DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #728064  autor: Masterek1
 27 cze 2014, 08:57
Hej. W niedługim czasie zamierzam kupić nowy lapek tak do max 2000 zł (będzie z niego korzystała moja mama - głównie do podstawowych zastosowań takich jak internet czy też ewentualnie jakiś film po drodze).
Raczej 17 cali zamiast 15 ponieważ będzie to dla niej wygodniejsze.
Mam na oku te modele
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7916333
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10521333
Jaki byście wybrali?

 #728130  autor: user_delete26
 27 cze 2014, 13:45
Z tego co tu podałeś to odpowiem tak:
Procesory są praktycznie takie same, minimalnie bardziej wydajny będzie i3 4000M, (4 generacja Intela-najnowsza) czyli procesor w Acerze.
Karta graficzna minimalnie wydajniejsza w Samsungu. Więc można uznać że to samo.
Dysk pojemnościowo taki sam, więc nie ma co komentować.
Ramy to ta sama częstotliwość takowania.
W Samsungu masz matrycę matową, więc w użytkowaniu napewno lepiej się sprawdzi aniżeli błyszcząca w Acerze.

Cenowo wyglądają podobnie te laptopy, Samsung markowo jest lepszy od Acera, z którego serwisem nie jest najlepiej. Podobne do siebie laptopy, ze względu na matową matrycę- co sprawdzi się na zewnątrz i samą markę skłoniłbym się ku Samsungowi. Myślę że biorąc pod uwagę cenę i wielkość matrycy Samsung jest lepszym wyborem.

Generalnie jeżeli laptop ma służyć tylko i wyłącznie do zastosowań podstawowych, to i tak te procesory są sporą proformą. Ja mam w swoim Asusie procesor i3-3217U 1,8GHz, i też myślałem na początku że jest to słaba jednostka, która nie poradzi sobie z zastosowaniem zaawansowanych programów czy gier. No i się myliłem, mimo że to nie jest tytan szybkości to daje rade. A na papierze jest i tak sporo słabszy od tego co wymieniłeś.
 #765380  autor: jarre
 26 lis 2014, 11:56
myślę, że warto przeczytać ---wymoderowano-Remington---