego tematu
- poprawki z logowaniem (ale czały czas obserwujemy czy to działa w 100%)

Sprawy, na którymi pracujemy lub oceniamy:
- ranki pod nickiem oraz "-#" - będzie zmodyfikowane
- funkcja "pomógł" testujemy i przygotowujemy import posiadanych punktów ze starego forum
- oceniamy czy w tym trybie http://www.telepolis.pl/forum/search.ph ... nreadposts
kliknięcie w temat może przenosić na pierwszy nieczytany post.
- Tapatalk
- Jak tylko odpowiednia osoba w IT wygospodaruje chwilę to przejrzymy szablon pod kątem czcionek i spróbujemy coś zmienić.
- Zrobimy tez delikatne poszerzenie forum
- W dalszym terminie, możliwe, że stworzymy szablon całkowicie od nowa.

A teraz to czego nie udało się zrobić lub nie chciałem an siłę wprowadzać:
- info i liczbie nieprzeczytanych postów
- podglądu pierwszego i ostatniego postu w chmurce po najechaniu myszką na temat na liście.
- nick, który po kliknięciu wstawiał się do formularza
- parę innych zgłoszeń co do funkcjonowania mechanizmu, nie ma możliwoci przeniesienia do nowego forum.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #765774  autor: Xy
 27 lis 2014, 22:21
SirmarK pisze:Ale jakby chciał wyraźniej? Inna sprawa, że to akurat jest tak samo jak w starej wersji forum.
http://images70.fotosik.pl/405/ac81ca18d57bb862.jpg Kółkiem zaznaczyłem to, co się zlewa, tylko przykładowo bo wyżej i niżej jest tak samo. "Windows Phone i Windows Mobile" leży tuż nad "Inni producenci i dyskusja ogólna". Jest szansa, żeby jakoś to rozciągnąć, odseparować od siebie? Chociaż trochę...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #765775  autor: Xy
 27 lis 2014, 22:23
SirmarK pisze:A teraz to czego nie udało się zrobić lub nie chciałem an siłę wprowadzać:
- info i liczbie nieprzeczytanych postów
SirmarK pisze:- podglądu pierwszego i ostatniego postu w chmurce po najechaniu myszką na temat na liście
Chwała Ci za to, że to zniknęło ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #765776  autor: znawca
 27 lis 2014, 22:27
Chwała tylko za zniknięcie pierwszego, to drugie było przydatne:)

Dobrze że pomagajki wracają

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #765792  autor: Sirmark
 27 lis 2014, 23:16
Xy pisze:Kółkiem zaznaczyłem to, co się zlewa, tylko przykładowo bo wyżej i niżej jest tak samo. "Windows Phone i Windows Mobile" leży tuż nad "Inni producenci i dyskusja ogólna". Jest szansa, żeby jakoś to rozciągnąć, odseparować od siebie? Chociaż trochę...
OK. Jak będziemy zajmować się czcionkami to tez i to zobaczymy, chyba, że będzie jakąś inna chwila czasu, aby style przejrzeć.

A na przykładzie Xy oraz znawca widać, że wszystkich się nie da i tak zadowolić ;)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #765810  autor: Niezgodna7
 28 lis 2014, 01:47
Jak są posty nieprzeczytane, to ile ich może być maksymalnie - które przepadają? Najstarsze nieczytane, czy nowe dochodzące?
 #765812  autor: darek638
 28 lis 2014, 02:18
1500 chyba.

Nigdy więcej Play.
  • Strona 7 z 14
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14