DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #764676  autor: perdos1
 23 lis 2014, 00:43
Witam!
SGS3 został ukradziony, więc szukam nowego telefonu. Wymagania:
- jakość audio nie gorsza niż w S3 (przypominam w S3 jest Wolfson WM1811)
- aparat nie gorszy niż w S3
- wyświetlacz nie gorszy niż w S3 (zarówno rozdzielczość jak i jakość)

Ogólnie telefon ten w 100% spełniał moje wymagania, miałem na nim CM 11, więc nie narzekałem na słabą wydajność softu od Samsunga. Znajdę coś co spełni moje wymagania, czy ponownie kupić S3? Cena powiedzmy 600-1000 zł, nie chcę przepłacić, ale jeśli warto to dam 1000.
 #764677  autor: onifer2
 23 lis 2014, 00:52
Zaproponowałbym Motorolę Moto G 2014 bo to bardzo dobry telefon w tej cenie, ale pomimo dwóch głośników gra ciut gorzej niż S3, podobnie aparat, troszkę gorsze zdjęcia robi.

Jeśli S3 była ok, to może kontynuacja w postaci S4. Zdjęcia jeszcze lepsze, muzyka nie gorsza. Za 1000zł powinieneś już znaleźć nówkę od kogoś kto brał na abonament i sprzedaje.
 #764723  autor: perdos1
 23 lis 2014, 12:32
Moto G ma chyba również trochę gorszy wyświetlacz, o audio chodzi mi głownie na słuchawkach. W tych aspektach nie chcę się cofać. Do tego niewymienna bateria mnie martwi, w S3 mi padła to kupiłem nową za 50 zł, co zrobię jak padnie w Moto G?

Jeśli S4, to którą wersję, bo nieźle namieszali. Wiem, że tylko wersja z Exynosem posiada chip Wolfsona, ale z drugiej strony wersja z Snapdragonem posiada LTE.
 #764790  autor: onifer2
 23 lis 2014, 18:55
Moim zdaniem wbrew opiniom nie ma aż tak dużej różnicy między wersją z chipem Wolfsona na Exynosie a Snapdragonem i Qualcomem. No chyba, że ktoś jest naprawdę audiofilem i wsłuchuje się we wszelkie nuianse brzmieniowe.

Sam porównywałem obie wersje (dodam tak nawiasem mówiąc, że jestem zawodowym muzykiem) i wielkiej różnicy nie słyszę- zamówiłem parę dni temu z Orange wersję ze Snapdragonem 600, która ma np. dużo lepsze zarządzanie zasilaniem- wg danych gsmarena wersja na Snapdragonie to czas rozmów aż 18 godzin przy Exynosie tylko 11 godzin.

Jeśli chodzi o audio, cytuję:

"Audio quality evenly matched

Both Samsung Galaxy S4 versions did greatly in our audio quality test. They both had excellently clean output in both testing scenarios and despite the fact that they use different audio chips, their output is quite hard to tell apart.

The Qualcomm-powered Samsung I9505 Galaxy S4 had the tinniest of edges in the headphones-plugged-in testing scenario, exhibiting slightly cleaner audio output, but we doubt anyone will be able to hear the difference. The Exynos-packing I9500 Galaxy S4 makes up for it with an advantage that's a bit easier to hear on your own - slightly higher maximum volume levels.

No matter which of the versions of the Samsung flagship you choose, you will be more than happy with its output and certainly we wouldn't advise you to make your selection based on the audio output - it's just that it's too close to call here."

Różnica minimalna.
 #764840  autor: perdos1
 23 lis 2014, 23:21
Zainteresowała mnie wersja i9506, trudno dostępna w PL, ale jednak do dostania. Ma Snapdragona 800 i lepszy moduł LTE. Warto za 1100 zł? Jedyny minus to zapewne dużo gorsze wsparcie względem i9505, a chciałem zainstalować CM.
 #764873  autor: vonski
 24 lis 2014, 10:58
perdos1 pisze:Zainteresowała mnie wersja i9506, trudno dostępna w PL, ale jednak do dostania. Ma Snapdragona 800 i lepszy moduł LTE. Warto za 1100 zł? Jedyny minus to zapewne dużo gorsze wsparcie względem i9505, a chciałem zainstalować CM.
Warto. Dużo szybszy i przede wszystkim bardziej energooszczędny chipset. Owszem - wsparcie ma mniejsze, ale oficjalny CM jest.
 #764912  autor: perdos1
 24 lis 2014, 14:35
Ale z drugiej strony za około 1250 można kupić S5, pytanie tylko czy warto. W sumie Snapdragon 800 to praktycznie to samo co 801 tylko trochę mniejsze taktowania. Do tego S4 jest mniejszy i lżejszy, co jest dla mnie dużym plusem. S5 z drugiej strony będzie miał dużo lepsze wsparcie. Jak wygląda sprawa aparatu, dużo lepszy jest w S5? 4K to chyba jak na razie zbędny bajer więc nie biorę tego pod uwagę.

Edit: S4 i9506 Black Edition zakupiony. Przekonał mnie jednak rozmiar (ciut mniejszy od S3) i gwarancja, której nie dostanę w żadnym S5 poniżej 1300 zł. Dziękuję wszystkim za pomoc.