DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #757086  autor: Maras
 19 paź 2014, 20:18
W związku z tym, że mój LG Swift L3 poszedł się czochrać postanowiłem poszukać nowego telefonu do 400 złoty (oby maksymalnie :D). Wolałbym mimo wszystko aby telefon był nowy i posłużył mi na jakiś czas.

Użytkowanie: Z telefonu korzystam jak każdy. Internet, słuchanie muzyki, granie na telefonie, dzwonienie i pisanie SMSów. W dużej mierze zależałoby mi na tym aby telefon obsługiwał dużą część ciekawszych zarówno gier jak i aplikacji (czasami lubię pograć sobie jak małe dziecko kiedy mam wolne :P), oprócz tego zależałoby mi też na dobrym głośniku, żeby słuchanie muzyki na telefonie nie było katorgą dla uszu.
Marka: Nie mam sprecyzowanych wymagań, jakoś nigdy nie mogłem przekonać się do HTC, na LG również się zawiodłem. Zastanawiam się nad Nokią, Samsungiem i Sony.
Miejsce zakupu: Myślę, że byłby to raczej zakup telefonu w sklepie/komisie, gdyż nie chce wiązać się kolejną umową.
Kwota do przeznaczenia na telefon: Jak widać w temacie 400 zł. Fajnie jakby telefon był tańszy, gorzej jakby był odrobinę droższy :P
Brałem pod uwagę: Zastanawiałem się trochę nad Samsungiem Galaxy S II ale co usłyszałem na jego temat dobrą opinię w internecie czy w rzeczywistości to za chwilę czytałem komentarz, w którym ktoś narzekał na absolutnie każdą część tego telefonu.
Dotychczasowe telefony: Szału nie było i nie ma... LG L3, który się zepsuł - telefon był nawet znośny, ale miał bardzo dużą tendencję do zacinania się. Aktualnie korzystam z Xperia X10 mini Pro (jako telefonu zastępczego) ale jestem jeszcze bardziej zawiedziony głównie ze względu na fakt iż w telefonie poszedł głośnik, a zasięg połączenia z Wi-Fi podobnie jak i wersja androida są dla mnie śmieszne.

 #757100  autor: Maniiiek
 19 paź 2014, 21:25
Maras pisze:na LG również się zawiodłem
No bez urazy, ale czego wymagałeś od telefonu z 1 rdzeniem Cortex A5, Adreno 200 i RAM-em poniżej 400MB?
Maras pisze:Samsungiem
Ojjj tu dopiero poznasz znaczenie słowa "zawód".
Zacznijmy od Nokii - jesteś świadomy ograniczeń WP?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757105  autor: onifer2
 19 paź 2014, 21:51
A jakie to ograniczenia Windowsa poza mniejszą ilością aplikacji w sklepie? Sam chętnie usłyszę w perspektywie użytkowania Lumii 735

 #757115  autor: Maniiiek
 19 paź 2014, 22:15
Mniejsza ilość aplikacji boli, ale prawdziwym problemem jest żenująca jakość tych co są. Brak funkcji jeszcze można znieść, ale to że ledwo działają o ile działają jest już poważnym problemem. Jestem już po jednej Lumii i co prawda było to kilka miesięcy temu, ale JakDojadę, GG czy mobilet były całkowicie nieużywalne.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757127  autor: Optek
 20 paź 2014, 06:19
W dobrej cenie masz Nokię Lumię 520:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6468760
Kupisz za niecałe 400 zł a myślę,że powinien bardzo dobrze spełnić Twoje wymagania. Nie będzie Ci się na pewno zacinał .

 #757136  autor: hdfunpack
 20 paź 2014, 07:56
Nokia Lumia 520, tak jak powyżej. Możesz jeszcze poszukać Lumii 630 i Xperii L w tej cenie na allegro.
Co do tej pierwszej Lumii to nie będzie się zacinać, jak nie zrobisz aktualizacji do wp 8.1.

 #757333  autor: Maras
 20 paź 2014, 21:14
Maniiiek pisze:
Maras pisze:na LG również się zawiodłem
No bez urazy, ale czego wymagałeś od telefonu z 1 rdzeniem Cortex A5, Adreno 200 i RAM-em poniżej 400MB?
Gdybyś nie zauważył to temat jest o moich doświadczeniach z telefonami ;-) Nie spodziewałem się po telefonie wiele ale miałem z nim trochę kłopotów, a jak widać w temacie poszukuję solidnego smartfona.

@Optek i @hdfunpack
Dzięki. Rzucę okiem na tą Lumię.

 #757934  autor: motov3
 23 paź 2014, 16:37
Rzuc okiem na Lumie 620 :-) Kupisz w tanszej kasie (zwlaszcza uzywke w stanie idealnym), a telefon jest naprawde godny polecenia.

Co do aplikacji pod WP8/8.1 :) Uzytkujemy w rodzince 2 Lumie - 620 i 925 i nie ma zadnych problemow z softem. Ciezko mi sie odniesc do tego co Maniiiek wymienil - gdyz nie mialem z nimi do czynienia, ale to co mamy dziala doskonale (ot chociazby fajna darmowa NAVI Nokii).
Allegro czy FB w Appce tez dziala doskonale.

Obrazek

 #757937  autor: Maniiiek
 23 paź 2014, 16:49
Maras pisze:jak widać w temacie poszukuję solidnego smartfona.
Opis znacznie bliższy LG niż Samsungowi.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757948  autor: Xy
 23 paź 2014, 17:48
Maniiiek pisze:Mniejsza ilość aplikacji boli, ale prawdziwym problemem jest żenująca jakość tych co są. Brak funkcji jeszcze można znieść, ale to że ledwo działają o ile działają jest już poważnym problemem. Jestem już po jednej Lumii i co prawda było to kilka miesięcy temu, ale JakDojadę, GG czy mobilet były całkowicie nieużywalne.
Do tego coś, co jest standardem i oczywistością w Androidzie na WP wychodzi z rocznym, a czasem i dłuższym opóźnieniem. Jakość programów została już wymieniona. System całkowicie nie jest podatny na personalizację (cóż mi po tapecie, dzwonkach i ustawieniu kwadratów?). Może to wynika z większych wymagań co do telefonu ale Windows Phone mi nie leży, ogranicza i subiektywnie jest substytutem systemu operacyjnego. Funkcjonalnością można go porównać może do samsungowej Bady sprzed kilku lat.
Bardzo szybki Windows Phone i lagujący Android? Niestety ale to już nie jest prawda.
Teraz patrzę na to, co oferuje Galaxy S4 i nowiutka L830. Nie widzę ani jednego powodu, który przemawiałby za wybraniem WP.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #757975  autor: hdfunpack
 23 paź 2014, 19:23
motov3, Lumia 620 ma słabą baterię (1300 mAh) i ekran 3,8" . Poza tym jest dobry.

 #757988  autor: motov3
 23 paź 2014, 20:14
hdfunpack pisze:motov3, Lumia 620 ma słabą baterię (1300 mAh) i ekran 3,8" . Poza tym jest dobry.
Bez przesady z ta bateria. Uzytkowanie standard 2 dni, WIFI+NAVi+Net i pozostale 1 dzien.
Czyli trzyma obecne standardy - nie ma strachu. Ekran 3.8 wygodny do obslugi jedna reka.

No ale dla kazdego cos dobrego :)

PS. xy - to poczekaj az sie Andek troche zapelni to i na S4 zacznie mulic (sprawdzone - znajomi posiadaja obie sztuki i sa wlasnie po stawianiu nowego romu). W tym czasie moja 620-tka smiga tak samo szybko jak wczesniej. Co do 925 to juz nie ma co mowic. To juz klasa szybkosci sama w sobie. 620 jest szybka ale 925 to juz TGV :D

Obrazek