DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #757952  autor: onifer2
 23 paź 2014, 18:20
Jednak Nokia 735 jest troszkę zbyt mała i z chęcią wymienię ją na coś od 5 cali w górę. Raczej jednak Android choć Windowsa jeszcze do końca nie przekreślam.
Cena nie przekraczalna 800 zł, jak uda się znaleźć coś ok. 700-750 zł to jeszcze lepiej.
Jeśli byłby to Android to szukam kompromisu pomiędzy w miarę płynnym działaniem a przede wszystkim ponad dobrym aparatem oraz dobrym głośnikiem (glośnikami).

Xperia T3 odpada bo już żona ma i choć to świetny telefon to jednak chciałbym coś innego.
Motorola Moto G 2014 również jest przekreślona ze względu na beznadziejną grubość obudowy i kiepskie wykonanie przycisków bocznych.

Na tapecie są:

1. myPhone Luna- ten telefon najbardziej chodzi mi po głowie. Podoba mi się wygląd, ekran przyzwoity, aparat również, bardzo dobra jakość głośników (to przede wszystkim mnie przekonuje).

Jednak mam obawy odnośnie ewentualnej realizacji napraw gwarancyjnych, czytałem, że serwis każe długo czekać na sprowadzenie części do naprawy. Poza tym troszkę może jestem uprzedzony do marki myPhone choć wiem że to już lepsze obecnie telefony niż kiedyś.


2. Asus Zenfone5 (model na Intelu)- tu przekonuje mnie ilość pamięci RAM- 2GB w cenie za 700 zł.
Niestety dość spora obudowa jak na ekran 5 cali, poza tym fatalna bateria którą podobno przy średnim użytkowaniu trzeba codziennie ładować a przy większym nawet co parę godzin.

3. Nokia 1320- ostatecznie jeszcze w kręgu zainteresowania pozostaje ta Lumia, choć niestety nie widzę tu dużo plusów. Wielkość to chyba jednak przesada, muzycznie kiepsko- a na tym mi zależy, aparat też mocno średni.


Czy są tu jacyś użytkownicy myPhone Luny lub Asusa którzy mieli w ręku te telefony, lub je testowali,albo po prostu są właścicielami.

 #757954  autor: Micho
 23 paź 2014, 18:25
Weź no kolego idź do elektro marketu i sobie pomacaj, pooglądaj bo widzę żeś niezdecydowany i tak będziesz zmieniał te słuchawki co tydzień.

 #757960  autor: onifer2
 23 paź 2014, 18:48
Micho, właśnie nie chcę się opierać na "pomacaniu" jak się to wyraziłeś a faktycznych opiniach ludzi którzy w/w modele już jakiś czas użytkowali/testowali.

 #757964  autor: laskowiaczek
 23 paź 2014, 18:58
@onifer2
Tak w ogóle to jak ta Lumia 735 wg Ciebie bo przymierzam się do zakupu?

 #757978  autor: Micho
 23 paź 2014, 19:40
onifer2, napisałem pomacać bo napaliłeś się na T3 ale okazał się za duży. Następnie na Lumię, okazało się że za mała więc kryterium twojego niezadowolenia była wielkość :)

 #757993  autor: onifer2
 23 paź 2014, 20:34
laskowiaczek- ciężko mi coś powiedzieć na temat tej Lumii bo miałem czas by jedynie pół godziny się nią pobawić.
Pierwsze wrażenia to bardzo dobra jakość i rozdzielczość wyświetlacza, wykonanie też bez zarzutu jeśli chodzi o spasowanie elementów, naprawdę bardzo dobrej jakości zdjęcia robione aparatem głównym.
Niemniej chyba jednak 4,7 cala trochę dla mnie małe, a dwa, że jakoś ciężko mi się przestawić i znaleźć w tym kafelkowym systemie Windows.

Micho- idealna wielkość telefonu jak dla mnie to byłoby 5 cali, jednak ciężko coś sensownego znaleźć w kwocie do 800 zł w tym rozmiarze, stąd moje propozycje w większym rozmiarze jak myPhone Luna. Ale kłopoty z serwisem (właściwie każdy kto oddawał na gwarancji na niego narzeka) skutecznie mnie chyba odstraszą.

Oglądałem ostatnio Motorolę Moto G 2014 w sklepie- delikatnie mówiąc nie zachwyciła mnie obudowa (grubość) i jakość wykonania przycisków, oraz te dziwacznie wyglądające wcięcia głośników.
Ale być może biały kolor lepiej trochę by wyglądał jeśli chodzi o Motorolę Moto G.

A może jednak zostanę przy tej Lumii 735. Gdyby grała ciut lepiej to przebolałbym tą wielkość wyświetlacza, a gra....tragicznie, cicho i mizernie.

 #758049  autor: znawca
 24 paź 2014, 01:55
Jak 5 cali i w górę to polecam, któregoś Galaxy Note, choć niekoniecznie tego najnowszego. Samsung, jak to się mówi "najlepiej wykorzystuje potencjał dużego ekranu"

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #758075  autor: Micho
 24 paź 2014, 09:42
Jesli chcesz nowy telefon to za taką kasę raczej nic lepszego jak Moto G II nie znajdziesz. Luna to loteria. Albo wyciągnij ze skarpety ze 400zł i kup Lg G2 :)

 #758076  autor: onifer2
 24 paź 2014, 09:45
Asus jednak odpada przez słabiznę jaką jest bateria.
Na myPhone Luna chyba jednak się też nie zdecyduje poprzez te problemy z ewentualnym serwisem i jednak 5,5 cala to trochę za dużo.

Na tą chwilę rozważam jeszcze albo pozostanie przy Nokii 735, a jeśli udałoby się w miarę szybko sprzedać ją za 800 zł, to chyba jednak zaryzykuję i zdecyduję sie na Motorolę Moto G 2 gen. tyle że kolor biały.
Mam nadzieję że muzycznie jest dużo lepiej niż w lumii.

 #758080  autor: remus77
 24 paź 2014, 09:52
onifer2 pisze:Mam nadzieję że muzycznie jest dużo lepiej niż w lumii.

Cześć. Jeśli nic się nie zmieniło w stosunku do Moto G (I gen.) to będzie nawet więcej niż "dużo lepiej"

Ave!

 #758081  autor: onifer2
 24 paź 2014, 09:55
No podobno się zmieniło na plus ze względu na głośniki stereo.

 #758152  autor: znawca
 24 paź 2014, 14:52
Przecież muzyki słucha się na słuchawkach:)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #758160  autor: Micho
 24 paź 2014, 15:23
znawca pisze:Przecież muzyki słucha się na słuchawkach:)
Widocznie Onifer jest z pokolenia które chodzi z brzęczykiem w łapie po ulicach :)

 #758179  autor: onifer2
 24 paź 2014, 17:14
Nie zawsze na słuchawkach. Np. jak dzieciaki kąpię to lubię sobie puścić normalnie muzykę z głośnika w telefonie jak nie ma innego odtwarzacza pod ręką. Poza tym dobre głośniki to nie tylko muzyka ale i głośne wyraźne dzwonki a to też ważna sprawa na zewnątrz domu.

Tak czy inaczej Nokia z umową do Orange została zwrócona (zgodnie z przysługującym prawem 10 dni na rozwiązanie umowy która była zawarta na odległość).

Czekam być może coś w ciekawej cenie pojawi się w niedługim czasie znowu w Orange w promocji Szalone Dni z 6 mies. gratis przy przeniesieniu numeru.