DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #750290  autor: misiokoda
 20 wrz 2014, 16:10
Witam!

W najbliższym czasie kończy mi się umowa na Neostradę i zastanawiam się czy ją przedłużyć. Oferta cenowo nie wygląda źle, ale jest jedno ALE... Otóż nie podoba mi się dyskryminacja (trzeba nazwać sprawę po imieniu) stałych klientów w stosunku do nowych. Zamiast jakichkolwiek korzyści w związku z przedłużeniem oferty, stały klient dostaje ofertę gorszą od nowego (pomijam tutaj kwotę aktywacji,, która jest czymś normalnym i którą ponosi się przy pierwszym podpisaniu umowy). Sprawa rozchodzi się o tzw. "prezent". Kompletnie nie rozumiem czemu nowi klienci mają teraz do wyboru tablet i drukarkę, a starzy zamiast tego mają do wyboru...uwaga... Pendrive 8 GB! Pozostałe prezenty się pokrywają. Z moich obserwacji wynika, że taka sytuacja ma miejsce nie pierwszy raz. Dla mnie to jest jawna kpina i brak szacunku do tych, których należy szanować...

I teraz mam pytanie czy mieliście podobną sytuację i czy udało Wam się coś wywalczyć w takiej sprawie? Wiem też ze na forum jest konsultant Orange. W takim razie proszę go o rozsądne wytłumaczenie owej sytuacji, która być może jest nawet niezgodna z prawem. Od razu zaznaczam, że tłumaczenia w stylu "prosze czekac na nową ofertę" kompletnie mnie nie zadowalają...

 #750295  autor: qcom
 20 wrz 2014, 16:38
Jest tak jak w każdej sieci teraz, lepsze warunki dla nowych, żeby tylko umowę na 2 lata podpisać.
Kiedyś z tymi prezentami w Orange było tak, że były to "ilości ograniczone" i nie każdemu udało się dostać. Nie wiem jak jest teraz.
Jeśli nie potrzebujesz telefonu zostanów się nad dropss za 49zł na LLU lub 59zł na BSA masz do 20mb/s i umowę na czas nieokreślony, nie ma też opłaty za utrzymanie łącza.
Mi się konczy umowa na neostrade w lutym i jeśli nic się nie zmieni wezmę dropss albo LTE play, ale płacić 99zł za 10mb i telefon który jest praktycznie nieużywany, już nię będę.

 #750327  autor: user_delete34
 20 wrz 2014, 18:08
qcom pisze:dropss za 49zł na LLU lub 59zł na BSA
Mógłbyś rozjaśnić te skróty? Mam w domu kabel starej tepsy (czyli Orange), nigdy nie aktywowana linia. Być może kiedyś zdecyduję się np na tego dropsa, tylko jaki to jest typ linii, bym wiedział, czy w ogóle mogę z takiej usługi skorzystać?

 #750339  autor: qcom
 20 wrz 2014, 18:25
Ten dropss to jest jakby taka dodatkowa marka netii. Ta oferta jest tylko dla osób przechodzących z orange, więc musisz mieć aktywną linie i wtedy możesz przejść z neostrady na dropss.
LLU jest gdy operator np Netia ma swoją infrastrukturę, a z sieci Orange korzysta tylko na odcinku od twojego mieszkania do centrali.
BSA to usługa gdzie w całości wykorzystywana jest infrastruktura Orange.
Jak jest u ciebie musisz zapytać orange.

 #750341  autor: user_delete34
 20 wrz 2014, 18:29
Dziękuję. U mnie (wioska) jest raczej w pełni infra Orange i tylko jego. Poza tym kabel ma jeden lokalny operator i to tyle. Bez podpisania umowy na 24 z Orange nie da rady skorzystać z Dropsa?

 #750348  autor: tyre23
 20 wrz 2014, 19:00
misiokoda pisze:W takim razie proszę go o rozsądne wytłumaczenie owej sytuacji, która być może jest nawet niezgodna z prawem.
Nie popadajmy w paranoję. To od Orange zależy jakie prezenty oferuje stałym/nowym klientom i ma do tego pełne prawo.
Jako, że neostrada jest usługą regulowaną, nie można zmieniać jej ceny (nie wliczając w to profitów z Orange Open, bo działa to na trochę innej zasadzie).
Jako stały klient możesz wybrać Bon 100 zł, który możesz wykorzystać na zakup wspomnianej wcześniej drukarki/tabletu/etc.
W przypadku drukarki będzie Cię to dodatkowo kosztować 52zł. Nie ponosisz jednak opłaty aktywacyjnej, jak nowi klienci, więc do interesu w sumie dokładasz 3zł.

 #750351  autor: qcom
 20 wrz 2014, 19:06
Bez podpisania umowy na 24 z Orange nie da rady skorzystać z Dropsa?
Z tego co piszą na stronie i na fb oferta tylko dla osób które mają obecnie internet w orange. Nawet mając internet w Netii nie można, zmienic na dropss. czyli musisz najpierw kupić neostrade (umowa 12 lub 24 msc) żeby móc kupic dropss heh

 #750409  autor: david4nal
 20 wrz 2014, 21:48
Znam ten ból. Mnie tak potraktowano w cyfrowym polsacie - internet. Mam tam TV i internet i chciałem przedłużyć umowe na internet bez limitów. Niestety tylko dla nowych klientów...
Tak więc zrezygnowałem, i dziękuje im <cenzura :P> nikt nikogo nie siłe nie trzyma

 #750420  autor: qcom
 20 wrz 2014, 23:21
Na pewno operatorzy uważnie śledzą statystyki ile osób po zakończeniu umowy decyduje się przedłuzyć a ile składa wypowiedzenie lub przenosi się do innej sieci. Większość z lenistwa albo niewiedzy przedłuży umowę, bo akurat konsultant zadzwonił i coś tam zaproponował. Wiem to nawet po przykładzie znajomych, albo mają jakieś stare taryfy gdzie płacą dużo więcej, albo pchają się w jakieś mixy i do połowy miesiąca nie maja kasy na koncie itd. a jak powiesz żeby zmienić sieć bo ma lepszą ofertę to odpowiadają "no może kiedyś, narazie zostane tu gdzie jestem" jakby ślub z operatorem brali :D Takich użytkowników jak np. na tym forum że znają oferty innych sieci, do tego oferty dla nowych i przedłużających jest bardzo mało więc operator nie będzie się przejmował taką małą grupą osób. Jakby było inaczej to umowy dla przedłużających byłyby bardziej korzystne.
Jeśli na 10 osób pojęcie ma jedna, to podarują sobie tą jedną ale więcej zarobią na pozostałych 9 :D

 #750488  autor: adh
 21 wrz 2014, 13:29
2 krótkie pytania:
1. Czy można zmienić APU na neostradzie na czas nieokreślony?
2. Ile to wtedy kosztuje?
Potrzebuje przedłużyć działanie neostrady na ok. 2 miesiące. (Później światłowód).

 #750525  autor: qcom
 21 wrz 2014, 16:40
1. Jak przedłużasz umowę to na 12 lub 24 miesiace.

Zobacz na umowę co się stanie po skończeniu umowy. W niektórych umowach przechodziła na czas niekreślony a w innych przedłuża sie automatycznie o pół roku. Cena może być też inna jak przejdzie na czas nieokreślony. Najlepiej sprawdź to w umowie lub zadzwoń na infolinie.

 #750612  autor: kamil1221
 21 wrz 2014, 19:27
Przy umowie na czas nieokreślony ceny są bardzo wysokie. Taka opcja do 10Mb/s to koszt 120zł mies.

 #750623  autor: wienio
 21 wrz 2014, 20:34
Prawda jest taka, że neostradzie bardziej opłaca sie ściągnąć nowoych klientów niż zadbać o tych co już są. Nie rozumiem takiej polityki, no ale tam gdzie są duże pieniądze nie ma skrupułów. Ja z neo nie mam najlepszych doświadczeń. Na szczęscie to już przeszłość. Przez 2 lata płaciłem dodatkowo za łącze, bo niestety nie miałem innej możliwości. Z resztą przy podpisywaniu umowy to prawie gwiazdkę z nieba mi podarowali, a potem to juz olewka. Ja bym sie nie pisał na przedłużanie umowy. A jeśli nie masz innego wyjścia, to Ci bardzo współczuję.

 #750660  autor: qcom
 22 wrz 2014, 00:07
@adh jeśli potrzeba ci tylko na 2 miesiące to przejdź może na ten czas z neo na dropss, tam umowę masz na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem. Będziesz mógł po dwócg miesiącach zrezygnować.

 #750671  autor: adh
 22 wrz 2014, 08:28
Nie moge mieć przerwy w internecie. Ani jednego dnia. Jak to jest z dopsem?

 #750706  autor: qcom
 22 wrz 2014, 12:23
Jak sie zmienia operatora na łączach orange to raczej nie ma co liczyć że przełączą natychmiast, zawsze jakaś przerwa będzie krótsza lub dłuższa.

 #752782  autor: szunaj
 30 wrz 2014, 13:48
Gdy wypowiem umowę to mogę coś ugrać jak w telefoni i telewizji? Czy nie ma się co bawić w wysyłanie wypowiedzenia? Ktoś wie?

 #753251  autor: marion695
 02 paź 2014, 13:26
W odpowiedzi na Pana e-mail informuję, iż przedłużając umowę w Promocji Szybka Neostrada i Telewizja miesięczna opłata przy umowie na 24 miesiące wynosi 64zł przy umowie na 12 miesięcy 74zł.

W kwestii gadżetów, prezent można otrzymać tylko przy złożeniu zamówienia poprzez stronę www.



Do wyboru jest:

· Pilot Logitech Harmony

· Pendrive TOSHIBA/GOODRAM 8GB Serce

· Pendrive TOSHIBA/GOODRAM 8GB Rozum

· Bon 100 zł od wp.pl na zakupy w Internecie


Super mają dodatki

 #753429  autor: siunia
 03 paź 2014, 08:59
dlatego ja z neo sie porezgnalam wybram dropssa od neti na laczach neo nie bawem instalacja

 #753704  autor: qcom
 04 paź 2014, 15:06
Daj znać jak podłączą czy nie było problemu i jak długo im to zajęło.