DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #742164  autor: Maniiiek
 21 sie 2014, 08:53
Hmmmm LG ten to wielka kobyła o marnej rozdzielczości - nie ma żadnej z zalet wielkiego ekranu za to same wady. No i piksele po oczach walą. A MyPhone sprzedaje chinole najgorszego sortu. Niby Cube jest inny, lepszy ale już miałem kontakt z wyjątkowymi "chinolami" i kończyło się na rozczarowaniu. Tak, wiem że wszyscy produkują w chinach ale zależność wygląda tak: marki niechińskie zlecają produkcję. Dostarczają projekty oraz wymagają spełnienia konkretnych norm. Chińskie marki jak ZTE, Lenovo, czy Oppo zlecają w fabrykach wg własnego projektu i norm (równie wysokich co marki "zachodnie") produkcję sprzętu. No i jest ostatnia kategoria: sprzęt jest produkowany w ten sposób aby był jak najtańszy, normy często są olewane. Następnie wyprodukowany sprzęt pakuje się do kontenerów i wysyła w świat naklejając znaczek tego, kto zapłaci: MyPhone, GoClevar, K&M, Prestigo itp. Baa.... Często jest tak, że ten sam model ma znaczki różnych "producentów".

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #742173  autor: m.tybuszewski
 21 sie 2014, 10:09
W takim razie jakiego Duala polecacie. Dodam, że będzie on obsługiwał dwa aktywne numery telefonów. Przedział cenowy do 800zł.

 #742198  autor: Maniiiek
 21 sie 2014, 11:21
No to na przykład Lenovo P780

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #750865  autor: traubennuss
 22 wrz 2014, 23:56
ale cube ciągle zbiera dobre opinie i niewiele jest głosów "na nie" od czasu jego premiery

 #751064  autor: xxjanosik
 23 wrz 2014, 20:15
LG G Pro Lite D686 Dual SIM

 #751076  autor: onifer2
 23 wrz 2014, 20:36
LG D686- bardzo marna rozdzielczość przy tej wielkości ekarnu. Piksele walą po oczach (oglądałem wczoraj ten telefon w RTV Euro Agd jest na promocji).

Z dwójki złego wybrałbym jednak Cube.

 #751308  autor: xxjanosik
 24 wrz 2014, 17:13
Nie opłaca się brać cuba.

 #754290  autor: jamamoto
 06 paź 2014, 21:28
m.tybuszewski pisze:Witam!!
Potrzebuję telefon z dual sim tak do 800zl. Który z tych telefonów jest waszym zdaniem lepszy i wart zakupu.
pozdrawiam
jesli wyczekales to teraz masz myPhone Luna za 750zl
xxjanosik pisze:Nie opłaca się brać cuba.
pomimo ze to bardzo dobry smartphone to zgadzam sie ze sie nie oplaca juz, za tą samą cene co w dniu premiery za Cube, to teraz masz Luna, wyniki testów dają mu 2x wieksza wydajnosc niz Cube, choc swoja wielkosc ma

 #754321  autor: Janek99
 06 paź 2014, 22:23
Moi znajomi maja Cube i sobie chwalą. Gdybym miał wybierac wzialbym wlasnie myphone

 #754348  autor: paker
 07 paź 2014, 06:52
Ja swego czasu równiez zastanawiałem się nad tym Cube ale szczerze to nie jestem przekonany do jakości.
Z kolei ten Lg ma kiepską rozdzielczość. Możesz zastanowić się jeszcze nad tym modelem Alcatela. Dobrze wykonany z aluminiową obudową , bardzo cienki. Parametry równiez nie są złe no i jest obecnie w bardzo dobrej cenie.

 #754356  autor: Xy
 07 paź 2014, 07:46
Zastanawia mnie nagłe polecanie myPhone przez osoby mające po kilkadziesiąt postów i nicki pisane małą literą. Przypadeg? ;-)
Dual Sim w cenie do 800 złotych to moim zdaniem albo jakaś chińszczyzna pokroju właśnie no-name'owego myPhone albo coś uczciwego typu Nokia Lumia 625/630/635. Dobry i szybki system, wydajne podzespoły w telefonie (empirycznie, a nie na syntetycznych testach), porządnie wykonany i pod każdym względem in plus w stosunku do chińskich wynalazków.
Tak więc niech autor przemyśli opcję pod tytułem Nokia Lumia. Ale jeszcze niech poda wymagania do czego telefon będzie potrzebny. Bo jeżeli bardzo stawia na muzykę i np. jakieś rozbudowane aplikacje to tutaj Lumia leży. Ale Internet, notatki, wiadomości, rozmowy czyli taka podstawa - tutaj Lumia będzie pierwszym i najlepszym wyborem.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #754383  autor: bogo91
 07 paź 2014, 10:04
Le przecież za równe 800 zł można dorwać Moto G 2gen i to chyba idealny wybór.

 #757385  autor: jamamoto
 21 paź 2014, 00:25
Xy pisze:Zastanawia mnie nagłe polecanie myPhone przez osoby mające po kilkadziesiąt postów i nicki pisane małą literą. Przypadeg? ;-)
faktycznie moj dlugi nick z malej litery do Twojego Xy ale z wielkiej litery to przełom w nazewnictwie :)
Xy pisze: Dual Sim w cenie do 800 złotych to moim zdaniem albo jakaś chińszczyzna pokroju właśnie no-name'owego myPhone albo coś uczciwego typu Nokia Lumia 625/630/635. Dobry i szybki system, wydajne podzespoły w telefonie (empirycznie, a nie na syntetycznych testach), porządnie wykonany i pod każdym względem in plus w stosunku do chińskich wynalazków.
.
ja osobiscie nie jestem zwolennikiem, a moze i nawet jestem przeciwnikiem windowsa w smartphonach, po prostu mi ten system nie lezy, ale fakt ze do samego dzwonienia moze sie nadać,
co do dual sim i cen ponizej 800zl, to myphone od zawsze robil dualsim, i cena nigdy nie wynisila powyzej 800zl, no chyba tylko s-line w premierze byl po 850zl, a ich dualsim jest ogolnie ceniony, fakt ze to produkcja dalekowschodnia, jak zreszta wszystkiego niemal obecnie, ale z polskim programowaniem i serwisem (wg ostatnich doniesien z konferencji myPhone)
paker pisze:Ja swego czasu równiez zastanawiałem się nad tym Cube ale szczerze to nie jestem przekonany do jakości.
.
teraz chyba byla premiera odnowionego Cube, z poprawionymi uchybieniami i zwiekszona pamiecią

 #757396  autor: Optek
 21 paź 2014, 06:56
W sumie racja.

 #758831  autor: jamamoto
 28 paź 2014, 01:18
potwierdzam co przypuszczalem, pare dni temu wyszedl Cube z 16GB pamieci, bodajze za 650zl

 #758864  autor: onifer2
 28 paź 2014, 09:08
Ja bym telefonów myPhone nie ryzykował.
W przypadku problemów z telefonem (a wbrew pozorom nie zdarzają się one rzadko) obsługa serwisowa jest fatalna.
Poczytaj opinie ludzi- bardzo dużo osób narzeka na obsługę gwarancyjną, jest problem z częściami do telefonów, trzeba bardzo długo czekać na nie, często serwis nie uznaje problemu jako wada wynikła z winy użytkownika.

Sam swego czasu poważnie zastanawiałem się nad modelem Luna, bo parametry ma więcej niż przyzwoite ale nie będę ryzykował ewentualnych problemów z serwisem.

 #758875  autor: dan7
 28 paź 2014, 10:08
onifer2 - miałeś zmienić t3 na coś innego.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #760065  autor: jamamoto
 02 lis 2014, 16:22
onifer2 pisze:Ja bym telefonów myPhone nie ryzykował.
.
a ja uwazam ze tyle samo jest opinii pochlebnych co negatywnych o serwisie myphone czy innych,
po prostu ludzie z natury nie lubia sie chwalic czym dobrym, czyms co uwazaja za obowiazkowa podstawe, czyli np dobry serwis,
oddali na gwarancje do myphone, czy gdzies tam, naprawili, odeslali, dziala, i ok, koniec tematu, nie bede sie chwalil wszystkim ze odebralem naprawiony smartphone


za to ludzie uwielbiaja marudzic, szczegolnie, jak trzeba poczekac, jak sie ktos krzywo spojrzy, w ogole ludzie to marudy i dlatego w sieci jest tyle marudzenia, a malo chwalenia,
taka jest moja uniwersalna teoria na to

 #760101  autor: onifer2
 02 lis 2014, 19:48
jamamoto- moje zdanie na ten temat jest zdecydowanie inne.

Serwis myPhone ma tak sporo negatywnych opinii, że głowa mała. Z pewnością coś jest na rzeczy.
I nikt mi nie powie, że kupując Samsunga, LG, Sony itp... ryzykuję gorszą obsługą serwisową. Jakoś serwisy w/w firm nie mają takiej ilości negatywnych opinii.

Radzę poczytać jakie są hece z serwisem myPhone, ba, sam miałem znajomego któremu siadł głośnik po miesiącu użytkowania modelu Cube.

Próbowali wszystkiego czy aby nie jest to z winy użytkownika, a później mnóstwo użerania się i czekania długi czas na naprawę.

dan7
Xperia T3 powędrowała w użytkowanie żony, ja narazie jestem dalej przy starej Wave3 ale w ciągu tygodnia będę brał coś nowego. Narazie wybór pomiedzy S3 LTE a Nokią 735.[/b]