DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #759715  autor: Jinzo88
 31 paź 2014, 09:21
Cześć

Piszę do Was kolejny raz w sprawie pomocy w wyborze telefonu.
Ostatnio pomogliście mi wybrać tel dla dziewczyny za co bardzo dziękuję.

To będzie mój pierwszy smartfon na który planuję przeznaczyć około 600 zł. no chyba że naprawdę będzie warto to do 200 zł mogę dołożyć.

Moje oczekiwania:
- telefon ma być poręczny, na początku ciężko będzie mi się przestawić w porównaniu do zwykłych telefonów ale nie chciałbym aby był on "wielki", ma się zmieścić w kieszeni
- przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości rozmów
- płynność działania dlatego skłaniałbym się bardziej do wyboru czegoś z systemem wp
- wytrzymała bateria - wiem że w przypadku smartfonów na cuda nie mam co liczyć ale chciałbym żeby przynajmniej 2-3 dni wytrzymał przy normalnym działaniu, a minimum 2 dni
- dobrze byłoby aby miał diodę służącą jako latarka oraz LTE ale nie są to warunki konieczne.

Z tego co polecanie skłaniał bym się ku Lumi 625, może 730 jeśli załapałbym w tej promocji. Może jakiś HTC albo coś z androidem?
Czy przy aktualizacji systemu do 8.1 nie będzie dużego spadku płynności?
Nie chciałbym też aby podczas rozmowy samoczynnie się tel rozłączał to chyba czujnik zbliżenia za to odpowiada?

Tel będzie służył przeważnie do wykonywania rozmów, pisania smsów, sprawdzania poczty, czasem informacji w necie oraz sporadycznie przy wykonywaniu zdjęć, żadne gry na tel. mnie nie interesują.

 #759720  autor: hdfunpack
 31 paź 2014, 10:13
W wypadku Lumii 625 po aktualizacji płynność może spaść. Z windows phone najlepsza będzie Nokia 735.

 #759873  autor: Doradca LG
 01 lis 2014, 08:58
Witaj,

Co powiesz na model L90? W stosunku ceny do jakości oceniany jest bardzo wysoko. Chwalony jest również za płynność działania jakość rozmów. Więcej na jego temat przeczytasz tutaj: http://www.lg.com/pl/telefony/lg-L90


Pozdrawiam,
Doradca LG

 #760309  autor: Jinzo88
 03 lis 2014, 20:29
Przez te parę dni przeczytałem tu na forum kilka tematów i dalej nie wiem na co się zdecydować...
Pod uwagę biorę Lumie 735, 625. Moto G oraz wspomnianego LG L90.

Jako, że nigdy nie używałem smartfonów mam wielkie obawy co do płynności systemu android.
Moglibyście mi lekko naświetlić po jakim czasie zaczyna telefon zamulać, czy to jest bardzo odczuwalne?

Jeśli chodzi o Lumie 735 to nie wiem czy warto dopłacać skoro i tak rzadko kiedy będę wykorzystywał jego "możliwości". Z kolei w 625 płynność może spaść, ale jak bardzo w stosunku do telefonów z androidem?

Podoba mi się ten LG, ma wszystko czego mi potrzebne oraz wytrzymałą baterię, tylko system android którego się trochę obawiam.

 #760329  autor: hdfunpack
 03 lis 2014, 21:13
Jeśli nie będziesz instalować dużo aplikacji, to nie powinien zamulać (mowa o LG). A jak chcesz instalować dużo, to zainstaluj sobie cyanogen mod, jak zacznie zamulać.

 #760343  autor: onifer2
 03 lis 2014, 21:50
Porównując Lumię 735 a 625 to między telefonami jest przepaść jeśli chodzi o wygląd/rozdzielczość i rodzaj wyświetlacza oraz jakość zdjęć z obydwu aparatów. Nokia 625 ma tak kiepskiej rozdzielczości wyświetlacz że ja osobiście się dziwię jak można to używać. I już nie chodzi tu o suche liczby ale same wrażenia- pobawiłem się 15 minut tym telefonem i miałem dość tak rozmytego obrazu.

LG L90 wydaje się być równiejszym telefonem niż 625. Lepszy muzycznie, lepszy aparat, płynność też ok. Choć oczywiście ekran również pozostawia wiele do życzenia ale już tak nie razi słabą rozdziałką jak 625.

Ja bym dopłacał do 735 która spełnia Twoje wymagania. Jak dla mnie 735>L90>625

 #760353  autor: Janek99
 03 lis 2014, 23:15
Według mnie powinieneś pójść w stronę tego L90. Jak na pierwszy smartfon nie powineineś się zawieźć, poza tym android wydaje mi się latwiejszy od WP.
Ale to kwestia gustu

 #760364  autor: onifer2
 04 lis 2014, 00:23
Tu się z moim przedmówcą nie zgodzę. Windows to bardzo prosty, mało skompliowany system. Jak dla mnie Android jest jednak bardziej złożony, mnogośc ustawień, personalizacji, pilnowanie co instalujemy, co ile ram-u zajmuje itd itp....

Ale LG L90 to oczywiście dobra propozycja.

 #760381  autor: Maniiiek
 04 lis 2014, 04:55
Jako stary Symbianowiec uważam, że to Android jest bardziej intuicyjny, ale Ty jesteś na tym polu "czystą kartką". Najlepiej zrób tak: idź do jakiegoś marketu, pobaw się jakimś Nexusem i jakąś Lumią. Jak Ci się bardziej spodoba WP to bierz WP a jak bardziej Android to bierz Moto G - ma całkiem sporo technologii zapobiegających muleniu, a czysty system to tylko jedna z przyczyn jej szybkości.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.