DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #758818  autor: DarkInv
 27 paź 2014, 23:31
Cześć Wam ;)

Chce kupić Rodzicom na święta telefony. Tata ma SE Hazel, a Mama plusfona z klapka. Oboje sa antytechnologiczni i nie chcą żadnego telefonu z samym ekranem dotykowym. Ich telefony generalnie już powoli przestają funkcjonować, dlatego postanowiłem Im coś kupić. Kwota jaka moge dać to 150-170 za jeden czyli 300-340 za oba. Kupuje na Allegro. Patrzyłem na moto k1 ale cieżko znaleźć sprzedawcę, który nie sprowadza ze stanów, a ostrzegają przed ewentualnymi opłatami celnymi...a dopłacić nie będę miał z czego :( myślałem jeszcze o moto w510 lub w375. Może jakieś samsungi albo SE? Fajnie jakby były w dwóch rożnych kolorach, bo chce kupić ten sam model w dwóch kolorach. A!!! I oboje lubią telefony z klapka...

Macie jakieś pomysły? Bede wdzięczny,

Pozdrawiam

Nokia N73>Nokia E51>Samsung Avila>Iphone 3G>Nokia E52>SE Xperia X8>Nokia E75>Samsung G Ace>Iphone 3GS>Nokia C3-01>LG P920 3D>SE Hazel>Samsung G Note>Nokia lumia 920>iPhone 5>LG G2>iPhone 6

 #758855  autor: hdfunpack
 28 paź 2014, 08:26
Zobacz Nokie 208.

 #758882  autor: Scorpion182
 28 paź 2014, 10:33
Nokia 220 za ok 170zł
Nokia 225 za ok 180zł
A z klapką to nokia 2760 albo nokia 6130

 #758949  autor: hdfunpack
 28 paź 2014, 16:05
Nokie 225 i 220 to nieudane modele, bardzo małe możliwości konfiguracji oraz duża awaryjność.

 #758969  autor: maciek20
 28 paź 2014, 17:14
Hmmm, jeśli z klapką to najświeższy i chyba ostatni telefon o takim rodzaju obudowy to Motorola Gleam, zobacz tą. A i jest jeszcze jeden fajny, Maxcom MM820, taki z dużą klawiaturą dla seniorów, zobacz i tego :)
P.S. S.E. Hazel jak na zwykły to dobry telefon :)

Dawniej:A.OT 501,N.3510i,SE K310i,S.SL45i,M.MPX200,N.N70,SE K800i,S.B3410,N.N95,S.Omnia I900,S.B2100,N.C3,SE Xperia X1,S.Xperia J OBECNIE:S.M7500,S.M65,A.OT908,

 #758973  autor: Jorek
 28 paź 2014, 17:37
Moze po prostu kup dwie Nokie 225? Rzeczywiście jest to ciekawy pomysł.

 #759044  autor: sa
 29 paź 2014, 03:56
DarkInv pisze:Cześć Wam ;)

Chce kupić Rodzicom na święta telefony. Tata ma SE Hazel, a Mama plusfona z klapka. Oboje sa antytechnologiczni i nie chcą żadnego telefonu z samym ekranem dotykowym. Ich telefony generalnie już powoli przestają funkcjonować, dlatego postanowiłem Im coś kupić. Kwota jaka moge dać to 150-170 za jeden czyli 300-340 za oba. Kupuje na Allegro. Patrzyłem na moto k1 ale cieżko znaleźć sprzedawcę, który nie sprowadza ze stanów, a ostrzegają przed ewentualnymi opłatami celnymi...a dopłacić nie będę miał z czego :( myślałem jeszcze o moto w510 lub w375. Może jakieś samsungi albo SE? Fajnie jakby były w dwóch rożnych kolorach, bo chce kupić ten sam model w dwóch kolorach. A!!! I oboje lubią telefony z klapka...

Macie jakieś pomysły? Bede wdzięczny,

Pozdrawiam
Nie napisałeś najważniejszego w jakim mniej więcej wieku są rodzice tj emeryci czy młodsi, czy rodzice tylko dzwonią ?Czy też piszą? Czy też korzystają z innych funkcji telefonów np robią zdjęcia,słuchają radia, oglądają fotki czy zdarza im się coś nagrywać itp.szczególiki.Pojecie "antytechnologiczni " faktycznie niewiele znaczy bo ja też jestem "antytechnologiczna"i nie lubię smartfonów i dotykowców a lubię korzystać z różnych funkcji w telefonach komórkowych zwykłych.Moja mama jest "antytechnologiczna" ale jakby miała telefon bez aparatu, karty pamięci, bez radia i odtwarzacza mp3,(i odtwarzacza innych plików),brak własnego motywu,wygaszacza ekranu(to mogła by przeżyć),czy dzwonka,albo skrótów klawiszowych mógłby mamę z równowagi lekko wyprowadzić mimo że np.smsów do dziś nie nauczyła się pisać,aha mama też ma SE ale Cedara który to samo oprogramowanie i soft co SE Hazel tylko zwykły klawiszowiec.ponieważ taśma trzyma się dobrze wystarcza zmieniać baterie, a 4 letni fon działa dalej.Wiem jedno jak ojciec mający teraz SE Hazela i korzystający nie tylko z rozmów gdyby miałby przejść na nokię 225 to mógłby być ciężki zgrzyt choćby z braku personalizacji,raczej ojcu polecam nokię 113 ewentualnie 206(większy ekran),wiem bez klapki i nie slojder ale w dzisiejszych czasach telefony z klapką? Zapomnij za duże ryzyko że owa klapka odpadnie w używce, a nówka to już sztuka ciężka do zdobycia chyba że jakiś alcatel itp. chińczyk dla seniora który swoją funkcjonalnością dobija.