DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 252 z 1158
  • 1
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 254
  • 1158

 #758967  autor: wlkp
 28 paź 2014, 17:05
Dostałem podobne odpowiedzi,jutro piszę kolejną reklamację ! Ta sieć obecnie działa tragicznie,dziś do południa wcale nie mogłem się dogadać,nic mnie druga osoba nie słyszała ,myślałem że tym telefonem o ścianę pier....,ale oni mają to w dupie że na wsi nie ma zasięgu .

 #758972  autor: PingNoMore
 28 paź 2014, 17:36
No a umowy rozwiązać nie można. Tylko co ja mam zrobić jak przed modernizacją było dobrze? Potem się dziwią, że ludzie montują wzmacniacze sygnału.

 #759042  autor: tor.mentort
 29 paź 2014, 02:10
PingNoMore pisze:Po modernizacji Networks w miejscu mojego zamieszkania zaczęły się dziać cyrki z zasięgiem. Wysłałem zgłoszenie do Orange. Oto jaką odpowiedź otrzymałem:

"Witamy. Dziękujemy za zapytanie techniczne z dnia 23-10-2014 o numerze 2901519. W podanej w zgłoszeniu lokalizacji nie jestemy wstanie zagwarantowac pełnego i stabilnego zasięgu(granica zasiegu wewnatrz), który ze względu na charakter propagacji sygnału radiowego może ulegać zmianom w czasie. Niestety na chwile obecna brak planów poprawy. Przepraszamy za utrudnienia. Orange"

To jest skecz, rozumiem, że teraz mają mnie w d...e i radź sobie sam.
To taki szablon używany standardowo przez komórkę odpowiedzialną za filtrowanie zgłoszeń od konsultantów z pierwszej linii. Rzut okiem na mapkę, na której mniejsze miejscowości nie mają adresacji innej niż środek i odpowiedź gotowa. Przez bliżej nieokreślony czas pracy (tor, milion proxy, więc szczegółów nie będzie) widziałem inżynierów wysyłanych gdziekolwiek do weryfikacji może 2 razy na podstawie takich zgłoszeń. Z drugiej strony, jeżeli zasięg się pogorszył przez usunięcie nadajnika w procesie konsolidacji, to i z pustego Salomon nie naleje.

Z reklamacjami nawet nie ma co próbować, jeśli już jakąś jednorazową zapomogę backoffice rzucił, to dużo więcej się nie ugra, napewno nie rozwiązania umowy.

http://www.uke.gov.pl/poradnik-uke-zasi ... mowy-14184

 #759051  autor: MaZuT
 29 paź 2014, 07:08
u mnie znowu zmienili konfiguracje przu U900, wczesniej (tel w orange) gdy wchodzil na U900 tmobile (bts jakies 900m od domu) to telefon przez okolo minuty potrafil wisiec i pokazywac pelny zasieg a gdy ktos w tym czasie dzownil na ten nr to slyszal abonent niedostepny, gdy juz po stanie zawieszki zaczelo wszystko dzialac to predkosc internetu oscylowala w granicach 0.02 / 0.01, teraz zmieniono konfigi i na u900 juz nie wchodzi, tak samo jak nie wchodzi na u900 telefon z karta tmobile, kurczowo trzyma u2100.. to ma byc ta super jakosc? :-D

oczywiscie bok nie widzi problemu wszystko jest ok jesli chodzi o zasieg i u900

 #759055  autor: sql
 29 paź 2014, 08:12
Proponuję abyście napisali do Pana z gsm.biz.pl i szczegółowo opisali sprawę.

 #759062  autor: ritter
 29 paź 2014, 09:12
Ten Pan z gsm.biz.pl już od dawna nie pisze nic o sprawach technicznych operatorów tak jak to było kiedyś.Może mu coś zakazano?

 #759254  autor: bed
 29 paź 2014, 21:18
Zaktualizowali mapkę na orange.pl. Zmienił się na pewno zasięg 3G, o ostatnie modernizowane obszary, chociaż i tak są plamy, a to jest zasięg na zewnątrz... :evil:

Co dziwne nadal nie wrócił zasięg LTE w Katowicach i okolicach... Hm, a czy Częstochowa i Kraków zniknęły już wcześniej?

Data aktualizacji to koniec września.

PS. Po przybliżeniu pokazuje się zasięg LTE w Krakowie, Katowicach (i tych bliskich) oraz Częstochowie.

 #759289  autor: p2225
 29 paź 2014, 22:24
bed pisze:Zaktualizowali mapkę na orange.pl.
poprzednia mapa zasięgu z 4 września: Obrazek

[ Dodano: 2014-10-29, 22:29 ]
jak widać wielkiego wzrostu o zasięg LTE nie ma. tylko okolice Rzeszowa.

 #759358  autor: Mixiorek
 30 paź 2014, 09:00
pawelec2225 pisze:jak widać wielkiego wzrostu o zasięg LTE nie ma. tylko okolice Rzeszowa.
Nie tylko - Radomsko, Bełchatów, Sieradz, Brzeg Dolny, Oława, Szydłowiec, Skarżysko Kamienna, Sochaczew, Skierniewice, Ossa, Krzyż Wlkp, Mielec, Tarnobrzeg, Dębica, Krosno, Sanok, Lesko, Jasło i pewnie kilka innych.
Poza tym ten zasięg 3G, głównie UMTS900 to im się rozlał na mapie nieco za bardzo. Nawet na zewnątrz są spore braki....

 #759365  autor: bed
 30 paź 2014, 09:28
Co pewnie ma się nijak do naszych oczekiwań i chęci zobaczenia LTE w większej liczbie lokalizacji...

Nie podoba mi się, że ani Orange, ani T-Mobile nie mają map pokazujących zasięg wewnątrz budynków. Dzięki temu można byłoby się lepiej zorientować potencjalnemu klientowi w sytuacji czy ma jeszcze jakąś szansę na zasięg, będąc np. na granicy zasięgu wewnątrz, bo dziś nie ma żadnego pojęcia czego się spodziewać.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png

 #759438  autor: Horacy
 30 paź 2014, 13:30
A to problem sobie zakupić startówkę za 5 zł i zrobić testy? Przecież lepiej wydać te 5/10 zł na sprawdzenie jak to wszystko działa, niż związać się umową na 2 lata i potem żałować, że się nie sprawdziło...

 #759460  autor: p2225
 30 paź 2014, 14:52
Horacy pisze:A to problem sobie zakupić startówkę za 5 zł i zrobić testy? Przecież lepiej wydać te 5/10 zł na sprawdzenie jak to wszystko działa, niż związać się umową na 2 lata i potem żałować, że się nie sprawdziło...
trzeba mieć też modem. koszt 200zł. lepiej wziąć najwyższy abonament na próbę, a potem zrezygnować i ewentualnie podpisać umowę na niższe abo, najlepiej bez modemu, bo się za niego i tak przepłaci 2x.

 #759494  autor: marcinek243
 30 paź 2014, 16:25
Od początków u900 w moim mieście prędkości nie przekraczały 3-4mb/s. Ktoś mi wytłumaczy co się teraz stało :shock: nie to nie u2100 u900 mam wymuszone na stałe :?
Obrazek

 #759581  autor: p2225
 30 paź 2014, 19:32
marcinek243 pisze:Od początków u900 w moim mieście prędkości nie przekraczały 3-4mb/s. Ktoś mi wytłumaczy co się teraz stało
albo nowa stacja, albo zamontowali U900 na kolejnej stacji, albo zmienili radiolinię albo podłączyli światłowód. sprawdzałeś jakie miałeś CID'y wcześniej i czy się zmieniły? podaj dane nadajnika, miejscowość i mniej więcej gdzie ten nadajnik stoi. :)
 #759588  autor: amigo27
 30 paź 2014, 19:57
SKY NET Warszawa
Obrazek
a taki ping uzyskuje się do serwera Orange- i jak ma działać sieć 3g lub LTE u nich
Obrazek
a tutaj serwer Derkom Zamość 300km od wawy
Obrazek
Świnoujscie serwer AC systemy komputerowe
Obrazek
Stabilny światłowód

 #759613  autor: marcinek243
 30 paź 2014, 21:02
pawelec2225 pisze:
marcinek243 pisze:Od początków u900 w moim mieście prędkości nie przekraczały 3-4mb/s. Ktoś mi wytłumaczy co się teraz stało
albo nowa stacja, albo zamontowali U900 na kolejnej stacji, albo zmienili radiolinię albo podłączyli światłowód. sprawdzałeś jakie miałeś CID'y wcześniej i czy się zmieniły? podaj dane nadajnika, miejscowość i mniej więcej gdzie ten nadajnik stoi. :)
Cidów nie kojarzę bo ostatnio rzadko kiedy odkopuje kartę t-mobile.
Stacje już znam i na 90% ma światłowód od orange
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 72&zoom=19

 #759621  autor: 3G
 30 paź 2014, 21:18
Mixiorek, Skierniewice i Ossa były już poprzednio. Zresztą brat korzysta z Ossy już z miesiąc, ale z przerwami, bo zasięg ma słaby i czasem lepsze jest 3G DC.

 #759704  autor: Mixiorek
 31 paź 2014, 07:49
3G pisze:Mixiorek, Skierniewice i Ossa były już poprzednio. Zresztą brat korzysta z Ossy już z miesiąc, ale z przerwami, bo zasięg ma słaby i czasem lepsze jest 3G DC.
Na mapce 04.09 ich nie było, co nie zmienia faktu, że mogły już działać. Na mapkę zawitały teraz.

[ Dodano: 2014-10-31, 08:04 ]
amigo27 pisze:a taki ping uzyskuje się do serwera Orange- i jak ma działać sieć 3g lub LTE u nich
Jednak moim zdaniem po odpaleniu nadajnika obok myjni w Twoim rejonie powinno być dużo lepiej. Moje testy wskazują, że jest. Szkoda, że nie podłączyli stacji światłowodem ale miejmy nadzieję, że to się w przyszłości zmieni.

A to kolejny test ze stacji w Warszawie, na której Orange/ Networks ID: 6063 nie może poradzić sobie z DL:

Obrazek

Ping i UL dobre a DL słabo. Przykra norma dla tej stacji. Oczywiście dla 99% zastosowań internetu ten wynik jest dobry. Moim zdaniem w tym rejonie przydałaby się kolejna stacja z podłączeniem do core przez światełko. To mogło by odciążyć inne nadajniki w tym ID: 6063.

 #759708  autor: wlkp
 31 paź 2014, 08:33
Wysłałem kolejne pismo do tej beznadziejnej sieci Orange,dostałem odpowiedz,nic nowego olali mnie i mają w du..e ! Chyba trzeba będzie zrobić wszystko aby rozwiązać te umowy i namawiać innych z mojego regionu aby uciekali z tej sieci ! Druga sprawa że przed modernizacją było słabo ,ale nie tak beznadziejnie jak po modernizacji ,brak słów .To list jaki dostałem w odpowiedzi,jak kogoś interesuje.

" Szanowna Pani ,
Nawiązując do treści Pani zgłoszenia z dnia 30.10.2014r. informujemy, że stanowisko Spółki wraz z uzasadnieniem
merytorycznym w sprawie pracy sieci przedstawiliśmy w piśmie z dnia 14.07.2014r. (Nasz znak:1419xxxx/S/DOKI/
ATATAxxx/LZ). Po zapoznaniu się z ww. zgłoszeniem nasza decyzja nie uległa zmianie.
Wyjaśniamy, że specyfika działania sieci mobilnej, powoduje zróżnicowanie zasięgu fal radiowych w zależności
od rozmieszczenia stacji bazowych oraz od lokalnie panujących warunków. Z uwagi na charakter zabudowy,
konstrukcję budynków oraz występujące ukształtowanie terenu, propagacja fal radiowych może być w znacznym
stopniu utrudniona, a prawidłowe działanie usług może ulegać zakłóceniom. Orange Polska świadczy usługi
telekomunikacyjne w zakresie istniejących możliwości technicznych. Usługi te mogą być miejscowo niedostępne,
lub korzystanie z nich może być częściowo utrudnione.
W trybie postępowania reklamacyjnego stanowisko Orange Polska S.A. jest ostateczne, tym samym ten etap
procesu uznajemy za zakończony. Podstawą do wznowienia postępowania reklamacyjnego byłoby pojawienie
się nowych, istotnych dla sprawy okoliczności. W przypadku ich braku dalszą korespondencję w tym przedmiocie
pozostawimy bez merytorycznego rozpatrzenia.
Jest mi przykro, że nie mogę być bardziej pomocna w tej sprawie, mam jednak nadzieję, że przedstawione przeze
mnie wyjaśnienia okażą się pomocne.
Z poważaniem,
Małgorzata M......... "

 #759737  autor: 3G
 31 paź 2014, 11:37
Mixiorek pisze: Na mapce 04.09 ich nie było, co nie zmienia faktu, że mogły już działać. Na mapkę zawitały teraz.
Były na mapce już wcześniej na 100%, przyglądałem się kilka tygodni temu, jesteś pewien, że nie było aktualizacji mapy od 4 września do teraz? Może była aktualizacja z miesiąc temu, a datę starą zostawili.
Nie udowodnię Ci, bo ja mapek nie archiwizuję :)
  • Strona 252 z 1158
  • 1
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 254
  • 1158
  • 1
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 254
  • 1158