DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #752487  autor: 3G
 29 wrz 2014, 10:05
Sprawdziłem jeszcze, że w tym MTK Engineering są: Android Settings i MTK Settings. I o ile do działania MTK Settings rzeczywiście musi być procesor MTK, tak Android Settings działają np. na tym LG.
A więc: Android Settings -> Informacja o telefonie -> ustaw preferowany tryb sieci. I przełączenie w ten sposób np. pomiędzy GSM only i WCDMA only działa mi normalnie na LG, więc nie widze powodu, dla którego nie można by wymusić trybu LTE/WCDMA. Ale powtarzam: tego sprawdzić nie mogę, bo mi LTE w ogóle nie działało jeszcze nigdy w tym telefonie.

 #752536  autor: joxar1
 29 wrz 2014, 13:06
Flash999 pisze:Nadal nie mogę się doczekać trybu 3G + LTE w Androidzie.
To w Androidzie jest już od dawna, działa w każdym telefonie na tym systemie, który obsługuje LTE:

Wpisz kod *#*#46363#*#*, następnie Informacje o telefonie i niżej będziesz miał ComboBox (lista rozwijana), który wygląda o tak:

Obrazek

i wybierasz LTE/WCDMA.

 #752544  autor: 3G
 29 wrz 2014, 13:29
No właśnie - ten MTK w Android Settings nie robi nic innego tylko to samo co pod tym kodem.
Jedynie ostatnia trójka jest niepotrzebna.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png

 #752565  autor: bed
 29 wrz 2014, 14:21
joxar1 pisze:To w Androidzie jest już od dawna, działa w każdym telefonie na tym systemie, który obsługuje LTE:

Wpisz kod *#*#46363#*#*, następnie Informacje o telefonie i niżej będziesz miał ComboBox (lista rozwijana), który wygląda o tak:

http://i.imgur.com/fjxn5yJ.png?1

i wybierasz LTE/WCDMA.
Szkoda tylko, że niektóre telefony (pewnie te od operatorów) mają zablokowane menu serwisowe, przez co nie zobaczymy tych opcji...

 #752597  autor: lzur
 29 wrz 2014, 16:21
joxar1 pisze:
Wpisz kod *#*#46363#*#*
Raczej *#*#4636#*#*

 #752632  autor: bed
 29 wrz 2014, 18:38
O! A z tym kodem jednak już działa. To dlaczego Netmonitor ma z tym problemy? A i jakaś aplikacja od menu serwisowego nie mogła go odczytać?

PS. Jak bardzo różni się zużycie energii przy trybie LTE/WCDMA a tylko WCDMA? Czy będzie to zauważalna różnica?

 #752635  autor: 3G
 29 wrz 2014, 18:53
Pisałem, że tam jest ta trójka niepotrzebna.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png

 #752636  autor: Flash999
 29 wrz 2014, 18:56
3G pisze:@Flash: Kiedy wreszcie zrozumiesz, że MTK i Android nie wykluczają się wzajemnie? A tak serio... Da się, choć fakt, że nie na każdym sprzęcie z androidem. Ja nie pisałem, że na LG można. To, że mi nie działa LTE, wynika z czego innego, a nie dlatego że nie mam procka MTK.
"This Application allow you to run Advanced Setup from Engineering Mode Menu of MTK phones, also called SERVICE MODE"
Czyli nic innego jak skrót do menu serwisowego.
MTK to firma procesorów i będzie to działać tylko z tymi telefonami. Owszem, będzie działać na Alcatelu, myPhone, Lenovo i innych, bo właśnie te telefony bazują na chińskich procesorach.
Wyjątkami mogą być niektóre modele znanych firm, to się zgadza. Większość bazuje jednak na Snapdragonie.
Prawdą jest też, że nie działa z większością telefonów. Procesor nie rozumie wydawanych poleceń, to tak samo jak kompilować Object Pascala w kompilatorze C++...

Cały czas piszę o ustawieniach MTK, te Androidowe odpowiadają w większości telefonów i faktycznie będą działać. Proszę tylko, byś nie pisał, że będzie to działać w telefonach bez procesora MTK, bo nie będzie. Oczywiście, że MTK nie wyklucza się z Androidem, bo pierwsze to platforma, a drugie to system.


@Izur,
Faktycznie, działa. Kiedyś właśnie kojarzyłem te menu, tylko zapomniałem jak do niego wejść. Oczywiście, jest wybór WCDMA + LTE, z czego się cieszę - dzięki!

@bed,
Różnica zależy od zasięgu i przemieszczania się, jak masz dobry zasięg LTE to możesz ustawić. Tego nie da się wyliczyć.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #752649  autor: bed
 29 wrz 2014, 19:34
W zasadzie zasięg 3G będę miał podobny do LTE, bo Play w okolicy ma odpalone już wszystkie nadajniki z tego co kojarzę - pytanie jak mają się moce LTE do U2100. Różnicę znaczącą zrobi dopiero U900.

Czekam na aukcję na 800/2600 MHz - wtedy zdecyduję czy coś zmienić w kwestii operatora, o ile operatorzy wprowadzą VoLTE - wtedy będzie tryb "LTE only" :D

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png

 #752660  autor: Flash999
 29 wrz 2014, 20:07
bed pisze:Czekam na aukcję na 800/2600 MHz - wtedy zdecyduję czy coś zmienić w kwestii operatora, o ile operatorzy wprowadzą VoLTE - wtedy będzie tryb "LTE only"
Niesamowite - podróżować z wymuszonym LTE :).

Odnośnie zasięgu - na podstawie działania sieci w Augustowie twierdzę, że LTE ma o wiele lepszy zasięg od UMTS 2100 MHz. Co prawda nie dorówna 900 MHz, jednak na prawdę sieją najmocniej ze wszystkich, mimo nadawania ze wspólnych lokalizacji.
UMTS 900 MHz z Augustowa można złapać w Lipsku - odległość 30 km, a co najlepsze - działa, można załadować stronę :). Gorzej ze stabilnością, za duża odległość.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #752666  autor: bed
 29 wrz 2014, 20:34
Jak odpalą (którykolwiek z operatorów) L800 to takie podróżowanie nie będzie złe. W teorii zasięg powinien być przynajmniej tak samo dobry jak przy UMTS (900).

Pytanie tylko w jakim czasie zasięg będzie wystarczający do ustawienia takiego trybu? :D Kompletna pieśń przyszłości - takie tam marzenia :)

PS. Jesteś pewien, że ten U900 to nie jest z Dąbrowy Białostockiej? :D

 #752670  autor: Flash999
 29 wrz 2014, 20:48
Jestem pewien, w Augustowie też łapałem ten CID i nadaje on z komina na Westerplatte. Utrzymuje się przez kilka km, w Hruskim ginie i powraca dopiero na otwartej przestrzeni w Lipsku :-).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #752918  autor: 3G
 30 wrz 2014, 21:58
Czyli Flash twierdzisz, że aplikacją MTK Engineering Mode Start nie mogę w LG się przełączać pomiędzy GSM i UMTS? To ciekawe, bo ja tak robię :mrgreen:
Naprawdę nie musisz tumaczyć tu banałów.

[ Dodano: 2014-09-30, 21:59 ]
Powtarzam: NIE zadziałają tak MTK Settings - tu zgoda, ale Android Settings jak najbardziej - a to właśnie w Android Settings można wybrać sobie pasmo, bo to jest to samo, co pod tym kodem z 4636.

 #752923  autor: Flash999
 30 wrz 2014, 22:04
3G pisze:Czyli Flash twierdzisz, że aplikacją MTK Engineering Mode Start nie mogę w LG się przełączać pomiędzy GSM i UMTS? To ciekawe, bo ja tak robię :mrgreen:
Naprawdę nie musisz tumaczyć tu banałów.

[ Dodano: 2014-09-30, 21:59 ]
Powtarzam: NIE zadziałają tak MTK Settings - tu zgoda, ale Android Settings jak najbardziej - i to tutaj można wybrać sobie pasmo.
Takie podstawowe działania - tak, bo jest to menu natywne Androida i jest w każdym systemie (jest składnikiem OS).

Żaden MTK nie jest potrzebny by wejść do tego menu - wystarczy wpisać kod w dialerze i osiągniesz to samo, bez żadnych aplikacji.

Właśnie myślałem, że nie trzeba tłumaczyć tych banałów. Zaawansowane ustawienia, jak wybór pasma (takie menu z zaznaczaniem wybranych częstotliwości) jest dostępne tylko z prockami MTK.

Nie wybierasz w nim pasma, a technologię - to też różnica jeżeli mam być dokładny.
Dalej nie będę się powtarzał.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #752941  autor: 3G
 30 wrz 2014, 22:59
Przypominam, że chodziło Ci o wybór samego WCDMA/LTE, a nie wybór częstotliwości. Jest taka możliwość i tylko tyle chciałem powiedzieć. I przecież pisałem, że masz to samo co po wpisaniu kodu. Prawda, że nie potrzeba do tego MTK, ale może być - zwłaszcza, że szybciej jest dwa razy kliknąć niż klepać długi kod.
Ok, ja też nie będę się powtarzał, bo nie ma sensu.

 #752953  autor: muddy
 30 wrz 2014, 23:36
Flash999 pisze:Takie podstawowe działania - tak, bo jest to menu natywne Androida i jest w każdym systemie (jest składnikiem OS).
Niestety nie jest to prawda. Samsung blokuje to w swoich najnowszych ROMach. W ten sposób z producenta pierwszego wyboru (ach, ile możliwości dawały modyfikacje Galaxy S I9000) spadł na jedno z najniższych miejsc (KNOX, blokowanie ich własnego menu serwisowego itd...)

MM

 #752959  autor: 3G
 01 paź 2014, 00:00
A tak ogólnie jaki obecnie sprzęt polecacie do monitoringu sieci?