DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #719042  autor: Janek33
 21 maja 2014, 08:37
Telefunken to znany niemiecki producent m.in. telefonów i smartfonów który po kilku latach nieobecności powrócił na polski rynek z takimi smartfonami jak:
- TE1 (Enjoy) - około 300 zł;
- TL1 (Live) - około 450 zł;
- TD1 (Diamond TD1) - około 650 zł;

Specyfikacja tego ostatniego:
Kod: Zaznacz cały
Dual SIM
Ekran IPS 5,0” 16,7 M kolorów
Rozdzielczość: 960*540
CPU: Quad Core 1.3 GHz
Android 4.2
Aparat główny: 12 Mpix AF
Kamera przednia 2,0 Mpix
Pamięć wbudowana 4GB
RAM 1GB

Pod względem cena/specyfikacja wygląda to bardzo korzystnie. Chciałbym podpytać czy ktoś kiedyś miał doświadczenia z sprzętem z tej marki?

 #719262  autor: paker
 22 maja 2014, 09:02
Wiesz, jest to legendarna niemiecka marka. Mam od nich CB Radio które już wielokrotnie uchroniło mnie przed suszarkami :). Telefunken znany jest z solidności i niezawodności. Jak widzę postanowili ostro wejść na polski rynek i dali zachęcającą cenę. Ze specyfikacji wynika, że Diamond TD1 to naprawdę mocny sprzęt: dual SIM, dwa aparaty, mocny procek i RAM za 650 zł. Wygląda to fajnie. Będę w ndz w Media Markt to przetestuję :)

 #719270  autor: darek638
 22 maja 2014, 09:32
Już raz byli na polskim rynku. Około 70 lat temu.

Nigdy więcej Play.

 #719275  autor: Janek33
 22 maja 2014, 09:48
Szukam właśnie jakiegoś fona na dwie karty sim i jeden ze znajomych posiada TD1. Ekran 5 cali - dobrze się przegląda neta. Miałem go w ręce - ma dostosowanego Androida pod dual sim-a. Czyli te wszystkie funkcjonalności, związane z dzwonieniem, wysyłaniem smsów czy netem 3g. Ale z tego co wiem, to chyba standard w telefonach z Andkiem na dwie karty.

 #719358  autor: Karmin
 22 maja 2014, 13:14
Mój dziadek korzystał z takiego telefonu przez 4 lata i nawet był z niego zadowolony, choć wcześniej ciężko było mu dogodzić ;)
Tutaj wrzucę Ci link : http://www.telefunken.pl/lista-produkto ... ony-gsm/22
i to jest ten trzeci z dużymi cyframi.

 #719639  autor: Xy
 23 maja 2014, 21:37
Ale to jest prawdziwy, niemiecki Telefunken czy jakiś podły rebranding wynalazku Made in China?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #719644  autor: user_delete34
 23 maja 2014, 21:49
Xy pisze:jakiś podły rebranding wynalazku Made in China
Francuzi, Polacy, Niemcy - chyba wszyscy dziś "jedziemy" na swoich markach w postaci naklejek na w 100% chińskich telefonach. Wątpię, bym się mylił, bo gdzieś po drodze każdy musi mieć z tego zysk, a te telefony są zwykle tanie.

 #719659  autor: saleen
 23 maja 2014, 23:47
Chiński chińskiemu nierówny, Apple też klepie sprzęty w Chinach, ale jeśli można tak to ująć myśl techniczna jest amerykańska.
A ten Telefunken, patrząc na specyfikację (Dual SIM itp) wydaje się być typowo chińską myślą techniczną - tysiąc marek a w środku to samo, czy to Telefunken, czy Manta czy Pentagram.
Byłbym miło zaskoczony, gdybym się tutaj pomylił ;)

 #719669  autor: Xy
 24 maja 2014, 02:02
Markadiusz pisze:Francuzi, Polacy, Niemcy - chyba wszyscy dziś "jedziemy" na swoich markach w postaci naklejek na w 100% chińskich telefonach. Wątpię, bym się mylił, bo gdzieś po drodze każdy musi mieć z tego zysk, a te telefony są zwykle tanie.
Myślałem, że taki Telefunken postara się i zrobi coś swojego. A tu jest pójście na łatwiznę i zwykła chińszczyzna z naklejonym znaczkiem. Coś jak nasz MyPhone, Manta czy ostatnio, o zgrozo, Unitra.
Ja wiem, że Samsung, Apple, Sony, Nokia czy HTC są klepane w Chinach ale jednak jest to urządzenie zaprojektowane przez producenta podanego wcześniej, a nie kupno kontenera telefonów i chałupnicza zmiana znaczka gdzie jakiś Xiaomi nagle staje się Alcatelem czy Motorolą (podaję tylko jako przykład).

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #719670  autor: AD
 24 maja 2014, 06:29
Takie czasy nastały, jak produkt nie ma znaczka Made In China znaczy, że jest to podróba. I co można na to poradzić, nic !

 #719676  autor: user_delete34
 24 maja 2014, 08:57
saleen pisze:Chiński chińskiemu nierówny
Jasne, ale poza Apple jest dokładnie tak, jak piszesz w drugiej części posta. Jeszcze osobna sprawa typowo chińskie marki, ale te Xiaomi, Oppo itp są całkiem dobre.
Xy pisze:ostatnio, o zgrozo, Unitra
No dobra, tego bym się nie spodziewał.

 #751775  autor: Optek
 26 wrz 2014, 12:48
Mój ojciec jakiś czas temu kupił w jakiejś sieciówce Live TL1 na dwie karty sim. Generalnie dobry telefon - głównie wykorzystuje go do dzwonienia, czasami nawigacji, skype i neta, rzadziej do smsowania czy grania. Bateria wytrzymuje mu 2-3 dni - no chyba że korzysta z wspomnianego GPS.
Jest to niskobudżetowy telefon więc nie ma co się spodziewać, że będzie to iphone 5 - ale do takiego codziennego użytkowania w zupełności wystarcza.

 #762702  autor: Magdalena Jarosz
 13 lis 2014, 20:52
Xy pisze:Ale to jest prawdziwy, niemiecki Telefunken czy jakiś podły rebranding wynalazku Made in China?
Telefunken to prawdziwa niemiecka firma z wieloletnią tradycją i długą historią z którą można się zapoznać na http://www.telefunken.pl/historia. Wiele lat temu nasze produkty były dostępne w Polsce i cieszyły się dużą popularnością.

 #762704  autor: user_delete34
 13 lis 2014, 20:54
To też marka - nalepiana na chińskie produkty (telefony), koniec.

 #762707  autor: Xy
 13 lis 2014, 21:05
Ten wasz Telefunken to jakiś LingLong ze zmienionym znaczkiem. Pewnie występuje także jako GoClever, myPhone, Manta i uj wie co jeszcze :-D
Bo TELEFUNKEN to był dawno temu. Kiedyś u dziadków był nawet telefon tej marki. Ale to kiedyś. Dziś z Niemcami on ma tyle wspólnego co ja z Nostradamusem.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #764771  autor: Zeref
 23 lis 2014, 17:04
Zainspirowany postem jednego z użytkowników, sam nabyłem takiego Telefunkena którego posiadam już kilka miesięcy, dokładnie Enjoy TE1.

O dziwo, telefon rzeczywiście chodzi płynnie, bez zacięć, co wręcz potrafi zamurować, przecież dostajemy słabe podzespoły a do tego jest to jeszcze android.
Wydaje mi się, że zasługa tkwi w stosunkowo dobrym procesorze i braku nakładki systemowej. Oczywiście - bez szału, ale dwa rdzenie w zupełności wystarczą do płynnego otwierania kontaktów, skrzynki sms czy połączeń, jak i podstawowej obsługi telefonu (z drugiej strony w tym momencie zaśmiały się telefony nie smartfony i to nawet te zaprezentowane 10 lat temu) który nie jest obciążony żadną nakładką, szczególnie touchwiz.

Dlatego sam telefon rzeczywiście, o dziwo, chodzi tak, jak przystało na prawdziwą markę Telefunken, zwłaszcza patrząc ile kosztuje owe urządzenie - 270 zł a w promocji jeszcze taniej. Problem jednak jest w tym, że to nie ta sama marka co kiedyś, a zwyczajnie kolejny no-name, który przedstawia się jako potężny i wręcz nieśmiertelny Telefunken i co ciekawe - udawanie te rewelacyjnie mu wychodzi. Wszystko tutaj działa tak, jak przystało na tą markę, dlatego bez problemu można polecić te telefony, jako świetne chińczyki.

Oczywiście marka to tylko śmieszny dodatek na który uwagę zwraca głównie towarzystwo. Ktoś modny, w życiu nie kupi telefonu z marką "Telefunken", bo przecież co powiedzą znajomi? Sam, mimo ze nie obracam się w modnym towarzystwie, już kilkakrotnie byłem pytany co to jest, co to za firma i w ogóle, i nie rzadko widziałem przy tym zniesmaczenie rozmówcy.
Dla mnie jednak ważne jest, że telefon ten po prostu działa, i robi to znakomicie. A kupiłem go bo zbierał same wysokie noty w komentarzach itp. Zawsze wybieram telefon czy jakiekolwiek inne urządzenie nie po marce, a po komentarzach i ocenach.

Mam nadzieje że obecne osoby posiadające prawo do marki Telefunken będą zamawiać właśnie same takie urządzenia, dobre i niezawodne.

Smutne jest tylko w tym wszystkim to, że znani producenci jak Samsung, za wyższą cenę oferują gorze urządzenia, jak chociażby ostatnio popularny Samsung Galaxy Trend czy Sony Xperia E. Mam głęboką nadzieje na to, że już niedługo się to zmieni, m.in dzięki chińczykom. Bo to naprawdę nie poważne, a wręcz wstyd za 400-500 zł wypuszczać mulący się telefon, choć w przypadku Samsunga owa sytuacja ma miejsce nawet we flagowcach jak S3 czy S4, co już kompletnie jest jakimś kosmosem i nieporozumieniem :smt005

Telefunken i inne chińskie marki powinny jak najszybciej przyśpieszyć swoją ekspansje, dla dobra wszystkich androidowców. I już nigdy więcej nie zaśmieje się na wydźwięk Xiamoi, i nigdy już nie będę się zastanawiał jakim cudem, od zera (2010 r start firmy) do teraz zostali 3 największym producentem smartfonów.

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #764779  autor: Artur051
 23 lis 2014, 17:30
Jednak mimo wszystko telefony te mają mnóstwo wad.

Sam mam Galaxy S5 jak i jako drugi telefon dodatkowy ten wynalazek i.... różnicę widać gołym okiem. Samsung ma bardziej dopracowany soft mimo wszystko co by złego o Samsungu mówić. Tele~~ to zwykły chinol. Z tych firm mniej znanych. To nie firma na maire Xiaomi, Lenovo/Motka, czy Huawei. O tym trzeba pamiętać zawsze kupując mniej znane chinole przebarwione na Telefunken, Kruger Matz, Wiko, Goclever i wiele innych. Te firmy to jedynie dystrybutorzy doklejający swoje logo do mniejszych chińskich producentów. OStatnio w Play24 nawet wyskoczyła mi jakaś dziwna nazwa tego wynalazku Wuo~~~~ już nawet powtórzyć nie potrafie. Po wygooglowaniu nazwy okazuje się że to nikomu nie znana chińska firma zarejestrowana w hongkongu produkująca smartfony dla każdego z możliwością "doklejenia" własnego logo. :). Takich mało znaczących firemek jest w chinach ponad 300. Sama ich wielkość mówi nam na ile możemy spodziewać się po sofcie, jego dopracowaniu itp itd
 #764799  autor: Zeref
 23 lis 2014, 19:43
Artur051 pisze:Jednak mimo wszystko telefony te mają mnóstwo wad.

Sam mam Galaxy S5 jak i jako drugi telefon dodatkowy ten wynalazek i.... różnicę widać gołym okiem. Samsung ma bardziej dopracowany soft mimo wszystko co by złego o Samsungu mówić. Tele~~ to zwykły chinol. Z tych firm mniej znanych. To nie firma na maire Xiaomi, Lenovo/Motka, czy Huawei. O tym trzeba pamiętać zawsze kupując mniej znane chinole przebarwione na Telefunken, Kruger Matz, Wiko, Goclever i wiele innych. Te firmy to jedynie dystrybutorzy doklejający swoje logo do mniejszych chińskich producentów. OStatnio w Play24 nawet wyskoczyła mi jakaś dziwna nazwa tego wynalazku Wuo~~~~ już nawet powtórzyć nie potrafie. Po wygooglowaniu nazwy okazuje się że to nikomu nie znana chińska firma zarejestrowana w hongkongu produkująca smartfony dla każdego z możliwością "doklejenia" własnego logo. :). Takich mało znaczących firemek jest w chinach ponad 300. Sama ich wielkość mówi nam na ile możemy spodziewać się po sofcie, jego dopracowaniu itp itd
Telefunken to chińczyk, ale zapowiadanych mnóstwa wad nie wymieniłeś, a jedynie zrobiłeś ranking marek. To nie możliwe, żeby każda z tych firm mogła aktualizować, budować, wzbogacać swoje oprogramowanie, ale dopracowywać? Co jest tutaj do dopracowania, skoro wszystko hula bez zakłóceń?
Nie ma tutaj nic, co by można było "poprawiać", po prostu wsadzają do każdego modelu czystego androida 4.x.x i po sprawie. To nie Samsung, który żeby dobrze działał, musi regularnie dostawać aktualizacje, chyba co miesiąc :smt005 Ja po wyjęciu chińczyka, przez kilka miesięcy nie przeprowadziłem jeszcze absolutnie żadnych aktualizacji systemu (bo i takowych nie miałem komunikatów i nawet jeżeli by były to bym się nie zgodził) i wszystko śmiga super.

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #765368  autor: Xy
 26 lis 2014, 10:17
Wrzuć w telefon Skype, Viber, gg, kilka gier, jakieś programy do foto, Yanosik, przeglądarkę zdjęć, licznik danych i zobaczymy czy ten Telefjunken będzie dalej taki łał.
Nie wiem czy czysty Andek w Telefunkenie jest identyczny jak Andek w Nexusie. Niby oba czyste...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #765373  autor: Artur051
 26 lis 2014, 10:35
Xy pisze:Wrzuć w telefon Skype, Viber, gg, kilka gier, jakieś programy do foto, Yanosik, przeglądarkę zdjęć, licznik danych i zobaczymy czy ten Telefjunken będzie dalej taki łał.
Tutaj coś ponad FB i MESS w pamięci i już dostaje zadyszki. To jest 512mb ram.... Jako tel do dzwonienia jest ok, ale do bycia pełnosprawnym smartem poza FB i MESS to już lipa totalna. Nawet Antutu się crashuje na tym i nie chce testu do końca przejść.
Temu ja kupiłem ze świadomością używania tego jedynie do map here i do dzwonienia :). Do tego nadaje się mimo tylko 512mb ramu! :)

A do całej smartfonowej reszty SGS V idealnie sie sprawuje ;)