DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #759002  autor: erdewu
 28 paź 2014, 21:09
Tak jak w temacie, rozważam swoją decyzję kupna między tymi dwoma telefonami. Do Nokii dopłacam 3zł natomiast do Xperii 150 co stawia go niby jako lepszy telefon, ale każdy wie, że nic innego jak praktyka mi nie pomoże dlatego pytam Was co wybrać. Potrzebuje telefonu z dobrym wifi i niezłym przesyłaniu danych, przyzwoitym aparatem, działanie bez zacinki żeby funkcję telefonu (smsy i dzwonienie) były bez problemowe, ponieważ niestety w obecnym LG Swifcie L5 mam z tym ogrooomne problemy. Wiadomo, że ten i ten ma inne wady i zalety dlatego niecierpliwie czekam na odpowiedź :) Dodam jeszcze, że mam do wyboru Samsung ACE 4, Samsung Core Plus, LG L50 i L70 dobrego wieczoru :)

 #759009  autor: onifer2
 28 paź 2014, 21:25
Xperia m2 robi zdjęcia bardzo przeciętne i choć posiada diodę doświetlającą w przeciwieństwie do Lumii 635 to nie warto moim zdaniem dopłacać 150 zł więcej.

Jeśli akceptujesz że Nokia nie posiada diody więc zdjęcia w słabym oświetleniu będą kiepskie- to mimo wszystko stawiałbym na Lumię- tu wszystko chodzi płynnie nie ma mowy o żadnych przycinkach.

Jeśli jednak chciałbyś troszkę lepsze zdjęcia- z podanych przez CIebie zastanowiłbym się nad LG L70- bardzo fajny uniwersalny telefon.
Może szukaj jeszcze LG L90. Samsungi sobie odpuść- przy ciężkiej nakładce przy tej ilości pamięci RAM nie będą chodzić płynnie.

 #759026  autor: erdewu
 28 paź 2014, 22:28
po użytkowaniu LG Swift 5 przez ok 2 lata baaardzo uraziłem się do firmy LG jeśli chodzi o telefony :(

 #759028  autor: onifer2
 28 paź 2014, 22:59
Obecnie produkcja telefonów marki LG to już nie to samo co kiedyś. Bardzo się rozwinęli i takie modele jak począwszy od LG L65, L70, L90, G2Mini, Fino, nie mówiąc o G2, G3 można w ciemno polecić. I nie jednokrotnie poprzez lekką nakładkę są dużo lepsze od swoich odpowiedników cenowych wśród Samsunga.
Tak że nie ma się co uprzedzać.

 #759029  autor: hdfunpack
 28 paź 2014, 23:05
No i pamiętaj, że w Lumii nie ma diody do aparatu.
Też jestem za Lumią. Do Tych wymagań będzie chyba lepsza.

 #759035  autor: maciek20
 29 paź 2014, 00:20
Sony Xperia M2 lepsza, widać to "na oko" http://www.telepolis.pl/porownanie,4,7, ... 4,2481,0,0
Obydwa fony są wysoko na średniej półce, pomiędzy nimi jest 100-150 zł różnicy w cenie.
Nokia Lumia 635 to to samo co Lumia 630, tylko z LTE. Ojciec ma 630-tke, wolę już mojego Huawei'a :D
A który system bardziej wolisz? Windowsa czy Androida? Chyba że system nie ma dla Ciebie znaczenia.
A nie masz czasem na liście do wyboru jeszcze Lumii 625? Wydaje się ciekawszą propozycją od 635-tki.

Dawniej:A.OT 501,N.3510i,SE K310i,S.SL45i,M.MPX200,N.N70,SE K800i,S.B3410,N.N95,S.Omnia I900,S.B2100,N.C3,SE Xperia X1,S.Xperia J OBECNIE:S.M7500,S.M65,A.OT908,

 #759056  autor: hdfunpack
 29 paź 2014, 08:13
Lumia 625 jest lepsza pod względem wyposażenia, ale wp 8.1 nie będzie na niej płynnie działać ze względu na słaby procesor - to niszczy główną zaletę systemu - płynność.

 #759426  autor: erdewu
 30 paź 2014, 13:03
Mam Lumię 625 w swojej ofercie, ale nie rozważam jej. Do LG L90 dopłacam 199zł ewentualnie jak zwiększę o 10zł abonament to będzie za free. Spojrzałem na recenzje i LG 90 robi bardzo dobre zdjęcia jak na moje wymagania, nie wiem jak z fukcjonalnością w internecie. Natomiast co się tyczy Lumii 635 to faktycznie te małe parametry jeśli chodzi o pamięć RAM mnie lekko odrzucają, ponieważ nie chcę być posiadaczem kolejnego zacinacza, ale bardzo podoba mi się jego design. Jednak chcę smartfona bardziej praktycznego niż ładnie wyglądającego :)

 #759439  autor: Xy
 30 paź 2014, 13:41
Na Xperii zainstalujesz nawet aplikację do sterowania kociołkiem na ekogroszek. Na Nokii coś niby zainstalujesz ale apki są kulawe. No i WP 8.1 także dostaje kaszlu czyli główna zaleta Windowsa legła w gruzach.
Lampa doświetlająca może i słaba w Sony ale zawsze możesz jej użyć jako latarki. A w Nokii pozostaje świecenie ekranem. A wbrew pozorom funkcja latarki przydaje się dość często.
Moja opinia nie jest obiektywna. Sparzyłem się na Windowsie :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #759462  autor: KA
 30 paź 2014, 14:53
erdewu, w tel z WP ilość RAM ma o wiele mniejsze znaczenie niż w mistrzowsko lagującym androidzie. Nie zdarzył mi się brak ważnej aplikacji, ale jeśli będziesz sterował kotłem na ekogroszek to WP niestety wymięka - tej jakże popularnej apki brak!

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!