DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #764695  autor: piotrek.gk
 23 lis 2014, 09:35
Witam,
Jestem na etapie zakupu telefonu, ale przy mnogości dostępnych na rynku modeli nie wiem na co się zdecydować. Telefon będzie używany do:
1. 30% internet
2. 50% rozmowy
3. 20 % sms i mms
4.0% gier i oglądania filmów
Musi posiadać dobrą baterię, w miarę rozsądny aparat, diodę informującą o nieodebranych połączeniach i sms oraz możliwość odbierania mms bez włączonej transmisji danych, co nie jest oczywiste we wszystkich telefonach np samsunga. Nie jestem zdecydowany na jakąś konkretną markę, więc wchodzą wszystkie poza jakimiś no name.
 #764716  autor: bazooka
 23 lis 2014, 12:13
Dobrze napisane: "mnogości dostępnych na rynku modeli"...ale te 4 punkty nie zawężają wyboru...one nie mówią w zasadzie nic o Twoim zapotrzebowaniu - prawie każdy telefon/smartfon teraz służy do internetu, a już na pewno do rozmów, 20% na pisanie też się mogę zgodzić...
Aparat prawie każdy ma w miarę - po żadnego nie można porównać nawet do małego kompaktu i żaden nie nadaje się do zdjęć w słabym oświetleniu...
Poza tym nie sprecyzowałeś nic...
I nie to, żebym się czepiał, ale przejrzałeś choć parę tematów "ok 700zł" przed założeniem kolejnego :?: Szczerze...?
 #764773  autor: piotrek.gk
 23 lis 2014, 17:13
Szczerze? Przejrzałem i powiem Ci, że nie znalazłem informacji nt diody informującej w telefonach w tym przedziale cenowym, stąd nowy temat.
W takim razie inaczej sformułuje zapytanie.
Szukam telefonu o właściwościach:
- duża bateria (powyżej 2200 mAh),
- wyświetlacz 4,5-4,7",
- ram min 1GB,
- wbudowana pamięć min 8GB,
- aparat robiący ostre zdjęcia, bo np ten co jest w LG L7 II nie powala,
- wspomniana dioda informująca,
dodatkowo może mieć, ale nie musi:
- LTE
- wersja androida pozwalająca na aktualizację do Lollipopa,
Czy ktoś mógłby doradzić w kwestii wyboru?
 #764781  autor: YogS
 23 lis 2014, 17:33
Z diodą to będziesz mieć problem bo prócz BlackBerry to chyba nikt inny ich nie stosuje dzisiaj. Z10 byłby dobry gdyby nie mocno średnia bateria (1800mAh), a poza tym specyfikacją spełnia wymagania prócz wielkości ekranu - 4,2" 768x1280, 2GB ram, 8GB + microSD, LTE, 8mpix no i obsługa aplikacji androidowych.
 #764954  autor: sloniacz
 24 lis 2014, 16:51
za 730zł można juz dostać Motorolę moto G LTE. Ma diodę powiadomień, najlepszy w tej klasie cenowej wyświetlacz (720x1280 Gorilla glass III) i w kolejce do Lollipop zaraz za Nexusami (a przed większością flagowców).
Za 600zł bez LTE ale też bez slotu na karty mikroSD (reszta taka sama).

Bateria tylko 2070mAh ale przy niedużym wyświetlaczu 4,5" i prawie czystym Andku może pociągnąć nawet 2 dni (przy normalnym używaniu bez katowania)