DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #754926  autor: memphisto
 09 paź 2014, 18:09
Witam,

Czy jest mi ktoś w stanie udzielić informacji w jaki sposób najłatwiej skopiować kontakty z Nokii 2600 na Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S ???

 #754939  autor: bazooka
 09 paź 2014, 18:35
Przecież "TO" według dostępnej mi najszybszej specyfikacji nie łączy/ło się z netem i ma ograniczoną ilość pozycji w książce :)
Pozostanie Ci tylko kopiowanie z SIM a potem zabawa ze zmianą nazw i kontaktów - proponuję od razu wrzucić na Gmaila i robić to na komputerze tzn uzupełniać nazwy i dodawać odejmować co trzeba - robi się to jednak duża wygodniej niż telefonem.

 #755055  autor: memphisto
 10 paź 2014, 07:49
Jakoś sobie poradziłem przesyłając wizytówki poprzez bluetooth.

Proponuję przekształcić ten temat w ogólną dyskusję na temat modelu Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S. Opinie użytkowników, rady dotyczące poprawienia działania baterii, itp.

Ja mam go od wczoraj i mogę na razie napisać, ze wizualnie wyglada świetnie - co najmniej o klasę cenową wyżej niż jest w rzeczywistości, materiały użyte do wykonania bardzo dobrej jakości, całość jednobryłowa i nic nie trzeszczy, dobry dzwięk i dołączone słuchawki tez ok, ekran bardzo dobry i wyraźny, system działa bez zarzutu.... Jedyne co na razie na "minus" to słaba bateria...
W ustawienia jeszcze się nie wgłębiałem, ale podobno można go znacznie usprawnić poprzez odpowiednie dopasowanie baterii do aplikacji.

Czy ma ktoś już większe doświadczenie z tym modelem?

 #755057  autor: bazooka
 10 paź 2014, 07:57
Co to znaczy "słaba" bateria - bo to pojęcie bardzo względne :?:

Kupiłem go żonie - 30min rozmów dziennie max, gierka 30min, nonstop internet, poza domem 3G, w domu Wifi (jakiś fb - przeglądanie fotek też pewnie gdzieś tyle samo, czasem yt) - trzyma 2 dni - czy to mało? Bo dla mnie nie.

 #757855  autor: memphisto
 23 paź 2014, 09:08
sebusy pisze:Co to znaczy "słaba" bateria - bo to pojęcie bardzo względne :?:

Kupiłem go żonie - 30min rozmów dziennie max, gierka 30min, nonstop internet, poza domem 3G, w domu Wifi (jakiś fb - przeglądanie fotek też pewnie gdzieś tyle samo, czasem yt) - trzyma 2 dni - czy to mało? Bo dla mnie nie.
Trochę pobawiłem się tym telefonem i niestety muszę potwierdzić to co napisałem wcześniej. Bateria bardzo słaba. Procent naładowania spada bardzo szybko przy uzywaniu i zabawie przy wlaczonym ekranie np. przy korzystaniu z internetu przez 20 minut spadla o 35%. Przy pelnym naladowaniu wieczorem i przy spoczynku przez cala noc (8h) spadlo az o 20% :-(

Czy dokonywałeś jakiś zmian w ustawieniach, bo dwa dni to u mnie niemozliwy wynik przy takiej aktywnosci, o ktorej piszesz.... U mnie trzeba byloby doladowywac dwa razy dziennie gdybym uzywal go tak jak Ty opisujesz.

 #757941  autor: bazooka
 23 paź 2014, 17:02
memphisto, spokojnie, zapewne źle mnie odebrałeś, i jest w tym trochę mojej winy :)
Ja nie wiem po co komu w nocy włączony telefon/a bynajmniej w zasięgu sieci (chyba, że ktoś pracuje w nocy) - pisałem o 2 dniach, nie dobach, dniach.
W nocy telefon mojej żony jest zazwyczaj wyłączony / ew. w trybie samolotowym. i wyciszony.
Ustawienia personalne to przede wszystkich: jasność wyświetlacza na AUTO i nigdy nic innego, czas wygaszenia 2 kreski czyli 30s (tak ma żona, ja używam jednej kreski - 15s) oraz wyłączone wszystkie animacje w opcjach programistycznych. Większość profili reguluje LLAMA o ile nie wyłączy go żona na noc, bo np następnego dnia ma na drugą zmianę - to o 5 wyłączenie trybu samolotowego - telefon idzie "spać" o 0:00. Transfer danych/synchro włączone jest cały czas - LLAMA reguluje i wyłącza Wifi po wyjściu z domu zmienia również profile głośności według godzin, od 23:00-5 tylko wibracja. Także "dzień" to ok 18h pracy Idolka, 9-10 na transferze danych, reszta to Wifi.

Jednak moim zdaniem tak nie porównamy - nie wiadomo co masz zainstalowane, czy coś Ci nie drenuje baterii - ja bacznie zwracam na to uwagę/nie pozwalam jej instalować śmieci - a takim śmieciem drenującym baterię jest np nawet apka mBanku. Zainstaluj sobie apkę WLD i zobacz co Ci wybudza telefon w nocy, choć 20% przez 8h to jest sporo ale nie tragedia jeśli masz włączone non stop synchro i podtrzymanie Wifi włączone.

No i ważna rzecz, tylko bez urazy choć widzę, że jesteś z miasta, ale widzę, też play: stały roaming czy automat? Żonka ma orange i raczej w ciągu dnia telefon nie wysila się nigdy by łapać zasięg, raczej non-stop H,ew. 3G przy ikonce zasięgu.

Na pewno jednak Android nie może mieć NIE ZMIENIONYCH USTAWIEŃ w stosunku do ustawień fabrycznych - ja sobie tego nie wyobrażam.
 #799244  autor: MartieIsabell1231891
 30 kwie 2015, 14:58
Ja też mam ten telefon, na ciągłym korzystaniu z facebooka, messengera, czasem apka snapchat i smsy na LTE i wifi tele trzyma 9 godzin jeśli bym go chciała rozładować do zera to z 10-11 spokojnie pociągnie. Podłączam go na noc, pod ładowarkę i wyłaczam internet/wifi zamykam apki w tle. Jeśli na noc go nie podłączam to wtedy uruchamiam tryb cichy a reszte (neta,wifi) wyłaczam. Synchronizacja danych również jest non stop wyłączona, uruchamiam gdy potrzeba. Telefon zacina się lekko (mam go niecale 2 miesiace) . Kolejny problem to czarno biale emotikony androidowe mimo, że na klawiaturze pobranej są kolorowe. Reszta bez zarzutu ;-)