DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #752829  autor: LudwikB
 30 wrz 2014, 16:30
Witam, pytanie może banalne lecz nie znam się na telefonach (od wielu lat mam starą motorole)

Czy są telefony na dwie karty sim takie które mają jednocześnie aktywne obie karty po włożeniu ? tzn wkładam karte z plusa i z orange do telefonu,z karty plusa prowadzę rozmowę i jednocześniej dostaję smsa na karte orange i jest on widoczny bez konieczności włączania tej drugiej karty?
jeżeli są takie modele to prosiłbym o polecenie nazwy.

 #752837  autor: onifer2
 30 wrz 2014, 17:02
Motorola Moto G 2 generacji (2014)

 #752839  autor: Maniiiek
 30 wrz 2014, 17:10
onifer2 pisze:Motorola Moto G 2 generacji (2014)
Na pewno? Bo mi się wydaje, że nie jest to active dual SIM

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752842  autor: onifer2
 30 wrz 2014, 17:15
100% pewności nie mam, gdzieś czytałem na stronie angielskojęzycznej. Ale warto poczekać na sprawdzone info użytkowników u nas.

To jakby to wyglądało- rozmawiając z jednego numeru, na drugi numer sim nikt się nie dodzwoni w tym momencie???!!! bez sensu.

A ja mam pytanie z innej beczki (pod kątem Motoroli Moto G drugiej generacji) a ogólnie telefonów dual sim

Jak sprawa wygląda jeśli jedna karta sim to abonament z samymi rozmowami bez pakietu internetowego- i z tej karty nie chcę się łączyć z internetem, a druga karta sim ma 2GB pakiet internetowy?

Czy da się wówczas w telefonie zaznaczyć by wszelkie łączenia w sieci 3G wykonywał tylko z tej jednej karty sim gdzie jest pakiet danych, a z drugiej nie, czy nie ma takiej opcji?

 #752847  autor: Maniiiek
 30 wrz 2014, 17:27
onifer2 pisze:To jakby to wyglądało- rozmawiając z jednego numeru, na drugi numer sim nikt się nie dodzwoni w tym momencie???!!! bez sensu.
Tak działa większość Dual SIM-ów.
onifer2 pisze:Czy da się wówczas w telefonie zaznaczyć by wszelkie łączenia w sieci 3G wykonywał tylko z tej jednej karty sim gdzie jest pakiet danych, a z drugiej nie, czy nie ma takiej opcji
Nie. W dni parzyste idzie ze slotu 1 a w nieparzyste z 2. Chyba, że to niedziela, wtedy zawsze jest slot 1 :P
Oczywiście, że się ustawia kartę do internetu.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752848  autor: bazooka
 30 wrz 2014, 17:28
Wydaje mi się, przy analizie między wierszami pierwszego zdania LudwikB, że On myśli nie o Active tylko czy są dwie aktywne gdy telefon leży...
...więc odpowiedź powinna brzmieć - wszystkie smartfony DUAL-SIM maja dwie aktywne karty :!:
Tylko jeśli na jednej prowadzisz rozmowę to na drugą nie można się dodzwonić jak i na pierwszą.
Gdy jedna jest połączona do internetu to na nią i na drugą da się dodzwonić.

EDIT:
zostałem uprzedzony :)

 #752849  autor: onifer2
 30 wrz 2014, 17:34
Maniiiek tu się nie ma co śmiać, nie użytkowałem nigdy dual sim bo nie miałem takich potrzeb więc człowiek zielony w temacie ;-)

Odnośnie trybu standby czy active, znalazłem specyfikację jeśli chodzi o Motorolę Moto G pierwszej generacji to faktycznie był tryb standby. Natomiast co do drugiej generacji jest tylko informacja, że model z dwoma slotami jest dostępny, ale nie ma wyszczególnienia w jakim trybie.
Ale domyślam się, że pewnie nic w tym względzie w porównaniu do poprzednika nie zmienili.

 #752851  autor: Maniiiek
 30 wrz 2014, 17:41
onifer2 pisze:Maniiiek tu się nie ma co śmiać, nie użytkowałem nigdy dual sim bo nie miałem takich potrzeb więc człowiek zielony w temacie
No dobra, nie będę....



:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752855  autor: dan7
 30 wrz 2014, 17:56
Maniiiek ale z ciebie mazgaj :-) Sam się zastanawiam nad dual simem. Napiszcie lepiej jakie telefony byście proponowali w takim przypadku.

 #752865  autor: bazooka
 30 wrz 2014, 18:39
dan7, co drugi smart to dual - specjalizują się w tym jednak Chińczycy... Czasem nawet te drogie, znane marki i ich topowe modele są w wersjach dual, ale zazwyczaj są niedostępne na rynku polskim - niech przykładem takim będzie Sony Xperia M2 w DUALu.
Dlatego najpierw znajdź sobie telefon w ogóle, który spełnia Twoje oczekiwania, marka, ekran, pamięć, wygląd itp a potem szukaj do niego odpowiednika w dualu.
Ja się bardzo poważnie zastanawiałem nad Zenfonem 5 Asusa, ale nie mogę się jakoś oswoić z tym, że ma niewymienną baterię, dlatego szukam dalej, bo się z tym nie spieszę :)

 #752876  autor: dan7
 30 wrz 2014, 19:30
sebusy - do swojego arc'a mam właśnie dwie baterie i to sobie chwalę ;-)

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #752881  autor: bazooka
 30 wrz 2014, 19:50
Co to - to nie - używam power banka :)
Mi bardziej chodzi o wymianę baterii w razie jej felerności w przypadku gdy takiego fonika w dobrej cenie nie dostanę w Polsce...
Poza tym jakoś boję się twardych zwiech przy takiej baterii - może mnie ktoś naprostuje, ale ile mam czekać aż telefon się wyłączy gdy nastąpi taka zwiecha. Gdy mogę baterię wyjąć to jest krótka piłka, co nie :?:

 #752897  autor: tom3333
 30 wrz 2014, 20:47
@LudwikB, dokładnie wiem o co Ci chodzi w pytaniu. Obecnie z nowych telefonów na rynku żaden (jak sam szukałem dla siebie z rok temu) nie ma Dual SIM w trybie Active - tzn. dla nie wtajemniczonych ma dwie niezależne anteny GSM, co oznacza, że np. w trakcie rozmowy na pierwszym numerze, można spokojnie wysłać sms-a z drugiej karty. Spotkałem się jedynie z trybem Passivem, czyli obie karty korzystają z jednej anteny, czyli ten drugi numer się wylogowuje (a właściwie on się wylogowuje, tylko jest niedostępny, tak jakbyś nagle znalazł się w windzie i nie można się do Ciebie dodzwonić). Ma to wady, ale telefon jest tańszy, lżejszy i mniej skomplikowany, przez to DualSim kupisz za trochę ponad 100 zł. Rozwiązaniem zastępczym może być uruchomienie wzajemnych przekierowań połączeń pomiędzy numerami i włączenie połączeń oczekujących. Wtedy gdy ktoś bedzie próbował się dodzwonić, to siec przeniesie połączenie na ten drugi numer i usłyszysz sygnał w tle. Ale niestety to nie zawsze działa tak jak w praktyce, sieć szuka telefonu (tego co jest niedostępny) i to trwa. A poza tym przekierowanie kosztuje jak normalna rozmowa (chyba ze masz no limit)
Natomiast myślałem, że tryb Passive będzie bardzo przeszkadzał. Nic takiego nie ma miejsca, dostaję od operatora informację sms-em że ktoś próbował się dodzwonić, wiec nie jest źle.
Ostrzegam też przed marketingowym chwytem w niektórych smartfonach np. Samsunga Duoz Y 6102 - w reklamach piszą o stale dwóch aktywnych kartach, ale faktycznie jest to tryb Passive z przekierowaniami przez sieć.
Natomiast ja miałem kiedys telefon z trybem Active - był to Samsung C5212 i prawdopodobnie z tej samej serii slider C6112. Ale to dośc stary telefon, ale stosunkowo dobry. Na pewno ma Active.

 #752922  autor: bazooka
 30 wrz 2014, 22:03
tom3333, moim zdaniem troszkę namieszałeś z Passive/Active - bo pominąłeś gdzieś między wierszami najpopularniejszą teraz opcję Standby. LINK
Jednak nie wiem jakie "telefony" Ludwik ma na myśli - czy smartfon, czy jednak telefon - o tych drugich się nie wypowiadam.

 #752936  autor: Maniiiek
 30 wrz 2014, 22:41
dan7 pisze:Maniiiek ale z ciebie mazgaj
Wrażliwy jestem i tyle. :P

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752938  autor: tom3333
 30 wrz 2014, 22:43
@sebusy - ok, przeczytałem ten link, może faktycznie odróżnia się ten tryb standby od passive, ale mam wrażenie że z punktu widzenia klienta to nie ma różnicy. Zarówno w tym trybie jak i tym drugim- na czas połączenia z pierwszego SIM, drugi SIM jest niedostępny. Czy się mylę?
Poza tym bardzo trudno gdziekolwiek znaleźć informację czy Dual Sim jest Active czy też nie.

 #752942  autor: bazooka
 30 wrz 2014, 23:00
Jakże nie ma różnicy :?:
Przeciew Passive to jest do d... sprawa - napisz na chłopski rozum - po co mi możliwość odebrania rozmowy na drugiej karcie, skoro już jedną toczę?
Jeśli sensowność tego zawieszamy to pozostaje tylko minus, że w czasie połączenia na jednej karcie nie może dojść do mnie SMS na drugą - to jest tylko problemik mały.
Tryb Active charakteryzuje się bardzo dużym zużyciem prądu/baterii więc nie jest stosowany niemalże wcale... przytaczany w linku HTC Desire 600...nawet nie mam pewności czy faktycznie go ma - coś mi się wydaje, że nie...
Kiedyś gdzieś przewinął mi się taki smartfon Active ale nie mogę sobie teraz przypomnieć co to było... ja się tylko pytam po co?
Na jednej karcie może być net na stałe - na obie da się dodzwonić, można z obu dzwonić w każdej chwili bez przełączania.
W obu kartach nie ma raczej możliwości jednoczesnego połączenia internetowego 3G, bo to by wymagało dwóch modemów i kolejnej dawki mocy, dlatego można sobie zmienić w ustawieniach, dla której karty ma być włączony zasięg 3G - zmiana trwa 10sekund.
Pod obie karty są przypisane osobne numery IMEI - czego chcieć więcej :?: ...może tego, by można było dzwonić za darmo :)

 #752952  autor: tom3333
 30 wrz 2014, 23:25
@sebusy, Zgadzam się, to przecież napisałem w pierwszym swoim poście, ze praktycznie nie ma róznic :) Chodziło mi o jakiekolwiek różnice między Standby a Passive :)
Różnice w stosunku do Active znam i owszem 99% użytkowników nie zauważy żadnej różnicy - zupełnie to nie przeszkadza przy nawet sporej ilości rozmów.
Co daje Active - właśnie na przykładzie tego Samsunga C5212. Rozmawiam z pierwszego SIMa, a ktoś dzwoni na drugi SIM. Na ekranie mam dwie rozmowy (jedna aktywna, druga zawieszona), mogę się przełączyć lub rozłączyć i żadna rozmowa nie zostanie pominięta. A także miałem możliwość zrobienia telekonferencji z obydwoma użytkownikami. Albo wysłać SMSa z drugiej karty w trakcie rozmowy z pierwszej. Ale z tego korzysta bardzo mała ilość osób - i po prostu nie opłaca się producentom montować drugiej anteny (wraz z całym układem kodującym i dekodującym).

[ Dodano: 2014-09-30, 23:27 ]
Co do IMEI - telefon na dwie karty ma dwa numery IMEI - bez względu czy to Active czy Passive (w moim wypadku różniły się dwiema ostatnimi cyframi).

 #752984  autor: Maniiiek
 01 paź 2014, 07:16
sebusy pisze:Kiedyś gdzieś przewinął mi się taki smartfon Active ale nie mogę sobie teraz przypomnieć co to było...
Samsung Galaxy Y Duos albo Galaxy Young Duos.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #753136  autor: tom3333
 01 paź 2014, 21:00
Maniiiek pisze:
sebusy pisze:Kiedyś gdzieś przewinął mi się taki smartfon Active ale nie mogę sobie teraz przypomnieć co to było...
Samsung Galaxy Y Duos albo Galaxy Young Duos.
Pisałem właśnie o nim wcześniej - "Ostrzegam też przed marketingowym chwytem w niektórych smartfonach np. Samsunga Duoz Y 6102 - w reklamach piszą o stale dwóch aktywnych kartach, ale faktycznie jest to tryb Passive/Standby z przekierowaniami przez sieć komórkową." W reklamach jest jasno napisane, ze dwie karty są aktywne i nie przeoczysz żadnego połączenia, ale to nie jest typowy Active.