DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #757091  autor: Feniks1983
 19 paź 2014, 20:43
Witam,

obecnie jestem posiadaczem HTC 8S z wgranym Windows Phone 8.1 (wersja developerska). Nie ukrywam, telefon chodzi lepiej niż miało to miejsce przy WP 8, jednak miewam problemy z niektórymi aplikacjami oraz z przyciskiem włączania i wyłączania telefonu (to akurat już przed aktualizacją też szwankowało).

W związku z tym, che kupić inny telefon. Głównie potrzebuję telefonu do dzwonienia, pisania sms/mms, aby było można czasami zrobić zdjęcie lub nagrać film, posurfować na internecie i czasami w coś zagrać. Dobrze by też było, aby telefon dobrze działał, nie lagował i chodził płynnie.

Na dzisiaj z WP 8.1 to nie wiem co warto wybrać a z Androidem zastanawiam się nad Samsungiem Galaxy SIII LTE gdzie znalazłem dwie oferty w cenie 750-800zł za nowe telefony. Czytałem też, że warto rozważyć zakup Xperia SP lub któregoś z LG (tylko które? :)). Oczywiście inne propozycje też rozważę. Cenowo myślę, że za gotówkę to chciałbym się zmieścić właśnie do 800zł, ewentualnie nowy na raty do 1.000zł.


Czekam na pomoc i propozycję z Waszej strony.

Pozdrawiam

 #757099  autor: Maniiiek
 19 paź 2014, 21:22
Ja na Twoim miejscu celowałbym w Lumię 730

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757139  autor: Feniks1983
 20 paź 2014, 08:16
Ok,

ale z tego co widziałem jest to Dual Sim. Orientujesz się może jak działa ten telefon na dwóch kartach? I czy Galaxy SIII LTE będzie gorszy?

 #757142  autor: Maniiiek
 20 paź 2014, 08:35
Jak to DUAL SIM. W trybie czuwania obie aktywne, w trakcie połączenia jedna jest nieaktywna. Ale przecież nie musisz tam dwóch kart wkładać.
Feniks1983 pisze:I czy Galaxy SIII LTE będzie gorszy?
Będzie inny. Android daje dużo więcej możliwości, ale w większości przypadków działa wolniej. Jeśli WP spełniał Twoje wymagania to Lumia jest lepszym, mniej problematycznym wyborem.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757368  autor: hdfunpack
 20 paź 2014, 23:02
Lumia 730 jest tutaj najlepszym wyborem według mnie, trwa promocja i można ją kupić w internetowym sklepie nokii za 800zł.

 #757394  autor: Maniiiek
 21 paź 2014, 06:39
hdfunpack pisze:Lumia 730 jest tutaj najlepszym wyborem według mnie, trwa promocja i można ją kupić w internetowym sklepie nokii za 800zł.
Czy promocje łączą się? Znaczy kupuję za 800zł i dostaję 200zł zwrotu?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757402  autor: onifer2
 21 paź 2014, 07:49
Ja widzę cenę 999zł co po odzyskaniu zwrotu 200 zł daje cenę wyjściową 799zł. Za dobrze by było aby w sumie ją mieć za 600zł :lol:

 #757602  autor: Feniks1983
 21 paź 2014, 21:59
Witam ponownie,

prawdopodobnie zdecyduję się przejść z karty na abonament w Orange i przy taryfie którą wybiorę mam do wyboru:

LG F70

Samsung Galaxy Ace 4

Samsung Galaxy S3 Lte

Samsung Galaxy Trend Plus

LG L65

Samsung Galaxy Grand Neo

LG G2 mini

Nokia Lumia 735

który z tych modeli polecacie i który będzie najlepiej pasował do Moich potrzeb?


Pozdrawiam

 #757610  autor: znawca
 21 paź 2014, 22:20
Nju Mobile, albo jakaś umowa tylko SIM + telefon z allegro - tylko i wyłącznie:)

No chyba, że jesteś bogaczem i chcesz iPhone 6...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #757628  autor: hdfunpack
 21 paź 2014, 23:08
Według mnie z tych telefonów powyżej najlepsze to:
-samsung s3 lte
-lg g2 mini
-lumia 735.

 #757629  autor: onifer2
 21 paź 2014, 23:10
Na Androidzie polecę S3 LTE (jeśli lubisz ekran Amoled) lub LG G2 Mini. Oba będą odznaczac się ponadprzeciętną płynnością.
Z Windowsa Nokia 735- jeszcze lepsza płynność niż powyższe ale i pewne ograniczenia np. z ilością aplikacji w sklepie, no ale o tym wieszs bo użytkujesz Windows.

Z Twoich wymagań widzę, że potrzebujesz telefonu uniwersalnego, szedłbym raczej jednak w stronę Androida.

Takie wynalazki jak Ace4, Trend Plus, Grand Neo- sobie odpuść. Lagowanie na porządku dziennym.

 #757672  autor: Feniks1983
 22 paź 2014, 10:22
Ok,

dzięki za pomoc. Rozumiem, że ekran Amoled nie jest zły tak? I jaka jest dokładniej róznicą między S3 a LG G2 mini???

 #757703  autor: znawca
 22 paź 2014, 12:40
Ja uważam że AMOLED jest najlepszą obecnie technologią stosowaną w ekranach i zdecydowanie wolałbym AMOLEDa o niższej rozdzielczości niż IPSa o wyższej.
Za AMOLEDem przemawiają żywsze, ładniejsze, ale też mniej naturalne kolory, prawdziwa czerń (w IPSach czerń jest szarawa), idealne kąty widzenia (nawet 180 stopni) oraz mniejsze zużycie energii. IPS z kolei lepiej odwzorowuje biel (na AMOLEDach bywa ona żółtawa).

I tak, Samsung jest liderem w produkcji wyświetlaczy

I odradzam kupowanie czegokolwiek, co ma "mini" w nazwie, chyba że jest to iPad mini... Jedyny mały smartfon oprócz iPhone, który się do czego nadaje to Xperia Z Compact

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #757709  autor: Micho
 22 paź 2014, 13:16
oraz mniejsze zużycie energii.
Jesteś tego pewny? :) Bo moim zdaniem (z obserwacji mojego S2 i żony Ace2) to Amoled żre prąd.

 #757826  autor: znawca
 22 paź 2014, 21:51
A może żona mniej bawi się smartfonem? Ace2 ma też inny hardware niż SGS2, co ma wpływ na pobór energii.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #757836  autor: Feniks1983
 22 paź 2014, 23:25
Dzięki za informacje.

Obecnie waham się już tylko między Nokią Lumią 735 a Galaxy SIII Lte. Trudny wybór :)

A przy okazji, Lumię jakby co kupię za 250zł czy jak wyślę formularz do Noki z ich strony, to dostanę zwrot 200zł? :)

 #757837  autor: onifer2
 22 paź 2014, 23:42
Jeśli się załapiesz wśród 5000tys. szczęśliwców. To czekanie 2 miesiące na zwrot to taka loteria- mogą zwrócić kasę lub stwierdzić, że się nie załapałeś. I nic nie zrobisz.

 #757861  autor: Feniks1983
 23 paź 2014, 10:07
Ok,

rozumiem. W sumie koszt jednej słuchawki jak i drugiej jest podobny, więc tak czy owak wydam tyle samo.

Teraz tylko zostaje pytanie, co będzie lepsze a na to odpowiedź już taka prosta nie jest :(