DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #757162  autor: Bartosz0013
 20 paź 2014, 10:00
Witam,

Szukam następcy iphone 4s (telefon nie jest zły, ale już był 2 razy w serwisie i się wykańcza).

Wymagania:
-Bardzo dobry aparat (co najmniej taki jak w iphone, ale chciałbym coś lepszego)
-min. 1.5gb ramu (telefon ma bardzo płynnie pracować, iphone już dostawał zadyszki)
-ios albo android
-telefon raczej kompaktowy (aby mieścił się w kieszeni)
-bateria od rana do wieczora ma bez problemu wystarczać
-miło jak będzie LTE

Telefon nowy, do 1000zł, jak będzie trzeba to dorzucę więcej, ale wolałbym coś kupić nawet za 800zł. Głównie telefonu używam do dzwonienia, sms, internet (poczta), facebook, przydatne aplikacje.

Mam różne pomysły, zaczynając od xperii m2, po różne samsungi kończąc na z1. Myślałem też o iphonie 5/5s/5c, ale czy warto aż tyle wykładać ? :)

dzięki za pomoc ;]

 #757164  autor: Maniiiek
 20 paź 2014, 10:09
Bartosz0013 pisze:Mam różne pomysły, zaczynając od xperii m2,
Zdjęcia paskudne.
Natomiast w Z1 ekran jest taki, że zapłaczesz. Opcje są w sumie trzy: zacznij poszukiwania od LG G2, jak nowego nie złapiesz to Samsung S4, a jak i tu się nie uda to S3 LTE. Tylko pod żadnym pozorem nie bierz zwykłej S3

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757166  autor: Bartosz0013
 20 paź 2014, 10:18
A S3 NEO ?

G2 zmieści się w kieszeni ? Czy chodzi o G2 mini ?

Jak wypada Galaxy S4 mini vs Xperia Z1 compact ?

 #757170  autor: dwaeuro
 20 paź 2014, 10:40
Bartosz0013 pisze:A S3 NEO ?
Prędzej, ale jak zostało napisane tylko wtedy kiedy nie uda Ci się kupić poprzednich.
Bartosz0013 pisze:G2 zmieści się w kieszeni ? Czy chodzi o G2 mini ?
G2 pomimo ekranu 5,2 wcale nie jest taki wielki (dzięki bardzo wąskim ramkom), tak samo S4. Obydwa będę tu pasować i sprawdzą się.
Bartosz0013 pisze:Jak wypada Galaxy S4 mini vs Xperia Z1 compact ?
S4 mini jest jednym z najlepszych flagowców w wersji mini, lecz brakuje mu do Z1 compact. Inna liga po prostu i cena.

[ Dodano: 2014-10-20, 10:42 ]
Bartosz0013 pisze:iphonie 5/5s/5c
Jeżeli przyzwyczaiłeś się do iP to może i warto, ale ciężko będzie o nowy, choć ostatnio udało mi się kupić nowego z PL dystrybucji żółtego 5C 32GB za 1450zł.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #757173  autor: Bartosz0013
 20 paź 2014, 10:46
S4 bardziej mi się podoba niż G2. Tylko że są sporo ponad budżet, ale może warto się nad nimi zastanowić :) Tylko przerażają mnie te wielkie wyświetlacze, zawsze korzystałem z telefonów, które miały max 4 cale.

 #757175  autor: onifer2
 20 paź 2014, 10:51
S3 Neo sobie odpuść. W stosunku do zwykłej S3 gorszy procesor i układ graficzny. Ludzie strasznie narzekają na gorszą jakość zdjęć w stosunku do pierwowzoru, muzycznie też dużo gorzej. Nie jest to udany model. Z S3 brać tylko wersję LTE.

 #757199  autor: Bartosz0013
 20 paź 2014, 12:54
Ok, w takim razie S3 odpada.

Głównym faworytem jest S4.
A może coś poniżej 1000zł ? Czy te sony są takie złe ? (miałem kiedyś xperie S i byłem z niej bardzo zadowolony :) )

 #757205  autor: Invi.
 20 paź 2014, 13:07
bb z10

 #757206  autor: Bartosz0013
 20 paź 2014, 13:09
BB niczym szczególnym się nie wyróżnia, poza tym dla mnie to trochę egzotyczny telefon (później miałbym problem ze sprzedażą)

 #757239  autor: Invi.
 20 paź 2014, 16:21
Rzeczywiście, oprócz najlepszego systemu na rynku niczym się nie wyróżnia :mrgreen:

 #757405  autor: Bartosz0013
 21 paź 2014, 08:15
W czym on jest taki najlepszy, co ma takiego ten system czego nie posiada iOS albo android ? Kilka mocnych argumentów poproszę! Jak z ilością aplikacji?(nie działa mnóstwo aplikacji, których często używam na iOSie, a obecnie na androidzie), jak z konfiguracją z innymi urządzeniami. BB to dla mnie telefon bardzo biznesowy, a że ja biznesmenem nie jestem, to chyba tego nie potrzebuję.

Jeśli coś już doradzacie, to proszę to jakoś argumentować a nie rzucać modele telefonów, bo tak to też potrafię sobie pomóc(znajdę na allegro jakiś w ładnej obudowie i kupię go, bo ma ładną obudowę - a to chyba nie o to chodzi) .

 #757409  autor: Maniiiek
 21 paź 2014, 08:41
Bartosz0013 pisze:Jeśli coś już doradzacie, to proszę to jakoś argumentować a nie rzucać modele telefonów, bo tak to też potrafię sobie pomóc(znajdę na allegro jakiś w ładnej obudowie i kupię go, bo ma ładną obudowę - a to chyba nie o to chodzi)
Dobre :-D
Już Cię lubię.
Na BB da się uruchamiać aplikacje z Androida, podobno te "najważniejsze działają", ale na WP też podobno są wszystkie najważniejsze a mimo to wróciłem do Androida z powodu braków. Z BB zbyt dużego kontaktu nie miałem jeśli o urządzenia z BB OS 10 chodzi, ale to idzie jakoś tak - gesty, bezpieczeństwo, stabilność, prawda, sprawiedliwość, wolność, miłość w przystępnych cenach i jajko na twardo.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757427  autor: vonski
 21 paź 2014, 10:09
Jak wypada Galaxy S4 mini vs Xperia Z1 compact ?
Tak sobie. Mam Z1C, żona ma S4 Mini, więc porównanie mam dobre.
Wydajność i szybkość działania - Sony, aparat na podobnym poziomie (Sony ma kiepski tryb automatyczny), jakość wykonania i wrażenia zewnętrzne - bez porównania Sony. Ekrany mają swoje wady i zalety- w S4 Mini trochę brakuje pikseli, w Z1C przydałby się lepszy kontrast i jasność, ale i tak jest nieźle. Bateria wyraźnie lepsza w Sony.

Jeśli chcesz naprawdę kompaktowego telefonu, to nic mądrzejszego od tych dwóch nie wymyślimy. Możesz zaszaleć i kupić Z3 Compact (~1700zł), który jest jeszcze lepszy od poprzednika, choć póki co IMO jeszcze ciut za drogi.
Bartosz0013 pisze:Myślałem też o iphonie 5/5s/5c, ale czy warto aż tyle wykładać ?
Najrozsądniejsza jest cenowo piątka, 5C to to samo w odpustowej obudowie, a 5S to minimalny upgrade za wyśrubowane pieniądze.
Bartosz0013 pisze:BB to dla mnie telefon bardzo biznesowy, a że ja biznesmenem nie jestem, to chyba tego nie potrzebuję.
Biznesowe to były jeżynki z BISem/BESem, teraz to system i telefon taki sam jak każdy inny.

 #757463  autor: Bartosz0013
 21 paź 2014, 12:30
O takie odpowiedzi mi chodzi ! :)

W takim razie muszę przemyśleć - galaxy s4 (nie mini), xperia z1/z1 compact (już się pogubiłem i nie wiem czy wygra duży czy mały :P ), ewentualnie iphone, ale po kilku serwisach mojego iphone'a nie wiem czy znowu chcę się pchać w appla(już któryś raz w serwisie i użytkuję jako zastępczy wynalazek overmax vertis :P )

 #757683  autor: Invi.
 22 paź 2014, 11:28
Jeśli chodzi o BBZ10.
System obsługuje się gestem, ale to pewnie wiesz. Brak fizycznych przycisków nawigacyjnych. Obsługa bardzo prosta, po kilku dniach użytkowania biorąc do ręki androida próbowałem minimalizować aplikacje przesunięciem w górę ekranu. i tu kolejny plus. Aplikacje nie są zamykane tylko minimalizowane, pracują w tle. Przy odpaleniu ~8-10 aplikacji telefon nadal działa płynnie, nie ma problemu z przewijaniem menu. Przy odpalaniu kolejnej apki trochę zamula. Na + dobry głośnik, system mikrofonów z redukcją szumów (zamawiany chyba w nokii) no i całkiem przyzwoity aparat. Akurat o nim w internetach znajdziesz sporo, jeszcze nie spotkałem się z krytyczną opinią. Niezłe filmy nocą.
LTE, nfc i inne głupoty. Bardzo dobra czułość wi-fi.
Największy + to HUB, centrum powiadomien bb, wszystko w jednym miejscu, możesz sprawdzić "co przyszło" bez wychodzenia z aplikacji/gry/kalendarza/odtwarzacza. Swoją drogą odtwarza praktycznie wszystkie formaty audio/video bez instalacji dodatkowych app.
Jeśli chodzi o te aplikacje. Wszystko co potrzebne i niezbędne znajdziesz na bbworld. Jednak jeśli wymagasz od telefonu posiadania setek aplikacji do odpalania latarki to sklep play również jest dostępny przez aplikację snap, dostęp również do kupionych wcześniej apek.
Na duży+ cena i koszt ewentualnej wymiany panelu dotykowego xD Swoją drogą to jakość wykonania ok. Nie jest to htc, ale takie s3/s4/g2 wyprzedza o lata świetlne
Minusy to szerokie ramki i średnia bateria - kolejna aktualizacja ma to poprawić (listopad 2k14)

 #757705  autor: znawca
 22 paź 2014, 12:48
Gdyby BB po prostu skopiowało Swipe UI zamiast tylko się na nim wzorować jego interfejs byłby jeszcze lepszy, a tak parę rzeczy jest dziwnie rozwiązanych (for me), a niektórych gestów brakuje. Nie da się zamknąć appki gestem, można tylko zminimalizować, a suwak do szybkiego przewijania menu wydał mi się zbyt mały i niepraktyczny. Uważam, że decydując się na BB10 trzeba wcześniej pobawić się tym system i zobaczyć jak działa.

A największym plusem BB10 jest przeglądarka internetowa z pełnym flashem

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #757720  autor: Invi.
 22 paź 2014, 14:12
Mam go ładnych kilka miesięcy a z suwaka praktycznie nie korzystam, jest dla mnie po prostu zbędny. Apki mam ustawione wg częstotliwości używania i poruszam się praktycznie po 3 ekranach. Ale rzeczywiście mógłby być troszkę lepszy
Zapomniałem też o klawiaturze ekranowej z podpowiedziami

 #757734  autor: oranż
 22 paź 2014, 15:04
następca 4s do 1000zł... masz wymagania ;p

 #757825  autor: znawca
 22 paź 2014, 21:48
Co do BB10 to sto razy bardziej wolałbym menu przewijane w pionie zamiast w poziomie. Raz, że wtedy leciałoby się przez nie płynnie, zamiast przełączać ekrany, dwa że "na logikę" taki układ bardziej pasuje do interfejsu BB10 - no i w jego protoplaście Swipe UI właśnie tak było :D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #757908  autor: Bartosz0013
 23 paź 2014, 14:56
oranż pisze:następca 4s do 1000zł... masz wymagania ;p
Co wnosi Twój post ?


Wracając do BB, to nie moja bajka :)