DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #758097  autor: tribal07
 24 paź 2014, 11:07
Witam, przymierzam się powoli do wymiany mojego Iphone'a 5 na nowszy model. Poniżej preferowane przeze mnie cechy nowego telefonu (kolejność nieprzypadkowa):

- bardzo dobra jakość wykonania;
- bardzo dobry aparat i dobre video;
- bardzo dobra jakość muzyki na słuchawkach;
- dobry czas pracy na baterii;
- pamięć 32 GB
- ekran maks 5 cali

System - ios, android lub wp 8.1

Generalnie najbardziej zależy mi na aparacie (obecny w iphone 5 jest bardzo dobry jeżeli chodzi o zdjęcia w dobrych warunkach, natomiast przy słabszym oświetleniu zawodzi). Nie jestem znawcą fotografii, więc zależy mi na tym aby telefon robił ładne zdjęcia bez nadmiernego kombinowania.

Po wstępnym rozeznaniu na placu boju pozostały następujące modele:
- Z3 Compact (wszystko niby ok, ale dość powszechne są narzekania na aparat);
- Galaxy Alpha (bateria bez rewelacji, ale za to bardzo dobry aparat i wykonanie)
- Iphone 5s 32 GB (ciężko się będzie zmieścić w cenie, poza tym nie wiem czy jest sens dopłacać za w zasadzie kosmetyczne zmiany)
- Lumia 930 (z wyglądu chyba najbardziej mi się podoba, podobno najlepszy aparat, natomiast nie wiem czy prawdą są opinie o żenującym czasie pracy na baterii i niesamowitym grzaniu się tego telefonu);

W zasadzie najbardziej skłaniałbym się do z3 compact, tylko te opinie o aparacie...

 #758120  autor: KaReS
 24 paź 2014, 12:46
Możesz przytoczyć te opinie na temat powszechnego narzekania na aparat w Z3C? I na co konkretnie? Czytając np. http://www.gsmarena.com/iphone_6_vs_gal ... 1148p7.php trudno znaleźć narzekania.

 #758131  autor: tribal07
 24 paź 2014, 13:19
Użytkownicy narzekają na słaby tryb automatyczny i problemy z jakością zdjęć w tym trybie (złe odwzorowanie kolorów, szumy itp). Natomiast w trybie manualnym zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, ale jego interfejs jest bardzo skomplikowany.

 #758138  autor: user_delete34
 24 paź 2014, 13:33
tribal07, vonski z tego portalu testował tę 930stkę i jego opinii możesz zaufać. Jeżeli stwierdził, że przegrzewa się przy byle użytkowaniu, to podczas robienia wideo na pewno ten problem odczujesz. Do tego podobno przeciętnie brzmi na słuchawkach - więc ją porzuć.
iPhone 5S ma lepszy aparat niż piątka, zobacz porównanie zdjęć na GSMArena i oceń, czy taka poprawa wystarczy, czy nie. Przy słabym oświetleniu żaden telefon nie wypadnie zbyt dobrze.
Czy w zet-trójce compact sterownik aparatu został jakoś poprawiony w stosunku do Z1C? Tego ostatniego posiadam (z resztą - wymieniony na początku posta vonski również, więc on może Ci jeszcze więcej powiedzieć) i poza cichą muzyką na słuchawkach przewodowych, jestem w stanie stwierdzić, że spełni Twoje wymagania. Nadal możesz dorwać nówkę, a biorąc pod uwagę duży spadek ceny, będziesz miał nadal topowy sprzęt za dolną cenę modeli z tej półki. Z3C ma co prawda większy wyświetlacz i baterię, ale poza tym Z1C chyba niczym jej nie ustępuje, by dopłacać. Nie ma nawet wymaganej opcji 32 GB wewnętrznej.
I dodam, że w Z3C szkło masz z obu stron. Wygląda ładniej niż plastik, ale nawet Twój obecny iPhone będzie od tego trwalszy w momencie upadku.

 #758149  autor: vonski
 24 paź 2014, 14:21
tribal07 pisze:Użytkownicy narzekają na słaby tryb automatyczny i problemy z jakością zdjęć w tym trybie (złe odwzorowanie kolorów, szumy itp). Natomiast w trybie manualnym zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, ale jego interfejs jest bardzo skomplikowany.
To nie tak.
W Sony masz domyślny tryb zwany "Lepsza automatyka". I to w nim są czasem problemy, głównie przy kontrastowych i źle doświetlonych scenach. Seria Z3/Z3C już radzi sobie nieco lepiej, ale w dalszym ciągu słabiej od konkurencji z Korei.
Jeśli przełączysz się na tryb manualny, to dalej masz prawie pełną automatykę, bez kompresji do 8mpix, z trybem HDR i reczną nastawą balansu bieli, która jest chyba najważniejsza.

Z3 Compact miałem króciutko, ale "dużą" Z3 testowałem i mógłbym jej spokojnie używać na co dzień.

Alpha Samsunga też by się nadawała, gdyby nie kiepska bateria. Do dzwonienia jest ok, ale w bardziej intensywnych zastosowaniach brakuje akumulatora pod koniec dnia.

930 sobie odpuść- to już nawet sama Nokia ma w ofercie bardziej udane urządzenia. Aparat jak na Nokię przeciętny, grzeje się jak głupia i ogólnie taka jakaś... nijaka.

 #758150  autor: tribal07
 24 paź 2014, 14:43
vonski pisze: W Sony masz domyślny tryb zwany "Lepsza automatyka". I to w nim są czasem problemy, głównie przy kontrastowych i źle doświetlonych scenach. Seria Z3/Z3C już radzi sobie nieco lepiej, ale w dalszym ciągu słabiej od konkurencji z Korei.
Jeśli przełączysz się na tryb manualny, to dalej masz prawie pełną automatykę, bez kompresji do 8mpix, z trybem HDR i reczną nastawą balansu bieli, która jest chyba najważniejsza.

Z3 Compact miałem króciutko, ale "dużą" Z3 testowałem i mógłbym jej spokojnie używać na co dzień.

Alpha Samsunga też by się nadawała, gdyby nie kiepska bateria. Do dzwonienia jest ok, ale w bardziej intensywnych zastosowaniach brakuje akumulatora pod koniec dnia.

930 sobie odpuść- to już nawet sama Nokia ma w ofercie bardziej udane urządzenia. Aparat jak na Nokię przeciętny, grzeje się jak głupia i ogólnie taka jakaś... nijaka.
Dzięki, po cichu liczyłem, że wypowiesz się w tym wątku :) Czyli generalnie rzecz biorąc idzie zrobić Z3compact dobre zdjęcie i nie będzie się to wiązało z koniecznością ustawiania ręcznego poszczególnych parametrów? W Iphonie lubię to, że szybko wyciągnę telefon i 9 na 10 zdjęć wychodzi rewelacyjnie co w przypadku posiadania małego dziecka jest na wagę złota :) Chciałbym aby nowy telefon nie był w tym aspekcie dużo gorszy.

 #758155  autor: znawca
 24 paź 2014, 15:10
Ciekawy przypadek. Masz tyle kasy do wydania, a ciężko zaproponować coś sensownego.

Lumia 930 to dziwny telefon. Jedni się nim zachwycają, inni mieszają z błotem. Ja (posiadacz Lumii 925) należę do tych drugich. Brak glance screen to jakiś skandal, a design w ogóle do mnie nie trafia. Gorzej leży w dłoni niż starszy model.

Nie, 925 też nie polecam, bo jakością muzyki możesz być zawiedziony (w końcu masz iPhone), a czas pracy na baterii jest "wystarczający" ale na pewno nie "dobry". OIS w aparacie to super bajer. Zupełnie zapomnisz o zamazanych zdjęciach, nawet w nocy. Wygoda niesamowita, ale sama jakość fotek nie powala. Sam planuję zmienić moją Lumię właśnie na iPhone, żeby lepiej "dogadał się" z moim MacBookiem:)

Także powiedz w jakim stanie masz tego iPhone 5 i za ile chcesz sprzedać :D

Do iPhone 5S bym nie dopłacał, bo to prawie to samo starszy model. Zmiany nie warte tej kasy. Tak w ogóle, to podoba ci się czas pracy na baterii w twoim iPhone? Ten nowszy ma dokładnie taki sam.

Wykonanie na poziomie iPhone ma HTC One, ale tu zapomnij o dobrym aparacie.

No nic... chyba zostaje tylko Z3C. Nie polecę ci żadnego Samsunga, mimo że grają świetnie i robią dobre zdjęcia, bo weźmiesz go do ręki i się załamiesz, a jeśli nie, to załamiesz się jak poużywasz Touch Wiza...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #758163  autor: vonski
 24 paź 2014, 15:38
tribal07 pisze:Czyli generalnie rzecz biorąc idzie zrobić Z3compact dobre zdjęcie i nie będzie się to wiązało z koniecznością ustawiania ręcznego poszczególnych parametrów?
Jasne. Dalej wolę tryb automatyczny w Sasmungach, ale nie jest źle.
tribal07 pisze:W Iphonie lubię to, że szybko wyciągnę telefon i 9 na 10 zdjęć wychodzi rewelacyjnie co w przypadku posiadania małego dziecka jest na wagę złota
No tu może będzie 7-8 na 10 :)
Poza tym to Android a nie iPhone: poza fabryczną aplikacją aparatu masz w sklepie kilkadziesiąt alternatyw i to niektóre naprawdę świetne. W Z1C przed aktualizacją do KK używałem często Snap Camera i byłem zadowolony z efektów.
znawca pisze:Nie polecę ci żadnego Samsunga, mimo że grają świetnie i robią dobre zdjęcia, bo weźmiesz go do ręki i się załamiesz, a jeśli nie, to załamiesz się jak poużywasz Touch Wiza...
Alpha jest póki co trochę wyjątkiem. Świetny procek plus stosunkowo mała rozdzielczość ekranu powodują, że nawet ten nieszczęsny TouchWiz działa naprawdę dobrze. A jak wygląda to już inna para kaloszy... :P

Co do wykonania i wyglądu samego telefonu: moim skromnym zdaniem to najlepszy Samsung w historii. Co prawda Wave'y były całe z amelinium, ale też odpowiednio ważyły i były grube.

 #758361  autor: tribal07
 25 paź 2014, 20:45
znawca pisze:Ciekawy przypadek. Masz tyle kasy do wydania, a ciężko zaproponować coś sensownego.
Także powiedz w jakim stanie masz tego iPhone 5 i za ile chcesz sprzedać :D
Iphone (czarny) w stanie idealnym, noszony w futerale + szkło na ekranie, jeżeli zmienię telefon to pewno sprzedam :)

Byłem dzisiaj w MM podotykać telefony na żywo i wnioski są następujące:

L930 - faktycznie grzeje się jak szalona, ktoś przede mną się chwilę pobawił i prawie mnie poparzyła, z drugiej strony idzie zima i Nokia mogłaby być nieoceniona :)

Galaxy Alpha - piękny telefon, bardzo szybki, natomiast zauważyłem, że ramka bardzo łatwo chwyta ryski (co ciężko byłoby mi przeżyć), no i wszyscy tak straszą tym Touchwizem.

Z3Compact - na chwilę obecną zdecydowany faworyt, idealne gabaryty, bardzo dobra jakość muzyki na słuchawkach. Interfejs aparatu trochę mnie przeraża, ale być może to kwestia przyzwyczajenia. Jak wygląda sprawa z kartą SD? Rozumiem, że trzymanie muzyki ze Spotify jest możliwe? W gry nie gram, więc aplikacji raczej nie będę instalował na karcie (podobno są z tym problemy).

 #758389  autor: vonski
 25 paź 2014, 22:23
Nie problemy a po prostu się nie da. Na microSD możesz mieć muzykę, filmy, zdjęcia i wszystkie dane poza tymi, które instaluje system.

 #758643  autor: KaReS
 27 paź 2014, 08:20
Jeśli zdecydujesz się na Z3C to polecam ze słuchawkami MDR-NC31EM z systemem eliminacji hałasu.