DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #757769  autor: kaduczi
 22 paź 2014, 17:55
Witam .
Który smartphone wybrać , mam dwie propozycje dla siebie :
-Asus Zenfone 5 z dwu rdzeniowym procesorem Intel Atom Z2060 o taktowaniu 1.6GHz i 2 GB ramu ( ewentualnie mogę znaleźć wersję 2x2.0 GHz)

-MyPhone Luna z sześciordzeniowy procesorem MediaTek MT6591 o taktowaniu 1.5GHz i 1 GB ramu

Który będzie lepszy pod względem płynność przy większej ilości aplikacji ?
Aktualnie posiadam xperie s 1 gb ram 2x1.5 GHz i zostało mi niecałe 150mb wolnego ramu (a i tak bym cos jeszcze zainstalował ;p)
 #757788  autor: Stavsky
 22 paź 2014, 18:56
kaduczi pisze: -Asus Zenfone 5 z dwu rdzeniowym procesorem Intel Atom Z2060 o taktowaniu 1.6GHz i 2 GB ramu ( ewentualnie mogę znaleźć wersję 2x2.0 GHz)
Zenfone ma dokladnie dwu rdzeniowe CPU z Hyper-threading (czyli 2 rdzenie i 4 wątki). Bez wątpienia jest wydajnieszy od wspomnianego MyPhone (który ponoć jest dobrą konstrukcją, przynajmniej tak internety mówią), ale trzeba mieć na uwadze że mamy do czynienia z procesorem od Intela i nie wszystkie aplikacje na nim działają (np. gry jak GTA).

Co do meritum CPU czy RAM to najlepiej wziąć ten z najlepszym ukladem graficznym ;) GPU w telefonach jest zbyt często pomijane a trzeba pamiętać, że to on decyduje o ostatecznej wydajności telefonu. Oczywiście im więcej RAMu tym lepiej, ale zawsze warto brać mocniejszy telefon z lepiej zoptymalizowanym softem, bo sam RAM nic nie pomoże ze zwalonym androidem :wink:

 #757792  autor: bazooka
 22 paź 2014, 19:07
Czytajcie co sobie piszemy w temacie o ZENFONE 5 - nie zastanawia Was to co mnie :?:
Odnośnie pytania z tematu - tylko 2GB RAM jest rozwiązaniem dla dużej ilości aplikacji, na procesor teoretycznie się w ogóle nie sugeruje w wyborze, byle był ARMv7... po krótce jak to z moimi wymaganiami TUTAJ
...w razie czego zapraszam do dyskusji w moim temacie...aktualnie nie ma dla mnie smartfonu w Polsce :(

 #757793  autor: onifer2
 22 paź 2014, 19:09
Co prawda nie miałem styczności z dwoma smartfonami ale czytałem właśnie dzisiaj parę recenzji na temat obydwu modeli i pierwsze spotrzeżenia to:

Asus (wersja z procesorem Intela) wypada dużo gorzej w benchmarkach Antutu w porównaniu do Luny.

Wyświetlacz w Asusie pozostawia dużo do życzenia w kwestii jasności, podobno są problemy w słońcu- Luna w tym względzie lepiej wygląda.

Głośnik- Asus co prawda ma długą maskownicę, ale sam głośniczek jest malutki, mono, gra nieźle ale z pewnością głośniki stereo myPhone Luna z chipem Yamaha wypadają dużo lepiej.

To takie moje spostrzeżenia pierwsze, bo sam zastanawiam się czy byłaby jakaś alternatywa z androidem w cenie do 800zł na którą zamienić Nokię 735 jeśli mi się nie spodoba Windows.

 #757842  autor: Maniiiek
 23 paź 2014, 07:47
onifer2 pisze:Asus (wersja z procesorem Intela) wypada dużo gorzej w benchmarkach Antutu w porównaniu do Luny.
Nic dziwnego, ten test jest robiony pod ARM.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757893  autor: Stavsky
 23 paź 2014, 13:53
Maniiiek pisze:
onifer2 pisze:Asus (wersja z procesorem Intela) wypada dużo gorzej w benchmarkach Antutu w porównaniu do Luny.
Nic dziwnego, ten test jest robiony pod ARM.
Poza tym benchmarki to prawie jedyne aplikacje na androidzie, które wykorzystywują więcej niż 4 wątki.

 #758021  autor: gramacz
 23 paź 2014, 23:04
poczytaj sobie jeszcze o Coolpad F1 który ma 8 rdzeniowy procesor, 2GB RAM i szkło GG
Telefon ma najlepszy stosunek cena/wydajność

 #758185  autor: kaduczi
 24 paź 2014, 18:34
no , F1 dosyć ciekawy , ale wolałbym go pomacać przed kupnem . Jak narazie to asus jest faworytem

 #758187  autor: bazooka
 24 paź 2014, 18:58
kaduczi, czy możesz zargumentować dlaczego ASUS jest faworytem :?:

Przede wszystkim odpowiedz sobie i mnie - skąd go chcesz kupować :?: Jaka gwarancja Cię interesuje i jaki masz budżet na zakup fona :?:

 #758440  autor: kaduczi
 26 paź 2014, 10:18
kupic chce w sklepie , czy komisie . Chce wydać nie więcej niz 1000 . Asus wydaje mi się narazie najlepszą propozycją . Megę go dotknąć i na żywo sprawdzić jak działa . I mam zaufanie do Asusa

 #758442  autor: bazooka
 26 paź 2014, 10:41
Okey, teraz wiemy coś więcej. Pamiętaj ASUS netbook, laptop to nie to samo co ASUS smartfon...
Piszę właśnie z ASUSa i jestem zadowolony...ale bez gwary 24m smartfona ASUSa bym nie kupił.
Podziel się wrażeniami jeśli kupisz.
Ja tam czekam na coś bardziej wyrazistego :)

 #759168  autor: kaduczi
 29 paź 2014, 16:38
Wiem ze nie to samo ale jednak asus dobrze robi to co robi. A powiedzcie mi jeszcze ktory smart bedzie lepiej/szybcziej dzialal przy wiekszej ilosci alikacji. Chodzi glownie o otwieranie ich

[ Dodano: 2014-11-18, 18:02 ]
A wiec tak , zakupiłem Asus Zenfone 6 i jestem zadowolony . Niektóre rzeczy które ludzie opowiadają o nim można między bajki włożyć . Ktoś palnął za wyświetlacz jest ciemny ... jak dla mnie to jest b.dobry . Każdy kto spogląda mi przez ramię mówi ze ma fajny wysietlacz , fajnie widac itp , mimo ze nie jest to pełna jasność . Oglądanie filmu na tak dużym ekranie i większej jasności to coś wspaniałego . Aparat jak dla mnie wystarczający . Nic dodać , nic ująć . Polecam dla tych którzy szukają dobrego telefonu za grosze :P