DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #747929  autor: Venin
 11 wrz 2014, 01:49
Witam,
jestem na etapie kupna nowego telefonu i przyznam, że zainteresowała mnie Xperia V i tu w związku z tym pojawia się pytanie - czy kupienie jej na takiej aukcji jest bezpieczne?

http://allegro.pl/nowy-sony-xperia-v-wh ... 30047.html

Czy w ogóle cena 700zł za ten telefon to nie za mało, co świadczyłoby o tym, że to podróbka?
Domyślam się też, że kupowanie telefonu, który ma gwarancję serwisową, a nie producenta jest bez sensu?

A może polecicie jakiś "podobny" telefon do tego?

 #747936  autor: hdfunpack
 11 wrz 2014, 07:42
Polecam Lumie 625 z płynnym i nie zacinającym się windows phone. Ma podobną specyfikacje do xperii v. Można ją kupić już za 600 zł.

 #748031  autor: Venin
 11 wrz 2014, 14:33
Może ja trochę doprecyzuję, bo tak po prostu wpadłam i napisałam.
Zależy mi na tym, żeby telefon miał 1GB RAM, 1,50GHz, żeby był na Androidzie (Windows odpada, nie cierpię) żeby miał dobry aparat i miał przekątną góra 4,3". Dlatego pole do wyboru mam niewielkie, bo większość smartfonów ma 4,7" Już nawet nie chodzi o te szmery bajery w V, ale wydaje mi się po prostu dobrym telefonem.

Dlatego dziękuję za polecenie Lumii, ale wszystko co na Windowsie odpada.

I ponawiam pytanie: czy sądzicie, że taka "korzystna" oferta to po prostu jakieś stare części wciśnięte w obudowę Xperii V i udające ją? Czy da się kupić ten telefon za 700zł z gwarancją producenta? Może podpowiecie mi gdzie szukać? Baardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Myślałam też nad Xperią Lką, ale kurczę... ten wygląd. Jakaś takaś powyginana, muszę przejść się do salonu czy sklepu i ją pomacać. To już bardziej budżetowy telefon, ale wciąż fajny, jak sądzicie?

Albo jeszcze Mka, w zasadzie nie różni się za bardzo od Lki?

Powtórzę: interesują mnie telefony do 4,3" :D

Do czego będę używać? Do internetu przede wszystkim, do dzwonienia, słuchania muzyki, jakichś filmików - standard. Raczej nie do gier. Zapytacie mnie więc do czego mi potrzebne takie wysokie parametry? Bo jestem babą i bo tak. :lol: Miałam wcześniej Xperię E, coś okropnego, wszystko mi się wieszało, strona internetowa wczytywała się ponad kilka sekund, no nie nie. Chcę czegoś, co chodzi szybko.

 #748388  autor: dan7
 12 wrz 2014, 15:38
Czy musi to być soniacz ? Chodzi ci o wielkość wyświetlacza czy o wielkość całego telefonu bo w tej wielkości obudowy możesz mieć wyświetlacz 4,7cala i do tego dużo lepszy niż TFT w V-ce

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #748684  autor: Venin
 13 wrz 2014, 19:54
Ano nie musi to być Soniacz. A chodzi mi bardziej o wielkość obudowy.

 #748836  autor: dan7
 14 wrz 2014, 16:48
Przepraszam Cię ale wcześniej nie mogłem napisać. Także jak nie kupiłaś jeszcze v'ki to może coś napiszę.
O tych samych wymiarach co v'ka masz telefon
lg l9 ll-giej generacji ale:
wyświetlacz 4,7cala ips true (bardzo dobre odwzorowanie naturalnych barw) o rozdzielczości hd redy (1280*720)
lekka nakładka (a więc płynniejsze działanie)
aktualizacja do 4.4.4 kite kat'a (najlepsza płynność spośród wszystkich wcześniejszych wersji androida)
bateria 2150mAh
lg l90
troszeczkę większa obudowa (ale lepsze wykonanie względem lg l9 ll) wyświetlacz 4,7cala (960*540)
kite kat na starcie (szybkość działania)
bateria 2450mAh (dłuuugie działanie na jednym ładowaniu)
motorola moto g - wreszcie
najpłynniejsze działanie
wyświetlacz 4,5cala hd redy (bardzo dobry wyświetlacz)
bardzo dobre wykonanie (spasowanie + gumowane plecki jak w v'ce)

Jeśli będziesz coś chciała jeszcze wiedzieć to pisz.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #750489  autor: romekk
 21 wrz 2014, 13:29
Ja też zastanawiam się nad kupnem Sony Xperia. Na razie Mam Ericssona starsznie starego, chyba ma z 5 lat, ale bateria działa dalej super, kilka dni bez ładowania, mimo tego, że telefon ma już swoje lata. Nie wiem, jak z baterią Xperia V, może ktoś coś napisać, ile dni działa bez ładowania. Dla mnie to ważne, bo często wyjeżdzam do dziczy, gdzie nie ma prądu, co prawda w wakacje, ale wtedy też się człowiek chce komunikować ze światem.

http://www.anbatex.pl/ranking-pralek.php

 #750496  autor: darase
 21 wrz 2014, 14:09
Jeżeli android to tylko KitKat, aktualizacja L9II do KitKat nie jest zbyt udana o czym piszą ludzie na forach w tym i tym. :D

L90 to dobry wybór.

[ Dodano: 2014-09-21, 14:30 ]
*-*
Xperia V

" A ja nie polecam! Mam go 9 mcy i
jedno wielkie rozczarowanie...
Wszystko jest super, ale - wiesza się
jak opętany, w trakcie rozmów mi się
wyłącza, zakrywka do wejścia
ładowarki juz 2 razy się urwała.
Dodam, że telefon oddawalam do
naprawy i nic a nic to nie pomogło!"

Dodatkowo często są problemy z samoistnym pękaniem ekranu.

eCoal i nie ma problemu :-)