DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
 #764597  autor: Sirmark
 22 lis 2014, 16:08
sebusy pisze:Gdybym się na tym znał i zdecydował na wymianę silnika, nigdy nie dokonałbym jego podmiany...
[o f##k, nawet wybiórczego cytowania już nie ma]
...jeśli byłoby w postaci zubożonej do starego...więc inne kwestie musiały zaważyć na decyzji.
[.....]
Jeśli się takie coś czyta oznacza to ni mniej ni więcej, że zapewne wiele kwestii już nie odzyskamy..
Zauważ, że "coponiektórzy" pisali to przed tym wpisem, a Ty DanielR, po...
...także nie wiem w co wierzysz, śmiejąc się ze mnie jednak zapewne jak i ja wiesz, że powrotu do starego silnika nie uzyskamy - fakt braku niektórych udogodnień będzie skutkowało mniejszymi przyjemnościami w korzystaniu z forum, a więc krytykę uznaję za zasadną - im więcej takowej tym bardziej SirmarK się poświęci i dokona więcej ręcznych ingerencji w forum i modyfikacji.
Nie chcę dyskutować nad pewnymi sprawami, bo wiem, że i tak wszystkich nie zadowolę.
Pewnie nie mu tu już takich, którzy pamiętaliby pierwsze forum oparte o czyste PHPBB2. brakowało wiele opcji i wszystko trzeba było ręcznie instalować. Mozolna robota. Potem pojawił się wersja PHPBB2 by Przemo, która miała ogromny zestaw poprawek, ale to stanęło w miejscu i się przeterminowało.
Jasne było, że musimy wymienić silnik forum. Jasne jest też to, że nowa wersja forum wniesie zmiany _narzucone_ odgórnie na nas. Do tego rzeczą, którą chcieliśmy i którą obiecywaliśmy to integracja logowania z głównym serwisem. No i w tej chwili Forum nie jest już niezależnym bytem, w którym sobie można dowolnie zmieniać. Mamy pewne ograniczenia.

Ja bym też prosił, żebyście w swoich życzeniach co do funkcjonalności nie trzymali się tego co było w starym PHPBB2 by Przemo, tylko też patrzyli czy takie coś występuje też na forach opartych na PHPBB3. Samo stwierdzenie, że to było na starym forum jest niewystarczające.

Chcemy forum maksymalnie udoskonalić, ale na pewno nie mam możliwości i chęci ręcznej ingerencji w silnik , aby coś rozbudować. Do tego musi być dostępny jakiś Mod.
I niech przykładem bedzie tutaj funkcjonalność "pomógł". Nie ma tego w standardzie.
Są dostępne jakieś Mody dla PHPBB3, ale z tego co widziałem nie są już rozwijane. Będziemy patrzeć czy któryś z nich możemy bezpiecznie zainstalować. I to jest taki przykład, że nierozwijany mod zrobiony jest dla wersji forum 3.0. My planujemy też migrację forum do wersji 3.1 (które ma znaczące zmiany). Nie wiem czy taki nierozwijany mod będzie później współpracował z kolejną wersją forum.
Ale powtarzam. Spisuję sobie każdą uwagę i zobaczę co się da z tym zrobić.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #764606  autor: znawca
 22 lis 2014, 17:06
Ja uważam, że lepiej nie narzekać, że jest gorzej, bo to tak jakby narzekać na bałagan na placu budowy. Postanowiłem dać wam czas na dopracowanie tego wszystkiego, bo rozumiem że na szybko uruchomiliście forum byleby działało.

Niestety czytając wypowiedzi administracji coraz mniej mi się to wszystko podoba i coraz bardziej zaczynam zgadzać się z narzekającymi userami.

Np: takie coś, po prostu nóż się w kieszeni otwiera
Samo stwierdzenie, że to było na starym forum jest niewystarczające.
To może wyłączcie avatary, nicki, albo w ogóle możliwość pisania postów. Co z tego, że było na starym forum, ludziom się podobało i się przyzwyczaili? Przecież to żaden argument...

A ta aluzja, że pomagajki nie wrócą to jakiś skandal. To tak jakby smartfon po aktualizacji nie obsługiwał SMSów.

I skąd my mamy wiedzieć, co oferuje ten szablon? Ja nawet nie wiem, co to jest PHPB33... Mogę tylko napisać jakich funkcji ze starego forum mi brakuje, jakie wartoby dodać, ale to wy jesteście webmasterami i adminami i to wy powinniście się znać na kwestiach technicznych, nie my.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #764608  autor: wlkp
 22 lis 2014, 17:17
SACZI pisze:A ja mam tylko jedną prośbę - przywróćcie oznaczenie postów nieprzeczytanych.
o to to to :-)
 #764609  autor: hdfunpack
 22 lis 2014, 17:18
Czy ostrzeżenia dla użytkowników przechodzą ze starego forum na nowe? Czy na nowym forum jest w ogóle taka funkcja?
 #764619  autor: NokiaUser
 22 lis 2014, 18:11
Informacje o autorze są już po lewej stronie, teraz tylko posty napisane dzisiaj i wczoraj oznaczyć dzisiaj i wczoraj zamiast pełnej daty (koniecznie!) i oddzielić przypięte wątki od pozostałych. Inne zmiany mi nie przeszkadzają i jakoś się do nich przyzwyczaję ;-)

Jedyne, co mam, to złudzenia, że telepolis.pl na lepsze się zmienia
 #764621  autor: NokiaUser
 22 lis 2014, 18:14
No i okazuje się, co właśnie udowadniam, że jeśli chcemy napisać post pod postem, to nie scalają się one, tak jak wcześniej. I nawet dobrze, bo czasami ktoś po kilku dniach pisał post pod postem, ale scalały się one i data się nie zmieniała, więc nikt nie wiedział o tym.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2014, 20:42 przez NokiaUser, łącznie zmieniany 1 raz.

Jedyne, co mam, to złudzenia, że telepolis.pl na lepsze się zmienia
 #764636  autor: darek638
 22 lis 2014, 20:06
Poprzednio chcąc odpowiedzieć na post klikało się nick adresata i wklejał się on sam pogrubiony w polu odpowiedzi.

Nigdy więcej Play.
 #764637  autor: LOOPO
 22 lis 2014, 20:09
NokiaUser pisze:oddzielić przypięte wątki od pozostałych
100% tak.
Cytowanie selektywne - wróć.
Zmniejszcie czcionkę - bo straszne bukwy.
 #764709  autor: Xy
 23 lis 2014, 11:26
NokiaUser pisze:No i okazuje się, co właśnie udowadniam, że jeśli chcemy napisać post pod postem, to nie scalają się one, tak jak wcześniej. I nawet dobrze, bo czasami ktoś po kilku dniach pisał post pod postem, ale scalały się one i data się nie zmieniała, więc nikt nie wiedział o tym.
Jeden plus pośród morza minusów. Szkoda, że nie wrócą pomagajki. Pozwalały one jakoś rozpoznać nowej osobie skutecznego i pomocnego forumowicza od nabijacza postów.
Nick nad avatar. Nie wiem kto wpadł na genialny pomysł umieszczenia nicka pod obrazkiem.
Rozdzielenie podczepionych wątków od zwykłych.
Liczę, że obecne forum przynajmniej zbliży się funkcjonalnością do tego co było wcześniej. Bo póki co jest fatalnie i "krok wstecz" to za mało powiedziane...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #764714  autor: user_delete34
 23 lis 2014, 12:02
Xy pisze:Szkoda, że nie wrócą pomagajki. Pozwalały one jakoś rozpoznać nowej osobie skutecznego i pomocnego forumowicza od nabijacza postów.
"Pomogłem? Kliknij pomógł!", zapewne coś Ci to mówi? Użytkowników z takim podpisem mamy wielu i raczej można tylko rozpoznać, czy ktoś umie żebrać, czy nie. Do tego teraz mamy post jeden po drugim zamiast podbicia wątku nawet edycją - nadal nie wiesz, czy ktoś warty czytania, czy nie, bo wystarczy klepać w klawiaturę przeplatając kliknięciem "Wyślij".
Zamiast "Pomógł" ze zliczaną ich sumą dałbym gwiazdki dla konkretnego postu w temacie.
znawca pisze:To tak jakby smartfon po aktualizacji nie obsługiwał SMSów.
Przecież masz Windows Phone, pod kontrolą Microsoftu, pewny jesteś, że Ci tego nie usuną? ;)

nemo2009, niestety na razie nie ma takiej funkcjonalności.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 12:18 przez user_delete34, łącznie zmieniany 1 raz.
 #764715  autor: Xy
 23 lis 2014, 12:12
Ale przydałby się jakiś sposób aby chociaż zaznaczyć kogoś, kto jest na Forum pomocny. Pomagajki były fajne. Sęk w tym, że był zakaz żebrania o "pomógł". Tyle, że zakaz nie był egzekwowany...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #764717  autor: nemo2009
 23 lis 2014, 12:17
Obecna czcionka nie podoba mi się,poprzednia nie była dobra?
Cytowanie selektywne nie działa,czy ja nie umiem uruchomić?
"Zobacz wysłany post"-działało automatycznie,teraz trzeba to ręcznie kliknąć.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #764730  autor: Xavi
 23 lis 2014, 12:55
Jak dodać w podpisie obrazek w formacie gif z dysku komputera jak miałem poprzednio??
 #764733  autor: Sirmark
 23 lis 2014, 13:43
znawca pisze: Np: takie coś, po prostu nóż się w kieszeni otwiera
Samo stwierdzenie, że to było na starym forum jest niewystarczające.
To może wyłączcie avatary, nicki, albo w ogóle możliwość pisania postów. Co z tego, że było na starym forum, ludziom się podobało i się przyzwyczaili? Przecież to żaden argument...
Zastanawiam się czy naprawdę tak ciężko pewne rzeczy zrozumieć, że wykorzystujemy dwa różne/różniące się od siebie, mechanizmy forum, w które nie będziemy ręcznie ingerować? (powody podawałem). Chyba, że są dostępne Mody, zmiany dotyczą szablonów itp.
znawca pisze: A ta aluzja, że pomagajki nie wrócą to jakiś skandal. To tak jakby smartfon po aktualizacji nie obsługiwał SMSów.
Sugeruję, abyś powstrzymał się z wyciąganiem dziwnych wniosków i jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytał co o tym pisałem.

znawca pisze: I skąd my mamy wiedzieć, co oferuje ten szablon? Ja nawet nie wiem, co to jest PHPB33... Mogę tylko napisać jakich funkcji ze starego forum mi brakuje, jakie wartoby dodać, ale to wy jesteście webmasterami i adminami i to wy powinniście się znać na kwestiach technicznych, nie my.
Skoro nie wiesz co oferuje szablon, to znaczy, że pytanie nie jest co ciebie.
I dobrze by było, abyś odpowiadał za siebie, a nie za "my"

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #764774  autor: DanielR
 23 lis 2014, 17:20
Nie lubię zrzędzić, ale po tym co napisał SirmarK, też coś czuję, że z forum jednak może być "niefajnie". A szkoda... :(

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #764788  autor: Golarz Filip
 23 lis 2014, 18:49
Xavi pisze:Miałem malutką grafikę a teraz ją szlag trafił da radę to przywrócić czy wykasowaliście. Najgorzej że nie mam tego zapisanego na kompie i już nie do odszukania.
Google cache albo Archive.org ma się świetnie; poza tym powiedzenie wszystkich rybaków "co raz pojawi się w sieci, zostaje w niej na zawsze" również jest na czasie.
Powodzenia w szukaniu
 #764795  autor: mofom
 23 lis 2014, 19:21
proszę o włączenie opcji "wersja do druku" przy tematach - było to w starej wersji forum i pozwalało mieć ciurkiem cały temat bez podziału na strony.
 #764807  autor: babeo
 23 lis 2014, 20:24
Moje propozycje na szybko.
1. Nick jednak nad avatarem
2. Czy w profilu pod avatarem pojawi sie model posiadanego telefonu
3. Proponuje przejzec obecnych moderatorow. Moze jak na innych forach zrobic przydzial do konkretnego dzialu i w razie potrzeby zmieniac ich czesciej.
 #764818  autor: darek638
 23 lis 2014, 21:04
Dlaczego w danym temacie posty ustawiają się zawsze od 1? Powinno być od ostatnio czytanego.

Nigdy więcej Play.
 #764839  autor: babeo
 23 lis 2014, 22:58
No wlasnie. Uzywanac opcji pokaz nieprzeczytane posty, zawsze wlacza sie od 1 postu. Myslalem, ze to cos z ustawieniami, ale nie.
  • Strona 4 z 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14