DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #757314  autor: wujoo933
 20 paź 2014, 19:53
Witam, za miesiąc kończy mi się umowa z netią (internet 10Mb/s + telefon stacjonarny)
Chciałbym przejść na internet LTE ponieważ mam bs'a 200 m od domu w linii prostej, żadnych drzew, bloków itp. Telefonu stacjonarnego nie potrzebuję.

Internet będzie wykorzystywany w domu(gry online, pobieranie filmów itp), który operator ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Aktualnie mam telefony w sieci PLAY i jestem zadowolony z usług i internetu. Czy jest możliwość negocjacji ceny/oferty przy dokupieniu internetu jako stały klient PLAY ?(W lipcu negocjowałem z nimi warunki umowy przy przedłużaniu abonamentów za telefony i udało się dość dużo zyskać)

Zastanawiam się też nad kupnem modemu LTE + miesięczne doładowania.

Jaki modem LTE byłby najlepszy do 200 zł ? i czy przy tak niewielkiej odległości od bs'a jest sens kupować antenę zewnętrzną ?

Aktualnie codziennie ktoś dzwoni z ofertą internetu, które są dla mnie bez sensu... Abonament w okolicach 100 w górę za internet do 20Mb/s i telefon stacjonarny lub opłata za utrzymanie łącza.

Proszę o jakieś propozycje, pytania bo może niezrozumiale napisałem. Z góry DZIĘKI !

 #757407  autor: robertnik
 21 paź 2014, 08:32
Jak 100 w górę? Ja zostawiłem Netię na CU do 20Mb, na czas nieokreślony 49zł coś tam(nie trzeba tel i innych usług).
Ile Ty płacisz za tą Netię 10Mb?
Modem jak za 200 to tylko USB i w Play mają za 199zł e3272. O tyle dobrze że jest do niego modowane WEBUI i modem zyskuje wiele nowych możliwości.
Osobiście mam zrobiony dualwan z takim modemem i łączem Netii. Podczas ściągania wysyłania w wielu sesjach(torrent, inne downloadery) prędkości się sumują.
LTE w Play, czy RBM na kartę jest do końca roku za posiadanie conajmniej 30zł na koncie, więc można się wstrzymać z podpisywaniem umów i dobrze potestować, przy okazji określając swoje zapotrzebowanie na dane, bo nie ma i nie zapowiada się na takie łącza zupełnie bez limitu.
Do dualwan potrzebny jest ruter z alternatywnym oprogramowaniem i nie najtańszy, bo nie wyrobi.
Ja mam WDR4300, ale WDR3600 też się nada.

Obrazek

Obrazek

WAN to Netia, WAN2 to e3272 z modemem hilink i kartą Plusa prepaid(ja równiez testuję).

Obrazek

Jak widzisz koszty na sam sprzęt są większe niż proponowana przez Ciebie kwota, ale i możliwości i profity dzięki "kombinowaniu" znacznie większe.

Którego operatora wybrać? Testuj wszystkich. W abonamencie i karcie Play wydaje się liderem, ale przetestuj wszystkich, bo LTE z gumy nie jest i wraz z wzrostem klientów będą spadać osiągi i to raczej u każdego operatora.
Światełkiem jest aukcja na nowe częstotliwości, ale kiedy one pojawią się dla konsumentów...

EDIT
Pamięć ulotną mam...
Do modemów LTE i ruterów niezbędny jest aktywny HUB USB(ja kupiłem ten, działa). Może też być kabel typu Y i ładowarka 1A do telefonów, tabletów.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2014, 08:55 przez robertnik, łącznie zmieniany 1 raz.

 #757410  autor: pakierhakierxd
 21 paź 2014, 08:54
Pewnie ma Netię na bsa jak ja i płacę za 10 mb + telefon ok. 90zł :(,kolejnej umowy nie podpiszę zmieniam opa na Kobę kablówkę do 40zł bez wymogu telefonu lub do 50zł Play też bez wymogu.

Pozdrawiam :)

 #757411  autor: robertnik
 21 paź 2014, 08:58
Kabel, nawet byle jaki trzeba mieć, nie rozstawajcie się z takim łączem, bo raczej szybko będziecie tego żałować. Jakoś tak przy pierwszej większej grze z steam :)

EDIT
Może LLU i może wziąć Dropsa...
Ostatnio zmieniony 21 paź 2014, 09:00 przez robertnik, łącznie zmieniany 1 raz.

 #757412  autor: pakierhakierxd
 21 paź 2014, 08:59
Praktycznie nie gram w Gry Online :)
a co do Playa nawet jak przytną łącze to 2 mb będzie :]
Ja chcę po prostu mniej płacić ,Play w mojej miejscowości na 3g ma 10 mb ;) ,i powiem ci szczerze zasięg mam nawet bez problemu w domu (3g) i korzystam w telefonie mam pakiet 2gb,ogólnie lepiej działa niż ten stacjonarny który ma tonę awarii i nigdy nie mogą mi dać żadnej rekompensaty,nawet jak nie działa prawie cały dzień ! ,bo 24 h nie mineło!!!

 #757414  autor: robertnik
 21 paź 2014, 09:04
Chyba że padnie Twój BTS. Awaria, świąteczne przeciążenie inne... Na Sylwestra tradycyjnie padnie i o to zdecydowanie na pewno. Szczęśliwie, to pora w której z internetu korzystać się raczej nie powinno ;)
Tak czy siak własne doświadczenia są bezcenne, bo ciężko komuś uwierzyć że internet bezprzewodowy, nawet ten szybki nie jest lepszy od kabla. Do tych wniosków pewnie trzeba dojść samemu.

 #757415  autor: pakierhakierxd
 21 paź 2014, 09:06
Czasem padał ale to naprawdę rzadko :) ,w ciągu paru lat w Netii miałem jakieś 30 awarii ... ,na mobilnym w mojej miejscowości w ciągu paru lat były może 3 przypadki ...

 #757416  autor: robertnik
 21 paź 2014, 09:10
To tylko dobra rada, a nie narzucanie rozwiązań. Nie trzeba się do niej stosować.

 #757417  autor: pakierhakierxd
 21 paź 2014, 09:14
Ok ;) ,sporo osobom w moim mieście poleciłem Play Online i nie narzekją :) ,jak kiedyś dodadzą lte to jeszcze się poprawi.

 #757419  autor: toms
 21 paź 2014, 09:34
O dziwo w Play 3G nie osiąga się oszałamiających prędkości, bo 1-2 Mbit/s trudno uznać za takową, ale muszę powiedzieć, że ten net działa dość płynnie, o wiele lepiej niż w Orange. Z wyborem operatora dobrze się zastanów, bo jeśli myślisz o LTE jako celu swoich poszukiwań, to NA RAZIE moim zdaniem Play nie ma startu. Niestety, Plus oferuje najpełniejszy dostęp do tej technologii, pomimo celowo nieprecyzyjnych zapisów regulaminowych o momencie spowolnienia Power LTE do 25kbit/s. Jeśli dużo podróżujesz to wziąłbym Plusa, a jeśli głównie chcesz używać Neta w domu, to w grę wchodzi Play, ale wyłącznie w LTE. Pozostałych sieci nie brałbym raczej pod uwagę. Jednak to Ty musisz dokonać ostatecznego wyboru. Pozdrawiam. ;-)

 #757421  autor: robertnik
 21 paź 2014, 09:47
E no nie Power LTE jako stałe łącze się nie nadaje, jako backup, na wszelki wypadek.
Tną już po podstawowym limicie. Tu wątek zadowolonych klientów ;) Szkoda nerwów i kasy. Lepiej przepić, kac trwa tylko jeden dzień....

 #757543  autor: wujoo933
 21 paź 2014, 18:50
Dzięki za odpowiedzi.

Chyba poczekam na okres przedświąteczny i zobaczę co mają w ofertach dostawcy internetu, może czymś ciekawym zaskoczą ?

Jednak nikt nie odpowiedział mi na pytanie,czy LTE to dobre rozwiązanie jako internet domowy(czy będzie stabilny podczas gier online) ? Czy jednak lepiej zostać na kablu, który ogranicza mnie tylko do max 20Mb/s i beznadziejnych dostawców(orange,netia itp.)

 #757551  autor: jacoo
 21 paź 2014, 19:14
Aktualnie używam darmowego LTE Play w RBM jako internet domowy i sprawdza się to idealnie w moich zastosowaniach od początku miesiąca pobrane ok 100gb a to głównie przez streamy meczów przez neta, jeśli pobierasz dużo lub ogladasz online to radziłbym dać sobie spokój bo pasmo LTE nie jest z gumy i kiedyś w końcu je przytną.

Rozglądnij się w twojej okolicy czy nie ma dostawcy lokalnego co oferuje tanio neta. U mnie jest radiówka 5GHZ gdzie kosztuje to 50zł za 4mbit... :smt013 dlatego zrezygnowałem z takiej "taryfy" bo płacić tyle za takiego neta to jest murzyństwo w biały dzień :-D

 #757622  autor: wujoo933
 21 paź 2014, 22:43
Czyli pozostaje mi czekanie na jakieś świąteczne promocje, może akurat coś się trafi.
Bo na tą chwilę lokalni dostawcy internetu u mnie szału nie robią, a z jakością to wielka niewiadoma...

 #761838  autor: mofom
 10 lis 2014, 09:31
jeśli masz telefon z lte, weź rbm i przetestuj.
btw, w jakiej części wrocka taki syf z ofertami? leśnica?

 #761839  autor: pakierhakierxd
 10 lis 2014, 09:33
W tym miesiącu będę miał lte u siebie Playa to zobaczę jak to na lte będzie śmigać :) ,jak na 3g 10 mb to na lte musi być tylko lepiej :-) ,ale 10 mb i tak jest git :D

 #761880  autor: Nikima
 10 lis 2014, 12:20
Ja w 3G w play miałem w porywach do 3 Mb/s teraz jak przeniosłem się na LTE to mam do ponad 30 Mb/s więc przeskok ogromny.

deska barlinecka
 #770842  autor: daro526
 16 gru 2014, 21:13
jesli chodzi o net mobilny najlepiej przetestowac a potem podpisywac umowe. Jak dla mnie to kabla nic nie zastąpi obecnie mam internet swiatlowodem puszczony od lokalnego dostawcy i predkosc zmierzona to nawe 60-70 Mbps

www.korzystnaoferta.pl