DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #751323  autor: Morvius
 24 wrz 2014, 17:59
Witam
Chciałbym zmienić ubezpieczyciela a kompletnie się na tym nie znam. Są tu jakieś osoby, które się w tym specjalizują i mogą poradzić jakąś dobrą firmę? Jakieś konkretne wskazówki na co zwrócić uwagę? Na jakie haczyki zwracać uwagę?

Klasyczny obserwator wątku.

 #751333  autor: Xy
 24 wrz 2014, 18:40
A co chcesz ubezpieczyć? Samochód, mieszkanie, jakiś sprzęt czy siebie?
Jeżeli chodzi Ci o samochodowe OC to mam w HDI i polecam. Z dodatkowymi pakietami (szyby, opony, assistance) taniej niż we wszelkich Linkach4 czy Avivach. Co do mieszkaniowego to nie wiem ale także powoli się rozglądam ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #751347  autor: tiger93
 24 wrz 2014, 19:13
Wiem, że dla niektórych zabrzmi to dziwnie, ale ja szczerze poleciłbym bym PZU. Po wypadku samochodu (urwało się mocowanie koła), wylocie z drogi i uderzeniu bokiem w drzewo, po ocenie rzeczoznawcy uznano szkodę całkowitą. Całkowitą sumę ubezpieczenia AC wypłacono w następujący sposób: PZU sprzedało wrak i dopłaciło brakującą kwotę do wyceny wartości samochodu. Opłaciło też koszty lawety i parkingu gdzie stał rozbity samochód. Więc na swoim przykładzie, mogę powiedzieć, że nie było kłopotów z wypłatą AC.

A tak wyglądało auto po wypadku:

Obrazek

Jechałem wtedy około 45 - 50 km/h. Aż strach pomyśleć co byłoby przy 100 km/h lub więcej. Dlatego zawsze mówię: lepiej wlec się nieco i dojechać 20 minut później, niż trafić na cmentarz, gdzie pośpiech już nikomu nie będzie grozić ...

Niemiłe wspomnienie.

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png

 #751356  autor: user_delete27
 24 wrz 2014, 19:36
Ja również polecę PZU. Mam tam ubezpieczone nieruchomości i pojazdy i nigdy nie miałem z nimi problemu. Kiedyś też miałem przykrą "okazję" korzystać z ich ubezpieczenia NNW i też błyskawicznie wszystko załatwili.

 #751433  autor: Morvius
 25 wrz 2014, 08:53
chłopaki chodzi o życiowe ubezpieczenie :) wczoraj nie mogłem wejść

Klasyczny obserwator wątku.

 #752723  autor: ChuckyCiechanow
 30 wrz 2014, 00:15
O NNW ?

 #752767  autor: Morvius
 30 wrz 2014, 12:38
nnw? to znaczy?

Klasyczny obserwator wątku.

 #752787  autor: darek90
 30 wrz 2014, 14:13
Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

 #752803  autor: Morvius
 30 wrz 2014, 15:16
tzn chciałbym uzyskać już komplet taki, który mnie uchroni od opłatami hospitalizacji lub od nieszczęśliwych wypadków no i oczywiście faktycznie zwracają koszta po pozytywnym rozpatrzeniu. rodzice byli w Nordea i gdy mama miała wypadek poza pracą liczyła na ubezpieczenie, co prawda za przyjęcie w szpitalu nie zapłaciła ale żadnych innych zwrotów oraz pomocy nie uzyskała. szukam konkretnej firmy a nie znam się na tym stąd podpytuje o temat. Może PZU lub Warta?

Klasyczny obserwator wątku.

 #752813  autor: uzyszkodnik
 30 wrz 2014, 15:36
Morvius pisze:tzn chciałbym uzyskać już komplet taki, który mnie uchroni od opłatami hospitalizacji lub od nieszczęśliwych wypadków no i oczywiście faktycznie zwracają koszta po pozytywnym rozpatrzeniu. rodzice byli w Nordea i gdy mama miała wypadek poza pracą liczyła na ubezpieczenie, co prawda za przyjęcie w szpitalu nie zapłaciła ale żadnych innych zwrotów oraz pomocy nie uzyskała. szukam konkretnej firmy a nie znam się na tym stąd podpytuje o temat. Może PZU lub Warta?
Najlepsze ubezpieczenie to takie, które ma mało wyłączeń odpowiedzialności.
Z tego co piszesz potrzebujesz ubezpieczenia na życie i umowy dodatkowe (np. od ciężkiego zachorowania, od hospitalizacji) itp.
Jest dużo ubezpieczycieli którzy mają takie oferty np. PZU, WARTA, ING, PRUDENTIAL.
Niestety ale będzie Cię czekała żmudne czytanie OWU - czyli ogólnych warunków ubezpieczenia. Tam są zawarte informacje kiedy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie a kiedy ubezpieczenie NIE działa.
Nie daj sobie wcisnąć żadnego inwestowania połączonego z ubezpieczeniem. To dwie różne sprawy.
Ubezpieczenie indywidualne zawiera się zwykle na określony czas np. 5 albo 10 lat.
Wysokość składki (miesięczna, kwartalna albo roczna) zależy od Twojego wieku, stanu zdrowia i sumy ubezpieczenia i umów dodatkowych.
W miarę porządne ubezpieczenie na życie z umowami dodatkowymi to koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Jeśli pracujesz zawodowo to być może masz możliwość ubezpieczenia się grupowo w Twojej firmie. Takie ubezpieczenia zwykle nie są drogie i oferują określona ochronę - wszystko opisane jest w OWU.

--
użyszkodnik

 #752815  autor: Morvius
 30 wrz 2014, 15:43
czyli czytać czytać i jeszcze raz czytać, a masz sprawdzoną ubezpieczalnię z której sam korzystasz? chodzi mi o taką którą macie sprawdzoną i ją polecacie bo warto

Klasyczny obserwator wątku.