DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #752857  autor: jason22
 30 wrz 2014, 18:01
Witam,

Podlaczam telefon do komputera przez kabel USB, na telefonie wyswietla komunikat "polaczono", komputer wydaje dzwiek podlaczenia urzadzenia ale nic sie nie wyswietla na pulpicie ani w Moj komputer. Jakies rady?

 #753211  autor: sinner84
 02 paź 2014, 09:27
Może brakuje sterowników? Spróbuj zainstalować na kompie program Samsung Kies.

 #753656  autor: jason22
 04 paź 2014, 12:00
Zainstalowałem program Samsung Kies i jak podłączam telefon to jest tylko taka różnica, że dźwięk podłączania urządzenia występuje dosłownie co sekundę, a nie jednorazowo i komputer nadal nie widzi telefonu... Dodam, że sterownik SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones jest zainstalowany. Szukałem w necie i widzę, że to częsty problem akurat dla tego modelu (pytanie dlaczego) i nikt go nie rozwiązał, użytkownicy muszą iść okrężną drogą, korzystając z bluetooth...

 #754141  autor: sinner84
 06 paź 2014, 14:18
A eksperymentowałeś z trybami USB po zainstalowaniu Kiesa?

 #754447  autor: jason22
 07 paź 2014, 14:49
Tak. Sprawdziłem dokładnie i mam 2 wejścia do laptopa - jedno usb 2.0, drugie usb 3.0. System to Windows 8.1. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie dla zaistniałego problemu? Jednak co się istotnego okazało - laptop nie wykrywa żadnego telefonu (sprawdzane na trzech). Dodam, że laptop jest nowy, zakupiony tydzień temu. Przy podpięciu telefonu do 3.0 komputer wgl nie wykrywa urządzenia (poza dźwiękiem podłączenia), a przy 2.0 dosłownie co sekundę się podłącza i rozłącza (tak jak przy 3.0 w programie Kies). Także nie mam pojęcia skąd te wariacje, zwłaszcza że "ósemka" sterowniki ma w standardzie...

Znalazłem takie rozwiązanie na stronie Microsoftu:
http://support2.microsoft.com/kb/2830154/pl

Jednak jest tam informacja "Ta poprawka dotyczy tylko systemu Windows Server 2008 R2 i Windows 8", a ja mam 8.1, więc lipa :(