DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #760938  autor: zakulka
 05 lis 2014, 23:39
Witajcie :)

Tradycyjnie piszę do Was, mając dylemat, liczę na pomoc.

Od pół roku jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką HTC One - zaszalałam z nowymi technologiami, a teraz za to płacę. Mój egzemplarz od początku sprawiał problemy, ale dotyczyły jakości zdjęć (sporo osób skarżyło się na tzw poświatę, lekki fiolet. Dla mnie to nie jest ważne, więc przymknęłam oko. Zakochałam się w wydajności i możliwościach muzycznych tego smartfona, ale niestety dziś oddałam go do serwisu, ponieważ padły kolejno przycisk włączania, w stanie czuwania blokady i bateria (mimo ciągłego podłączenia do prądu piszczał całą noc, że ma 14% aż wyzionął ducha).

Nie chcę tego modelu, po naprawie planuję go sprzedać, mam złe doświadczenia.

Na następcę będę mieć około 1500 zł z tym, że owa kwota nie musi być wykorzystana w całości. Zapłaciłam już za cudo od HTC w abonamencie Play i mam nauczkę.

Czy Sony Xperia M2 to rozsądny wybór? Wiem, że to nie flagowiec, znam parametry, teraz już nie o to chodzi. Przed One miałam Galaxy S II, nigdy mnie nie zawiódł, więc myślę też poważnie o Samsungach, jednak tu proszę o wskazanie konkretnych modeli.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

 #760960  autor: Astek
 06 lis 2014, 06:47
To widzę,że masz dość spory budżet.
Zastanawiałaś się może nad Lg G3?
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10506828
Obecnie w sklepach internetowych do kupienia już od 1600 zł a moim zdaniem jest to najlepszy telefon obecnie w swojej grupie cenowej.
Na aukcjach można często znaleźć jeszcze taniej.
Jeszcze ciekawa jest Sony Xperia Z3 compact ale jest jeszcze objęta podatkiem od nowości ;)
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11384396

 #760970  autor: mourning
 06 lis 2014, 07:58
Po pierwsze to nie ma czegos takiego jak niezawodny telefon bo kazdemu moze sie trafic felerny egzemplarz. Ja bym mimo wszystko nie zrazal sie do HTC bo akurat po sobie wiem ze bardziej zawodne bywaja wlasnie Samsungi. Czesto seryjne awarie srzetowe wlasnie sa u nich ale to tez kwestia tego ze sprzedaje sie ich najwiecej tak wiec i najwieksze sa szanse na awarie.
Wracajac do tematu idz w zupelnie inna strone i za te 1500 zl jakie masz do wydania ja bym kupil BlackBerry Z30 ewentualnie One+One. Napisze jeszcze jakie masz wymagania co do urzadzenia. Do czego chcesz go uzywac. Bedzie latwiej cos podpowiedziec

 #761038  autor: zakulka
 06 lis 2014, 13:50
Dzięki za odpowiedzi. naprawdę interesujące propozycje.

Smartfona używam jako odtwarzacza multimediów. Słucham muzyki, ściągam mnóstwo plików i dedykowanych aplikacji, oglądam filmy w wielu formatach oraz długo siedzę w sieci. Zdarza mi się też sporo rozmawiać. Na obronę HTC powiem, że dawał sobie z tym wszystkim radę świetnie, oczywiście do czasu. Nawet jeśli chodzi o żywotność baterii.

Ufam Waszej opinii. O samsungu wspomniałam, ponieważ miałam go długo i nie było żadnych problemów (też z Waszego polecenia). Jednak SGS II i One to jedyne smartfony w moim posiadaniu, więc polemizować nie zamierzam :)

Edycja: nie ogarnę tych największych ekranów (lekkie trudności manualne), próbowałam w salonie przy okazji zakupu One. Najbliżej mi teraz do Z3 Compact. Jakieś inne propozycje wśród telefonów o nieco mniejszej rozdzielczości? 4,6-4,8 optimum.

 #761048  autor: bake83
 06 lis 2014, 15:45
zakulka pisze:Najbliżej mi teraz do Z3 Compact
Raczej ciężko znaleźć coś lepszego, jeśli tylko mieści się w budżecie to bierz :-)
Ewentualnie Z1C, jeśli chcesz zaoszczędzić.

 #761063  autor: zakulka
 06 lis 2014, 17:30
Dzięki wielkie :) Z3 mnie zauroczyła.

 #761299  autor: Sferis
 07 lis 2014, 15:45
Zdecydowanie Sony Xperia Z3 będzie tutaj dobrym wyborem. Jeżeli tylko cena nie będzie problemem, telefon spełni Twoje oczekiwania.

 #761521  autor: zakulka
 08 lis 2014, 17:12
Decyzja odnośnie zakupu modelu już zapadła, zwłaszcza, że znalazłam kilka aukcji, na których cena okazuje się korzystna.

Mam tylko pytanie odnośnie karty sim. Z3 obsługuje następną generację po micro, prawda? Co z tym fantem zrobić? Jako zastępczy tel mam teraz najzwyklejszego budżetowca samsunga z klawiaturą, pomógł mi adapter, więc nie musiałam zmieniać karty. Czy w przypadku Sony może być podobnie?

Niby wyrobienie duplikatu to nic takiego, ale obsługa klienta w Play nie jest zbyt skłonna do pomocy (doświadczenia z trzech salonów), zatem wolałabym tego uniknąć.

 #761544  autor: vonski
 08 lis 2014, 19:42
Można przyciąć microSIM do nanoSIM samemu, zrobią Ci to też w porządniejszych komisach (tych, które mają gilotynę).
 #765713  autor: zakulka
 27 lis 2014, 20:10
Odświeżam temat :)

Niestety się przeliczyłam i nie będzie mnie stać na Z3 Compact (duży problem ze sprzedażą Samsunga Galaxy Trend Plus, nawiasem mówiąc). Co myślicie o starszym modelu czyli Z1? Wiem, że np ma mniejszą rozdzielczość ekranu, ale dla mnie jest bardzo wygodna - bodaj taka, jak SGS II, którego dobrze wspominam. Z testów i recenzji wynika, że radzi sobie nieźle. Warto zakupić?
 #765772  autor: vonski
 27 lis 2014, 22:15
Z1 czy Z1 Compact?
Z1 jest ok, ale ekran ma raczej przeciętny. I kretyńskie fabryczne folie z tyłu i z przodu.
 #765780  autor: znawca
 27 lis 2014, 22:38
Jeśli oglądasz filmy to będziesz zawiedziona. Ekran w Z1C jest kiepski.

Z3C nie mieści się w budżecie? Poszukaj używanych na allegro. Skoro nowy HTC ci się popsuł, to sama widzisz że nie ma reguły, nowy czy używany. Ważne żeby był na gwarancji:)

Do twoich wymagań najlepiej pasuje któryś Galaxy (np: S4), bo ma AMOLEDa (najlepszy do filmów) i świetną jakość dźwięku (jak każdy Galaxy S), no ale możesz narzekać na soft... a raczej będziesz narzekać, skoro miałaś HTC One.

Poleciłbym Moto X, ale nie ma jej w Polsce. Owszem są na allegro, ale tutaj nie wiem, jak z gwarancją.

Wszelkie Oppo, One+ etc to chińskie produkty. Może nie awaryjna tandeta, ale jakością ekranów na pewno nie imponują.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #765828  autor: ahmed
 28 lis 2014, 08:00
Honor 6 - za 1500 w markecie albo HTC One mini 2 (M8) jeżeli w ogóle marka HTC wchodzi w rachubę. Xperie są ładne, mają dobre parametry ale są nieporęczne, wielkie kanciaste i szybka niezbyt....
Ostatnio zmieniony 28 lis 2014, 10:39 przez ahmed, łącznie zmieniany 2 razy.
 #765835  autor: vonski
 28 lis 2014, 09:15
znawca pisze:Poleciłbym Moto X, ale nie ma jej w Polsce. Owszem są na allegro, ale tutaj nie wiem, jak z gwarancją.
Która? 1 generacja czy druga? Bo 2 gen jest normalnie do kupienia, tylko, że za spore pieniądze.
znawca pisze:Wszelkie Oppo, One+ etc to chińskie produkty. Może nie awaryjna tandeta, ale jakością ekranów na pewno nie imponują.
Hehe. Co do OnePlus One to można dyskutować: ekran jest bardzo dobry, ale mnóstwo egzemplarzy ma zażółcona dolną część.
Ale już taki Oppo 7/7a to rewelacja w temacie wyświetlaczy. Miałem, porównywałem, zachwyciłem się :)
 #765926  autor: zakulka
 28 lis 2014, 16:38
Dzięki :)

Szansa na Z3 jest, ale się nie nastawiam specjalnie. Filmy mogę odpuścić, muzyka i internet ważniejsze. Skoro nie Z1, to co w tym segmencie cenowym?
 #765960  autor: vonski
 28 lis 2014, 19:35
Z1 Compact, zwłaszcza że nie chcesz dużego sprzętu. Doskonały smartfon, którego wydajność jeszcze dłuuuuugo będzie w zupełności wystarczająca do 99% zastosowań. A kosztuje już bardzo fajne pieniądze (aż żal mi mojej sprzedawać w tej cenie).
 #766477  autor: zakulka
 30 lis 2014, 20:01
Dzięki wielkie.

Byłam dziś w jednym ze sklepów i ostatecznie wybrałam Z1. Porównałam z HTC i wyszło na to, że Compactem mi się nawet łatwiej posługiwać, bo wszystko mam w zasięgu jednej ręki. Ekran zły nie jest, do Internetu starczy w 150% :) Zawsze umiecie dobrze doradzić.

Serdeczne pozdrowienia.