DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.

 #749818  autor: Wiksa11
 18 wrz 2014, 14:46
A czego się spodziewałeś?

Orange - sieć Januszy.

 #750384  autor: SACZI
 20 wrz 2014, 20:30
Ceny normalne jak na Apple.
W lipcu byłem w sklepie Apple i iP5S dostępny był w cenie 2800PLN (150PLN spuszczali z oficjalnej, wiesącen na www).
Cena raczej nie spadnie i utrzyma się na stałym poziomie do premiery iP6S.

Czy to drogo?
Niech każdy już to oceni indywidualnie.
Mnie póki co bardzo rozczarował design iP6 i raczej poczekam na fajną promocję ip5S, niż 6;kę sobie sprawię.

 #750397  autor: Dziedzic Pruski
 20 wrz 2014, 21:04
Czyli ceny jak w strefie euro ale po gorszym kursie 4,3 zamiast 4,18.
Lepiej chyba kupić w RFN.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #750669  autor: pazera
 22 wrz 2014, 08:11
Kurs sprzedaży według NBP 4.23 jakoś wielkiej różnicy nie widzę.

I nie gadać że ich pojebało z cenami bo ceny sa takie jak zawsze z tą różnicą że wymusili przejście na model 64GB bo 16 jest poprostu za mało.

Jak kogoś nie stać to niech nie kupuje. Na szczęścię macię tańsze alternatywy np samsung S5 za 3k zł albo Xperia Z3 za 2800zł wait.... przecież te gówna kosztują tyle samo więc o co tyl epłaczu? Bo w tej samej cenie dostajecie lepszy system i metalową obudowę?

 #752411  autor: jarekb11
 28 wrz 2014, 22:28
pazera, Poczytaj sobie o prawdziwych gównach.

http://technowinki.onet.pl/smartfony/ip ... orii/r2dyb



A tele mniej więcęj "to" jest warte

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sma ... ukcja.aspx



do tego dochodzi jeszcze "wykorzystywanie" pracownika.
http://biznes.onet.pl/77-godzin-tygodni ... news-detal

 #752441  autor: user_delete34
 28 wrz 2014, 23:35
pazera, zluzuj trochę, nie jesteś na kara a na telepolis.
jarekb11, ale te artykuły są po prostu lipne. Koszt produkcji oparty na kosztach części? Bez sensu. Telefon równy Nexusowi 4? Może iPhone 4. Problemy z 8.0.1 (oczywiście, wystąpiły, temu nie przeczę), które jednak od razu zostały naprawione? +24 godziny i problemów już nie ma. Ja w Androidzie czekam dużo dłużej i jeden istotny powtarzający się błąd nadal nie został naprawiony. Brak rewolucji? A podasz jakiś pojedynczy przykład rewolucji wśród dzisiejszych telefonów?
Takie pisanie dla pisania, byleby gdzieś wpleść logo Apple i przyciągnąć oczy.

To, do czego faktycznie można się przyczepić, to nadmierne odchudzanie telefonu. Dodatkowe 15-25 gramów nie zaszkodzi, jeśli poczujemy to w czasie działania. Obiektyw zawsze przeszkadza jak wystaje - jednak wiele innych smartfonów ma podobnie, taki trend. Nie jest to jednak wytłumaczeniem, po prostu nie potrzebujemy półcentymetrowych telefonów.

 #752478  autor: jarekb11
 29 wrz 2014, 09:21
Markadiusz, Słyszałeś o czymś takim jak ceny churtowe????
Polega to mniej więcaj na tym że jeśli dana firma kupuje np 100.000 czy 1 mln np baterii to może (i zapewne schodzi ) z ceny i to wielokrotnie.

Dla mnie nie jest normalne że telefon (nieważne czy to appla,lg,nexusa,samsunga ) kosztuje taką kupe kasy.

A najbardziej wnerwiające jest to że za niemal każdym razem gdy ktoś pyta o smartfona to mówicie"dołóż XXX i nie kupuj chinskiego guwna" i potem jakaś młoda laska naczyta sie takich postów "pana iksińskiego"na forum i aby zarobić na zajebistago srajfona daje d@@y gdzieś w krzakach.

Niewiem ile wy zarabiacie.jeśli wy na te swoje "cudeńka"(okazuje sie że jednak mają wady)
http://technowinki.onet.pl/internet-i-s ... temu/j2z3d
pracujecie i zarabiacie tyle że was stać to jeszcze pół biedy,ale po co do q.....y mendy od razu na tel z niskiej półki cenowej (myphony.goclovery,krugery i inne) mówicie "złom,szajs" itd???
Qurna ludzie W pl zarabiają po 2-3 tysie i muszą jessze opłacić czynsze,wydać na życie i wiele im nie zostaje,a wielu pracuje za jeszcze mnkiejszą pensię.
Jeśli ktoś z was pracuje to oki wyda swoją kase na co chce ale naczyta sie "dzieciak o chińskich gównach a potem albo qurna Marudzi rodzicom "daj na ajfona" albo pójdzie ukraść albo kogoś pobije aby mu zajumać kase bo "chce na iphona"
Ja sam dostaje 800 zł renty na miesiąc i szlak mnie trafia gdy czytam na forum że chińczyk za 400 zł to gówno i szajs i tylko iphony są warte swojej ceny.

 #752596  autor: user_delete34
 29 wrz 2014, 16:17
jarekb11 pisze:Markadiusz, Słyszałeś o czymś takim jak ceny churtowe????
W przypadku podzespołów telefonów innych nie ma, nie kupujesz snapdragonów na sztukę, jak marchewki.
jarekb11 pisze:Dla mnie nie jest normalne że telefon (nieważne czy to appla,lg,nexusa,samsunga ) kosztuje taką kupe kasy.
Podobnie. I? Nie zechcę - nie kupię. Mam wybór, a firmy - swoje polityki cenowe odnośnie marży; przeznaczają większe lub mniejsze kwoty na wykonanie sprzętu, jego testy, dostosowanie oprogramowania itd. Do tego rozliczanie w innej walucie, bo np. oprogramowania w Apple (skoro o nim mowa) nie klepią chińscy nastolatkowie w garażu w Chinach, walutą w USA jest dolar a roboczogodzina takiego informatyka w wartości bezwzględnej (bez waluty) może być warta tyle co i u nas, np 80. Tylko dolców, nie złotych, które my zarobimy.
jarekb11 pisze:A najbardziej wnerwiające jest to że za niemal każdym razem gdy ktoś pyta o smartfona to mówicie"dołóż XXX i nie kupuj chinskiego guwna"
Są 2 rodzaje produktów chińskich: dobre w super cenach i fatalne w jeszcze dużo niższych. Trzeba umieć odróżniać, nie można generalizować.
jarekb11 pisze:potem jakaś młoda laska naczyta sie takich postów "pana iksińskiego"na forum i aby zarobić na zajebistago srajfona daje d@@y gdzieś w krzakach.
Kupuje w ciemno, bez sprawdzenia, czy faktycznie tego oczekuje? Głupia, a to wina jej i tylko jej samej. Na niekumatych, oddanych, lojalnych, niechętnych zmiany i jakkolwiek podobnie zwanych - w stosunku do marki - klientach zarabia się najlepiej. W przypadku tego wątku: Apple. To jego WINA, że oprócz klientów potrzebujących np. iPhone'a (ze względu na iOS czy cokolwiek) są także ci zdecydowani na niego bo ładnie wygląda/brzmi i szpanerzy? Nie, to jego ZASŁUGA (nie wiem, czy dobre słowo), że wyrobiło sobie świetną markę. Podobnie np VW. Kiedyś bezawaryjne, niemal perfekcyjne kompaktowe Golfy. Dziś Golfy to drogie w utrzymaniu, ale nadal świetnie skrojone - uniwersalne samochody. Przypasują każdemu i bierze je tak np. rodzina z dwójką dzieci, klient lojalny marce (to aż śmiesznie brzmi) czy bogaty wieśniak - do szpanu. Przypomnienie dla niektórych: wieśniak to nie mieszkaniec wsi!
jarekb11 pisze:pracujecie i zarabiacie tyle że was stać to jeszcze pół biedy,ale po co do q.....y mendy od razu na tel z niskiej półki cenowej (myphony.goclovery,krugery i inne) mówicie "złom,szajs" itd???
Ktoś tu nie odróżnia szajsu od sprzętu z niskiej półki cenowej. To, co wymieniłeś akurat w większości jest szajsem, jednak oprócz tego są i dobre sprzęty z niskiej półki cenowej.
jarekb11 pisze:ludzie W pl zarabiają po 2-3 tysie
A to już nie są małe zarobki jak na nasz kraj. Tylko co zrobisz, że X kosztuje Y zł, bo kraj biedny?
jarekb11 pisze:Ja sam dostaje 800 zł renty na miesiąc i szlak mnie trafia gdy czytam na forum że chińczyk za 400 zł to gówno i szajs i tylko iphony są warte swojej ceny.
Trzeba umieć wybierać wartościowe posty.

Czy pojęcie wyboru jest naprawdę warte takich wywodów? Nie. Bierzesz, co chcesz, a producent ceni się jak chce.

 #752964  autor: pazera
 01 paź 2014, 00:19
jarekb11 pisze:pracujecie i zarabiacie tyle że was stać to jeszcze pół biedy,ale po co do q.....y mendy od razu na tel z niskiej półki cenowej (myphony.goclovery,krugery i inne) mówicie "złom,szajs" itd???
No bo przecież.... to jest szajs. Jak możesz porównywać te gówna do iPhonów i ogólnie do telefonów z najwyższej półki?

Gościu jak cię nie stać na iPhona to sorry, ale nie marudź na ludzi, którzy mają więcej kasy od ciebie. Oczywiście iPhony są drogie ale nie sa nikomu potrzebne do życia. To jest towar luksusowy, więc płaci się za wygodę a nie funkcjonalność. Te same funkcje choć realizowane na gorszym poziomie znajdziesz w telefonach za połowe ceny iPhona.

 #752973  autor: MonsterMunch
 01 paź 2014, 01:43
Mi to się zawsze kojarzył Iphone z rozwydrzonymi dziećmi, to nie telefon tylko bardziej gadżet i jakościowo ustępujący innym, ale niestety ma renomę...

 #753082  autor: user_delete34
 01 paź 2014, 14:37
MonsterMunch pisze:i jakościowo ustępujący innym
Funkcjonalnością - owszem, ale jakością nie. Dopiero teraz być może jakiś większy problem jest z tymi obudowami (ale mogła mnie ominąć jakaś informacja) i to tyle. A że Tobie się kojarzył... opinię mieć można, ale to tyle.

 #753137  autor: tk925
 01 paź 2014, 21:05
MonsterMunch pisze:Mi to się zawsze kojarzył Iphone z rozwydrzonymi dziećmi, to nie telefon tylko bardziej gadżet
Dobra opinia.... :lol: IPhone to nie telefon ? a co niby to jest zabawka dla dziecka, grzechotka ?...