DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #763807  autor: darck
 18 lis 2014, 10:55
Ponad 10 lat temu miałem internet SDI od TP S.A. na łączu kablowym (dom jednorodzinny). Jednak od tamtego czasu zrezygnowałem z telefonu. Zainteresowała mnie teraz oferta internetu od Netii pod nazwą DROPSS: 49.90/miesięcznie za do 20Mbit/s. Zadzwoniłem na infolinie i powiedzieli mi, że jak nie ma łącza to nie da się podłączyć.

Stąd pytanie jak to najtaniej rozwiązać. Czyli jak aktywować najtaniej łącze telefoniczne, żeby można było korzystać z tej oferty. Na infolinii powiedzieli mi, że u nich to niemożliwe, zgaduje, że Netia nie ma swoich urządzeń w najbliższej stacji.

http://dropss.pl/

Gdzie się dowiadywać, czy trzeba będzie płacić za BSA czy LLU?

 #763876  autor: Maniek99
 18 lis 2014, 14:07
49zł to jest za dropsa LLU, BSA dychę drożej.
W Netii się dowiesz czy masz LLU czy BSA - choć jeżeli nie masz aktywnej linii, to kto wie.
Można sprawdzić na sąsiada..
Jedyna opcja to wziąć najtańsze abo telefoniczne w TP na rok i po aktywacji dropsa zawiesić.
Po roku wymówić, przy czym upewnić się że można zawiesić w tej promocji.

 #764094  autor: siunia
 19 lis 2014, 08:59
chyba najczęstszym problemem jest bark aktywnego łącza w dropssie, mogli by to jakoś inaczej rozwiązać tez chciałam wziąć dropssa no i nie mogę bo brak aktywnego łącza, szkda

 #764137  autor: Maniek99
 19 lis 2014, 19:32
Niema co się im dziwić, w końcu TP kasuje za podłączenie kilka stów.
Kiedyś Netia miała to w cenniku (200-250zł), teraz już nie chcą się z TP użerać.

Gorsze, że klient Netii na linii TP nie może przejść na dropsa.
 #764573  autor: tyre23
 22 lis 2014, 12:11
pakierhakierxd pisze:Dziwne ...
Co w tym dziwnego?
Aby posiadać Dropssa potrzebna jest aktywna linia Orange. Aktywna linia Orange oznacza, iż na łączu jest świadczona usługa telefoniczna lub neostrada. Opłata za utrzymanie łącza nie ma tu nic do rzeczy.
 #770831  autor: daro526
 16 gru 2014, 20:57
chyba najtaniej wyjdzie wziąść abo w orange i zawiesic jak sie dowiadywalem to w tej opcji utrzymanie lacza wychodzi ok 20 zl potem zrezygnowac i miec juz tylko dropsa tylko nie wiem jak to jest z migracja czy dropss jest bez utrzymania lacza bo mamy aktywne lacze w orange a w momencie zrezygnowania z orange pytanie czy lacze bedzie dalej aktywne i czy dropss bedzie dalej swiadczyl uslugi

www.korzystnaoferta.pl
 #773674  autor: sharky33
 29 gru 2014, 19:38
W lutym kończy mi się umowa na net z Orange. Rozmawiałem z konsultantem na infolinii Dropss. Wg. niego do podłączenia usługi potrzebna jest aktywna linia telefoniczna Orange (mam zawieszoną na rok, płacę 20 z groszami co mc.) Stwierdził również że po włączeniu netu można zrezygnować całkowicie z telefonu w Orange. Proszę aktywnych użytkowników Dropssa o opinię czy faktycznie tak jest. Zastanawiam się nad zmianą, ale muszę mieć pewność co do linii tel.Orange tzn. czy mogę przejść do Dropssa przy zawieszonej usłudze tel. w Orange?
Ostatnio zmieniony 29 gru 2014, 20:04 przez sharky33, łącznie zmieniany 1 raz.
 #773686  autor: Maniek99
 29 gru 2014, 20:04
@sharky33
A co chcesz potwierdzać?
Przecież ta usługa jest tylko dla linii Orange.
A gdyby nie dało się zrezygnować z telefonu, to nikt by tego nie brał.

A co do zawieszonego telefonu, to myślę że nie powinni robić problemu o ile nie będą z uporem maniaka próbować dzwonić na ten numer.
 #773691  autor: sharky33
 29 gru 2014, 20:17
Maniek99 pisze:@sharky33
A co chcesz potwierdzać?
Przecież ta usługa jest tylko dla linii Orange.
A gdyby nie dało się zrezygnować z telefonu, to nikt by tego nie brał.

A co do zawieszonego telefonu, to myślę że nie powinni robić problemu o ile nie będą z uporem maniaka próbować dzwonić na ten numer.
Kogo masz na myśli z tym dzwonieniem - Orange czy Dropss?
 #773695  autor: Maniek99
 29 gru 2014, 20:31
Netia (drops) będzie chciała potwierdzić zamówienie itd. więc lepiej żeby dzwonili na numer który im dasz, a nie ten zawieszony. Żeby się nie okazało po miesiącu że anulowali zamówienie, bo nie mogą się skontaktować.

Ale może nie jest z nimi tak źle ;)
 #776028  autor: perdos1
 07 sty 2015, 04:03
Mam telefon+internet w netii na linii tp (llu). Zalozmy ze kończy mi się umowa, rezygnuję, zakładam orange stacjonarny na czas nieokreślony za ~70 zl/miesiąc i od razu zawieszam linię. Zaraz potem zakladam dropssa i od razu rezygnuję z orange. Jak myślicie, czy takie coś przejdzie?
 #776774  autor: okti51
 09 sty 2015, 23:48
Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem.
Tutaj gdzie mieszkam jest dostępna tylko linia Orange/TP. Netia nie ma swoich łącz. Ja nie korzystam z żadnej stacjonarnej usługi Orange i nie mam aktywnej linii. W takim wypadku mam możliwość skorzystania z Dropssa czy nie ?