DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #757904  autor: Inv_
 23 paź 2014, 14:42
Który ze smarfonów jest rozsądniejszym wyborem?
SIII, która miała swoją premierę w październiku 2012 r. czy może T3 - stosunkowo nowa propozycja od Sony?
Dodam, że chciałabym żeby telefon służył mi ok. 2-3 lat. :mrgreen:

 #757955  autor: Wiola_K
 23 paź 2014, 18:29
Ja mam od wczoraj T3. Na razie za dużo nie powiem. Ale działa szybko. I ta funkcja oszczędzania baterii. Przez noc nie zszedł ani 1%, a na jednym procencie wytrzymał 3 godziny! Na razie jestem mega zadowolona.

 #757971  autor: Nickolage
 23 paź 2014, 19:14
S3 LTE na papierze wydaje się lepszy, ale...

Moim zdaniem T3 to bardziej przyszłościowy telefon, przede wszystkim nowy, a różnicy między wydajnością obydwu nie powinnaś odczuć, dodatkowo bateria ;) Ja się skłaniam ku Sony, ale niech sie jeszcze ktoś wypowie :)

 #758033  autor: Arlon
 24 paź 2014, 00:16
2GB ram vs 1GB. Przyszłościowo chyba wiele nie trzeba tłumaczyć...

Co jest lepsze? Ciut starszy mercedes S-klasa czy może nowa a-klasa? :3

Moim zdaniem s3lte będzie lepszy.

 #758039  autor: kwistas
 24 paź 2014, 00:50
Snapdragon 400 i 1GB ramu to raczej Merc C i to w wersji kombi, bo telefon bardzo duży, ale bardzo lekki, bardzo wygodnie się na nim gra, przegląda neta czy ogląda filmy. Moja koleżanka T3 używa i jest bardzo zadowolona.

S3lte dobry jak się chce modować telefon, wiadomo więcej ramu da mu większego kopa, choć w Samsungu nakładka zamula dlatego wskazany jest modyfikacja systemu na CM.
W Samsungu lepsze bebechy są, ale telefon raczej już nie będzie wspierany przez producenta w przypadku T3 jest taka nadzieja, choć aktualizacji do 5.0 nie ma zapowiedzianej.

 #758046  autor: onifer2
 24 paź 2014, 01:12
Popieram typ w kierunku Xperii T3.
Żona go posiada i w cenie ok. 800zł to jedna z lepszych propozycji.
Bardzo dobry wyświetlacz o soczystych kolorach, bardzo przyzwoity aparat, działa płynnie bez przycinek, rewelacyjnie przegląda się strony intenetowe i filmiki. Muzycznie gra pięknie. Bateria z włączoną Staminą i trybem oszczędzania trzyma bardzo przyzwoicie.
Właściwie poza wielkością która nie każdemu może odpowiadać, ciężko mi w tej chwili znaleźć jakieś słabe strony.

 #758048  autor: znawca
 24 paź 2014, 01:49
Czy w tym trybie oszczędzania energii czasem nie wyłącza się synchronizacja i te wszystkie internetowe bajery, co kastruje smartfona z 90% jego możliwości?

Sony ma teraz dobre ekrany, ale za to Samsung ma najlepsze:)

No i kupując samrtfona z Androidem zawsze lepiej brać urządzenie, które ma więcej RAM, zwłaszcza gdy ma być na dłużej niż rok.

Ale nie żebym polecał Samsunga:) Touch Wiz to dla mnie tragedia.

To koniecznie musi być któryś z tych dwóch modeli? Jakie masz wymagania?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #758205  autor: Inv_
 24 paź 2014, 21:14
znawca pisze:To koniecznie musi być któryś z tych dwóch modeli? Jakie masz wymagania?
Niekoniecznie, ale wybieram telefon w abonamencie i to są opcje, które najbardziej mnie kuszą;)
Oprócz nich mogę jeszcze ewentualnie pomyśleć o Galaxy Grand Neo, Xperii M2, Lumii 625, Lumii 735, Ace 4 LTE, Trend Plus, LG G2 mini, HTC Desire 310, LG L65, HTC Desire 610, LG F70, ale żaden z wymienionych nie wydaje mi się przesadnie atrakcyjny.

Jeżeli chodzi o wymagania to na pewno coś powyżej 4,5", raczej skłaniam się ku Androidowi, choć nie chcę na starcie skreślać Lumii. Musi być płynnie, szybko, miło estetycznie i wygodnie + najlepiej niedrogo. :-D Głównie smsy, rozmowy, przeglądanie internetu. Mało gier, mało zdjęć, mało filmów.

Dodam, że jeżeli chodzi o SIII - cena ok. 380 zł, a T3 - ok. 650.

 #758208  autor: cyanoone
 24 paź 2014, 21:25
LG g2 mini wygląda przyzwoicie. Spójrz jeszcze na LG L90.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #758237  autor: znawca
 25 paź 2014, 01:08
Inv_ pisze: Niekoniecznie, ale wybieram telefon w abonamencie i to są opcje, które najbardziej mnie kuszą;)
Tak przeczuwałem. Jeśli nie jest to taryfa dla firm to przepłacisz i jeszcze wpakujesz się w cyrograf z opem i brandowany sprzęt... - umowa tylko SIM + telefon z allegro:)

Jak płynnie i tanio to tylko Lumia (dowolna) albo Moto G

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #758256  autor: onifer2
 25 paź 2014, 09:30
Ja trochę tego nie kumam.
Weźmy pod uwagę gdybym brał telefon powiedzmy w abonamencie 60-70 zł z nielimitowanymi rozmowami itd.... telefon za 1 zł, powiedzmy taki pokroju LG L90, G2 Mini itd...

Wiadomo brandowanie to pewna wada, ale chcąc wziąć taki telefon na raty (nie każdy posiada gotówkę) na 24 miesiące tak jakby trwała umowa- wartość telefonu ok. 700 zl- raty wyjdą około 30-40 zł miesięcznie.
Do tego dochodzi umowa na 24 miesiące na sam sim to przynajmniej wydatek następnych 30-40 zł, czyli w sumie wychodzi 60-70 zł czyli dokładnie tak samo jakby brał telefon za 1 zł w umowie z abonamentem.

Skórka za wyprawkę.

 #758293  autor: znawca
 25 paź 2014, 14:25
Ale pamiętaj, że abo z telefonem ma gorsze warunki, jeśli chodzi o rozmowy. Mniej darmowych minut, mniejszy pakiet etc. Do tego telefon z brandem i bez aktualizacji.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!