DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #753197  autor: IZULA
 02 paź 2014, 08:36
Witam.
Mam już wybrane modele telefonu i przeglądam oferty w necie stąd moje pytanie: czy lepiej kupić nowy telefon w sklepie, czy może zapłacić mniej i odkupić nowy telefon od kogoś kto przedłużył sobie umowę w sieci telefonii kom ? Czy jeżeli już kupię ten brandowany telefon bez blokady sim (np. orange) a jestem w innej sieci (np. plus) to będą z tego tyt. jakieś problemy ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 #753198  autor: pakierhakierxd
 02 paź 2014, 08:40
Warto bo będzie tańszy niż w sklepie :) ,a co do branda -można w 10 minut wgrać nie brandowany soft.

Pozdrawiam :)

 #753208  autor: sinner84
 02 paź 2014, 09:17
Jeśli kupisz bez SIM locka to nie będzie problemów, jednak jeżeli w przyszłości będziesz chciała wgrać niebrandowany soft, to unikaj telefonów od Orange, bo w nich zmiana softu może nie być taka prosta (sam mam taki przypadek).

 #753239  autor: Xy
 02 paź 2014, 12:49
Zależy jaką siecią skażony. Jeżeli T-Mobile czy Play to praktycznie nie ma brandu. Plus nie mam pojęcia. Natomiast wystrzegaj się czegokolwiek od Orange. Nie dość, że zasyfiony telefon dodatkami od nich i innymi śmieciami to jeszcze sim lock czyli coś, czego inna sieć nie stosuje od przynajmniej sześciu lat ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #753240  autor: pakierhakierxd
 02 paź 2014, 12:52
Jeszcze za zdjęcie go chcą 77zł :P

[ Dodano: 2014-10-02, 12:52 ]
Simlocka ;)

Pozdrawiam :)

 #753245  autor: vonski
 02 paź 2014, 13:14
pakierhakierxd pisze:Warto bo będzie tańszy niż w sklepie :) ,a co do branda -można w 10 minut wgrać nie brandowany soft.
Niestety nie.
Przykładowo wszystkie Xperie z Orange mają zablokowany bootloader i możesz sobie wgrać do nich co najwyżej nowe dzwonki. HTC też mają blokowane bootloadery, a ich odblokowanie może być powodem odmowy naprawy gwarancyjnej.
To już niestety nie jest takie proste jak kiedyś.

 #753247  autor: pakierhakierxd
 02 paź 2014, 13:15
No to nie wiedziałem,kiedyś w Htc odblokowywałem bootloader i zablokowałem (Htc Desire) :D

Pozdrawiam :)

 #753252  autor: Morvius
 02 paź 2014, 13:34
pakierhakierxd pisze:Jeszcze za zdjęcie go chcą 77zł
ja zdejmowałem za 133 zł z xperi arc s :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #753253  autor: pakierhakierxd
 02 paź 2014, 13:36
Gdzie ? ,w salonie Orange chyba zawsze 77 jak tel kupiony u nich.

Pozdrawiam :)

 #753255  autor: Morvius
 02 paź 2014, 13:40
tak w salonie. Telefon był zakupiony z allegro z brandem i lockiem od Orange zaś my nie byliśmy ich klientami i tyle zaśpiewali. ok 2 lata temu jakoś. Stanęło na zdjęciu locka w komisie za 70 zł.

Klasyczny obserwator wątku.

 #753264  autor: sinner84
 02 paź 2014, 14:12
vonski pisze:
pakierhakierxd pisze:Warto bo będzie tańszy niż w sklepie :) ,a co do branda -można w 10 minut wgrać nie brandowany soft.
Niestety nie.
Przykładowo wszystkie Xperie z Orange mają zablokowany bootloader i możesz sobie wgrać do nich co najwyżej nowe dzwonki. HTC też mają blokowane bootloadery, a ich odblokowanie może być powodem odmowy naprawy gwarancyjnej.
To już niestety nie jest takie proste jak kiedyś.
Zablokowany bootloader to pół biedy bo można go odblokować, tylko że Xperie z Orange mają zablokowaną możliwość odblokowania :(. Sprawdzałem na Xperii Z z Play i bootloader też jest zablokowany ale przynajmniej jest możliwość jego odblokowania.

 #753309  autor: Ramirez
 02 paź 2014, 16:58
W zasadzie brandowany telefon to w praktyce irytujące tapety operatorów, jakieś ich nędzne programiki zaśmiecające system, brak aktualizacji telefonu lub wielkie opóźnienie z aktualizacjami oraz konieczność ręcznego wgrywania profili internetowych dla operatora. Jak komuś to nie przeszkadza to można brać ;) Nieraz tak bywało że telefon z czystym softem znacznie stabilniej chodził niż ten od operatorów.

 #753315  autor: dan7
 02 paź 2014, 17:34
Ramirez- taka jest prawda. Telefony z brandem Orange chodzą dużo wolniej niż bez. Sam mam arc'a z Orange i jak wywaliłem od nich aplikacje to mam od razu więcej ramu i telefon szybciej chodzi.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #753317  autor: Xy
 02 paź 2014, 17:46
vonski pisze: HTC też mają blokowane bootloadery, a ich odblokowanie może być powodem odmowy naprawy gwarancyjnej.
Gdyby telefony były tak psujące się to miałoby to znaczenie. Ale raczej teraz nie ma ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #753331  autor: Andrzej311
 02 paź 2014, 19:03
Kup w sklepie to będziesz miał niebrandowany.
Zawsze lepszy niebrandowany bez żadnych śmieci operatora itd.
W przypadku moim jeszcze na starszym telefonie miałem brand orange i pewnych funkcji nie miałem. Więc sie zraziłem do brandowanych:-)

 #753341  autor: Xy
 02 paź 2014, 19:37
Są trzy rodzaje oprogramowania:
1. Czyste, tak jak je programiści stworzyli
2. W zasadzie też czyste ale z jakąś tapetką czy ekranem startowym lub dzwonkiem
3. Oprogramowanie skażone przez Orange, gdzie telefon może być nieźle wykastrowany i wstępnie zamulony.

Dlatego brand brandowi nierówny ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #753345  autor: mikkel
 02 paź 2014, 20:04
Podsumowując to wystrzegać się orange jak ognia. Zresztą nie bez powodu sortowanie od najniższej ceny na allegro konkretnego modelu oznacza na początku tylko telefony z tej sieci albo uszkodzone.
Fleszowanie zazwyczaj oznacza koniec gwarancji do momentu powrotu na oryginalne oprogramowanie. Ja swój tablet fleszowałem po 3 dniach po przyniesieniu ze sklepu ale to dlatego że miałem problem z wifi i tylko nieautoryzowane oprogramowanie załatwiało sprawę.
Mimo wszystko chyba najlepiej kupować ze sklepu niebrandowany telefon jeśli nie chce się bawić we fleszowanie choć to też przynosi frajdę. Mam też samsunga ace2 (staruszek) a śmiga aż miło na andku 4.4.4. No i w ten sposób na moim koncie ostało się ok. 700zł za niekupiony lg g2 czy lg l90.
 #900119  autor: JasiekPL
 14 gru 2016, 21:50
Odświeżam temat. Chciałem się zapytać czy nadal należy się wystrzegać telefonów z Orange (brand). Czy może coś w tej kwestii się zmieniło?