DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #752477  autor: Koenig
 29 wrz 2014, 09:17
Witam

Potrzebuję kupić żonie nowy telefon. Do tej pory przy przedłużeniu umowy braliśmy jakiś telefon od sieci, ale tym razem oferty są tak nędzne że zdecydujemy się na ofertę bez telefonu. Żona ma aktualnie Galaxy Young, który nie był dobrym wyborem. Mimo że praktycznie nie jest zaśmiecany aplikacjami to i tak się zawiesza. Dlatego chciałbym coś co zapewniłoby stabilność działania. Da się w tej cenie?
Wymagania to około 4 cale (więcej niekoniecznie, ale napewno nie mniej), sytem to jednak Android, aprat z lampą (może 5Mpx). Telefon używany ma być standardowo, tzn. rozmowy, smsy, kilka aplikacji. Żadnych fb lub twitterów.
Aparat chciałbym nowy, mam możliwość wzięcia na firmę.
Myslałem nad Galaxy S4 mini, ale po przeczytaniu kilku tematów na forum widzę że Samsung nie jest dobrym wyborem. Słyszałem dobre opinie o Nexus 4, trochę droższy ale nie wiem nic na temat LG, no i jest większy, choć to go nie dyskwalifikuje.

 #752480  autor: Maniiiek
 29 wrz 2014, 09:23
Jak za duży to może Moto E?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752488  autor: Koenig
 29 wrz 2014, 10:05
Nie ukrywam że zaciekwaiło mnie to Moto E, cena bardzo przyzwoita. Pytanie tylko czy 1GB wystarczy dla Androida? Chyba że bez nakładki wszystko działa lepiej? Nexus ma nakładkę?

 #752498  autor: Invi.
 29 wrz 2014, 11:03
Nexus też ma czystego androida

 #752501  autor: Maniiiek
 29 wrz 2014, 11:13
Koenig, Nexusy to najlepszy wybór jeśli chodzi o płynność i wsparcie. Natomiast seria Moto to "Nexusy dla ubogich" - zalety Nexusa ale mniejsza wydajność, za to lepsza bateria i niższa cena. Niestety bateria w Nexusie to słabizna. Ale jednak Moto E odpada, nie wiem jak czytałem temat. Lampy brak a aparatu mogłoby wcale nie być. Moto G nie jest głupi, aparat ma dużo lepszy ale nadal słaby. W Sumie ten w Nexusie też marne zdjęcia robi.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752510  autor: Invi.
 29 wrz 2014, 11:46
BB Z10, 4,2", obsługa gestem, 2 GB RAM, snapdragon 2x1,5ghz krait, naprawdę dobry aparat. Mega płynność, można portować aplikacje ze sklepu - nawet te kupione wcześniej
Mam, polecam. Ale tylko w wersji lte

 #752543  autor: Koenig
 29 wrz 2014, 13:25
Dzięki ale jednak wolałbym coś z Androidem.
Zdjęcia nie są jakimś poważnym priorytetem, chyba że Moto E faktycznie robi słabe foty...
Coś jeszcze możecie polecić? Bo na razie na pierwszym miejscu jest Moto E, drugi Nexus 4, ale nie wiem jeszcze ile będzie kosztował na firmę.
Jesli będę miał kilka do wyboru to wybiorę się z żoną do sklepu żeby "pomacała" każdy aparat. Choć w sumie to miał być prezent na urodziny :)

 #752551  autor: vonski
 29 wrz 2014, 13:40
Nowego Nexusa 4 to możesz mieć już problem kupić...

Jakieś pół roku temu miałem podobny dylemat i swojej połowicy kupiłem właśnie Samsunga Galaxy S4 Mini. Chodzi fajnie (a porównanie mam spoooore :)), lada moment ma być aktualizacja do 4.4, aparat świetny (jak na tą cenę). Jedynie bateria mogłaby być lepsza, ale da się przeżyć.

 #753256  autor: Koenig
 02 paź 2014, 13:51
Faktycznie, kupno nowego Nexusa 4 jest bardzo trudne. Na allegro prawie wszystkie są z zagranicy, więc jakoś mnie to nie przekonuje. Może ktoś polecić jakiegos sprzedawcę lub sklep?
Chyba że jeszcze jakieś inne typy?
Wrócił typ Galaxy S4 mini, ten mam od ręki w sklepie obok. Tylko że czytając to forum zraziłem się do Samsunga z powodu TW :)
I co radzicie?

 #753260  autor: Maniiiek
 02 paź 2014, 14:01
Koenig pisze:Wrócił typ Galaxy S4 mini, ten mam od ręki w sklepie obok. Tylko że czytając to forum zraziłem się do Samsunga z powodu TW
I co radzicie?
Jak Vonski pisze, że dobrze działa to znaczy, że dobrze działa. Z aktywnych użytkowników jest chyba najbardziej ogarnięty w tym dziale, o czym z resztą świadczą liczne testy jego autorstwa na stronie głównej.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #753263  autor: Koenig
 02 paź 2014, 14:11
No cóż, muszę się przejść dziś jeszcze raz do sklepu zobaczyć co mają ciekawego.
Trochę się do tego Nexusa przypaliłem, a to zazwyczaj nie jest dobre podejście :)
W sumie najsensowniejszą aukcję znalazłem taką
http://allegro.pl/nowy-bialy-nexus-4-lg ... 53546.html
Wygląda na uczciwego sprzedawcę, realizacja 24h więc sprzęt ma na półce.
Tylko cena już w sumie przekroczy założony budżet o 50%... Nie jesteśmy maniakami telefonów, dlatego wydaje mi się że to sporo, a nie wiem na ile ten telefon jest przyszłościowy, czy się nie okaże że za rok, dwa już sobie nie będzie radził z androidem.
No i w tej cenie można już kupić "piątkę".

 #753275  autor: Invi.
 02 paź 2014, 14:43
Faktura vat-marża = gwarancji producenta brak.

Odrzuciłeś bb, które proponowałem, ale ponawiam. Poczytaj trochę o systemie a na pewno się przekonasz.

Nexus 4 ma jest na rynku od 2 lat, więc raczej nie powiedziałbym, że jest "przyszłościowy"
Lepszym wyjściem byłoby już g2 mini. Za 799 kupisz go w normalnym sklepie, z pewną gwarancją

 #753280  autor: Koenig
 02 paź 2014, 15:16
Invi., chyba czytasz w moich myślach :) Właśnie oglądałem G2 mini i zrobił dobre wrażenie. Czym on się różni od L90?

 #753282  autor: cyanoone
 02 paź 2014, 15:44
Koenig, G2 mini ma lte i przycisk z tyłu.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #753292  autor: Wiksa11
 02 paź 2014, 16:02
Korzystam z G2 mini i jego wielkim plusem jest rozmiar 4,5" telefonu przy ekranie 4,7"
Jeśli LTE nie jest istotne to polecałbym raczej L90 z powodu niższej ceny.
Na allegro znajduje się aukcja od producenta - 649 zł + karta 32 GB gratis.

Orange - sieć Januszy.

 #753376  autor: Janek99
 02 paź 2014, 22:06
Według mnie Nexusa nie ma co brac. W tym momencie najbardziej sie oplaca chyba L90 jak piszecie. Przede wszystkim jest nowy wiec bedzie mial jeszcze przez dlugi czas wsparcie.

 #753381  autor: vonski
 02 paź 2014, 22:26
Koenig pisze:Faktycznie, kupno nowego Nexusa 4 jest bardzo trudne. Na allegro prawie wszystkie są z zagranicy, więc jakoś mnie to nie przekonuje. Może ktoś polecić jakiegos sprzedawcę lub sklep?
Chyba że jeszcze jakieś inne typy?
Wrócił typ Galaxy S4 mini, ten mam od ręki w sklepie obok. Tylko że czytając to forum zraziłem się do Samsunga z powodu TW :)
I co radzicie?
Nie będę Cię próbował przekonać, że S4 Mini jest lepszy od Nexusa 4, bo nie jest (może poza aparatem i jakością połączeń). Ale dzisiaj, kiedy praktycznie nie da się kupić nowego N4, to bym go sobie już odpuścił. Jakbyś trafił jakąś idealną używkę z pewnej ręki, najlepiej z odbiorem osobistym i sprawdzeniem, to można myśleć.

Pozbycie się TW z S4 to parę minut roboty, choć nie każdy chce się w to bawić i ryzykować gwarancję. Moja żona używa go do naprawdę podstawowych funkcji i nie ma potrzeby flashowania, bo wciąż działa bardzo dobrze. Ale jak się zacznie krztusić to zaraz go palnę CyanogenModem i po sprawie :)

 #753386  autor: Doradca LG
 02 paź 2014, 22:41
KoenigKorzystasz z LTE? Jeżeli tak to proponuje Ci LG G2 mini a jeśli nie, to L90.
Oba telefony mają podobne parametry, a więc czterordzeniowy procesor 1,2 Ghz, który zapewnia płynną pracę. Nawet jeśli kobieta jednak będzie miała wiele aplikacji zainstalowanych :) Poza tym aparat na wysokim poziomie 8mpx z wielopunktowym autofocusem.

Pozdrawiam,
Doradca LG

 #754155  autor: Koenig
 06 paź 2014, 15:08
Wiksa11 pisze:Na allegro znajduje się aukcja od producenta - 649 zł + karta 32 GB gratis.
Decyzja zapadła, zamówiłem dziś L90, tylko dla żony wybrałem biały, więc bez karty. Myślę że przeżyjemy :D
Dziekuję wszystkim za pomoc, na prawdę jestem pod wrażeniem tego forum