DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #759040  autor: erozja6
 29 paź 2014, 01:39
Witam
Padł mi dotyk Desire Z, awaryjnie mam teraz Soniaka Xperie Arc S, z tym że to pożyczony i potrzebuję czegoś własnego. Stąd moje zapytanie na temat jakiegoś phabletu, bo jestem zauroczony ich uniwersalnością (tablet + telefon). Przejrzałem parę tematów, testów i recenzji. W obiegu moich zainteresowań aktualnie są Nokia Lumia 1320 i MyPhone Luna. Tego drugiego nówkę ze sklepu można wyrwać za 750 złotych, ale chodząc po allegro zauważyłem że Lumia nowa za 850 złotych jest do kupienia. Co byście wybrali? A może coś innego do tej kwoty? Rozmiar wyświetlaka to tak minimum te 5,5 cala.

 #759049  autor: Maniiiek
 29 paź 2014, 06:34
Podaj jakieś wymagania. Bo na początek Lumia wydaje się lepsza, ale nie każdemu WP pasuje

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #759053  autor: KA
 29 paź 2014, 07:59
Lumia 1320 jest do kupienia nawet taniej. W czerwcu kupiłem za 730zł od człowieka, który przedłużał w Plusie, z odbiorem osobistym i pewną gwarancją - pamiętaj, że kupując w komisie i większości tzw. sklepów internetowych z Allegro, nie ma gwarancji (nawet jeśli piszą inaczej).
Telefon BARDZO polecam - to w sumie mój pierwszy, który mam już ponad 4 miesiące i nie czuję chęci ani przymusu wymiany.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #759081  autor: erozja6
 29 paź 2014, 10:56
Nie mam jakichś specyficznych wymagań. Duży minimum 5,5 calowy telefon, z dobrymi bebechami w przystępnej cenie. Aplikacje mało mnie interesują, niby Android ma więcej do wyboru ale większość to szrot i podróbki. Głównie będę go używał jako normalnego telefonu i do przeglądania internetu, fajnie by było jakby dobrze muzę odtwarzał i potrafił napędzić jakieś porządne słuchawki (Desire jako mp3 sprawdzał się poniżej przeciętnej niestety). No właśnie na alle są Lumiacze z komisów opisywane jako "nowe" z "gwarancją" także nie wiem jak do tego się odnieść bo w mediamarktach są powyżej tysiączka.

 #759141  autor: KA
 29 paź 2014, 14:30
Napisałeś, że "ekran minimum 5.5 calowy" - L1320 ma 6 cali, więc w czym problem?
Żeby gwarancja była naprawdę gwarancją producenta, musi być faktura VAT 23% - niestety 99% komisów (w tym Allegro) tego nie oferuje i gwarancja jest czysto teoretyczna, lub w niektórych przypadkach serwisowa (czyli "komisowa", jeśli naprawiają, a nie tylko sprzedają). Pewność masz tylko w sprawdzonych sklepach stacjonarnych i niektórych internetowych (bywają dobre promocje) lub kupując telefon od kogoś z przedłużenia umowy. Tę ostatnią formę najbardziej polecam, zawsze tak kupuję telefony - jest najtaniej i najpewniej (z tym, że najpewniej z odbiorem osobistym - raz kupiłem inaczej, było OK, ale czekając na paczkę nie czułem się komfortowo).

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #759154  autor: erozja6
 29 paź 2014, 15:27
Ależ przecież ja nie mówię, że Lumiacz mi nie pasi, wręcz przeciwnie jestem nim bardzo zainteresowany. Pytam tylko, czy opłaca się dopłacić te kilka stówek w porównaniu do MyPhona. Tudzież dozbierać i poczekać na OnePlus One, z tym że niby nie ma być już tych zaproszeń, ale nadal trudno go dostać.

BTW. gdzie szukasz takich ludzi co przedłużają i oddają potem tel taniej? Na aukcjach, po forum czy po znajomych?

 #759166  autor: onifer2
 29 paź 2014, 16:23
Myphony bym sobie odpuscil przez fatalnie dzialajacy serwis ktory nie posiada czesci na miejscu,trzeba bardzo dlugo czekac na ich sprowadzenie,w dodatku spora czesc uszkodzen kwalifikuja z winy uzytkownika.Sam mialem kupowac Lunę ale nie mysle ryzykowac w razie problemow.Ja bym szedl w strone lumii 1320.

 #759222  autor: KA
 29 paź 2014, 19:48
erozja6, wyszukuję aukcje prywatne na Allegro. Z odbiorem osobistym mam łatwo, bo w Warszawie prawie zawsze ktoś coś sprzedaje - za każdym razem miałem 3-4 osoby w zasięgu odbioru osobistego.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #759329  autor: erozja6
 30 paź 2014, 00:19
No z Poznania ciężko, w zasadzie same komisy, niby nowe ale średnio im wierzę. No nic to będę czatował na allegroszu. A nic innego oprócz 1320 nie ma w zasięgu?

 #759349  autor: vonski
 30 paź 2014, 08:26
A może być używany? Za 900-1000zł można kupić bardzo zadbanego Note II. Spełnia wszystkie wymogi, dodatkowo to absolutnie najwyższa półka pod względem jakości dźwięku.
Są nawet i nówki poniżej 1000zł, ale spoza Polski.

 #759430  autor: erozja6
 30 paź 2014, 13:09
No za tę cenę to bym wolał nowy, tudzież właśnie z drugiej ręki ale nieużywany. Wiem, że budżet nie za duży, ale 800-1000 zł to max (wiadomo, chciałbym jak najtaniej). Zawsze jest ta gwarancja 2-letnia, wszystkie używki co miałem to mi się psuły średnio w rok po zakupie i już mnie to wkurza :P

 #759504  autor: znawca
 30 paź 2014, 16:44
Z tę cenę kupno nowego to właśnie największa głupota, bo nowe do 1000 zł to chodzą low endy i gorsze mid-endy, więc szeroko rozumiane badziewie (z małymi wyjątkami).
Nówki opłaca się brać dysponując budżetem 2K

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #759545  autor: erozja6
 30 paź 2014, 18:19
No nie wiem czy Lumia jest takim badziewiem. Każdy ma swój budżet a wydawanie dwóch koła na telefon jest dla mnie nienormalne. Oczywiście jak kogoś stać to niech kupuje, ja takiego budżetu nie mam więc celuje w badziewne low-endy :|

 #759549  autor: mofom
 30 paź 2014, 18:33
lumia to jakościowo wyższy level niż myphone.
mi z dużego bydlaka (note II) niewygodnie się rozmawiało - po prostu za duży. ale do przeglądania stron ok.

 #759842  autor: erozja6
 31 paź 2014, 22:32
Ok to biere Lumie. Byłem dziś w mediamarkcie i 1320 black jest za 899 zł, a yellow za 1199. WTF, za sam kolor się tyle płaci czy jeloł ma jeszcze jakieś bonusy stąd ta cena?

 #759885  autor: mofom
 01 lis 2014, 09:53
żółta farba droga jest...

 #759890  autor: Zeref
 01 lis 2014, 10:46
Do tej ceny wyrwiesz Samsung Galaxy W, i to będzie najlepszy wybór.
Szybko działający android, dobry smartfon, 5.5 to u ciebie minimum a tu dostajesz aż 7 cali więc super.
Jedyny problem to dostępność.
Obrazek

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001

 #760066  autor: John_Cena
 02 lis 2014, 16:39
KA pisze: (...) gwarancją - pamiętaj, że kupując w komisie i większości tzw. sklepów internetowych z Allegro, nie ma gwarancji (nawet jeśli piszą inaczej).
Proszę, wyjaśnij o co chodzi z tą gwarancją. Jeżeli kupuje się telefon w komisie, to ta gwarancja obowiązuje w najlepszym przypadku w serwisie danego komisu czy jak?
W takim razie gdzie kupić telefon i nie przepłacać? Jakiś konkretny sklep?

SE T230 -> Nokia 6020 -> SE k750 -> Samsung D900i-> SE k800i -> Samsung F480 -> SE C902 -> Samsung Avila GPS ->Nokia 5230 -> LG GD510 -> Samsung U900 -> LG GT540 ->SE X10mini pro -> Samsung S8530 WaveII -> Galaxy Mini 2 -> Xperia U -> HTC One S

 #760095  autor: KA
 02 lis 2014, 19:39
John_Cena, w komisie realnie będzie gwarancja serwisowa (czyli komisu) lub żadna - choć zwykle OSZUKUJĄ, że 2 lata gwar prod.
Są sklepy internetowe, które występują też pod swoimi nazwami w Allegro, a często mają też sieć stacjonarną, np. X-kom, Komputronik, Sferis - bywają w nich niezłe promocje (szukaj w Allegro). Jeśli nie masz pewności - poszukaj opinii w necie, żaden problem.
W Euro AGD też bywają często promocje, a mają raty całkowite 0% (tylko trzeba nie dać sobie wcisnąć ubezpieczenia - w MediaMarkt też na takie raty kupowałem).
Najlepiej kupić od osoby prywatnej, która wzięła najwyżej kilka dni temu tel na przedłużenie umowy i ma fakturę z sieci komórkowej. Dla bezpieczeństwa najlepiej szukać ogłoszeń ze swojej okolicy i umówić się na odbiór osobisty. Są to oferty zazwyczaj najtańsze, a nawet jeśli nie, to można na ogół sporo utargować bez specjalnych umiejętności w tym kierunku. Osobiście nie trafiłem na oszusta ani cwaniaczka przy kilku zakupach tym sposobem, więc polecam.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #760153  autor: erozja6
 03 lis 2014, 00:54
A co sądzicie o Lenovo Vibe Z? Z tym, że raczej niedostępny w Polsce i trzeba sprowadzać ze wschodu via aliexpress.