DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 9 z 20
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20

 #750516  autor: Emsi
 21 wrz 2014, 15:42
Z moich doświadczeń - a mam kilkaset transakcji przesyłkowych za sobą - Poczta Polska sprawuje się bardzo dobrze, a mieszkam w dużym mieście. Natomiast w InPoście wpisałem źle jakąś cyferkę w kodzie pocztowym, co spowodowało, że nie dostarczyli listu poleconego. Reklamacje etc. wszystko trwało ponad miesiąc, aż w końcu odesłali mi list. Natomiast co do Paczkomatów, to jestem bardzo zadowolony. Kilka dni temu nadałem dwie przesyłki (jedna PP, druga InPost). Pocztowy list był listem ekonomicznym, a InPost ekspresowy. Szybciej doszedł list z Poczty. :mrgreen:

 #750523  autor: Blank
 21 wrz 2014, 16:34
Emsi pisze:Natomiast w InPoście wpisałem źle jakąś cyferkę w kodzie pocztowym, co spowodowało, że nie dostarczyli listu poleconego.
Ostatnio był na forum gościu, co miał pretensje do użytkowników, że pisali mu, że przez to, iż pomylił numer domu z numerem mieszkania, przeniesienie może nie dojść do skutku.
W twoim wypadku jest podobnie. Sam spieprzyłeś, a masz pretensje do kogoś, że coś się nie udało...
Z moich doświadczeń - a mam kilkaset transakcji przesyłkowych za sobą - Poczta Polska sprawuje się bardzo dobrze, a mieszkam w dużym mieście.
A u mnie - w mieście wojewódzkim, mam dokładnie odwrotne spostrzeżenia. Pomijam już kompletnie czas nadawania przesyłki, czy oczekiwania na odbiór, aby się nie znęcać nad pocztą polską. Nie raz zdarzało mi się, że przesylka docierala do mnie, albo do odbiorcy w stanie, który sugerował, że pracownicy poczty tratkowali ją jak piłkę, zaś reklamację kończyły się sformulowaniem, że "w takim stanie przesyłka została przyjęta"...
Kwestii zaginięcia przesyłek nierejestrowanych również pominę, bo leżącego się nie kopie...
Kilka dni temu nadałem dwie przesyłki (jedna PP, druga InPost). Pocztowy list był listem ekonomicznym, a InPost ekspresowy. Szybciej doszedł list z Poczty. :mrgreen:
Dwa miesiące temu otrzymałem zabrudzone potwierdzenie odbioru paczki pocztowej priorytetowej nadanej w 2009 roku (co ciekawe dotarło do skrzynki). Dwóch innych nie dostałem do dnia dzisiejszego.
Z mojego doświadczenia, jeśli w mieście odbiorcy jest punkt Inpostu, zawsze wysyłam paczki i listy inpostem (paczki w miarę możliwości Paczkomatami, bo taniej), gdyż wysyłka priorytetowa z Poczty potrafi iść powyżej tygodnia, zaś przesylkę ekonomiczną inPostu mam najpóźniej trzeciego dnia. Na drugi dzień dociera przesyłka priorytetowa.
Kwestia szybkości nadania i odbioru, a także stanu przesyłki nie będzie przeze mnie opisana, bo nie da się tego opisać, jeśli chodzi o PP, bez bluzgania.

Krótko mowiąc, (ex?) monopolistę należy moim zdaniem unikać za wszelką cenę. Poczta to obecnie zlepek usług: Kiosk, usługi finansowe i burdel zamiast usług pocztowych...

Jedyne problemy inPostu, o ktorych wiem dotyczą przesyłek do jakieś Zadupia Dziadowskiego, gdzie mieszkają dwie osoby na krzyż i oczekują cudów...
Po za tym, moim zdaniem, Poczta Polska macza swoje brudne palce w czarnym PR wymierzonym głównie przeciwko właśnie inPostowi.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #750527  autor: yul69
 21 wrz 2014, 16:46
Tak dla rozjaśnienia.
To nie ja pomyliłem dane adresowe tylko Klucz.

 #750537  autor: Emsi
 21 wrz 2014, 17:02
A te startery nadają listem zwykłym czy poleconym?

divhashmorex, jednak między numerem domu/mieszkania, a jedną cyferką kodu pocztowego jest znaczna różnica. Zwłaszcza, że z Poczty Polskiej niejednokrotnie docierały do mnie listy z kompletnie obcym kodem pocztowym, a ja nie raz nadawałem list bez samego kodu i wszystko było OK. Co do nierejestrowanych przesyłek, to z mojego doświadczenia, też lepiej wypada Poczta Polska. Statystycznie rzecz biorąc (z moich obserwacji) Poczta gubi 3-4 na 10 listów, a InPost 6-10. Natomiast co do Paczkomatów, to zgadzam się z Tobą w 100% - jeżeli jest tylko taka opcja, to zawsze korzystam i jestem w pełni zadowolony. W sumie to nie ma co zaśmiecać tematu. Widocznie jest tak, że w Twoich stronach lepiej działa InPost, a w moich Poczta.

 #750548  autor: sa
 21 wrz 2014, 17:33
divhashmorex pisze: Dwa miesiące temu otrzymałem zabrudzone potwierdzenie odbioru paczki pocztowej priorytetowej nadanej w 2009 roku (co ciekawe dotarło do skrzynki). Dwóch innych nie dostałem do dnia dzisiejszego.
Z mojego doświadczenia, jeśli w mieście odbiorcy jest punkt Inpostu, zawsze wysyłam paczki i listy inpostem (paczki w miarę możliwości Paczkomatami, bo taniej), gdyż wysyłka priorytetowa z Poczty potrafi iść powyżej tygodnia, zaś przesylkę ekonomiczną inPostu mam najpóźniej trzeciego dnia. Na drugi dzień dociera przesyłka priorytetowa.
Kwestia szybkości nadania i odbioru, a także stanu przesyłki nie będzie przeze mnie opisana, bo nie da się tego opisać, jeśli chodzi o PP, bez bluzgania.

Krótko mowiąc, (ex?) monopolistę należy moim zdaniem unikać za wszelką cenę. Poczta to obecnie zlepek usług: Kiosk, usługi finansowe i burdel zamiast usług pocztowych...

Jedyne problemy inPostu, o ktorych wiem dotyczą przesyłek do jakieś Zadupia Dziadowskiego, gdzie mieszkają dwie osoby na krzyż i oczekują cudów...
Po za tym, moim zdaniem, Poczta Polska macza swoje brudne palce w czarnym PR wymierzonym głównie przeciwko właśnie inPostowi.
Śmiem się nie zgodzić, mieszkam w województwie śląskim i Dużej aglomeracji miejskiej w mieście co liczy sobie ponad 150 tysięcy ludzi,a osobiście 3 razy odnosiłam do sąsiadów listy(rachunek za gaz ,korespondencję z administracji i list zwykły) dodam że żadne nie był z numerem mojej klatki tylko sąsiednich i nawet nr mieszkań były inne i wszystkie były z metką in postu.Najśmieszniejsze jest to że nr kodu pocztowego ,nazwa miasta nr.klatki i mieszkania były Napisane Prawidłowo łącznie z imieniem i nazwiskiem adresata ale "listonosz"in postu analfabeta jakiś nie potrafiący czytać nawet numerów wrzucał je do mojej skrzynki,i to chyba były nie jedyne takie przypadki że in post tak źle działa ,bo nawet Tauron(dostawca prądu na południową Polskę)zrezygnował z ich usług i powrócił po kilku latach przerwy do poczty polskiej...Przyznam że sprawdzać jak działają inne usługi tej firmy boje się sprawdzać i albo koszystam z "monopolisty" albo innych firm kurierskich,byle nie in postu mam do nich Kompletny brak zaufania .Oczywiści monopolista nie jest idealny,bo co najmniej dwie prywatne przesyłki pocztowe do mnie nie dotarły(z dawniejszych lat) i zazwyczaj trzeba czekać minimum 8 dni aż coś dojdzie ale np. polecony piorytet i potwierdzenie odbioru to działa już poprawnie...

 #750627  autor: 3G
 21 wrz 2014, 20:49
Sorry, ale muszę to skomentować...
Jak ktoś pluje na Pocztę Polską sławiąc jednocześnie gumnianego inposta jakiegoś, to albo jest pracownikiem tego drugiego i ma w tym interes, albo coś nie tak - nie z pocztą tylko z takim agentem inpostu.
W życiu nie miałem żadnych problemów z pocztą. Brudne potwierdzenia? Podeptane? Paczki w złym stanie? Co za historie niestworzone :shock:
Nie porównujmy malucha do mercedesa :D
Wiadomo, że tam jest wszystko po taniości, to jak ma być wysoka jakość.

 #750638  autor: bobiwr
 21 wrz 2014, 21:45
Emsi pisze:A te startery nadają listem zwykłym czy poleconym?
A przypomnij mi: Kto wysyła / wysyłał darmowe startery poleconym???
A tak odnośnie dyskusji Poczta Polska contra Inpost - Idzcie dyskutowac na jakieś forum "pocztowe"... Myśle, że to jak dyskusja o wyższości świąt BN i WN. (A jak mojej prababci listonosz ukradł emeryturę, to pisałem reklamację, powiadomiłem prokuraturę i założyłem 95-latce konto! A nie roztrząsałem tego na forach...)

 #750650  autor: Emsi
 21 wrz 2014, 23:04
bobiwr pisze:A przypomnij mi: Kto wysyła / wysyłał darmowe startery poleconym???
A może jeszcze nigdy nie zamawiałem darmowego startera i dlatego nie wiem. Mogę nie wiedzieć?! Chyba od tego jest forum żeby zapytać.

Zdaje się, że darmowy starter Virgin (z walentynkowej promocji) przychodził listem poleconym.

 #750659  autor: bobiwr
 21 wrz 2014, 23:51
Emsi pisze:...nie zamawiałem darmowego startera i dlatego nie wiem. Mogę nie wiedzieć?! Chyba od tego jest forum żeby zapytać.
Zdaje się, że darmowy starter Virgin (z walentynkowej promocji) przychodził listem poleconym.
Nie miałem zamiaru czegokolwiek Tobie wytykać! Też nie zamawiałem kart za frie ... Ale dla mnie to jakoś oczywiste, że nie będą ponosić wyższej opłaty pocztowej porównywalnej z równowartością karty, przy braku gwarancji zarobienia na niej. Nigdy nie słyszałem o wysyłaniu przesyłką rejestrowaną bezpłatnego startera.

 #750679  autor: JacekK
 22 wrz 2014, 09:48
Dzisiaj dotarł do mnie starter Plush. Pod koniec ubiegłego tygodnia przyszedł em-ail o wysyłce. W starterze znajduje się zwyczajna karta SIM Plusa. Tylko opakowanie jest inne. Widać nie wyprodukowali dedykowanych kart SIM pod ofertę Plush.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #750754  autor: Flash999
 22 wrz 2014, 16:52
Do mnie też dotarł starter. Zamówiony w dniu startu oferty, nadanie przesyłki 18.09.14 r. Karta SIM z logiem Plusa, co ważne - z oznaczeniem LTE 01. Możliwość wyłamania microSIM.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #750762  autor: auvi
 22 wrz 2014, 17:45
Tak z ciekawości: po co Wam te startery?

A od siebie: po przyjrzeniu się Plushowi i innym warunkom stwierdzam jednak, że oferta jest ciekawa.
Pytanie czy „Przenieś numer z innej sieci do Plush bez limitu” łączy się z „Codziennie więcej II”? Bo jeśli tak, to przez rok, jeśli dobrze myślę, można dostać 55 zł za 30 zł miesięcznego doładowania. I tutaj możnaby się zastanowić czy warto dalej być w Mini Max z coraz rzadszymi i coraz gorszymi jednodniowymi promocjami doładowań?

Czy może mi ktoś wyjaśnić przez analogię do Mini Maxa (Konto vs Pakiet Złotówek) jak działa ten Plush? Jak działa "pakiet kwotowy" i czy można go aktywować ze środków bonusowych? W Mini Maxie na wszelkie pakiety zchodzi tylko z Konta, na rozmowy i smsy idzie z PZ. Czy to działa tak samo w Plushu?

Szkoda, że w nolimit Plusha nie wchodzą stacjonarki, bo przy tym Mini Max by leżał i kwiczał...

Aha, jak w tym całym Plushu wyglądają rozmowy w sieci? W Mini Maxie można dzwonić do Play i pochodnych z 0 zł na koncie, to jest jednak duża zaleta.

Edit: wtrącę jeszcze swoje trzy grosze na temat samej marki Plush. Nazwa brzmi fatalnie, strona wygląda jeszcze gorzej. Jakieś badziewne kolorki, męczące animacje, denerwujący slang nieudanie pozujący młodzieżową nowomowę - tu się Plus w ogóle nie popisał.
Śmieszne jest też to, że myśleli nad tą ofertą/submarką prawie półtora roku po wprowadzeniu nju i Mini Max.

 #750770  autor: Emsi
 22 wrz 2014, 18:22
A nie jest czasem tak, że ten cały Plush to są odnawiające się pakiety? Jeżeli tak, to wcale Mini-Max nie leży i nie kwiczy przy w/w ofercie, bo tam płaci się za tyle ile się wydzwoni, a w odnawiających pakietach płacisz z góry. Są co prawda osoby, które na 100% wydzwonią wtedy OK. Nie ma co porównywać tych ofert, bo to całkiem co innego.

 #750785  autor: auvi
 22 wrz 2014, 19:06
No właśnie chciałbym, by mi ktoś wyjaśnił. Bo jeśli samoodnawiające się pakiety, to jest podobna oferta do Formuły Play Na Kartę, a tego nie chcę tak samo jak abonamentu w nju - całkowity bezsens. Fakt, że ja wydzwaniam 500-800 minut miesięcznie, ale nie mam zamiaru ponosić za to opłaty z góry.

Edit: a to widzieliście? "Refulamin Promocjo "Rozmowy bez limitu do wszystkich" - tak dokładnie brzmi nazwa linku do regulaminu na stronie https://www.plushbezlimitu.pl/#miej-wiecej-1 - chodzi o sekcję "A tu są dokumenty do pobrania". Normalnie poracha. Jak można takie literówki robić na stronie głównej oferty? Widać nie tylko po projekcie strony jak i po tych literówkach jak mało musieli zapłacić webmasterowi...

Edit2: Emsi, słuszną rzecz zauważyłeś i niestety jest tak jak piszesz. Mówi o tym punkt III regulaminu: https://www.plushbezlimitu.pl/download/ ... stkich.pdf
Czyli jednak słabo, Plus. Z góry pobieracie kasę za coś, czego jeszcze nie wykorzystałem. To tak jakbym zapłacił w sklepie za chleb, którego nie zjadłem. Tak jakby dać przedpłatę a potem musieć nabrać tego chleba na tyle, by środki się nie zmarnowały.

 #750797  autor: Flash999
 22 wrz 2014, 19:47
auvi pisze:Tak z ciekawości: po co Wam te startery?
Po to, by:
- przetestować działanie oferty
- sprawdzić zasięg
- sprawdzić to, co przygotował hucznie zapowiadany Plush
- przekonać się przed przeniesieniem numeru
- mieć kolejny do kolekcji (jeżeli ktoś zbiera)

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #750798  autor: kovalskybobi
 22 wrz 2014, 19:48
mówiąc krótko niepotrzebne

 #750805  autor: auvi
 22 wrz 2014, 20:24
Jak dają za darmo to trzeba brać :) Sam właśnie zamówiłem kilka sztuk, ciekawe ile przyjdzie?

 #750828  autor: Emsi
 22 wrz 2014, 21:32
Jednen. Z tego co wyczytałem w regulaminie przypada jeden starter na dany adres.

 #750831  autor: bobiwr
 22 wrz 2014, 21:43
auvi pisze:Jak dają za darmo to trzeba brać :) Sam właśnie zamówiłem kilka sztuk, ciekawe ile przyjdzie?
Typowo polskie podejście... Jeden - rozumiem idąc za rozumowaniem @Flash999. Ale kilka? Ręce opadają!
Nawiasem mówiąc do bratanka tez dzisiaj doszedł starter Plush i ma ładny numer typu XTB-XTB-XTB - Nie odsiewają takich jako wyżej płatne?

 #750888  autor: auvi
 23 wrz 2014, 08:15
Emsi pisze:Jednen. Z tego co wyczytałem w regulaminie przypada jeden starter na dany adres.
Zamówiłem na różne adresy, przy zamówieniu przynajmniej wyświetla się informacja, że 1 starter = 1 adres. Zupełnie inaczej jest w Play/RBM - tam dopiero zamówienie musi być anulowane przez pracowników i przychodzi mail, że jednak starter nie zostanie wysłany - głupie.

bobiwr, nie żyję sam na świecie, takie darmowe startery rozdaję rodzinie, więc proszę mnie tu nie szufladkować :)
  • Strona 9 z 20
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20