DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #750505  autor: nevermore17
 21 wrz 2014, 14:51
Witam serdecznie!

Poszukuję NOWEGO telefonu. Lada moment rozpocznę studia...
Przez ostatnie 8 miesięcy korzystałem z NOKII 3310.
Moja sieć kom. to Orange na kartę.


Kryteria:
- dość wygodne pisanie smsów, miesięcznie wypisuję po kilkaset (mam pakiet SMS do wszystkich sieci za 10 zł / mies.)
- obsługa internetu
Na studiach w Warszawie pragnę raz na miesiąc wykupować pakiet 200 mb za 5zł... Po co? Będe w obcym mieście i zamierzam korzystać z serwisu jakdojade.pl. Do tego czasem jakieś inne, potrzebne sprawy, czy sprawdzenie informacji itd (szczególnie, gdy będę jeździł do domu/na uczelnię). Myślę, że pakiet 200 mb powinien na to wystarczyć. Nie mam facebooka, snapchata i innych tego typu wynalazków.
- dobrze by było, gdybym czasem mógł skorzystać z nawigacji GPS (w razie, gdy jakdojade nie wystarczy [oczywiście w scrackowaną nawi mogę zaopatrzyć się sam, nie musi być ona "w systemie"])
- telefon mógłby być oparty o system Android, gdyż wtedy pojawia się możliwość wgrania wielu ciekawych rzeczy - od dobrej nawigacji, po aplikację jakdojadę (nie muszę bawić się z przeglądarką)
- wifi też musi być (darmowe korzystanie z internetu w domu/na stancji/z hotspotów)
- do tego mp3 i wejście na słuchawki Sennheiser HD205 (chyba mały jack 3.5mm)
- przystępny aparat (ale bez przesady, chcę móc rozczytać zdjęcia notatek itd, lecz nie potrzebuję super kamery full hd)
- i ostatnie dwa kryteria, a mianowicie jak najniższa cena oraz jak najlepsza wytrzymałość przy uwzględnieniu powyższych kryteriów

Może być to "klasyczny" telefon komórkowy (typu Nokia 3310), a może być to nawet dotykowy smartfon - byleby był właśnie wytrzymały!
Nie chcę, aby przy byle upadku pęknął mi ekran (obserwuję to u znajomych)... No chyba, że istnieją jakieś dobre pokrowce i przy rozsądnym użytkowaniu telefonowi nic nie grozi - wtedy byłbym w stanie zdecydować się na dotykowy ekran, jednak prosiłbym również o wskazanie takowych pokrowców do danego modelu (jeden znajomy ma skórzane, zamykane na magnes etui - wydaje się ono trwałe i skuteczne [coś takiego jak tutaj - http://seltrade.pl/img/product/big/Skor ... 14_915.jpg], co o tym myślicie?).

Proszę o rozsądne propozycje telefonów!
Nie potrzebuję bajeranckich parametrów, super procesorów i ogromnych pamięci. Chcę tylko internet, nawigację, jakdojadę, przystępny aparat, wifi, mp3 i wytrzymałość (może być i wytrzymałe etui zapobiegające pękaniu ekranu, bo telefon nie musi być ze stali) ;) Android byłby również bardzo mile widziany. Smarfon/klasyk - tu już zdam się na Was, a możecie rzucić obydwie propozycje :)

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc,
pozdrawiam!


PS
Miesięcznie nie chcę wydać więcej, jak 15-20 zł na telefon.
W Orange na kartę mam za to darmowe SMS do wszystkich + 200 mb internetu + kilka minut na ważniejsze rozmowy
Może przy tych wydatkach (lub nawet za kilka zł więcej) mielibyście dla mnie propozycje lepszych ofert? Np smsy do wszystkich + nielimitowany internet? Czy raczej nie mam co liczyć na internet bez limitów i 500-1000 smsów do wszystkich w tej kwocie?
Preferuję taryfę na kartę!

 #750507  autor: Maniiiek
 21 wrz 2014, 15:09
nevermore17 pisze:Poszukuję NOWEGO telefonu. Lada moment rozpocznę studia..
Niema. Niema nic co byłoby nowe i spełniało te wymagania, a przynajmniej co do joty. Z używanych to Nokia E72 byłaby idealna.
nevermore17 pisze:Nie chcę, aby przy byle upadku pęknął mi ekran (obserwuję to u znajomych)...
Tego nie da się zagwarantować w przypadku dotyków ze szklanym ekranem, a z plastikowymi ekranami już ich prawie nie robią.
Z kolei na "niesmartfonie" trudno o GPS a nawet jeśli jakiś ma to niema co liczyć na nawigację. No, L1 II ma taki ekran, ale SMS-y pisze się niewygodnie a aparat niema AF - bez niego nie ma co myśleć o zdjęciach notatek.
To etui jest niegłupie, ale musisz zaopatrzyć się w folię na ekran dodatkowo. Bo jedno ziarenko piasku, o co idąc ulicą wbrew pozorom nietrudno pomiędzy ekranem a okładką to śmierć dla ekranu. Ale i tak upadek może spowodować pęknięcie ekranu, chociaż ryzyko jest zmniejszone dosyć znacznie.
I w sumie Androida sobie odpuść. Te 200MB to on sam z siebie zeżre w miesiąc, no i te "jak najtańsze" działają do d@@y.
Najlepszym wyborem będzie tutaj Nokia 520 - genialna klawiatura ekranowa, aparat z AF, bezpłatna i w pełni legalna :!: nawigacja, niewymagająca połączenia z internetem. No i cena. Nową można już wyrwać za jakieś 350zł

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #750512  autor: user_delete21
 21 wrz 2014, 15:20
1) określ jakiś przedział cenowy, bo w tej chwili to nie wiadomo, czy szukasz telefonu za 300 zł, czy 1500 też zaakceptujesz jeżeli taki będzie najkorzystniejszy w stosunku cena/jakość
2) pakiet 200 MB i jakikolwiek smartfon normalnie korzystający z sieci to bardzo trudny do pogodzenia duet
3) telefonów z dużymi wyświetlaczami, zwłaszcza ze szklaną powłoką trzeba tak używać, by ich nie upuścić. Jakiekolwiek etui czy folia jedynie zmniejsza szanse na uszkodzenie, ale przy braku szczęścia ekran i tak się potłucze. Wyjątkiem może być jedynie coś w stylu Otterbox Defender, ale to specyficzne rozwiązanie
4) zastanów się nad zmianą taryfy/operatora. Za 20 zł miesięcznie spokojnie można osiągnąć nielimitowane SMS + min. 1GB internetu z tzw. lejkiem

 #750513  autor: Maniiiek
 21 wrz 2014, 15:24
nevermore17 pisze:Np smsy do wszystkich + nielimitowany internet?
Nielimitowany internet... Dobre by to było. Ale nie ma czegoś takiego w żadnej kwocie, chociaż... Zmieniam propozycję z Lumii 520 na 530 dual SIM. Jest gorsza od poprzedniej wersji i to zauważalnie, ale ma dual SIM - a to jest nam potrzebne. Zamawiasz kartę aero2 i już masz do 21 grudnia 2016 roku bezpłatny internet, o żenującej prędkości 0.5Mb/s który rozłącza się co godzinę i trzeba wpisywać kody aby znowu się połączyć, ot niema lekko ale jest za darmo. Co do karty głównej - zapytaj w innym dziale, tam są spece od ofert, którzy biorą pod uwagę cenę oferty co do grosza. Na pewno Ci coś znajdą abyś się w 10zł/mies. wyrobił.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #750538  autor: cyanoone
 21 wrz 2014, 17:03
Plush 15.
>2 GB.
>smsy bez limitu.

Mobile Vikings 19.
>2 GB internetu.
>2000 SMS do wszystkich.
>19 zł na konto główne (smsy i internet są za darmo do doładowania.

Redbull mobile 50 (100 dni) .
>2 GB na sto dni.
>50 zł na konto (kasa dla Ciebie, internet za darmo).
>10 zł no limit sms do wszystkich (z 50 zł).

Z telefonów :
>LG L90
>Moto G
>Nokia Lumia 625 LTE
>Myphone Cube
>Nokia Lumia 520 (300 zł)
>Modecom xino z25 x2 (300 zł)
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #750555  autor: DerTolleMajor
 21 wrz 2014, 17:39
Również wydaje mi się, że Lumia 520 będzie dobrym wyborem w podanej cenie i do tych wymagań.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900

 #750557  autor: maniek89
 21 wrz 2014, 17:42
Za niecałe 500 zł jest LG L70 aparat z AF nowy Android dobra bateria i duży ekran. Na twoje potrzeby powinien wystarczyć. L90 i Motorola są droższe ale i zauwazalnie lepsze - jednak czy wykorzystasz to? No i wspomniana Lumia 520 - jedynie brak lampy może doskwierac

 #750585  autor: hdfunpack
 21 wrz 2014, 18:30
Ja polecę Nokie Lumię 520, jest to bardzo dobry telefon do Twoich wymagań jak również pod względem ceny do jakości.

 #750661  autor: gramacz
 22 wrz 2014, 00:12
Zobacz jeszcze na UMI C1 też ma biedanet, dla studenta jak znalazł, po za tym wygodny telefon. Inne ciekawe to ASUS Zenfone 5 lub Coolpad 7320

Też dual sim Z AERO2

 #750662  autor: nevermore17
 22 wrz 2014, 00:29
Wielkie dzięki za tak duże zainteresowanie moim tematem! Wiszę Wam wszystkim piwo... :)

Cena Lumi 520 jak najbardziej mi odpowiada, o coś takiego chodziło. Brakuje w sumie tylko jednej rzeczy - flasha (latarki)...
Czy w większości smartfonów tak jest, czy może dopłacając kilka złotych polecicie mi model równy Lumi 520, jednak z flashem?

 #750666  autor: TestaroSSa
 22 wrz 2014, 02:30
620(mniejszy ekran niz w 520 ale ma diode led i nfc...) lub xperia M/L

"It's not who I am underneath, but what I do that defines me."

 #750667  autor: hdfunpack
 22 wrz 2014, 07:58
Lumia 620 ma słabą baterię (1300 mAh).
 #750732  autor: maciek20
 22 wrz 2014, 14:46
nevermore17 pisze: - dobrze by było, gdybym czasem mógł skorzystać z nawigacji GPS (w razie, gdy jakdojade
- telefon mógłby być oparty o system Android, gdyż wtedy pojawia się możliwość wgrania wielu ciekawych rzeczy - od dobrej nawigacji, po aplikację jakdojadę (nie muszę bawić się z przeglądarką)
- wifi też musi być (darmowe korzystanie z internetu w domu/na stancji/z hotspotów)
- do tego mp3 i wejście na słuchawki Sennheiser HD205 (chyba mały jack 3.5mm)
- przystępny aparat (ale bez przesady, chcę móc rozczytać zdjęcia notatek itd, lecz nie potrzebuję super kamery full hd)


Może być to "klasyczny" telefon komórkowy (typu Nokia 3310), a może być to nawet dotykowy smartfon - byleby był właśnie wytrzymały!
Cześć. Jak sam widzisz, na Twoje potrzeby musisz mieć smartfona, a taki zwykły klasyczny typu Nokia 3310 nie da Ci tego.
Najtańszą propozycją byłaby tu właśnie Nokia Lumia 520 (zgodzę się z kolegami) ale jeśli brakuje Ci flasha to jeszcze warto zobaczyć HTC 8S, bezpośredni konkurent Lumii 520, z lampą i mocniejszą baterią, albo Huawei Ascend W1, ten ma najmocniejszą baterię :)

Dawniej:A.OT 501,N.3510i,SE K310i,S.SL45i,M.MPX200,N.N70,SE K800i,S.B3410,N.N95,S.Omnia I900,S.B2100,N.C3,SE Xperia X1,S.Xperia J OBECNIE:S.M7500,S.M65,A.OT908,

 #750748  autor: nevermore17
 22 wrz 2014, 16:19
A gdybyśmy dorzucili do tego jeszcze dual-sima i ogarnąłbym sobie wspomniane Aero2?[/list]

 #750780  autor: Maniiiek
 22 wrz 2014, 18:55
nevermore17 pisze:A gdybyśmy dorzucili do tego jeszcze dual-sima i ogarnąłbym sobie wspomniane Aero2?
Czasem mam wrażenie, że ludzie ignorują to co piszę...
Maniiiek pisze:Zmieniam propozycję z Lumii 520 na 530 dual SIM. Jest gorsza od poprzedniej wersji i to zauważalnie, ale ma dual SIM - a to jest nam potrzebne.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #750784  autor: user_delete21
 22 wrz 2014, 19:06
Sugerowałbym pewną ostrożność przy nastawianiu się na net z Aero2. Owszem, ma tą ogromną zaletę, że jest zasadniczo nielimitowany — chociaż obecnie dzieje się to kosztem wpisywania kodów captcha.

Teoretycznie Aero2 w U900 będzie dostępne jeszcze przez trochę ponad 2 lata. W praktyce pojawiają się dwie wątpliwości:
1) czy operator nie zastosuje nowych mechanizmów utrudniających/uniemożliwiających korzystanie na telefonie (obecnie stosowane kody captcha wprowadzono "na chama" przy biernej postawie regulatora rynku, co może zachęcić ich do jeszcze większego przykręcenia śruby w przyszłości),
2) czy BDI nie umrze przedwczesną śmiercią: zbliża się termin wymaganego koncesją uruchomienia LTE TDD, a postępów jak na razie nie widać.

W skrócie: jeżeli internetu przez telefon będziesz używał okazjonalnie tam gdzie nie ma WiFi, to osobiście nie zdecydowałbym się na wybór telefonu dual SIM obsługującego Aero2 kosztem jakichkolwiek kompromisów na innych funkcjach. A przy minimalizacji ceny chyba trudno będzie znaleźć coś tak samo dobrego mającego "w gratisie" dual SIM pod Aero2.

 #751087  autor: nevermore17
 23 wrz 2014, 20:55
Drogi Mańku, oczywiście, że czytałem każdy Twój post... I to bardzo dokładnie (kilka razy)! Jednak proponowana przez Ciebie Lumia, mimo dual-sima, jest gorsza od 520... Stąd było moje, pisane na szybko, pytanie.
Przepraszam za wywarcie wrażenia "ignorancji", nie miałem takiego zamiaru.


Wracając do tematu...
Na allegro zupełnie przypadkiem znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/pentagram-monster-dua ... 23170.html

Co sądzicie? Jeśli Lumię 520 dostanę za 300+ złotych, to chyba lepiej dodać jeszcze 150 PLN i mieć tego "monstera", jak uważacie? ;)
Proszę o możliwie jak najszybsze sugestie!

 #751094  autor: Maniiiek
 23 wrz 2014, 21:14
nevermore17 pisze:Co sądzicie? Jeśli Lumię 520 dostanę za 300+ złotych, to chyba lepiej dodać jeszcze 150 PLN i mieć tego "monstera", jak uważacie?
To już 530 lepsza. S4 Play to jeden z najgorszych procesorów dwurdzeniowych poza chińczykami rzecz jasna. Do tego stary Android, ledwo ponad 700MB RAM oraz optymalizacja systemu na tragicznym poziomie.
nevermore17 pisze:Drogi Mańku, oczywiście, że czytałem każdy Twój post... I to bardzo dokładnie (kilka razy)! Jednak proponowana przez Ciebie Lumia, mimo dual-sima, jest gorsza od 520... Stąd było moje, pisane na szybko, pytanie.
Przepraszam za wywarcie wrażenia "ignorancji", nie miałem takiego zamiaru.
Przepraszam, czasem jak próbuję komuś pomóc to mnie ponosi i się niezbyt przyjemny robię dla dobra osoby, której pomagam.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #751104  autor: nevermore17
 23 wrz 2014, 21:25
Czyli jednak proponujesz Lumię 520 (brakuje flasha oraz dual sima)?

Mając na myśli te 300+ złotych: może w cenie Lumii 520 znajdzie się jakiś HTC/LG/Sony o równie dobrej jakości, parametrach itd co wspomniana Nokia, jednak właśnie z flashem/dual-simem? Czy żądam już zbyt wiele i powinienem dziękować Bogu za tę Lumię 520? :D

 #751112  autor: Maniiiek
 23 wrz 2014, 21:49
nevermore17 pisze:Mając na myśli te 300+ złotych: może w cenie Lumii 520 znajdzie się jakiś HTC/LG/Sony o równie dobrej jakości, parametrach itd co wspomniana Nokia, jednak właśnie z flashem/dual-simem?
Niestety, ale nic z tego. Najtańsze Androidowce z Snapdragonem S4 Plus zaczynają się od około 500zł.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.