DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #762977  autor: onifer2
 14 lis 2014, 21:32
Jakie ponad 400zł? Już po 200 zł są licytacje, a kup teraz już za 280-300 zł można brać. Chodzi o Gear Fit.
Pomijam już fakt, że nawet gdyby człowiek chciał to sprzedać, to pewnie będzie uwidocznione na fakturze zbiorczo z telefonem. Potencjalnym nabywca będzie chciał faktury oryginał jako gwarancja do opaski, jeśli się jej pozbędziemy to z kolei my nie będziemy mieć gwarancji na telefon.

 #763600  autor: malinka1978
 17 lis 2014, 17:28
pojawily sie samsungi sIII po 29 zl z tabletem dostepne na stronie internetowej

 #763611  autor: onifer2
 17 lis 2014, 17:51
Już nie ma. Wyszedłem do dentysty i nie zdążyłem zamówić i już nie ma. Orange to sobie jaja robi, nie wierzę, że w ciągu godziny potrafią zejść całą partią. Myślę, że marketing tu działa :D
A może to znak żeby się wstrzymać od S3 LTE.

 #763824  autor: malinka1978
 18 lis 2014, 11:43
onifer czy ja wiem aby tutaj przesadnie myslec :) ja zamowilam Lg g2mini za gotowke i zobacze jak bedzie dzialac. Juz nie chcialam sie wiecej zastanawiac. Od poczatku mi sie podobal i mnie ciagnelo do tego telefonu, mimo ze nie ma idealnego wyswietlacza.

Zdecyduj sie na taki telefon do ktorego Cie ciagnie :lol: , zadziwiajace ze na magazynach w sprzedazy internetowej bylo tak malo sztuk.

[ Dodano: 2014-11-18, 11:45 ]
Ktorej firmy warto kupic folie na wyswietlacz i czy przez matowa dobrze widac:?Moze firma 3MK? kupuja tez forever tansza

Bo etui to juz sobie upatrzylam firmy mercury bo wczesniej mialam i bylam bardzo zadowolona

 #763837  autor: onifer2
 18 lis 2014, 12:18
Które etui mercury? Ten gruby bumper mercury goospery, czy mercury jelly?

Mnie już wkurza Orange. Rzucą S3 LTE na chwilę na stronkę, człowiek nawet nie zdąży wypełnić zamówienia z przeniesieniem numeru i już wyskakuje komunikat, że zestaw nie jest dostępny. Praktycznie rozchodzą się w parę minut.
Jak się wk.... to kupię telefon na raty i tyle. Bo to ludzkie pojęcie przechodzi aby siedzieć non stop przed kompem a i tak nie móc od paru dni zamówić S3 LTE.

LG G2Mini fajny wybór, ale jak dla mnie zupełnie za słabej nie akceptowalnej rozdzielczości wyświetlacz. Mnie on 5 minut przeszkadzał w sklepie a co dopiero codziennie użytkować.

Jeśli chodzi o folie to Best Guard japońska. Jedna z lepszych a jeszcze cena akceptowalna.

 #763860  autor: malinka1978
 18 lis 2014, 13:09
onifer chodzi mi o jelly case.

Moze troche cierpliwosci :) niestety trzeba chyba czatowac przy internecie i pilnowac by zdarzyc zamowic.

 #763861  autor: onifer2
 18 lis 2014, 13:11
Jeśli nie uda mi się dzisiaj zamówić S3 LTE, to biorę w Orange którąś z Noki 735 lub 925. Prawdopodobnie 925 bo jednak chyba łatwiej sprzedać pomimo tego że to starszy model.
Sprzedam za 800 zł i wówczas za gotówkę kupuję jednak Motorolę Moto G 2014. Podobno to bardzo równy, udany model.

 #763999  autor: malinka1978
 18 lis 2014, 20:08
Mnie motorola nie przypadla do gustu, wiec nie bralam jej pod uwage.
Co do Nokii mam mniejsze rozeznanie bo bardziej interesowal mnie android. A inny model w orange nie zainteresowal Cię dla siebie?Bez sprzedazy?

 #764021  autor: onifer2
 18 lis 2014, 21:58
Raczej nie. Myślałem o Lg G3S, ale jakoś wyświetlacz chodzi mało płynnie, tzn przerzucając pulpity czuje się pod palcem jakiś taki opór. Tak jakby dotyk nie był dopracowany.

Wcześniej myślałem o Nokii 735, ale wiele modeli się samoczynnie restartuje, nie chcę ryzykować.

 #764024  autor: malinka1978
 18 lis 2014, 22:17
onifer ja podobnie zauwazylam w modelu Lg g3s ze jest za wolny albo nie reaguje na tyle szybko jak powinien.

Cos na razie masz male zamieszanie w tych modelach :wink: co do wyboru. Gdy ja mailam zamieszanie w glowie, to poszlam jeszcze raz poogladac na zywo i stiwrdzilam ze jesli nie decyduje sie na tak wysoki abonament a parametry Lg mi wystarczaja to zdecydowalam sie na ten model.

A Ty w sumie byles zdecydowany na tego samsunga

 #764036  autor: onifer2
 18 lis 2014, 23:08
Byłem, ale ileż można czekać, skoro Orange wstawia na kilka minut na stronkę, nawet człowiek nie zdąży wypełnić zamówienia i już wywala komunikat, że telefon jest niedostępny.

 #764089  autor: malinka1978
 19 lis 2014, 08:49
onifer wiem ze planowales zakup poprzez strone inetrnetowa, a moze jak zalezy Ci na samsungu to idz do salonu i tam mieli dostepny ten model (przynajmniej w niedziele :)) a abonament przez salon byl 3 miesiace gratis, na stronie 6 mies.przy przenoszeniu numeru.

 #764119  autor: onifer2
 19 lis 2014, 10:12
Przed chwilą klepnąłem zamówienie na Samsunga S4 + opaska Gear Fit za 100 zł. To bardzo dobra cena, samą opaskę można sprzedaż za 200 zł.
A jeszcze dojdzie zwrot z mOkazji 200 zł w mbanku.
Inna sprawa czy realizacja zamówienia dojdzie do skutku, już nieraz był z tym kłopoty.

Tak sądziłem, że warto poczekać aż znikną kody na gruperze. W nocy już się podświetlała S4 na stronce z nową ceną, ale jeszcze jej nie było. Dziś rano się udało zamówić. Czekam teraz na potwierdzenie zamówienia na mail + przesyłkę.
Oby tylko nie było hecy takiej jak mieli ludzie z S3LTE którą pozamawiali, a potem im bez powodu anulowali zamówienia.

 #764161  autor: michal992
 19 lis 2014, 21:03
No widzę nieco się zmienił stan w związku z szalonymi dniami, które się pojawiły. W związku z tym moje pytanie brzmi czy w obecnej promocji mamy do czynienia z S4 z LTE czy zwykłym I9500. Dane na Orange są rozbieżne.

Druga sprawa to co będzie lepszym wyborem, S4 czy może HTC One (M7)?

Jeszcze mam pytanie czy kody na abonament -30% łączą się z promocją Orange Open?

Dzięki.

 #764173  autor: onifer2
 19 lis 2014, 21:58
Jest to wersja LTE. Na stronie Orange jak wejdziesz w dany telefon obok obrazka z S4 jest napis LTE.

Ja się zastanawiałem ale wybrałem S4 z racji tego, że ma lepszy aparat a i za 99 zł bardziej mi się opłaca brać S4 z opaską Gear Fit którą mogę jeszcze sprzedać za min. 200 zł niż brać sam HTC bez opaski w tej samej cenie.

Choć inni doradzą Ci HTC za lżejszą nakładkę oraz lepsze wykonanie. To już kwestia gustu, moim zdaniem telefony podobnej klasy.

Polecam artykuł:

http://geekblog.pl/post/59884324518/htc ... -galaxy-s4
 #764330  autor: malinka1978
 21 lis 2014, 10:42
Wlasnie zauwazylam nowe szalone dni :) jesli zamowienie dojdzie do skutku to telefon calkiem Ok w tej cenie, chociaz ja tez bym myslala nad HTC :wink:
 #764364  autor: onifer2
 21 lis 2014, 13:35
W HTC nigdy nie leżała mi nakładka Sense przewijana z góry na dół.
Poza tym wolę jednak troszkę większy wyświetlacz 5 cali zamiast 4,7 i Amoledowy wyświetlacz.

A i na opasce Gear Fit jeszcze dwie stówki zarobię, a z HTC nie ma jej w komplecie.
 #764400  autor: michal992
 21 lis 2014, 16:23
Również zdecyduje się na S4. Bardziej chodzi mi tu o możliwości w modyfikacji systemu, a ten się nada do tego dobrze.

Dzięki za artykuł.

Daj znać jeśli zamówienie dojdzie do skutku, bo jak zauważyłeś zawsze z tym różnie bywało na sklepie orange.pl.

Pozdrawiam.
 #764440  autor: onifer2
 21 lis 2014, 18:53
Ok, dam znać. Zauważyłem że kłopoty w postaci błędnych danych na umowie miałem gdy zamawiałem poprzez infolinię- pewnie konsultant coś pokręcił.
Natomiast we wrześniu brałem tak jak teraz wypełniając formularz poprzez stronę internetową- i tu teoretycznie było wszystko ok na umowie, choć potem się okazało, że zamiast 6 miesięcy gratis, wpisali w system 3 miesiące- musiałem składać reklamację- niby uznana, ale dopiero zobaczymy w praktyce w grudniu czy policzyli grudzień jako kolejny czwarty miesiąc gratisowy. :)
 #764631  autor: malinka1978
 22 lis 2014, 19:39
Właśnie w praktyce się okaże jakie warunki umowy będą ;) jak znajdziesz czas to napisz jak sprawuje się telefon? Czy polecasz następnym niepewnym :roll: