DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 30 z 111
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 111
 #764581  autor: mofom
 22 lis 2014, 13:35
właśnie przeszedłem do Klucza :-)
jedyne co mnie zdziwiło to, że sam nie pobrał konfiguracji internetowej i musiałem po raz pierwszy na smartfonie zmieniać apn, bo domyślny "internet" nie hula i musi być "www.klucz.net" (plus restart fonka).
prawda, że pisze o tym na starterze, ale np. virgin mimo że też mvno to jechał na standardowym apn "internet"
pakiecik 200MB na 30dni sam się odnowi?
 #764584  autor: Emsi
 22 lis 2014, 13:47
Niestety na razie pakiety nie są samoodnawialne. Na fejsie zadali pytanie czy interesuje klientów taka opcja, więc pewnie wraz z lejkiem ją wprowadzą.
 #764585  autor: bazooka
 22 lis 2014, 13:54
mofom - mam do Ciebie prośbę byś ocenił jako świeży użytkownik czy pakiet ten zejdzie Ci szybciej niż w poprzedniej sieci (i w jakiej byłeś) :?:
...wiadomo chodzi mi o kwestie rozliczania, kończenia sesji i zaokrąglania zużytego transferu.
Czy w Kluczu rozlicza się osobno za wysłane i pobrane dane czy razem? Po ilu sesja jest zliczana od rozłączenia z siecią internetową?
 #764624  autor: mofom
 22 lis 2014, 19:24
sebusy, niestety odrębnie, czyli jest 100MB za 3zł, czyli już nie tak różowo. porównać zużycia nie mam z czym bo jechałem na lejku virgin. mogę porównać tylko jakość - z ofnk laysy. Stabilność plusa, ale nie wyciąga mi więcej niż 200kBs czyli 1,6Mbps przy modemie 7,2Mbps. Zasięg plusa mam ok, czyżby przycinał kluczowi jak playowi w roamingu czyli do 2Mbps?
emsi, a jak zużyję 200MB przed upływem 30 dni, to czy mogę odpalić kolejny raz ten sam pakiet? ewentualnie po wyłączeniu i włączeniu gprs krótkim kodem.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2014, 19:47 przez mofom, łącznie zmieniany 1 raz.
 #764627  autor: Emsi
 22 lis 2014, 19:33
mofom pisze:niestety odrębnie, czyli jest 100MB za 3zł, czyli już nie tak różowo.
Skoro tak, to zawiodłem się na Kluczu. Miałem sobie wziąć kartę KM i wsadzić do neta, ale w takim wypadku zostaje bez zmian. Ostatnio pozbywam się nieużywanych kart i środków na nich zgromadzonych i zostają mi tylko karty dużych opów, bo przy moim profilu korzystania wychodzi to najkorzystniej.
 #764634  autor: mofom
 22 lis 2014, 20:02
może mi te 100MB wystarczy na 30dni na czytanie i pisanie na forum telepolis pod opera mini bez obrazków, ale trzeba rzadko wyłączać internet, by nie policzyło 30kB jak 100kB.
choć nie ukrywam liczyłem na normalny pakiet, czyli rozliczanie danych wysłanych i pobranych łącznie, a nie odrębnie. Ale... ale jeśli dobrze pamiętam to tak samo było w starym simplusie - ot tak już plus ma, trzeba uważać.
 #764643  autor: bazooka
 22 lis 2014, 20:41
O to się bałem, nie testowałem pakietu Klucza, bo mam jeszcze Laysy, ale o tym gdzieś już czytałem (rozliczanie Plusa) - czyli może tak być, że mi pakiet 500MB nie starczy... :(
To kibel, do neta Klucz mi się nie przyda.
mofom - pomyśl jednak, jeśli nie rozłączasz neta to rozliczanie sesji nie zaokrągla Ci w górę...więc nie tracisz na tym sporo - moim zdaniem przy drobnych pakietach neta (200-300MB) nie warto jest rozłączać transfer, tylko utrzymywać go włączonym non-stop - ja tak robię.
Wyłączasz uaktualnienia aplikacji (tylko po wifi) - ustawiasz co trzeba w przeglądarkach i bez problemu korzystasz z komunikatorów. W Orange mieściłem się swego czasu w 200MB, potem potrzebowałem 250MB... teraz sądzę, że 350MB lekko powinno starczyć (ale w Orange, nju)... poza tym tak jak sugerujesz - włączasz następny pakiecik gdy zostanie Ci 20MB i spokój na następne 20dni :)
 #765255  autor: Krzysxx
 25 lis 2014, 19:10
Witam wszystkich,
Ja przeniosłem się do Klucza z MBank-u i mam jak na razie jedną uwagę, być może ktoś się z tym również spotkał.
Dzwoniłem raz do UK i zamiast 7 minut z kawałkiem policzyło mi za ponad 17 minut.
Telefon wskazuje mi na czas połączenia 7:49 i w dodatku całą rozmowę od zgłoszenia odbiorcy do zakończenia połączenia mam zarejestrowaną i czas nagrania wynosi również 7:49.
Pisałem reklamację ale ich system bilingowy pokazuje 17:35 i nie ma dyskusji.
Ciekawy jestem czy to jednostkowy przypadek, czy też liczą, że ludzie nie kontrolują czasu rozmów. a nawet jak kontrolują to i tak system bilingowy jest ważniejszy.
 #765262  autor: bazooka
 25 lis 2014, 19:30
Bardzo ciekawa kwestia: podejście w takiej sytuacji nie pod klienta jest bardzo nie fair.
Jeśli połączenie z UK w Kluczu kosztuje mniej niż w kraju po co klient miałby oszukiwać - wskazał nieprawidłowość i operator powinien zachować się w tonacji: "klient ma zawsze rację" - inne podejście jest niedopuszczalne. Błąd, który został uznany jako "kłamstwo" klienta wskazuje na ograniczone zaufanie do opa a to już poważny argument by pilnować tego dalej.
Jeśli to odosobniony błąd można wybaczyć jednak gdy będzie tego więcej :?: ...troszkę lipa - trzeba kontrolować też połączenia w kraju jeśli jesteś z nami do końca szczery?
 #765271  autor: Krzysxx
 25 lis 2014, 20:03
sebusy pisze:Jeśli to odosobniony błąd można wybaczyć jednak gdy będzie tego więcej ...troszkę lipa - trzeba kontrolować też połączenia w kraju jeśli jesteś z nami do końca szczery?
Mógłbym ewentualnie brać pod uwagę, że telefon coś źle wskazał, że połączenie się nie rozłączyło (chociaż nigdy takie sytuacje nie miały u poprzednich operatorów miejsca), ale było to pierwsze połączenie zagraniczne po przejściu do Klucza i trochę nieufnie podchodziłem do tych 15 groszy i bardziej z ciekawości niż potrzeby zadzwoniłem do UK i dodatkowo całą rozmowę mam nagraną (wszystkie mam automatycznie rejestrowane) i sprawdziłem to dokładnie od początku do końca. Bo to nie chodzi o te 1,50 zł, bo tyle gdzie indziej jest za minutę a nie 10 minut ale o sam fakt.
I w dodatku wyjaśnienie reklamacji, że system bilingowy tak wskazuje to tak ma być.
 #765441  autor: bazooka
 26 lis 2014, 16:32
Mam co innego - wysłałem jednego SMSa, bez POLSKICH ZNAKÓW o długości dokładnie: 157 znaków.
Dlaczego skasowało mnie za 3 SMSy :?:
Kod: Zaznacz cały
2014-11-21 07:30:51 	48xxxxxxxxx 	48xxxxxxxxx  O 	SMSMO 	0 	0,09 PLN
2014-11-21 07:30:55 	48xxxxxxxxx 	48xxxxxxxxx  O 	SMSMO 	0 	0,09 PLN
2014-11-21 07:30:57 	48xxxxxxxxx 	48xxxxxxxxx  O 	SMSMO 	0 	0,09 PLN
 #765463  autor: Emsi
 26 lis 2014, 17:58
Mam wrażenie, że po zmianie w Kluczu na nową platformę billingową Plusa, jest gorzej niż było. Ja i tak już nie korzystam.
 #765482  autor: Krzysxx
 26 lis 2014, 19:49
Ten ich system to w ogóle nie wiadomo jak działa.
Sprawdzam saldo konta jest 2,02 PLN
Brak aktywności przez 5 minut, sprawdzam ponownie saldo konta i jest 4,06 PLN.
Przy czym 4,06 powinno być poprawne.

Wykonane następne 2 rozmowy (łącznie niecałe 10 minut) i saldo konta spada do 0,26 PLN. Mija 10 minut i saldo konta wynosi 2,28 PLN.
 #765541  autor: garfield-
 27 lis 2014, 00:25
może to jest jak w CP. Pani z infolinii mi powiedziała, że system rezerwuje pewną kwotę do przodu, i później wyrównuje/rozlicza po pewnym czasie. Nie chciało mi się wierzyć, ale rzeczywiście coś jest na rzeczy i podobnego się dzieje.
 #765544  autor: Flash999
 27 lis 2014, 00:37
garfield- pisze:może to jest jak w CP. Pani z infolinii mi powiedziała, że system rezerwuje pewną kwotę do przodu, i później wyrównuje/rozlicza po pewnym czasie. Nie chciało mi się wierzyć, ale rzeczywiście coś jest na rzeczy i podobnego się dzieje.
W T-Mobile występowało to bardzo często. W heyah stawka za 100 KB wynosiła 2 gr, a z konta potrafiło wciągnąć kilka złotych, by po kilkudziesięciu minutach wrócić do normy.

W Plusie nie zauważyłem takich rozliczeń (z Klucza nie korzystałem).

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #765557  autor: bazooka
 27 lis 2014, 07:57
Znalazłem przyczynę policzenia mnie za 3 SMSy... nie wiem jak to możliwe, ale w Andku, w ustawieniach alfabetu było zmienione na "tryb precyzyjny" przez to limit znaków na 1 SMSa ustawił się na 70 znaków. Nie wiem jak to możliwe, ale uznałem, że należy napisać Wam prawdę.
 #765702  autor: bazooka
 27 lis 2014, 19:33
Nie mam zielonego pojęcia do czego to...
Ale zdarzyło mi się to pierwszy raz - i dalej to pytanie do nowych użytkowników Klucza, czy po włożeniu karty Klucza nie przestawiło się komuś w Andku na to samo :?:
To moja pierwsza myśl, bo nie instalowałem ostatnio nic, żadnej apki, która mogłaby to przestawić.
  • Strona 30 z 111
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 111
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 111