DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #759495  autor: yul69
 30 paź 2014, 16:27
Minuty w Kluczu sumują się.

 #759508  autor: Ruben
 30 paź 2014, 16:56
kamaz222, wybór jest w zasadzie między Klucz a Virgin.
Klucz:
- pakiet 50 min. - 6pln
- pakiet 200 MB - 3pln
Cena bez pakiety 19gr/min.

Virgin:
- pakiet 60 min. - 10pln
- pakiet 300 MB - 5pln. i lejek darmowy chyba 32kb
Cena bez pakietu 29gr/min.

Nie wiem jak w Virgin ale w Klucz pakiety nie są cykliczne więc trzeba pamiętać je aktywować

 #759513  autor: 111
 30 paź 2014, 17:02
@kamaz222 tak,lejek w Virgin jest cały czas za darmo,nawet jak nie masz wykupionego pakietu.

 #759515  autor: bazooka
 30 paź 2014, 17:11
Wybór nie jest między Klucz a Virgin :!:

kamaz222, uuuuuuuuu wtopa - zmieszałem Ciebie z wypowiedzią Osy :oops:
Ostatnio zmieniony 30 paź 2014, 17:54 przez bazooka, łącznie zmieniany 1 raz.

 #759526  autor: tytyt
 30 paź 2014, 17:36
A dla starszej osoby, która tylko dzwoni od czasu do czasu i nic więcej co polecacie?
Znalazłem z minutą za 19gr i długą ważnością konto 3 inne MNVO - Lebara / Klucz / Izzi.
Którą najlepiej wybrać?

Przeniesienie numeru jak wygląda? Muszę najpierw wysłać formularz do mBanku? Bo był tylko standardowo zamawiany na adres tej osoby (nie pamiętam czy podawało się nr PESEL itp.) - i dopiero rejestrować numer u innego operatora?

 #759529  autor: kamaz222
 30 paź 2014, 17:41
sebusy pisze:Wybór nie jest między Klucz a Virgin :!:

kamaz222, ja już chciałem pisać, że niektórzy nie czytają co piszesz i o Twoich przeświadczeniach, a tu piszesz, że myślisz o Virgin - czyż nie miało być na P4 - sorki nie rozumiem :?:
W Kluczu są pakiety, których nie chcesz aktywować jednak jest na Plusie jak mBank - ustal priorytety, bo ciężko się takim osobom radzi.
Ja bynajmniej już tu skończyłem, bo zdaje się zaraz zmienisz opcję i wybierzesz jakiś nolimit (jak Polak dostanie palec to chce całą rękę)...
W ostatnim poście pisałem o Virgin Mobile. O P4 nigdzie nie pisałem. Więc za bardzo nie wiem skąd u Ciebie wzięło się P4. Jakiś link do mojej wypowiedzi?
Po analizie pewnie będę wybirał między kluczem a virgin.

 #759539  autor: Ruben
 30 paź 2014, 18:04
tytyt pisze:A dla starszej osoby, która tylko dzwoni od czasu do czasu i nic więcej co polecacie?
Stawka podstawowa 19gr/min jest obecnie w :
- Klucz mobile
- nju mobile
- Lyca mobile
- Izzi mobile
- Lebara (chyba taryfikacja nie jest sekundowa, 60s?)
- tuBiedronka (taryfikacja 15s)
- White mobile 17gr/min

Dla starszej osoby poleciłbym Klucz mobile lub nju mobile.

 #759550  autor: tytyt
 30 paź 2014, 18:36
Ruben pisze:
tytyt pisze:A dla starszej osoby, która tylko dzwoni od czasu do czasu i nic więcej co polecacie?
Stawka podstawowa 19gr/min jest obecnie w :
- Klucz mobile
- nju mobile
- Lyca mobile
- Izzi mobile
- Lebara (chyba taryfikacja nie jest sekundowa, 60s?)
- tuBiedronka (taryfikacja 15s)
- White mobile 17gr/min

Dla starszej osoby poleciłbym Klucz mobile lub nju mobile.
To już przeszukałem oferta musi być zbliżona do mBank, czyli 19gr za minutę i konto ważne jak najdłużej. Klucz wypada chyba najkorzystniej. W Kluczu mogę doładować się zdrapką Plusa?
Jak wygląda kwestia przeniesienia?

 #759551  autor: mofom
 30 paź 2014, 18:37
a ofnk? internet 1gr za 100kb.

[ Dodano: 2014-10-30, 18:48 ]
kamaz222: ten tekst piszę z virgin. kupiłem starter za 8zł dostałem konto ważne 30dni, 30dnia doładowałem za 5zł dostałem 365dni. a lejek jest ważny tyle co konto na wychodzące. 13zł za 13mcy lejka. zero dokupywania pakietów.
tyle że to lejek. bez opery mini ani rusz. odpaliłem opera mobile z wyłączonymi obrazkami i kiszka. opera mini najlepiej też bez grafiki.

co do autora wątku: virgin w roamingu tmobile chodzi mi lepiej niż na macierzystej playa.

[ Dodano: 2014-10-30, 18:51 ]
tytyt, a ile ta starsza osoba dzwoni minut? bo nie zawsze 19gr jest the best.

 #759571  autor: L
 30 paź 2014, 19:09
tytyt pisze:
To już przeszukałem oferta musi być zbliżona do mBank, czyli 19gr za minutę i konto ważne jak najdłużej. Klucz wypada chyba najkorzystniej. W Kluczu mogę doładować się zdrapką Plusa?
Jak wygląda kwestia przeniesienia?
tak, doładujesz zdrapka Plusa
info o przeniesieniu https://www.klucz.net/TransferNumber

 #759687  autor: słoneczny
 30 paź 2014, 23:39
Takie aplikacje jak poczta, mobilne telepolis czy odświeżanie pogody, spokojnie da radę otworzyć na lejku 32 kb. I w sumie wszystko bez grafiki i załączników można na tym lejku przepchnąć. Do tego nie potrzeba pakietu net.

Czyli praktycznie zasięg HSPA+ i nowe technologie nie mają znaczenia.

Wystarczy Edge i Virgin mobile z lejkiem na start za 0zł. Ewentualnie zainstalować operę mini.

Sprawdzone. Fakt, że trzeba poczekać te 5-10 sekund dłużej, co chyba nie jest specjalnie upierdliwe.

 #759701  autor: bazooka
 31 paź 2014, 06:26
słoneczny pisze:co chyba nie jest specjalnie upierdliwe.
Jest !

Jeśli ktoś otwiera strony w ilości takiej, że to go NIE wkurza - tym bardziej nie rozumiem dlaczego nie korzystać z szybszego wgrywania stron w transmisji 3G za 3zł/m-c (200MB w Kluczu) :?:
...bo tyle właśnie transferu starczy wykupić, jeśli nie ogląda się zdjęć na portalach społecznościowych ani nie ogląda filmów na yt.

 #759732  autor: Klucz Mobile
 31 paź 2014, 11:24
To już przeszukałem oferta musi być zbliżona do mBank, czyli 19gr za minutę i konto ważne jak najdłużej. Klucz wypada chyba najkorzystniej. W Kluczu mogę doładować się zdrapką Plusa?
Jak wygląda kwestia przeniesienia?[/quote]

1. Trzeba zarejestrowac nr w obecnej sieci
2. Wypelnic wniosek o przeniesienie nr (w Kluczu jest on na stronie www)
3. Czekac na umowe, pozniej podpisac umowe oraz skopiowac dowod osobisty i wyslac pod wskazany adres
4. Czekac na karte sim (2-3 dni)

przeniesienie nr jest za darmo w kazdej sieci

my w KLUCZ wysylamy koperte zwrotna, wiec, nawet za znaczek nie trzeba placic

Zapraszamy do grona naszych abonentow :)

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile

 #759749  autor: wasylek
 31 paź 2014, 13:12
Klucz Mobile pisze:To już przeszukałem oferta musi być zbliżona do mBank, czyli 19gr za minutę i konto ważne jak najdłużej. Klucz wypada chyba najkorzystniej. W Kluczu mogę doładować się zdrapką Plusa?
Jak wygląda kwestia przeniesienia?
1. Trzeba zarejestrowac nr w obecnej sieci
2. Wypelnic wniosek o przeniesienie nr (w Kluczu jest on na stronie www)
3. Czekac na umowe, pozniej podpisac umowe oraz skopiowac dowod osobisty i wyslac pod wskazany adres
4. Czekac na karte sim (2-3 dni)

przeniesienie nr jest za darmo w kazdej sieci

my w KLUCZ wysylamy koperte zwrotna, wiec, nawet za znaczek nie trzeba placic

Zapraszamy do grona naszych abonentow :)[/quote]

W mobile vikings trzeba zakupić starter aby przenieść numer, więc nie w każdej sieci.

 #759764  autor: BUCKS
 31 paź 2014, 14:28
wasylek
U Vikingów nie płacisz za starter, tylko wykupujesz odpowiednie doładowanie konta, a w konsekwencji wybierasz z jakiej taryfy chcesz korzystać po przeniesieniu numeru. Samo przeniesienie numeru w każdej sieci jest bezpłatne, nikt nie nalicza ekstra kasy za przeniesienie i o to chodziło w tej wypowiedzi.

[ Dodano: 2014-10-31, 14:37 ]
osachorzow pisze: Póki co najbardziej skłaniam się do przeprowadzki do nju w opcji z rachunkiem 9-39zł miesięcznie... z P4 mam kiepskie doświadczenia i raczej chciałbym być w W3.
Jak bierzesz pod uwagę Nju z rachunkiem w ofercie 9-39zł to pamiętaj, że 39zł nabijesz sobie za nieco ponad 200 minut połączeń na komórki/stacjonarki lub za nieco ponad 200 MB transferu danych, więc może się okazać, że co miesiąc będziesz płacił po 39zł, a wykorzystasz tylko np. 300 MB danych + 50 minut.
Jeśli dopuszczasz te 39zł/mc to OK, bo będziesz miał no limit połączenia, no limit SMS/MMS i 2GB transferu. Jest to taki odpowiednik abonamentu RedBullMobile ale bardziej elastyczny, bo możesz wybrać inny wariant rozliczeń bez przenoszenia numeru.

 #759805  autor: tytyt
 31 paź 2014, 18:48
A nowy starter z nowym nr Klucz Mobile kupię anonimowo, jak każdy na kartę w Teletorium albo kiosku ruchu?

 #759807  autor: cyanoone
 31 paź 2014, 19:10
tytyt, Tak. Nawet te z Allegro nie są zarejestrowane.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #759810  autor: zorian
 31 paź 2014, 19:31
Dobra wiadomość dla abonentów mBankMobile: Zwrot środków.
Po zakończeniu działalności operator dokona zwrotu środków z wykonanych doładowań, których klienci nie wykorzystali do 30 listopada 2014 r. Klienci, których dotyczy ta sytuacja otrzymają osobny komunikat w tej sprawie.
Szczerze, to nie spodziewałem się tego. Myślałem, że będzie akcja taka, jak była gdy GaduAIR zwijało interes: albo przenosisz numer i zapomnij o kasie, albo bierz kasę i zapomnij o numerze. Ale UKE ich postraszyło i widzę, że tę kwestię można rozwiązać w cywilizowany sposób.

Martwi mnie jedna kwestia; mianowicie jak się z nami skontaktują, bo nie przypominam sobie, abym podawał im swój e-mail, a na numer telefonu po 1 grudnia raczej się nie dobiją, bo po prostu już go nie będzie.

 #759813  autor: bazooka
 31 paź 2014, 19:39
Mam wrażenie, że się do tego przyczyniłem swoim mailem do nich, ale niestety za późno - zleciłem przeniesienie numeru, wydałem w ostatniej chwili jeszcze na cholernie drogi pakiet internetowy, którego nie wykorzystam, zostało 8zł - nie będę już zawieszał przeniesienia...ale mimo wszystko SZACUN za taką decyzję - wcale nie jest najgorzej w tym mBanku jak opinie w necie wskazują...

 #759875  autor: tytyt
 01 lis 2014, 09:13
A jak przeniosę ewentualnie wcześniej numer np. 15 listopada to zwrócą mi środki, które miałem na koncie?