DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 75 z 98
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 98

 #757965  autor: slawnokia
 23 paź 2014, 19:00
Na tą chwilę w Bielsku CI pojawia się z przerwami.
Całkowity brak CI występuje regularnie od ok. 6.30 do ok.14.00.

Nazwy pojawiają się co 4 minuty niestety.
I niestety priorytet ma nazwa Makro.

Obrazek

 #758022  autor: asziatko
 23 paź 2014, 23:09
W dniu 23 października 2014 roku od godzin przedpołudniowych można zauważyć powrót Cell Info T-Mobile NetWorkS! na terenie miasta Tarnowa. Głównie są emitowane nazwy na kanale 50.

Sporadycznie można zobaczyć nazwy bezpośrednio na wyświetlaczu telefonu. Nazwy Cell Info T-Mobile NetWorkS! wyświetlają się mało dynamicznie z dość dużym opóźnieniem.

I ta sama sytuacja jest co piszę slawnokia
I niestety priorytet ma nazwa Makro
.

W Kontakcie,
Artur

 #758038  autor: maczuga93
 24 paź 2014, 00:35
Powrót cell info na kanale 50 do Szczecina w godzinach wieczornych.i popołudniowych . Nzwy podawane formie Macro i Micro.

 #758074  autor: horas
 24 paź 2014, 09:42
maczuga93 pisze:Powrót cell info na kanale 50 do Szczecina w godzinach wieczornych.i popołudniowych . Nzwy podawane formie Macro i Micro.
okolice ul. Gdańskiej brak CI ...czy to Micro czy Macro...

 #758078  autor: Młody..
 24 paź 2014, 09:50
Na LAC 52702, CI (Mikro-Makro) obecne choć zdecydowanie rzadziej się pojawia (występują przerwy). Jednak nadal występuje ciągłość i od dłuższego czasu nie ma całkowitych zaników.

 #758079  autor: horas
 24 paź 2014, 09:52
@Młody..
pozazdrościć ;)

 #758134  autor: piotrek88
 24 paź 2014, 13:25
Widzę, że ruszyło się coś w temacie Cell Info T-Mobile, ponieważ od dłuższego czasu nie było nic tu poruszane. W związku z tym że zakończyły się już prace modernizacyjne w całym kraju, to chciałbym zapytać co jest przyczyną tego że w dalszym ciągu brak jest CI w T-Mobile. Jak widzę co piszą niektórzy w niektórych regionach kraju CI już działa, czyli powoli jest to przywracane. Natomiast w mojej lokalizacji tj. miejscowość Zielona, gm. Kuczbork-Osada, woj. Mazowieckie, cały czas brak jest CI (model telefonu Nokia 6300), czasem tylko są przebłyski, wyświetla się nazwa geograficzna Wzniesienia Mławskie, ale czasem ta nazwa wyświetla się parę minut, czasem kilka godzin i informacja ta znika. Czasem była nawet nazwa gminy tj. gm. Kuczbork-Osada tak jak przed modernizacją. Jak pisałem maile do boa to najpierw zwalali winę na aparat telefoniczny, aby sprawdzić kartę na innym aparacie i ten problem też występował, następnie kazali mi wyrobić duplikat karty Sim, że jest to wina karty, wymieniłem kartę i też nic, nawet zakupiłem za 5 nowy starter aby sprawdzić czy CI będzie działało na innym numerze i też nic to nie dało. Dlatego może ktoś wie, kiedy zostanie przywrócone CI na stałe, czy w ogóle tak się kiedyś stanie, że będzie tak jak przed modernizacją że CI działało bardzo dobrze ponieważ rozumiem kiedy była prowadzona modernizacja a teraz gdy już jest zakończona to nie wiem sam co jest tego przyczyną. Z góry dziękuje za jakieś informacje.

 #758344  autor: janekt
 25 paź 2014, 18:51
W Toruniu też wróciła do normy. Jest tak jak przed odpaleniem LTE: Mikro i Makro naprzemiennie.
Trochę nowych screenów (te z napisem Toruń sobie daruję, bo szkoda miejsca):
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

JanekT

 #758377  autor: piotrek88
 25 paź 2014, 21:47
Ale te nazwy pokazują się na wyświetlaczu, czy są widoczne tylko z kanału 050, jak ja byłem w Toruniu w lipcu tego roku, to na starówce, w centrum, oraz w okolicach dworca PKS było brak CI.
janekt pisze:W Toruniu też wróciła do normy. Jest tak jak przed odpaleniem LTE: Mikro i Makro naprzemiennie.
Trochę nowych screenów (te z napisem Toruń sobie daruję, bo szkoda miejsca):
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 #758406  autor: janekt
 26 paź 2014, 00:23
piotrek88 pisze:Ale te nazwy pokazują się na wyświetlaczu, czy są widoczne tylko z kanału 050, jak ja byłem w Toruniu w lipcu tego roku, to na starówce, w centrum, oraz w okolicach dworca PKS było brak CI.
No to akurat żeś trafił na dziurę w CI jeżeli chodzi o Toruń, bo latem była straszna padaka i czasami sporadycznie wpadało "Torun.
Nazwy pojawiają się też na wyświetlaczu (zarówno Mikro jak i Makro), ale nie zawsze udaje mi się zrobić screenshoot'a żeby akurat była.

JanekT

 #758535  autor: piotrek88
 26 paź 2014, 17:57
Byłem w Toruniu dokładnie 17 lipca, to po całej trasie, między Żurominem a Toruniem brak było CI m.in w takich miastach jak: Rypin, Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie. A teraz widzę że te nazwy są nawet nie takie ogólnikowe jak np: Toruń, tylko widzę że pojawiają się już dokładniejsze. Jeśli w jakichś regionach kraju też już powróciło CI, to bardzo proszę o informację, będę wtedy wiedział czy faktycznie jest to sukcesywnie przywracane.

 #758541  autor: slawnokia
 26 paź 2014, 18:25
piotrek88
CI działa obecnie z przerwami.
Czasem cały dzień nic nie ma.
Jako pierwsza w 99% pojawia się nazwa Makro, np "Torun".
Nazwy nie pojawiają się z większą częstotliwością niż ok.4 minuty, dlatego na większości telefonów prawie nic nie widać na wyświetlaczu.
Podczas jazdy środkami komunikacji nawet na k.50 ciężko coś wychwycić.
Jak chcesz widzieć nazwy szczegółowe pozostaje raczej k.50.

Tak jest przynajmniej w Bielsku i wielu śląskich miastach.

Przykład ostatniego wyjazdu z Bielska do Jaworzna, w Bielsku CI obecne, w Jaworznie brak.
Wyjazd następnego dnia, CI w Jaworznie obecne.

Kilka screenów:

Obrazek Obrazek

Okolice Imielina, nie wiem o co chodzi z tym "osadnikiem":

Obrazek

Bielsko-Biała, nazwa zmieniona na mocno rozbudowaną:

Obrazek

janekt

Ciekawe nazwy z Torunia.
W Toruniu jako pierwsza pojawia się nazwa Mikro?

Obrazek

 #758542  autor: piotrek88
 26 paź 2014, 18:33
A czy oni coś poprawią żeby było tak jak przed modernizacją, że w całej Polsce CI działało bardzo ładnie, czy już tak zostanie na zawsze?

 #758549  autor: slawnokia
 26 paź 2014, 18:56
A kto to może wiedzieć :smt102.

I tak cud, że jeszcze w T-Mobile jest CI.
W innych sieciach zniknęło bądź zanika.

Obrazek

 #758660  autor: asziatko
 27 paź 2014, 11:25
W Tarnowie też można zauważyć powrót Cell Info T-Mobile NetWorkS! na terenie miasta Tarnowa na prawie wszystkich stacjach bazowych BTS.

Zauważono także (tylko na kanale 50) nowe nazwy Cell Info T-Mobile NetWorkS! ze stacji bazowych BTS po konsolidacji NetWorkS!. Dwie nowe nazwy to:

- Kazimierza Pulaskiego - emitowana ze stacji BTS w lokalizacji ul. Kosciuszki 32 - Dach ZUS
- Wojska Polskiego, Starodabrowska - emitowana ze stacji BTS w lokalizacji ul. Starodabrowska 20 - Maszt Kratowy Orange

. Nazwy Cell Info T-Mobile NetWorkS! wyświetlają się mało dynamicznie z dość dużym opóźnieniem po zalogowaniu się do danej stacji bazowej BTS.

Dzisiaj (27.10.2014 r.) widoczne jest Cell Info od rana na kanale 50. Także z jedną nazwą błędną - stacja w lokalizacji ul. Lwowska 136 (Maszt Kratowy T-Mobile) o 6:33 emitowała nazwę Debica.

janekt, widzę na Twoich screenach na kanale 50 że masz listę więcej jak 6 nazw (wierszy) z nazwami CI.

Jakie masz ustawienia kanału 50?. Ja swego czasu także miałem tak zrobione że miałem więcej jak 6 nazw zapamiętanych po restarcie telefonu nie mogę dojść ładu i składu żeby właśnie były zapamiętane nazwy w większej ilości jak 6.

slawnokia, też ma z tym problem i też pytał mnie jak to zrobić.

Jak możesz podaj nam ustawienia kanału 50 żeby były zapamiętane więcej nazw jak 6.

W Kontakcie,
Artur

 #758704  autor: piotrek88
 27 paź 2014, 13:49
slawnokia pisze:A kto to może wiedzieć :smt102.

I tak cud, że jeszcze w T-Mobile jest CI.
W innych sieciach zniknęło bądź zanika.
Ale np. w Plusie działa CI cały czas, nie wiem jak jest w Play, ponieważ nie korzystam z tej sieci, ale szkoda by było jakby w T-Mobile zanikło całkowicie CI, ponieważ w dużych miastach wyświetlały się bardzo dokładne nazwy, nawet nazwy ulic

 #758788  autor: janekt
 27 paź 2014, 20:26
slawnokia pisze:W Toruniu jako pierwsza pojawia się nazwa Mikro?
Na niektórych nadajnikach tak jest. Np. parę razy pod rząd złapało mi "Targowisko" albo "Torun Miasto", a dopiero potem "Torun", zależy jak się trafi. Nie wiem od czego to zależy. Na pewno są nadajniki, które wyświetlają tylko Mikro, ale w samym Toruniu na bank ich nie ma. Na dniach wrzucę screeeny, żeby nie być gołosłownym.
Swego czasu pamiętam, że w Szczecinie jak się jechało samochodem to łapało samo Mikro, np. "Most Clowy-Nowoclowy", "Plonia" itp. Ale to było...w 2007-8 roku (czasy poczciwego Siemensa ME75). ;)

[ Dodano: 2014-10-27, 20:28 ]
asziatko pisze:janekt, widzę na Twoich screenach na kanale 50 że masz listę więcej jak 6 nazw (wierszy) z nazwami CI.
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale Nokia E52 (zresztą jak chyba pozostałe Nokie) mają listę tylko na 6 wierszy. To, co jest na samym dole ekranu to wiadomości sieciowe zapisane w pamięci telefonu. Zostają tam nawet po zmianie karty SIM. 8)

JanekT

 #758799  autor: slawnokia
 27 paź 2014, 21:23
Ale np. w Plusie działa CI cały czas
Zależy gdzie, na Śląsku praktycznie już mało gdzie zobaczysz CI Plusa.
PLAY już dawno zrezygnował z CI.
Nie wiem jak teraz jest w ORANGE bo nie mogę się zalogować z karty PLAYa, ale jak jeszcze mogłem to też CI nie było widać.

janekt

W Bielsku w 99% wpada jako pierwsza nazwa Makro, potem Mikro.
Podobnie tam gdzie bywałem w innych miastach Śląska czy Małopolski.

Przed wejściem NetWoskS tak nie było.
Owszem czasem jako pierwsza wpadała nazwa makro, ale w większości nazwa mikro miała pierwszeństwo, i taką też można było zobaczyć na wyświetlaczu.
Tylko będąc w Warszawie widziałem wtedy, że dużo stacji emitowało jako pierwszą nazwę Makro.

Nie pamiętam jaka była wtedy częstotliwość pojawiania się nazw, ale chyba najdalej co minutę.
Dzięki temu nazwy były widoczne na wyświetlaczach.

Na marginesie dziś od rana całkowity brak CI u mnie :(
A czy oni coś poprawią żeby było tak jak przed modernizacją, że w całej Polsce CI działało bardzo ładnie, czy już tak zostanie na zawsze?
Swego czasu za dawnej Ery ten temat był obserwowany przez osoby odpowiedzialne za CI.
Zdarzało się, że poprawiono błędną nazwę, przywrócono działanie CI tam gdzie go nie było, itp.
Teraz już chyba tak nie jest :?

Pozdrawiam :smt006

Obrazek

 #758830  autor: Pawrzes
 28 paź 2014, 00:58
W Warszawie również niedziela była pierwszym dniem od wiosny dzień z działającym CI. Od kilku dni nocą już na krótko zaczęły wracać nazwy Mikro.
Wczoraj po północy coś się zmieniło i jako pierwsze wpadało na jedną sekundę najpierw Mikro a potem Makro.
Problem jest z brakiem ponowienia nazwy Mikro, aby zawsze pojawiała się na "tapecie" musiało by to być odświeżenie częstsze niż jedna minuta...

W czasie gdy CI prawie nie istniało to jednak zostało wykreowane na nowych stacjach N!
W DCS są czasem specjalnie inne nazwy niż na GSM.

P.S.
Chyba już definitywnie Orange wyłączyło CI a w Plusie znika po modernizacji/integracji sprzętu z Aero2 i już nie wraca, w kilku powiatach woj. mazowieckiego już nigdzie nie ma CI a w Warszawie też coraz mniej stacji emituje (u mnie jeszcze jest bo ta stacja ma nadal tylko HSDPA i brak LTE a sąsiednie w nowym RNC już CI nie emitują...)

Pozdrawiam
  • Strona 75 z 98
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 98
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 98