DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #764092  autor: czeresniak7
 19 lis 2014, 08:52
Siemano !
Mam telefon Galaxy S II od 3 tygodni. Mam 2 baterie podróby dosłownie kupione gdzieś na bazaru za 15 zł i te baterie mi trzymają po 15-20 godzin. No trudno się mówi. Więc kupiłem taka baterię dokładnie stąd:
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/oryg-bateria-akumulator-samsung-i9100-galaxy-s2-i4741478388.html
Kupiłem podłączyłem bateria miał 46% rozładowałem ją szybko dałem do ładowania ładowałem 13 godzin włączyłem telefon bateria wytrzymała UWAGA 11 GODZIN. I znów powtórka rozładował się i ładowałem 12 godzin i bateria trzymała 12 godzin. A najlepsze jest to, że ja na telefonie tylko sms'y od czasu pisał i nic więcej. Telefon sobie leżał a ja tylko eski od czasu do czasu nic więcej.... Teraz ta nowa bateria ( mam ją tydzień ) nie trzyma mi nawet 8 godzin !

Dałem tryb oszczędzania energii nawet i to samo.

Wchodze w stan bateria sprawdzić na co jest wykorzystywane to tak mam:

60% wyświetlacz ( ekran)
6% system android i jakieś tam pierdoły, serwer multimediów, jądro systemu tam groszowe procenty, czuwanie sieci

Może ktoś coś zaradzić bo to jakaś masakra. Ja nauczony telefon ładować co 3-4 dni a nie 2 razy dziennie !

Ja rozumiem, gdybym siedział ciągle muzyki słuchał albo co... Ale ja dosłownie tylko eski czasami coś pogadam popisze i tyle nic więcej.....
Mam łącznie 3 baterie.....

POMOCY jakieś propozycje ?

Wersja systemu android: 4.4.2

Do jakiegoś serwisu się udać niech sprawdzą coś ktoś ?

 #764103  autor: Niezgodna7
 19 lis 2014, 09:29
Nie trzymaj 12h, bo to nic Ci nie da.
Ładuj do momentu ,,bateria naładowana".
Link popraw, bo jakoś klikam i nic.
Jeśli wyraźnie nowa jest gorsza, to jakiś lewus. Ile za nią zapłaciłeś?

 #764106  autor: vonski
 19 lis 2014, 09:39
czeresniak7 pisze:60% wyświetlacz ( ekran)
A jak klikniesz w ten wyświetlacz to pokazuje ile czasu świecenia? Bo przy maksymalnie podświetlonym ekranie 2-3h to norma niestety...

 #764111  autor: czeresniak7
 19 lis 2014, 09:52
Za baterię dałem uwaga: 55 zł + przesyłka

wejdz na allegro i wpisz

ORYG BATERIA AKUMULATOR SAMSUNG i9100 GALAXY S2

i to jest ta bateria za 55 zł a z wysyłką 64 zł

http://allegro.pl/oryg-bateria-akumulat ... 78388.html

-----------------------------------

Powiem Ci na podstawie dzisiaj:

Telefon dałem do ładowania o godz 23 wczoraj i odłąnczyłem dziś z rana o 6.30 pi razy oko

wchodzę w Bateria i mam tak

76% - rozładowywanie

3g 25m 7s zasilania baterią

76% ekran
7% czuwanie sieci
6% jądro systemu
4% urządzenie bezczynne
4% system Android
2% system multimediów
2% whatsApp

i tyle

i wchodzę w Ekran i mam szczegóły użycia:

Czas działania: 35m 9s

 #764112  autor: PingNoMore
 19 lis 2014, 09:55
Ja proponuję kupić oryginalną powiększoną baterię 2000 mah. Są do dostania w Euro RTV

 #764114  autor: Micho
 19 lis 2014, 10:01
czeresniak7 pisze:Mam telefon Galaxy S II od 3 tygodni.
Może zacznijmy skąd go masz? Nowy na pewno nie więc od kogoś a to może wskazywać że jest uszkodzony (jakieś zwarcie itp).

Ja mam u siebie oryginalną baterię, tel ma już 1.5 roku i nigdy szału nie było ale te 2 doby trzyma przy podobnym do twojego użytkowaniu. Teraz trochę zaczyna szaleć, bo czasami bez powodu trzyma 1 dzień z kawałkiem albo 10% znika w godzinę (zaraz po naładowaniu) a tel leży na półce.
 #764317  autor: Micho
 21 lis 2014, 09:25
No i mnie dopadł wirus związany z baterią w S2. Zaczęło sie wczoraj od tego, że po 1 dniu bateria miała 15% (normalnie 2 doby trzyma) więc postanowiłem zrestetować bo może robot świruje. Po resecie zonk, z 15% pokazuje 1%. Naładowałem, przez noc zeszło 12% czyli w normie. Pobawiłem się rano trochę a tu najpierw znika sygnał gsm a po chwili tel zdycha (było 68%). Po resecie nawet pinu wpisać nie mogłem, pokazuje 1% i tel wisi. To podpinam ładowarkę, odpalam telefon a tam 65% baterii. Znowu odpalam wifi, gps i mapy i po paru min. ekran zaczyna mrugać i tel zdycha. I znowu bateria pusta a po podpięciu ładowarki wraca na swoje 60%. I to tak z dnia na dzień zaczęło się robić.

To jakieś problemy z telefonem czy po 1.5 roku bateria powiedziała dość? Co było by dziwne bo nigdy nie katuję baterii i w mojej 17 letniej historii z telefonami nigdy mi bateria nie padła.
 #764345  autor: vonski
 21 lis 2014, 11:52
Jak macie CWMR to z jego poziomu zróbcie reset statystyk baterii.
 #764350  autor: Micho
 21 lis 2014, 12:05
Niestety ale nie mam. Ja mam oryginalny JB. Z tego co wyczytałem w necie do bateria pada.
 #764460  autor: Micho
 21 lis 2014, 20:16
bazin111 pisze:Nie chcę straszyć, ale może to oznaczać "uwalony" (zalany/zamoczony) telefon. Bateria może być sprawna.
To nie strasz :) Nie ma takiej możliwości by chociaż gram wody dostał się do telefonu, tel zawsze w futerale, nieużywany na deszczu. Rozebrałem klapkę (1 raz od 1.5 roku) i bateria jakby troszkę spuchnięta była. Gdzie można kupić oryginalną baterię i ile to może kosztować?
 #764599  autor: bazin111
 22 lis 2014, 16:17
"Micho" mój post dotyczył raczej problemu "czeresniak7" :) Co do aukcji baterii, raczej nik Ci nie powie czy to oryginał, czy nie. W dobie wszechobecnych podróbek ciężko jest to ocenic. W serwisie Samsunga napewno kupisz oryginała, ale pewnie wiąże się to z większymi kosztami zakupu, choć wolałbym dopłacić i mieć pewność co kupuję.
 #764617  autor: garfield-
 22 lis 2014, 17:48
u mnie przyczyną okazały się, żrące aplikacje, w tle. Używam s2 od 4 lat. i sukcesywnie trzymał mi coraz krócej, aż pewnego dnia padł zupełnie. uratowałem "dziada", ale mam totalnie czysty. I teraz trzyma 1,5 doby a wcześniej od rana nie wytrzymywał do wieczora. Bateria wciąż ta sama. Menedżer aneroidowy baterii nie wskazywał na żadną konkretnie aplikację, która byłaby za to odpowiedzialna.

Też swego czasu na wyjazdy zakupiłem zamienniki za 15-20 zeta - jako drugą baterie. Trzymają one gorzej i mniej liniowo, ale dają radę. szczególnie przy końcówce energii " lecą szybciej w dół".
 #764867  autor: Micho
 24 lis 2014, 10:29
Miałem dzisiaj zamawiać baterię ale po przeczytaniu komentarzy wyszło, że to nawet nie leżało koło oryginału i ludzie narzekają, że te baterie trzymają krócej niż ich stare zużyte. Póki co wstrzymam się z kupnem bo jeszcze jako tako trzyma, najwyżej będę codziennie ładował. Bo tak to działa, rozmowy itd tylko wystarczy większe obciążenie (wifi, gps czy jakaś prosta gierka) i wtedy zawiesza się a po restarcie z 50% robi się 10%. Za 4 miesiące będę mógł brać tel w przedłużeniu to może coś wezmę a jak nie, to albo prawdziwa oryginalna albo powrót do Nokii 5230 :)
 #764947  autor: Chemicalifornia
 24 lis 2014, 16:28
Moja dziewczyna miała tak so jak ty, Micho. Telefon zawieszał się, a po restarcie mial kilka %.
Wymiana baterii na oryginał nic dałą...

Swoją drogą kiedyś ładowarki też lepsze robili, teraz co chwila trzeba kupować nowe :/

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #765404  autor: Micho
 26 lis 2014, 13:29
No to żeś mnie pocieszył. Najbardziej zastanawia mnie, że jak zaczyna padać to przez chwilę zaczyna mrugać wyświetlacz i przyciski pod ekranem. Jakby zwarcie. I po tym gaśnie.
Dzisiaj wytrzymał 38h ale jak rano patrzyłem było 33% a sieci brak. Dopiero po 2 resetach sieć wróciła.
 #765406  autor: vonski
 26 lis 2014, 13:41
Może to nie tylko bateria pada, ale coś się z płytą główną dzieje.
 #765598  autor: Micho
 27 lis 2014, 11:03
Właśnie skończyłem go ładować na full, wykonałem 3 min rozmowę zeszło na 98%. Potem włączyłem wifi, gps i mapy googla i po 1 min wyłączył się po resecie 16% i przy wpisywaniu pinu zawiecha a teraz już nawet uruchomić się nie da, piszczy jak przy pustej baterii. A jak leży i ze 2-3 rozmowy po parę min to 24h wytrzymuje. Da się jakoś sprawdzić jakimś testem baterię? I ewentualnie jakaś diagnostyka telefonu by wykluczyć awarię sprzętu? Bo szkoda kasy na nową baterię jeśli to telefon zdycha.

Edit:

Właśnie zrobiłem test obciążeniowy :) Odpaliłem wifi, gps i grałem w Fife 14 i pod podpiętą ładowarką jest ok a jak odpiąłem to po minucie zdechł. Czyli bateria do wymiany. Jutro jakiś zamiennik kupię.