DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #759149  autor: kamaz222
 29 paź 2014, 14:59
Mbnkmobile kończy działalność i musze gdzieś przenieść numer. Szukam oferty porownywalnej/lepszej od mbanku. moje wymagania:
1. 10-15 zł na miesiąc, 19-20 gr (komórkowe i stacjonarne)
2. miesięcznie rozmawiam ok 50 minut do wszystkich sieci, sms rzadko kiedy wysyłam.
3. dłuższa ważność konta po doładowaniu,
4. Tani Internet (ew. darmowy tak jak w mbanku 50mb na miesiąc) 10-20mb na miesiąc wystarczy.

 #759153  autor: _
 29 paź 2014, 15:25
Może Virgin Mobile ?

 #759157  autor: cyanoone
 29 paź 2014, 15:49
Klucz mobile.
>rwk
>19 gr za minutę.
>9 gr za smsa.
>zawsze darmowe smsy w sieci.
>pakiety minut w sieci po każdym doładowaniu (ilość oraz ważność zależna od doładowania np 50 zł - 180 dni, a minut jest mnóstwo.)
>fajne pakiety np. 3 zł - 200 mb. 6 zł - 50 minut. I co ważne pakiety się łączą, a ważność ustawia na 30 od włączenia ostatniego.
>zasięg i doładowania Plusa.
Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2014-10-29, 15:51 ]
Virgin w tej nowej ofercie jest za drogi dla osób, które za bardzo nie dzwonią.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #759205  autor: bazooka
 29 paź 2014, 19:01
Tylko Klucz Mobile, zgodnie z tym co pisze cyanoone.
Jeśli ktoś jest:
a) oszczędny
b) był w mbanku dla zasięgu Plusa

Procedura przenoszenia mojego numeru rozpoczyna się na dniach :)

...chyba, że http://www.mbankmobile.pl/promocje/promocja-orange.html

 #759263  autor: osachorzow
 29 paź 2014, 21:42
Czy jakiś operator oprócz mbanku oferuje jeszcze internet rozliczany co 1kB?

Sprawdzenie czy jest nowa poczta to 2-3kB więc nie widzę sensu płacenia za 100kB ;) A te wszystkie duże pakiety mnie nie przekonują...

 #759270  autor: bazooka
 29 paź 2014, 21:52
osachorzow, jeśli żałujesz 3zł na pakiet internetowy (w Kluczu 200MB/30dni) lub rozłączasz się po każdorazowym sprawdzeniu poczty to dla Ciebie tylko oferta z lejkiem.

 #759296  autor: osachorzow
 29 paź 2014, 22:32
sebusy pisze:osachorzow, jeśli żałujesz 3zł na pakiet internetowy (w Kluczu 200MB/30dni) lub rozłączasz się po każdorazowym sprawdzeniu poczty to dla Ciebie tylko oferta z lejkiem.
Jakoś tak nie do końca ufam temu wynalazkowi pt. klucz ;) mBankMobile wybrałem bo firmował toto bank w którym mam konto bo do MVNO jakoś nie mogę się przekonać...

Rozłączam się po każdym użyciu internetu, czy to sprawdzenie poczty czy inna akcja z użyciem transmisji danych (jednak najczęściej sprawdzam pocztę).

Póki co najbardziej skłaniam się do przeprowadzki do nju w opcji z rachunkiem 9-39zł miesięcznie... z P4 mam kiepskie doświadczenia i raczej chciałbym być w W3.

 #759306  autor: cyanoone
 29 paź 2014, 22:52
osachorzow, W Nju za internet zapłacisz jak za zboże. W Nju same rozmowy wyniosą Cię ok 9,50 zł + jeszcze nietani internet (W Kluczu za wszystko 9 zł). Co do Klucza, to zawsze numer możesz przenieść. Klucz nie zniknie z dnia na dzień. W W3 moim zdaniem nie ma dla Ciebie korzystnej oferty.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #759320  autor: osachorzow
 29 paź 2014, 23:32
cyanoone, obiektywnie masz rację, oferta Klucza wydaje się sensowniejsza... ale subjektywnie to jakoś ta firma mnie nie przekonuje i poza tym to znów pamiętanie o (dwóch!) pakietach, a w mbanku włączałem tylko darmowy internet, jak nie zapomniałem ;)

Może na próbę wezmę te nju i zobaczę jak to wyjdzie (dają 50zł - w sam raz na testy) i najwyżej później będę kombinował dalej ;) Opcja płacenia nie mniej niż i nie więcej niż wydaje się rozsądna bo rozmawiam/smsuje/internetuje bardzo nieregularnie ;)

Choć przyznam że chyba się starzeję bo coraz mniej mam chęci na pakiety i prepaidy... w nju jest PZ i nawet o FV nie trzeba pamiętać bo płaci się samo... a skleroza już mnie dopada ;)

 #759322  autor: słoneczny
 29 paź 2014, 23:53
Virgin mobile taktuje najbardziej przyjaźnie - co 5 kB.

Proponuję pakiety:

Internet: *222*300# 300 MB (5 zł), później lejek do 32 kb przez cały czas aż do aktywacji kolejnego pakietu.

Rozmowy: *222*8*60# 60 min (10 zł)

Łącznie wychodzi 15zł/miesiąc

Rok ważności konta po każdym doładowaniu.

 #759324  autor: osachorzow
 30 paź 2014, 00:00
słoneczny pisze:Virgin mobile
gdyby jeszcze to nie było obsługiwane przez P4... bo mam wrażenie że u nich jest jeszcze większy bajzel niż w W3. Ale propozycja ok, gydyb jeszcze to nie były pakiety o których trzeba pamiętać :/

Choć przyznaje że to też jakaś opcja... może jak testy w nju (do którego się skłaniam) wypadną źle to przetestuję dziewicę i w ostateczności klucz...

 #759326  autor: słoneczny
 30 paź 2014, 00:03
Jeśli ma być tanio, to muszą być MVNO albo submarki.
W W3 nie ma co marzyć o małych pakietach i taktowaniu co 5 kB.

 #759339  autor: bazooka
 30 paź 2014, 06:23
osachorzow pisze:Może na próbę wezmę te nju i zobaczę jak to wyjdzie (dają 50zł - w sam raz na testy) i najwyżej później będę kombinował dalej
No tak, nawet przez moment przeszło mi, żeby zrezygnować z przeniesienia do Klucza i łyknąć te profity... :) ...a potem iść gdzie indziej.

Widać jednak, że Twoje założenia to bardzo wygodnie bez pakietów, tanio i w W3 no i 50minut i jeszcze długo ważne konto, dopuszczasz widzę tez abo - choć w nju przy swoich założeniach może być to więcej niż 15zł/m-c.

Jeśli więc nie odstrasza Cię 29gr/min (w razie gdy podzwonisz więcej) to co wyżej proponuję Calm7, to jest bezsprzecznie jedyne miejsce spełniające wszystkie założenia łącznie z zagarnięciem profitów.
Mam takie przeczucie, że Orange może zejść w 2015-tym do 19gr/min (obecnie ma taką opcję ok 300tys.użytkowników do końca roku), ale nie koniecznie w taryfie Free, bo to ewidentnie taryfa internetowa.
Pamiętaj, że będąc we Free, możesz przejść do innych taryf i zmienić opcję na wykupywanie pakietów obniżających koszty.

W taryfie SMART internet to 1gr/100KB bez pakietów (i internet po doładowaniu) czyli za sprawdzenie poczty nie zapłacisz więcej niż w mBanku, bo jedna Twoja sesja do rozłączenia będzie zapewne kosztować Cię 1 co najwyżej 2gr. Działa w niej np cykliczna/samoodnawialna opcja Twoje numery: nolimit do 3 numerów w każdej sieci / 3zł za numer/m-cznie.

 #759409  autor: ?T
 30 paź 2014, 11:47
Jeśli koniecznie w W3, to może W T-mob? 10 zł za 60 minut, 6 zł za 250 MB.
A można wybrać w taryfie frii darmowe rozmowy w swojej sieci, więc też jakaś oszczędność.
Doładowanie za 50 zł wystarczy na na trzy miesiące.
W kwestii MB: transmisja danych naliczana będzie za każde rozpoczęte 100 kB, oddzielnie za dane wysyłane i odebrane, czyli niekorzystnie, ale jeżeli do tej pory wystarczało 10-20MB, to 250 też powinno dać radę, nawet przy tak mało korzystnym systemie naliczania.
A jeżeli potrzeba więcej minut, to za 15 zł jest ich 120.

 #759443  autor: Rysiob
 30 paź 2014, 13:57
A może skorzystać z promocji Orange dla osób przenoszących numer z mBank Mobile? Za przeniesienie numeru dostaje się 50 zł doładowania, a potem przez trzy miesiące każde doładowanie jest podwajane: niezależnie za ile zł i ile razy doładujesz :)

 #759445  autor: wasylek
 30 paź 2014, 14:03
Rysiob pisze:A może skorzystać z promocji Orange dla osób przenoszących numer z mBank Mobile? Za przeniesienie numeru dostaje się 50 zł doładowania, a potem przez trzy miesiące każde doładowanie jest podwajane: niezależnie za ile zł i ile razy doładujesz :)
Ale tylko podwojenie na konto bonusowe i tylko na rozmowy i smsy z osobami z orange albo internet.

 #759454  autor: ?T
 30 paź 2014, 14:31
No i nie każde doładowanie jest podwajane, tylko te z zakresu 20-99 zł.
W dodatku 50 zł o którym mówisz, otrzymasz dopiero 31. dnia od przeniesienia.
IMHO słabo.

Przy takim profilu używania, to albo jakaś oferta z lejkiem (Virgin?) albo pakiety.
Do sprawdzenia poczty czy Opery Mini lejek 32 kb/s daje radę.
Jeżeli autor postu nie jest jakoś bardzo przywiązany do swojego numeru, to można poszukać karty ze starą ofertą Virginów - 50% do doładowania więcej na konto główne, RWK, za doładowanie 10 zł + 100MB netu, a później lejek. Czyli za 10 zł jest 15 na koncie, które wystarczą na niecałe 80 minut rozmowy.
W dodatku doładowanie za 10 zł można kupić trochę taniej.

W nowym Virgin jest trochę gorzej, bo nie ma darmowych MB do doładowania, ani bonusu 50%.
Ale ciągle idzie wytrzymać, bo jeżeli lejek wystarczy, to za 10 zł jest pakiet 60 minut, albo za 19 zł 100 minut, nielimitowane sms i 2GB danych.
A Virgin nie ma się co bać, owszem, działa na infrze P4, ale ma też roaming.

 #759464  autor: KA
 30 paź 2014, 15:00
Jeśli myślisz o Orange/Orżnąć, to zdecydowanie wybierz Klucz na sieci Plusa.
Obecnie polecam RBM z 30-dniowym okresem wypowiedzenia, więc prawie jak karta.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #759479  autor: kamaz222
 30 paź 2014, 15:44
?T pisze:Ale ciągle idzie wytrzymać, bo jeżeli lejek wystarczy, to za 10 zł jest pakiet 60 minut, albo za 19 zł 100 minut, nielimitowane sms i 2GB danych.
A Virgin nie ma się co bać, owszem, działa na infrze P4, ale ma też roaming.
Czyli mam rozumieć, że lejek w Virgin 32kb/s jest cały czas za darmo, nawet jak nie wykupię żadnego pakietu internetowego?
Jeszcze jedno, minuta normalnie kosztuje 29gr, a po wykupieniu pakietu minut 20gr. Czy nie ma żadnych "haczyków" przy pakietach minut?
Jak na moje potrzeby to oferta prawie identyczna jak w mbankmobile, jedynie trzeba pamiętać o aktywacji pakietu minut.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2014, 16:54 przez kamaz222, łącznie zmieniany 1 raz.