DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #758020  autor: babeo
 23 paź 2014, 22:44
Na prośbe Morvius, zakładam temat o S5. Dotarły do nas telefoniki, które wygraliśmy w konkursie Telepolis.pl.
Jeżeli macie pytania, proszę bardzo :-)

 #758071  autor: Morvius
 24 paź 2014, 09:26
pytałem o baterię przyjacielu ;) jak się spisuje? no i czy wodowałeś ten statek :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #758204  autor: babeo
 24 paź 2014, 21:03
Powiem tak. Dociagam do 3 dób, ale na noc wylaczam internet. Synchronizacji nie mam caly czas wlaczonej. W chwili obecnej mam 12%, a ekran byl włączony przez 5h18min.
Biorąc pod uwagę wielkość i rozdzielczość jest ok.
Bateria bardzo szybko sie laduje, ok. 1h40min.

Nie wodowałem i specjalnie nie bede.
Kupielm etui Spigen Neo Hybrid. Wyglada pieknie.

 #758255  autor: Morvius
 25 paź 2014, 09:30
A jeśli chodzi o legendarną płynność działania? Tnie się jak emo na koncercie rockowym czy to tylko mit? Jak wygląda praca telefonu podczas uruchomionych np. 4 programów? Jak się zachowuje sprzęt podczas grania w gry o wymagających specyfikacjach graficznych? coś miałem jeszcze spytać ale zapomniałem :P narazie wystarczy ;)

Klasyczny obserwator wątku.

 #758258  autor: user_delete34
 25 paź 2014, 09:41
Morvius pisze:A jeśli chodzi o legendarną płynność działania? Tnie się jak emo na koncercie rockowym czy to tylko mit?
Ani jedno ani drugie. Spowolnienia są bardzo rzadkie, ale potrafi takie wystąpić, nawet przy prawie pustym tle - losowo. Nie uruchamiałem celowo wielu programów w tle, ale dotąd tylko raz miałem problem, że przez lag i 2 kliknięcia w międzyczasie coś zaczęło się dziać samo. GTA: SA chodzi tak samo albo trochę mniej płynnie niż na Z1C. Po minimalizacji wszystko chodzi chyba tak samo, ale między tym a tamtym (Z1C) telefonem jest przepaść, jeśli chodzi o wolny RAM - S5 zajmuje 500 MB więcej, około 1,2 GB.
Za to czas działania jest lepszy na Z1C (około 2 kontra około 1,5 dnia u mnie). Wiem, że to smartfon i z definicji działa krótko. Z tego samego powodu wykorzystuję przydatne jego funkcje i komunikatory czy synchronizacja w tle, włączone WiFi, lokalizacja i transmisja danych (żółte i czasem czerwone wskazanie siły sygnału w statystykach baterii), podświetlenie maksymalne automatyczne są tutaj aktywne przez cały czas. Czekam na zestaw ładowarka zewn.+bateria jak do BB Q10 czy nawet SGS4.

[ Dodano: 2014-10-25, 09:46 ]
Morvius, jeśli jednak nawet lubisz TouchWiza czy markę Samsung, ten telefon po prostu nie wygląda na swoją półkę cenową. Powiedziałbym - co najwyżej przerośnięty Ace. Ostrożnie obchodzę się z telefonem, ale i tak po czasie sreberko z plastiku odpadnie, a już jako nowe wygląda tandetnie. Tył jest fajny, dużo lepszy jak na zdjęciach, nie palcuje się. Pierwszy raz mam kontakt z nakładką Samsunga na stałe i stwierdzam, że jest OK. Być może ona pożera zasoby, ale wygląd czy opcje - bez zarzutu, póki co.

Za to skaner odcisków do dużej poprawy. Po pierwsze powiększyć. Dwukrotnie.

 #758263  autor: Morvius
 25 paź 2014, 10:49
satysfakcjonująca odpowiedź ;)

Klasyczny obserwator wątku.

 #758267  autor: Artur051
 25 paź 2014, 11:11
Ja tam po przejściu z SGS3 na SGS5 widzę tylko zalety :). Znacznie wydłużył się czas działania, lepszy ekran, dużo płynniejszy no i ani chwili nie myśli tak jak SGS3.

Czy wymieniłbym go na co innego? Chyba aktualnie nie - jedynie jakby rozmiar mi doskwierał to Z1 Compact bądź Z3 Compact.

 #758283  autor: babeo
 25 paź 2014, 13:17
Dla mnie określenie, że jest to przerośnięty Ace jest na wyrost, sam przesiadłem się z S2+ i róznica jest znaczaca.
Czy wart swej ceny? Według mnie ceny wszystkich flagowców są z kosmosu. Jeżeli S2+ (nowy xeo) kosztuje ok 700 zł, to według mnie S5 powinien kosztowac ok. 1500zł.
Co do jakości. Ja żadnego z flagowców nie używałbym bez etui. M8 się rysuje, Z ze szkła, nie wiem jak G3. Jakość S5 nie jest ujmą dla Samsunga ale ogólną tendencją.
Ja kupiłem Spigen Neo Hybrid. S5 prezentuje się super i jest to zdanie także tych, którzy nie przepadają za Samsungami.

Ja mowię to wprost. Jestem fanboyem Samsunga. Choć podoba mi się wygląd np. Z2 to nie zamieniłbym się.

PS Morvius, w gry nie gram, ale postaram się znaleźć czas by poeksperymentować.

 #758288  autor: user_delete34
 25 paź 2014, 14:04
Z S3 na S5 to dobra przesiadka (Update: miałem na myśli typowo wydajność), ale mając w rękach Z1C i S5, większy niedosyt czuję przy S5. Z moich obserwacji, odnosząc się od S5, Z1C m.in.:
- działa dłużej
- jest cichsza, ale brzmi lepiej - głośnik zewnętrzny
- ma twardsze materiały - jak by się zachowały w upadku nie będę wróżył - za to nie mogę w niej zmienić baterii
- w Z1C obiektyw nie wystaje i nie porysuję go, kiedy na tył mogę założyć grubą folię
- oba mogłyby mieć więcej wyświetlacza na cm², oba wyświetlacze są super
- w obu przydałyby się dobre klawisze sprzętowe. Boczne w Z1C to żart z "minimalistów", S5 brak spustu aparatu, obu brak trzech sprzętowych klawiszy podstawowych. W S5 ramka boczna, zaślepka oraz wystający aparat psują dobry wygląd. Za to Z1C wygląda super, ale obsługa nie jest najlepsza.

Uważam - po sobie - że przeczulenie na punkcie idealnego stanu to strata pieniędzy, nerwów i komfortu. Wystarczy Ci komfort psychiczny - OK, ale to telefon. Wystarczy go kłaść a nie rzucać czy trzymać w czystej kieszeni. W super etui przy upadku też może się zepsuć czy ubrudzić, a pełne owijanie telefonu mija się z celem - obudowę (i wygląd) już ma.
Zima się zbliża i ekran zacznie dokuczać - pokładam więc nadzieje w BB Classic.

 #758336  autor: babeo
 25 paź 2014, 18:04
Markadiusz, drogi, wybacz ale tak jak jedni chcą mieć łady egzemplarz, a tak inni szaleją w innym aspekcie i zmieniają telefony w zależności od pogody :P Każdy jest inny i to jest piękne :-)

 #758477  autor: user_delete34
 26 paź 2014, 13:12
Ja nie mam zamiaru od razu zmieniać tego telefonu. O BB napisałem, bo kiedyś przyda się to zmienić, ale o ile brand Orange mnie nie zdenerwuje jakimiś opóźnieniami aktualizacji czy czymś podobnym, S5 zostanie na długo. Tak samo chcę, żeby wyglądał ładnie (Z1C wygląda jak nowy, brak śladów zużycia!), ale w przypadku akurat jego - dodatkowe powiększanie patelni jest mi nie na rękę, a tandetne ramki to i w futerale się zetrą.
Przy okazji - czas działania jednak bliżej dnia niż półtora, czyli np. przy intensywnym fotografowaniu i filmowaniu od rana do wieczora baterii by nie starczyło (na styk wystarczyło mi w Z1C).

 #758507  autor: babeo
 26 paź 2014, 15:12
Moje wyniki bateryjne: od doby do trzech. Czyli w normie smartfonowej :-)
 #779130  autor: Morvius
 19 sty 2015, 15:09
czy Samsungi mają brand?

Klasyczny obserwator wątku.
 #779154  autor: fortel
 19 sty 2015, 16:14
To zależy - od operatora - tak, kupione w MM, RTV EURO AGD itp. -nie
 #779156  autor: Morvius
 19 sty 2015, 16:24
Czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę podczas zakupu/szukania? będę poszukiwał na lokalnym rynku, nie chce trafić na felerny model. Czy sgs5 z brandem ma dostęp do aktualizacji 5.0????

Klasyczny obserwator wątku.
 #779346  autor: Morvius
 20 sty 2015, 14:52
nikt się nie wypowie??

Klasyczny obserwator wątku.
 #779385  autor: user_delete34
 20 sty 2015, 16:49
Morvius pisze:Czy sgs5 z brandem ma dostęp do aktualizacji 5.0?
Znajomego wujek kupił z salonu jakiejś sieci i już mógł aktualizować. To pewnie nie Orange. ;) Jednak co do pomarańczy - ich brand nie jest straszny. Większość dupereli wyłączysz/usuniesz, zostaje Ci logo podczas uruchamiania.
 #779386  autor: Morvius
 20 sty 2015, 16:54
ale podobno usuwając brand pozbywamy się gwarancji? chyba jednak będę mierzył w takie bez brandu ponieważ chciałbym mieć możliwość aktualizacji

Klasyczny obserwator wątku.
 #779663  autor: Morvius
 21 sty 2015, 16:08
czy mogę prosić użytkowników sgs5 o wstawienie recenzji na temat obsługi funkcji airview? :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #780488  autor: Morvius
 26 sty 2015, 14:24
SGS 5 NA POKŁADZIE :)

Klasyczny obserwator wątku.