DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #759202  autor: Maniiiek
 29 paź 2014, 18:57
Electro.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #759208  autor: malinx8
 29 paź 2014, 19:06
Miałem LG L9 2 po 4 miesiacach zaczal strasznie sie ciąć i go sprzedałem ;/

 #759294  autor: darase
 29 paź 2014, 22:29
Czytał kolega negatywy?

Oby wszystko było oki.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #759334  autor: cinek15c
 30 paź 2014, 01:32
Czytałem, czytałem. Przeglądałem też trochę na forum androida to pisali ludzie, że raczej problemów z Vobisem nie powinno być, także się przekonamy. Płacę przy odbiorze, to ewentualnie coś z Motką może być nie tak, ale pieniędzy w ciemno, bez paczki nie daję :)

 #759351  autor: juga
 30 paź 2014, 08:28
Jak rozumieć "telefon pochodzi z europejskiej dystrybucji" i dalej "24 m-ce gwarancji producenta realizowanej przez nasz sklep" i oferta 40, 30, 20 szt uk telefonów?

juga

 #759441  autor: cinek15c
 30 paź 2014, 13:49
Wydaje mi się, że telefon europejski, ale nie polska dystrybucja. No i sklep nie daje gwarancji od siebie, tylko pośredniczy w realizacji gwarancji przez producenta, czyli dajesz im telefon, a oni dalej załatwiają. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 #759452  autor: juga
 30 paź 2014, 14:30
A jak sklep ogłosi upadłość?

juga

 #759458  autor: KA
 30 paź 2014, 14:45
juga, pisaliśmy o tym wielokrotnie w różnych wątkach: "europejska dystrybucja" i "gwar realizowana przez nas", hurtowe aukcje - wszystko to oznacza BRAK gwarancji, jedynie w niektórych przypadkach "łaskę" sprzedającego i ich gwar serwisową. Takich aukcji należy się wystrzegać, a na Allegro niestety większość jest właśnie taka...

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #759459  autor: darase
 30 paź 2014, 14:45
Aaa I-TERRA Sp. z o.o. to samo co Vobis?
To że ktoś na allegro ma nazwę Vobis_SA to nie znaczy że to. sklep Vobis ale mogę się mylić.

Tu jest sklepik:

http://vobis.pl/wszystkie-kategorie-3-2 ... %2016%20GB

eCoal i nie ma problemu :-)

 #759483  autor: cinek15c
 30 paź 2014, 16:00
Jak dla mnie to ja kupiłem w Vobisie.

Tutaj masz tą Motkę ze strony http://www.vobis.pl/smartfon-motorola-m ... 27277.html

jest na allegro identyczna aukcja i cena była identyczna. Na stronce zniknęła oferta jakieś 2 dni temu, a na allegro były tylko 3 takie sztuki, więc pewnie im się skończyły modele na magazynie.

http://www.crn.pl/news/wydarzenia/organ ... m-vobis.pl

tu jest jeszcze info.

Do tego takie coś na oficjalnej stronie Vobisu: "Sklep internetowy www.vobis.pl, którego operatorem jest firma I-TERRA Sp. z o.o. "

@edit:
Dostałem sms'a od pocztexu, że została do mnie nadana przesyłka kurierska, także coś leci. A jak leci ze Szczecina (?) do Lublina, to cała Polska :O

 #759678  autor: darase
 30 paź 2014, 23:11
To śpij spokojnie :)
Zapewne w sklepie też można odebrać.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #759680  autor: Janek99
 30 paź 2014, 23:22
Nie czytałem całego tematu ale według mnie L90 ze względu na gorszy aparat w Moto G

 #759684  autor: cinek15c
 30 paź 2014, 23:29
Już mi tu niemałe zamieszanie wprowadziłeś :) Sprawdzałem komenty ludzi, co tam kupili na wcześniejszej aukcji tą Motkę z Vobisu i nic niepokojącego nie spotkałem. Jedynie to może być problem z czasem dostawy i tego się obawiam ;/

śro 29 paź 2014 16:47:58 - zamówiłem
a w mailu od nich mam coś takiego:
2014-10-30 17:56 Złożenie zamówienia
2014-10-30 18:11 Przydzielono do handlowca

 #759709  autor: juga
 31 paź 2014, 08:41
Dawny Vobis nie istnieje, powstał sklep internetowy Vobis, to zupełnie nowa firma, tak powiedział Pan z infolinii, MG sa z polskiej dystrybucji, a serwis w Bydgoszczy.

juga

 #759725  autor: cinek15c
 31 paź 2014, 10:53
Grr... ten Pocztex to jednak inna przesyłka była. Polecony priorytetowy szybciej mi dotarł, niż kurierska pobraniowa. To chyba przyjdzie mi trochę na Motkę poczekać, bo status jest "Złożono zamówienie". Muszę jednak pochwalić tą drugą przesyłkę, bo poleconym priorytetowym przyszła dzisiaj, a wczoraj kupiłem :)

A to o dawnym Vobisie to wiedziałem też.

[ Dodano: 2014-11-04, 15:31 ]
Odradzam wszystkim zakupy w Vobisie. Żartują sobie z ludzi. Jutro minie tydzień od daty zamówienia, a telefon nie został wysłany. Przewidywany czas mają podany 1 dzień, ale to chyba jakiś chiński dzień.

[ Dodano: 2014-11-04, 18:04 ]
Dzisiaj (po 6 dniach od zamówienia) zdecydowałem się do nich zadzwonić i raczyli mnie poinformować, że tego modelu już nie mają i mi go nie wyślą.
Nie pojmuję tego, nawet mi e-maila z informacją nie wysłali.
To był mój pierwszy i ostatni zakup w Vobisie.
STANOWCZO ODRADZAM zakupy w tym sklepie. Brzydko mówiąc: mają nas w dupie -.-'